Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-03-2013

Dziennikarz do psychuszki! Sprawa nie tylko MARIUSZA CYSEWSKIEGO.

W Polsce nie ma psychuszek, psychiatrii represyjnej, i represji wobec opozycji politycznej - powiada minister sprawiedliwości. Mija się z prawdą w każdym z tych względów.

Prokuratura Rejonowa w Piekarach Śląskich w wymiarze kadrowym opiera się na komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, której przestępcza działalność po roku 1989 nie zakończyła się a przeciwnie - nasiliła. Prokuraturą tą kieruje Janusz Sochacki. Prokurator Sochacki znany jest z fabrykowania dokumentów w sprawach karnych prowadzonych przez siebie i swych podwładnych. Jedno z takich fałszerstw Sochackiemu udowodniono w procesie cywilnym o ochronę dóbr osobistych przed Sądem Okręgowym w Gliwicach (sygn. I C 219/10); pozwany nie usiłował zaprzeczyć faktom i efektywnie przyznał się do winy. Fałszowanie dokumentów samo w sobie w większości przypadków uznać można za przestępstwo, a gdy - jak w wypadku fałszerstw Sochackiego – sprowadza się do wytworzenia fałszywych dowodów w sprawie karnej - może też okazać się przestępstwem ściganym z art. 235 kk („Kto, przez tworzenie fałszywych dowodów lub inne podstępne zabiegi, kieruje przeciwko określonej osobie ściganie o przestępstwo...” itd.) jak i przekroczeniem uprawnień w celu uzyskania korzyści osobistej (art. 231 § 2 kk - to ostatnie przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10). 
W 2011 r. Gazeta Wyborcza opisała sprawę pocięcia żyletkami twarzy dziecku przez bandytów chronionych przez Sochackiego (zob.: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,126765,9698105,15_latek_oskarzal_kiboli_o_pociecie_twarzy__Poranil.html) Prokuratura utajniła akta tej afery i obecnie sprawy tej „nie było” – choć opisała ją Gazeta Wyborcza… Szerzej o postaci Sochackiego: https://sites.google.com/site/tarnowskiegory00/janusz-sochacki. Ani bandyci, ani Sochacki do dziś nie ponieśli odpowiedzialności za ten akt terroru kryminalnego. Prokurator Okręgowy w Gliwicach, pani Danuta Wacławowicz, przełożona Sochackiego, pod koniec 2012 r. potwierdziła, że Sochackiemu nie udzieliła nawet nagany.

* * *

Psychuszki i psychiatria represyjna to formy terroru wymierzone w społeczeństwo i opozycję polityczną w państwach totalitarnych. W marcu 2013 r. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podał, że w Polsce nie ma ani „psychuszek”, ani psychiatrii represyjnej.

7 listopada 2012 r. Sąd Rejonowy w Piekarach Śląskich rozpatrywał zagadnienie pozbawienia wolności w psychuszce z powodów politycznych dziennikarza Mariusza Cysewskiego, redaktora pisma "Wolny Czyn" KPN Obszaru V. Relacje filmowe z tej sprawy publikowaliśmy wcześniej:

http://www.youtube.com/watch?v=7krwXXSfb9o

http://www.youtube.com/watch?v=z6lt8OERirY

http://www.youtube.com/watch?v=kEhql4lGKyA

Sąd postanowił nie pozbawiać wolności w psychuszce M. Cysewskiego. Na to postanowienie zażalenie złożył opisany wyżej prokurator Sochacki. Ta sama prokuratura zarazem zabiega o uwięzienie M. Cysewskiego, o czym już informowaliśmy (zob. np. http://wolnyczyn.nowyekran.pl/post/87822,dziennikarz-jednak-do-wiezienia-w-gliwicach) Totalitarne państwo najwyraźniej nie może zdecydować się, czy M. Cysewski ma trafić do zwykłego więzienia, czy na tortury do psychuszki. Może do obu? Naraz?

Posiedzenie Sądu Okręgowego w Gliwicach w tej sprawie odbyło się 7 lutego i 21 marca 2013 r. Przewodniczył pan sędzia SSO Grzegorz Kiepura. Na filmach: wystąpienie M. Cysewskiego i część wstępna (proceduralna).

* * *

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn 

http://wolnyczyn.nowyekran.pl/

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

ppraworzadnosc@gmail.com

Więcej:

Znów przemoc sądu wobec dziennikarzy i KPN w Katowicach

GLIWICE SSO HELENA FILAROWSKA-KOPEĆ DEBATUJE O ARESZTOWANIU DZIENNIKARZA KPN MARIUSZA CYSEWSKIEGO.

