Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 13-01-2012

Roman Jakubiuk, komornik przy Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim napada bezprawnie na rolnika, narusza jego prawa do własności miru domowego i nietykalności w dodatku wprowadza w błąd organa władzy dla ukrycia swoich przestępstw.

Komornik, jak niejeden pies nie ma łatwego życia przy egzekucjach, ale w przeciwieństwa do psów ma możliwość wyboru - zawsze może zmienić zawód. 
Ewidentnie komornik podlaski R. Jakubiuk nie nadaje się do pełnienia roli funkcjonariusza państwowego z powodu zaburzeń umysłowych które uniemożliwiają mu logiczna analizę faktów a więc i wykonywanie tak odpowiedzialnej pracy. 
Z relacji dziennikarskiej ewidentnie widać, że ten osobnik jak najszybciej powinien być zamknięty za kratkami w szpitalu psychiatrycznym. 
Z podobnym numerem - niby naruszenia nietykalności a faktycznie z napaścią komornika spotkaliśmy się wcześniej co zostało nagłośnione w tekście pt. Zawiadomienie o przestępstwie wprowadzenia w błąd organów władzy sądowniczej przez wadowickiego komornika sądowego Artura Urbanowicza. 

 

Pan Marian pracował z siekierą w dłoni, gdy do jego gospodarstwa wtargnął komornik z asystentem. Chciał zająć ziemię i dom pana Mariana za nieistniejące długi alimentacyjne - czyli komornik "walnął się" co do osoby - naruszył nie tylko bezpodstawnie mir domowy Mariana i jego siostry, ale też te starsze osoby zostały napadnięte i poszkodowane nie tylko prawnie ale też naruszono ich nietykalność osobistą i prawo do obrony swej własności jak też wolności.  

Istotą tej napaści komorniczej jest fakt, że to rolnik usłyszał zarzuty napaści na funkcjonariusza. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że komornik pomylił dłużnika i niesłusznie nachodził rolnika.

Pan Marian wraz z siostrą Reginą mieszkają we wsi Kolonia Borzymy na Podlasiu. 12 czerwca ich gospodarstwo odwiedził rzeczoznawca. Poinformował, że całe domostwo zostało zajęte przez komornika, a on musi je wycenić. Rolnik miał zalegać ponad 40 tysięcy złotych za niezapłacone alimenty. 
Rolnik tłumaczył, że to pomyłka. Rzeczoznawca oznajmił, że w takim razie przyjdzie do niego komornik. I tak się stało 28 czerwca. Pan Marian pracował akurat z siekierą w dłoni. Nagle zobaczył jak dwóch mężczyzn bez pytania wkracza na jego teren.

- Wyrwali kołek od elektrycznego pastucha i weszli na moją posesję. Byli już z 70 metrów od ogrodzenia. Podszedłem z siekierą i kazałem im zawrócić. Chciałem ich tylko postraszyć. Doszło do szarpaniny. Oni mnie powalili na ziemię i skopali - opowiada pan Marian.
- Szedłem przez pole, doszedłem do pastucha elektrycznego i wtedy ktoś do mnie podbiegł z inwektywami. Człowiek stanął naprzeciw mnie z siekierą, zamachnął się na mnie, chciał mnie zabić - twierdzi Roman Jakubiuk, komornik przy Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim.

Między rolnikiem a funkcjonariuszami wywiązała się kłótnia. Podczas szarpaniny urzędnicy obezwładnili 65-latka, przewrócili na ziemię i wezwali policję. Zgłosili fałszywie, że to im grozi niebezpieczeństwo.

Policjanci wylegitymowali rolnika i okazało się, że to nie on jest dłużnikiem. 
Z alimentami zalega inny mężczyzna, który nazywa się identycznie jak pan Marian. Jest także synem Józefa, ale mieszka w zupełnie innej miejscowości.
Mimo to, pan Marian został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań na prawie dwa dni.

- Zostało wszczęte postępowanie. Ma wyjaśnić, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa - informuje Andrzej Baranowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 

Co jak co, ale sąd białostocki to "numer jeden" na liście skorumpowanych sądów - białostoccy sędziowie w wydawaniu przestępczych wyroków wyprzedzili ostatnio  nawet sędziów lubelskich  i stali się "pralnią wyroków istotnych dla mafijnych celów organizacji rządowych". 

Dlaczego doszło do komorniczej agresji ? 
Okazuje się, że komornik szukając majątku dłużnika znalazł w księgach wieczystych gospodarstwo pana Mariana. Identyczne były dane osobowe oraz imię ojca. Jednak imię matki było inne. Nie przeszkodziło to komornikowi zająć własność niewinnego człowieka.
- Nikt mi nie zagwarantuje, że matka nie ma dwóch imion - tłumaczy się debilnie komornik.
- Moim zdaniem zawinili urzędnicy. Owszem, rolnik zachował się zbyt agresywnie, ale człowieka odrywa się od pracy i mówi się mu, że zabierze mu się ojcowiznę. Jestem w stanie zrozumieć, że się zdenerwował i sympatyczny nie był - mówi Andrzej Zdanowicz, dziennikarz Gazety Współczesnej.

Ostatecznie komornik cofnął dekret o zajęciu ziemi i domu rolnika. 
Żąda jednak ukarania pana Mariana za rzekome zaatakowanie go. 
Prokuratura postawiła panu Marianowi zarzuty.

