Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-05-2013

Komornicy w akcji - nieruchomości i firmy idą pod młotek...

Komornikom przybywa pracy. Wprawdzie zdecydowana większość wystawionych na licytację nieruchomości wciąż należy do osób fizycznych, ale wraz z rosnącym problemem zatorów płatniczych i zwiększającą się liczbą bankructw firm przybywa egzekucji z majątku przedsiębiorców. W 2011 r. komornicy zajęli 157,2 tys. nieruchomości, a w 2012 r. już 184,1 tys. Liczba zajętych w tym czasie ruchomości spadła z 229,9 tys. do 199,8 tys.

Komornicy są coraz aktywniejsi i sprzedają coraz więcej gruntów i budynków dłużników
Komornicy są coraz aktywniejsi i sprzedają coraz więcej gruntów i budynków dłużników

Egzekucja z zajętych nieruchomości to ostatni etap odzyskiwania należności przez wierzyciela. - Wcześniej próbuje on odzyskać pieniądze z rachunku bankowego, wynagrodzenia czy ruchomości. W 2012 r. sprzedano na licytacjach 5,5 tys. nieruchomości. To ponad 1 tys. więcej niż w 2011 r. - wyjaśnia Robert Damski z Krajowej Rady Komorniczej.

W tym roku zanosi się na kolejny wzrost. W 2012 r. opublikowano 9252 obwieszczenia w sprawie licytacji przejętych nieruchomości, w tym do końca kwietnia było ich już 5505 - wynika z danych KRK. Od początku spowolnienia gospodarczego liczba obwieszczeń rośnie z roku na rok w tempie dwucyfrowym.

Przedsiębiorstwa nie płacą, dlatego tracą swoje majątki

W ostatnim miesiącu liczba wystawionych do licytacji firmowych nieruchomości podwoiła się.

Zdecydowana większość wystawionych do licytacji nieruchomości należy do osób fizycznych. Firmowe można było dotychczas liczyć w dziesiątkach czy nieco ponad 100 w skali roku - szacują komornicy. Od tego roku można jednak zauważyć wzrost liczby tego rodzaju ofert. Według wyliczeń firmy Bisnode Polska, która w tym roku zaczęła badać ten rynek, na początku kwietnia pod młotek poszło nieco ponad 90 nieruchomości o wartości 108,7 mln zł, należących do 76 firm. W marcu, kwietniu lub maju przeprowadzono lub planuje się przeprowadzić 179 licytacji nieruchomości należących do 127 firm. Ich wartość to 256,2 mln zł.

Miesiąc temu liderem planowanych lub już przeprowadzonych egzekucji były firmy z województwa łódzkiego. Nieruchomości wystawione tam na sprzedaż wyceniano na 20 mln zł. Dziś niechlubną pierwszą pozycję zajmuje województwo mazowieckie. Ogółem zostaną w nim zlicytowane nieruchomości o wartości ponad 75 mln zł. - Wartość licytowanej nieruchomości należącej do jednej ze stołecznych spółek szacuje się na 14,1 mln zł, a cenę wywoławczą ustalono na 9,4 mln zł. W całej Warszawie zostaną przeprowadzone lub już przeprowadzono egzekucje nieruchomości o wartość 66 mln zł - mówi Tomasz Starzyk z Bisnode Polska. Na drugim miejscu jest województwo śląskie z nieruchomościami o wartości 25,6 mln zł, a na trzecim małopolskie z 21,5 mln zł.

Obecna sytuacja jest echem wydarzeń sprzed blisko 2 lat. W województwie mazowieckim w I połowie 2011 r. aż 20 proc. firm było w bardzo złej sytuacji finansowej, a kolejne 25 proc. w słabej. W województwie śląskim bardzo słabą kondycję miało wówczas 21 proc. firm, a złą 25 proc.

Mając na uwadze rosnące zatory płatnicze, można przypuszczać, że liczba licytacji z nieruchomości firmowych będzie się zwiększać. Na koniec lutego przedsiębiorcy zalegali z płatnością na kwotę ponad 1,3 mld zł. W porównaniu z lutym 2012 r. to o 13 proc. więcej. Najwięcej długów mają firmy z województwa mazowieckiego. Ich udział w ogólnej kwocie zadłużenia wynosi 24,92 proc.

Patrząc na branże, na celowniku komorników w najbliższej przyszłości znajdą się firmy z sektora spożywczego, których zaległości przekraczają 237 mln zł, dystrybucji grzewczej i sanitarnej mającej 225 mln zł długu oraz budowlanej, w której sięga on 168 mln zł.

