Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-07-2012

Radom Prokuratura Okręgowa rozpozna zawiadomienie Fundacji LEX NOSTRA o przekroczeniu uprawnień w sprawie Zbigniewa Góry !

Otrzymaliśmy informację od Prokuratora Apelacyjnego w Lublinie, iż zawiadomienie Fundacji LEX NOSTRA o możliwości przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy państwowych w sprawie p. Zbigniewa Góry będzie rozpoznawane przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu.

Będziemy informować o dalszym przebiegu sprawy. 

W załączeniu skan pisma Prokuratora Apelacyjnego w Lublinie z dnia 22.06.2012 r.

Z poważaniem

Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Załącznik:  Skan pisma Prokuratora Apelacyjnego w Lublinie z dnia 22.06.2012 r.

Szanowni Państwo, 

Proszę o pomoc w zapoznawaniu społeczeństwa z kolejną patologią organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości – sprawą Zbigniewa Góry, podejrzanego, a później oskarżonego i skazanego na 25 lat więzienia za zabójstwo. 

Zbigniew Góra spędził w areszcie śledczym niemal 3 lata, by w końcu wyrok został uchylony a on prawomocnie uniewinniony. 

W tej sprawie nie było żadnych dowodów winy Zbigniewa Góry, a dokumentacja była preparowana – zapraszam do lektury naszego zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez śledczych – poniżej w załączeniu. 

Zbyszek miał „szczęście w nieszczęściu” bo został oskarżony o zabójstwo, a w jego sprawie nie było praktycznie żadnych dowodów. 

Jego „szczęście” polegało na tym, że gdyby był oskarżony o łagodniejsze przestępstwo – sprawa z pewnością zakończyłaby się wtedy wyrokiem skazującym na 3 do 5 lat pozbawienia wolności – na wydanie takiego wyroku dowody już nie są potrzebne. W przypadku Zbigniewa Góry w grę wchodził zbyt wysoki próg kary więc sąd musiał go w końcu uniewinnić – po 6 latach ( w tym 3 w areszcie ).

 

Mniej „szczęścia” miał Wojciech R,. – podejrzany o zlecenie zabójstwa adwokatki swojej żony, która reprezentowała żonę w sprawie rozwodowej. „Dowodem” były wyłącznie nagranie dokonane przez jego – jak uważał – „przyjaciela”, któremu przy piwie powiedział, że „dobrze byłoby by ta baba zdechła” – nic więcej. 

Wojciecha R. ten sam lubelski sąd skazał na 3 lata pozbawienia wolności – tyle ile przesiedział w areszcie. W tym przypadku sąd mógł zastosować „nadzwyczajne złagodzenie kary” i był bardzo zadziwiony, że Wojciech R. od wyroku odwołał się. Bo przecież „dostał” tylko tyle ile już przesiedział w areszcie, a mógł dostać nawet 25 lat ! – taki jest sposób myślenia niezawisłych od wszystkiego ludzi, którzy – po założeniu togi i łańcucha – stają się „sądem” wydającym wyroki w Imieniu Rzeczpospolitej… 

Organy wymiaru sprawiedliwości to w wielu przypadkach kreatura, która łapie swoje ofiary, by zapewnić sobie statystyki, premie i awanse, a gdy będą wraz z rodzinami już całkowicie wyssani z pieniędzy – „wypluwa ich” dodając niemal głośno: „wypier..., o co ci chodzi – ciesz się że idziesz do domu…”. 

Niemal pod koniec każdego „śledztwie aresztowym” pada z ust prokuratora stwierdzenie do tymczasowo aresztowanego: „ panie X, poddaj się dobrowolnie karze, dostaniesz pan tyle ile pan przesiedziałeś i zapomnimy o sprawie”. 

Nie, bydlaczki – MY nie zapominamy ! 

Zbyszek Góra miał również „szczęście”, bo nie uległ przemocy policjantów i się nie przyznał. 

Jeden z naszych klientów był katowany na komisariacie przez dwa dni – przyznał się do zabójstwa żony – praktycznie nie było dowodów. 

Po 7 latach udało się przed Sądem Najwyższym uchylić wyrok – obecnie sprawa jest ponownie w I instancji, lecz sąd nie chce uchylić aresztu, bo „oskarżony się przecież przyznał…”. 

Szanowni Państwo,

Skończmy z traktowaniem nas jak bydło do dojenia i zarzynania – przecież ci ludzie są dla nas / społeczeństwa, a nie odwrotnie – społeczeństwo nie jest do zaspokajania ich pazerności ! 

Pierwszym krokiem jest ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny ! 

Dlaczego obywatele nawet za przestępstwa nieumyślne ponoszą odpowiedzialność, a ta kasta jest praktycznie bezkarna, nietykalna i nieodwoływana !?

W większości cywilizowanych krajów sędziowie i prokuratorzy wybierani są kadencyjnie przez społeczeństwo – u nas przez swoich kolegów – również bezkarnych, nietykalnych i nieodwoływanych ! 

Skończmy z tym ! – po to właśnie złożyliśmy zawiadomienie o rażącym przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy PUBLICZNYCH, oskarżających Zbigniewa Górę. 

Zobaczymy co prokuratura zrobi w tej sprawie, prócz kolejnej próby doprowadzenia do likwidacji Fundacji LEX NOSTRA, bo to „mamy jak w banku”…

Maciej Lisowski 
Dyrektor Fundacji

Tekst zawiadomienia Fundacji LEX NOSTRA

Zbigniew Góra - zawiadomienie.pdf

Fundacja LEX NOSTRA - List otwarty do prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Sławomira Luksa

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska

aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.