Dziennikarz - to zawód podwyższonego ryzyka
Stalinowskie metody w wykonaniu dziennikarzy Gazety Wyborczej w Lublinie! Dla kogo agentura "wybiórczej" w Lublinie ?
Na fejsbuku, albo w więzieniu niewygodni dziennikarze. Janusz Sanocki
Trwa kampania społeczna „wykreśl 212 k.k - Dziennikarz może się mylić, ale nie wolno mu kłamać – polemizuje wiceminister sprawiedliwości
Dziennikarz, bloger, internauta a w zasadzie każdy obywatel może trafić do więzienia za subiektywne odczucie zniesławiania publicznego - kampania społeczna "Wykreślić art. 212 kodeksu karnego".
Zamknięto znanego dziennikarza AP i blogera Bogdana Goczyńskiego
Gdańsk - Pomówienie dziennikarza to tylko pomyłka sądowa...? :-)
Dziennikarz to ryzykowna profesja - Świdnica, ukarać dziennikarza AFER PRAWA? - tylko stronnicze i niekompletne postępowanie SSR Elżbiety Frączak ?
Misja społeczna dziennikarzy w dostępie do informacji publicznej
Skazywani za słowa prawdy, szykanowanie dziennikarzy, cenzurowanie tematów - subiektywizm, a nie fachowość panuje w polskich sądach.
Dziennikarze i ich (nie)rzetelność - bojkot TVN, bojkot Wojewódzkiego - świetna piosenka Radka w tym temacie.
W obronie dr Daniela Wincentego z Gdańska oskarżonego z art. 212 § 2 kk za publikacje " Pospolita twarz SB :przypadek TW Berety" dot.   dziennikarza  Jania Fijora
Prokuraturo - ścigaj się sama! Jak już się sama dościgniesz, oskarżysz i ukarzesz, to dopiero ścigaj dziennikarzy!
AFERY PRAWA - podsumowanie roku 2009 - czyli jak wiodło się dziennikarzom i czasopismu :-)