W Polsce działa obecnie ok. 1,1 tys. komorników. Za egzekucję polegającą na sprzedaży nieruchomości lub ruchomości pobierają opłatę w wysokości 15 proc. kwoty uzyskanej z transakcji. Przy czym wielkość ta nie może być mniejsza niż jedna dziesiąta i nie wyższa niż 30-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Więcej:

Komornik nie musi być tylko "psem" ten z Kołobrzegu protestuje przeciwko eksmisji rodziny na bruk...
Bolszewicy w togach - Sąd odbiera dzieci Bajkowskim z Krakowa. Komornik bezprawnie konfiskuje mienie niewinnemu obywatelowi. 
Akcja windykacja. Jednego komornika, Piotra Gęsickiego ze Szczytna mniej...
Tczew - przestępstwa asesora prokuratury Mirosława Michalaka i komornika sądowego Andrzeja Zakrzewskiego.
Gdzie dwóch dzieli majątek - komornik korzysta
Komornik Piotr Celiński z Sejn mylił się czy oszukiwał? Sąd jednak wyjątkowo :-) nie dał wiary komornikowi... 
Radczyni prawna wykorzystała omyłkę komornika dla przywłaszczenia sobie nienależnej kasy - cykl o oszustwach togowców...
Roman Jakubiuk, komornik przy Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim napada bezprawnie na rolnika, narusza jego prawa do własności miru domowego i nietykalności w dodatku wprowadza w błąd organa władzy dla ukrycia swoich przestępstw.
Zawiadomienie o przestępstwie wprowadzenia w błąd organów władzy sądowniczej przez wadowickiego komornika sądowego Artura Urbanowicza. 
Żłób jest NASZ !!! wyścig po mandaty posłów i senatorów... tymczasem kraj opanowały hordy windykatorów , egzekutorów , komorników , funduszy sekurytyzacyjnych i pokrewnych SWOŁOCZY
KĘDZIERZYN KOŹLE I OSZUSTWA KOMORNIKA SĄDOWEGO PIOTRA SZADKOWSKIEGO cz.1 numer na ciągnik... - z cyklu rozliczamy przekręty komornicze.
Dobić tego chłopa - jak rząd, prokuratura, sądy i komornik zadławili powodziana Włodzimierza Knurowskiego - wypowiedz Europosła Janusza Wojciechowskiego na proteście przed Sejmem RP.
Oszustwa i przestępstwa Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Wadowicach – Artura Urbanowicza
Krajowa Rada Komornicza - prezes Andrzej Kulągowski i dyr. Iwona Karpiuk Suchecka olewają zawiadomienie o przestępstwach komornika wadowickiego Artura Urbanowicza
Nietykalny zysk komorników?- Rządowy projekt ograniczenia zarobków komorników utknął w Sejmie? – To były naciski na ekspertów - mówi posłanka PiS
Egzekutorzy szwindli - sędzia Radosław Młyński i komornik Ryszard Moryc, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia.
Windykatorzy nie mogą domagać się zapłacenia przedawnionych należności. Przymusowej egzekucji długu może dokonać jedynie komornik sądowy.
Dzierżoniowski komornik Wojciech Szlichta to tylko pies próbujący zastraszyć nie tylko dziennikarzy...
Ząbkowice Śląskie - EUROFARM BEZPRAWNIE PRZEŚLADOWANY PRZEZ PRZESTĘPCÓW W TOGACH - SSR Paweł Banach, syndyk Włodzimierz Bernacki i Jan Dobrowolski przy współudziale psów: komornik Henryk Kupis i biegła-bajkopisarz Mariola Ślusarek-Furgalska
Komornik łódzki Adam Pietrak przegrał - chciał bezprawnie zlicytować dom - z cyklu patologii funkcjonariuszy (bez)prawia.
Orzecznictwo TK - komornik odpowiada za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności funkcjonariusza.
Komornik skuteczny, to działający poza granicami prawa - cyklu bezprawie funkcjonariuszy władzy
Kim jest komornik sądowy A. Masternak, czyli lipny dyplom ukończenia UW?
Komornik Masternak. Wstęp do epitafium o średzkim komorniku

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~on
21-05-2014 / 23:43
www.zrozumegzekucje.bloog.pl - a może trochę opinii z drugiego końca kija? - blog dla dłużników
~Joseph
18-05-2013 / 12:08
Podobna sytuacja jest w ściąganiu abonamentu telewizyjnego. Państwowe zorganizowane grupy przestępcze zaatakowały wszystkich obywateli, a szczególnie ludzi po 75 roku życia, inwalidów, emerytów, i inne grupy społeczne. Osoby po 75 roku życia, jeżeli nie złożą w ciągu czternastu dni deklaracji ,a zazwyczaj takie osoby nie składają bo są schorowane nie mają wiedzy, i inne czynniki wpływają o których obywatele nie wiedzą , w tedy Państwo Totalitarne Polskie wysyła komornika skarbowego który to komornik ściąga od tych ludzi tysiąc osiemset zł już z karą naliczoną. Okupant Jan Dworak KRiT Łupie z pieniędzy ludzi , odmawia Udziału TV Trwam na 1 multipleksie , gdzie dwa i pół miliona podpisów jest złożonych przez obywateli , i gdzie Konstytucja mówi że naród sprawuję władze . Rządzący jak i instytucję Państwa Polskiego stosują przemoc przeciwko narodowi i obywatelom polski, to się nazywa TOTALITARYZM !!! A Rządzący są Okupantami POLSKI !!