MY BĘDZIEMY DZIAŁALI TAK ABY ZA WYRZĄDZONE MARIANOWI SZKODY I NARUSZENIE JEGO DÓBR OSOBISTYCH KOMORNIK JAKUBIUK, WYPŁACIŁ MU SPORE ODSZKODOWANIE - WSZAK KAŻDY POWINIEN PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA POPEŁNIONE PRZEZ SIEBIE PRZESTĘPSTWA. 

Więcej:

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~RR
17-06-2014 / 15:04
O czym tu pisać jeżeli komornikowi wydaje się ze nikt nie jest mu w stanie nic zrobić. Skargi na Romusia do Izby komorniczej w Białymstoku czekają na rozpatrzenie kilka miesięcy powód !!!! Romuś J do nie dawna zasiadał w komisji rewizyjnej Izby komorniczej !!!! Teraz jest jej członkiem to chyba sam sobie krzywdy nie pozwoli zrobić. Skargi do Sądu w Bielsku podlaskim są rozpatrywane po kilka miesięcy.W miedzy czasie romuś robi co chce ma wgląd w akta sądowe. A jedynym jego wytłumaczeniem jest że skarżący go po prostu się na niego uwziął. Tylko to nie my ale Romuś jezdzi BMW X 5 za 400 tyś zł normalny człowiek nie jest w stanie dorobić sie takiej fortuny jak ten zbir.
~on
26-05-2014 / 09:16
zrozumegzekucje.bloog.pl/ - blog dla dłużników a nie oszustów i cwaniaków. Spojrzenie z drugiej strony.
~manio
29-03-2014 / 09:50
~stach
29-03-2014 / 08:54
szkoda że ta siekiera go nie dosięgła, jest dobrze znany w kręgach komorniczych jako gościu rządzący się własnymi prawami i fakt że wszelkim machloje tego chłystka są ucinane, kłamie jak z nut. Komornik też powinien mieć jakieś uczucia i sumienie ale dla niego liczy się tylko kasa zresztą widać po napasionej wrednej gębie ----obyś zdechł gnido najlepiej z głodu lub z wyczerpania psychicznego jak twoje ofiary
~manio
21-02-2014 / 08:24
Mam doczynienia z tym patałachem zajął mi maszyny które były jedynym źródłem mego utrzymania, przez co do końca zbankrutowałem , pozajmował sprzęty w domu które de facto są własnością mojej matki a teraz chce zlicytować nasz dom . Doprowadza mnie do obłędu że zostaje tylko sznurek na szyję założyć, nie stać mnie na prawników żeby gnoja utemperować ale cóż jeśli jedynym wyjściem jest w RP sznurek...
~daro
15-02-2014 / 09:12
Pan Jakubiuk facet który nie cofa się przed niczym fałszowanie dokumentów to u niego podstawa. Dopisywanie ruchomości do zajęcia komorniczego których w życiu nie widział na oczy skargi na niego do rady Komorniczej w Białymstoku utykają w martwym punkcie brak jakiejkolwiek odpowiedzi. A skargi na czynności komornika do Sądu w Bielsku Podlaskim są przeciągane poprzez wyszukiwanie coraz to nowych błędów aby tylko nie doszło do rozprawy.
~ala
21-02-2013 / 09:06
ratujcie mnie ludzie kochani , ten komornik Jakubiuk przysłał mi pismo , że zajmuje moj dom za dług wobec banku , mam 23 tys długu i chyba zostal mi sznur.nie wiem co mam robi , dokąd iś , najbardziej mi szkoda dzieci, pomożcie mi , błagam , tel 660846162
~abc
24-10-2012 / 08:16
Pan od czarnego X5 - PRZESTRZEGAM - niekompetencja pracowników Kancelarii i kasa kasa kasa
~marco polo
09-03-2012 / 00:05
BRACIA POLACY! POMOCY!!! Proszę obejżyjcie ten materiał, pomóżmy tej biednej rodzinie. Niech kazdy z nas napisze maila, list z protestem w tej sprawie. Nie bądzmy obojetni na złodziejstwo komorników ich beszczelnośc i chamstwo jakiego sie dopuscili Mam nadzieję ze WP nie skasuja tego wpisu a wrecz powinni dociekac prawdy i zając sie tą sprawą. Ja ją zobaczyłem przypadkiem i serce mi pekło (sam tak kiedyś byłem posadony niesłusznie i nawet słowa przepraszam nie usłyszałem) A oto link www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=XoegtcQqD_Q&NR=1 PS. Przepraszam wszystkich ale nie mogę przejśc obojetny koło tej sprawy. Wkleje ten link we wszystkich artykułach Onetu , WP i Interii . Nie zostawmy tej sprawy! Pozdrawiam Prawdziwych Odważnych Polaków. A oto adres (juz go znalazłem) Roman Jakubiuk Komornik w Sadzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim ul Mickiewicza 33 17-100 Bielsk Podlaski tel 85 730 45 99 mail bielsk.podlaskie@komornicy.pl PISZCIE BRACIA POLACY PROTESTY.RAZEM JESTESMY SILNI !!! Ten człowiek nie jest godzien wystepowac w imieniu Polskiego Sądu, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.Jest kłamcą i nawet nie ma godnosci przyznac sie że popełnił błąd!!!
~Tomek
14-01-2012 / 19:13
Trza się zrzucić na grzywnę pana Mariana a pana komornika trzeba przetrzepać o odszkodowanie i zgłosić przestępstwo