Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 17-08-2011

Nie tylko „TAURON”  i jej  spółka ENION ENERGIA  naciągają usługobiorców...  

Ostatnio nasza Redakcja otrzymuje coraz więcej informacji o osobach poszkodowanych przez „niby rzetelne” i wiarygodne  firmy, za jakie uważa się wszelkiego rodzaju banki, Urzędy Skarbowe, ZUS, PZU, oraz firmy zajmujące się usługami medialnymi np. operatorzy telefonów komórkowych i telewizyjnych,  dostarczających energię elektryczną, gaz, wodę itp.

Prowadzone przez nas śledztwa dziennikarskie w kilku sprawach ujawniły np. na przykładzie roszczeń ZUS , że błąd wynikał z awarii systemu komputerowego. Nie ma nic wiecznego, tym bardziej nie ma opcji niezawodności programów obsługujących wpłaty i wypłaty setek tysięcy osób czy firm na miliony kont. Systemy te oczywiście są zabezpieczone kopiami zapasowymi, jednak operacje prowadzone akurat w trakcie awarii systemu ulegają zagubieniu. Wiele danych traci się też, przy przechodzeniu z jednego systemu na inny i wszelkiego rodzaju udoskonalenia programów obsługujących.  Efektem tego, bank, ZUS, operator komórkowy, czy medialny usługodawca, nagle nieraz po pięciu latach, domaga się od usługobiorcy jakiejś zaległej zapłaty, albo raty którą to zastała dużo wcześniej uregulowana. Mało osób trzyma dowody wpłat przez 10 lat. Mało osób wie, że jeżeli w terminie nie odpowie na nakaz wykonawczy w postępowaniu upominawczym, wierząc że sądy zbadają jego sprawę, bardzo się omyli – sądy bez sprawdzania wiarygodności roszczeń dają wiarę takim „niby zaufanym” wierzycielom „przyklepując” bez weryfikacji dokumentów – z reguły takie roszczenia są przedawnione – nakazy zapłaty.
Teraz tylko można oczekiwać, że komornik lub wszelkiej maści windykatorzy będą ściągać kolejny raz kasę wraz z odsetkami i karami.  

 Jednym z ciekawszych oszustw, które postanowiliśmy nagłośnić celem ostrzenia innych usługobiorców energii elektrycznej „TAURON”  i jej „zoologicznej”  spółki ENION ENERGIA  sp. z o.o. jest tzw. „numer na magnes neodymowy”.

Pan Janusz w 2000r zakupił obiekt po byłej Spółdzielni Mleczarskiej. W obiekcie znajdowały się dwa liczniki – siłowy i świetlny, które zostały przepisane na nowego użytkownika obiektu. W tym obiekcie Pan Janusz kosztem ponad 200tys złotych utworzył firmę AUTO SERWIS – mechanika i diagnostyka samochodowa dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz transport samochodowy.
Po 10 latach użytkowania liczników, Pan Janusz stwierdził, że ma „coraz mniej prądu w prądzie” za którą to usługę coraz więcej płacił. Pytał się inkasenta, czy da się sprawdzić, może liczniki  zestarzały się, coś się psuje – wszak nic nie ma wiecznego. Inkasent nie widzi problemów.  
Ponieważ zwłaszcza licznik tzw. świetny pobierał sporo prądu do oświetlenia biur pracujących tylko w dzień, Pan Janusz stwierdził, że nie ma potrzeby, aby płacić podwójne opłaty stałe, jak dla firmy wystarczy tylko jeden licznik – czyli siłowy.
W lutym 2010r pracownicy firmy przyszli zdjęli licznik i rozwiązali umowę. Okazało się, że faktycznie licznik źle naliczał i  fakturą korygującą za okres 2009r-luty2010r spółka ENION ENERGIA naliczyła nadpłatę 564,92zł.  

Każdy licznik po zdjęciu jest badany i ewentualnie legalizowany do dalszego użytkowania. Ten trafił do Działu Wzorcowni 30.03.2010r, gdzie stwierdzono, że magnes wytwarzający moment hamujący został rozmagnesowany i firma została obciążona karą 2.363,03zł.

Bajer w tym, że podczas zdejmowania licznika przez monterów, upadł on im na beton i rozbił się, co zapisano w protokole. Mamy pytanie do wzorcowni ENIONU – jak uderzenie licznika o beton wpływa na zmiany rozmieszczenia magnesów licznika i ich wzajemne współdziałanie?

I kolejne pytanie. W firmie mechaniki i diagnostyki samochodowej znajduje się szereg urządzeń wytwarzających silne pola magnetyczne m.in. spawarki, prostowniki, sprężarki itp. W jaki sposób stwierdzono, że na licznik oddziaływało pole magnesu neodymowego a nie np. pole wytwarzane przez spawarkę?
Firma pracuje zwyczajnie do godz. 17, jest miejscem publicznym, są pracownicy, klienci – w jaki sposób niby na tym liczniku miałby wisieć magnes neodymowy?
Licznik „został odziedziczony” od poprzedniej firmy, gdzie też prowadzono działalność  produkcyjną. Czy jest możliwość, że popsuł się już znacznie wcześniej?
Co ile lat licznik powinien być badany pod względem prawidłowego funkcjonowania?
Takich pytań mamy znacznie więcej.

Na dzień dzisiejszy licznik oddano do przebadania fachowcom, a na nakaz zapłaty złożono sprzeciw.
cdn.
AP

Interwencje dziennikarskie:

ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

 

 

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bejjarapu
23-12-2014 / 12:14
Jak licznik nie reugaje" rel="nofollow">chmuff.com">reugaje na odświeżanie - czyli musi mieć inne IP - to większą szansą ma więcej osf3bten licznik liczący każde odświeżenie jest ogf3lnie w statystykach blogowych:)tajny przez poufny
~Esra
19-12-2014 / 19:24
Wow. O.O No to gratuluję ndaimernie ożywionej frekwencji :D 11 zgłoszeń... troszkę ciężko mieć licznik nie reagujący na odświeżenia strony przez co tyle osf3b może złapać daną liczbę ;) Ale z drugiej strony frajda, kto zrobi to jako pierwszy :D
~gość
27-08-2011 / 19:56
Enion to typowe "państwo w Państwie" mierni zależni od korporacji sędziowie polscy "przyklepują" bez zapoznania się z aktami korporacyjne roszczenia. Sędziowie nie maja na tyle wiedzy żeby rozpatrywać sprawy z ZUS, Urzędem Skarbowym, bankami nawet spółdzielniami - słowem paranoja - obywatel z góry jest skazany na przegranie. Czas dokształcić albo wymienić sędziów.
~Marek
25-08-2011 / 08:15
z tego co pamiętam ta imprezka była jeszcze przed prywatyzacją energetyki. Na tej imprezie pierwszy raz widziałem świecące kostki Lodów. A był tam też poseł Poncyliusz. Czułem pismo nosem no i sprywatyzowali....... Poseł Jackiewicz tam nikogo nie pobił śmiertelnie.
~kolega laufra
18-08-2011 / 19:34
a no pamiętam imprezę w Sheratonie sponsorowaną przez ENEA a tam razem senator Misiak PO Wrocław z Posłem Jackiewiczem PIS Wrocław. I wszystko wiadomo www.youtube.com/watch?v=N-jGz9RFyao