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Agata
28-06-2015 / 17:47
Ostatnio jest wiele nadużyć, jeśli chodzi o szpitale psychiatryczne. O każdym mogą powiedzieć, że chce popełnić samobójstwo i zamknąć go w szpitalu psychiatrycznym. Myśleli, że nie będzie świadków, ale na moje szczęście włączyłam kamerę. Do dzisiaj sprawa nie jest wyjaśniona – ustalono, że nikt na Policję nie wykonał telefonu z informacją, że ja chcę popełnić samobójstwo. Bezprawne działania Policji. Policja przyjechała bez zgłoszenia z pogotowiem. Zdarzenie z dnia 13.01.2015r. ok. g. 0.00 - byłam sama w mieszkaniu. Rejon Komisariatu Policji Warszawa – Białołęka. Próbują ze mnie zrobić samobójczynię. Nigdy nie próbowałam odebrać sobie życia. Od pewnego czasu obawiam się „seryjnego samobójcy”. Od lat jestem ofiarą represji pewnej grupy osób, nękają mnie także w domu. Kierowałam na ich działania skargi wielokrotnie do policji/prokuratury, ale odmawiali jakichkolwiek działań przeciwko nim. 12.01.2015r. dzwoniłam na policję w tej sprawie i powiedziałam, że złożę skargę do Sądu Administracyjnego na bezczynność policji. Spałam i ok. północy obudziło mnie pukanie do drzwi, które ustało. Nie otwierałam, myślałam, że ktoś sobie pójdzie. Po chwili ponownie zaczęli pukać, mówili, że są z pogotowia, kazałam odejść. Zobaczyłam, że straż z drabiną wjeżdża od strony balkonu. Było jasne, że przyjechała Policja z pogotowiem i strażą pożarną. Jestem realistką, gdybym ich wpuściła to napisaliby, że w ich obecności powiedziałam, że chcę popełnić samobójstwo i siłą by mnie zabrali do szpitala psychiatrycznego. Zapaliłam światło w pokoju, aby Policjant mnie widział, uchyliłam balkon aby z nim rozmawiać. Zadzwoniłam na 997, aby odwołać bezprawną akcję, ale usłyszałam, ze skoro jest policja to drugi patrol nie będzie przyjeżdżał. Chciałam zadzwonić do adwokata, ale nie założyłam okularów i wybierałam złe numery. Policjant odmówił poczekania chwilę abym założyła okulary i skontaktowała się z adwokatem. Widziałam, że mają zamiar wyrwać balkon i otworzyłam drzwi. Bezpośrednio po wejściu do mieszkania policjant nałożył mi kajdanki, ręce skuł mi z tyłu. Zabrał z mieszkania mój dowód osobisty i klucze i nic więcej. Chcieli abym założyła buty, które są na mnie za małe. Miałam skute ręce z tyłu i w ten sposób sama nakładałam kozaki. Policjant odmówił zdjęcia kajdanek na czas nałożenia butów. Gdybym z nimi nie dyskutowała to boso bym szła do karetki. Zwracałam uwagę aby wyłączył ładowarkę z prądu, sami by tego nie zrobili. Skuto mnie jak przestępcę i w kajdankach wyprowadzono z mieszkania do karetki. Karetka kilkaset metrów przed szpitalem się zatrzymała, wszedł do niej policjant, powiedział mi, że się uspokoiłam i zdjął mi kajdanki. Do szpitala pojechała sama karetka, bez policji. Pytałam załogę karetki co się stało, że była ta akcja. Poinformował mnie, że powiedziano, że ja zadzwoniłam na policję i powiedziałam, że chcę popełnić samobójstwo, zapytałam kto tak powiedział, czy tak powiedziała policja, powiedział, że nie wie. Ja takiego telefonu na 997 nie wykonałam. Czekam na wyjaśnienia w tej sprawie. Pracuję zawodowo, 12-go byłam w pracy. Jestem praworządnym obywatelem i nigdy nie zapłaciłam żadnego mandatu. Cała akcja była bezprawna. Jeśli już zakładali mi kajdanki to powinni mi je założyć z przodu. Bez sensu przyjeżdżała straż z drabiną. Na mój balkon można przejść z balkonów sąsiadów. Podczas całej akcji byłam spokojna i opanowana. Próbowałam uspokoić bardzo zdenerwowanego policjanta. Lekarz pogotowia nie widział mnie, nie znał, a przyjechał wystawić opinię, że zamierzam popełnić samobójstwo i trzeba mnie pilnie przewieść do szpitala psychiatrycznego. Lekarz pogotowia nie napisał, że wobec mnie użyto środków przymusu – zataił założenie mi kajdanek. youtu.be/ckkyav4NQDY
~John
23-12-2014 / 18:40
Thanks for informative post. I am plaesed" rel="nofollow">sdodatada.com">plaesed sure this post has helped me save many hours of browsing other similar posts just to find what I was looking for. Just I want to say: Thank you!
~Yuri
23-12-2014 / 14:05
moves/acqusitions the team could have made as his work on the film's audio helped" rel="nofollow">rmlfddkdf.com"> sarepate Pitchman from many of the other films that screened on Wednesday night at Logan
~Ahmad
19-12-2014 / 22:09
So cute and pert! Young, young and more young......such fond memories when you could dress up any way you waetnd. Are you hearing me girls, now go have fun while you can! Love the cool outfits and furniture. Much love XO
~Zaskia
19-12-2014 / 21:53
I feel just the same way about travel! Get off that betean tourist path! Loved your take on these places. You are now my official Travel Consultant.
~jakel
12-04-2013 / 20:17
*** DO ~ KAT " ... i psychiatrzy mają halucynacje ... najstraszniejszą ich halucynacją ... to świat bez obłąkanych ..." autor : Adolf Nowaczyński W Koszalinieprzy ulicy Monte Cassino działalność gospodarczą prowadzi psychicznie chora zgraja lekarzy psychiatrów : Barbara BRETNER, Helena STEĆ - Matuszewska, Elzbieta Kondaków Konarska oraz Jasińska : jak stwierdziła przy obecności adwokata SZEFOWA psychicznie chorej lekarskiej sfory : H.STEĆ - Matuszewska : kiedy jej OFIARA poda > Nazwisko i Imie oraz adres ona wie jaka opinie sądowo psychiatryczną ma sporządzić.. Adwokatem, który słyszał ten lekarski bełkot był Michał PŁOCICA - były prokurator wojskowy ( pułkownik WP - emeryt )
~marek777
05-04-2013 / 22:43
Do ~ szef sądu - kolego ~ szefie -Pecunio non olet (-:) to sformułowanie weszło na wokandy z epoki napoleońskiej. Na potrzeby farbiarni tkanin (na mundury armii) potrzebne były składniki chemiczne zawarte w ludzkim moczu ... skoro jesteś szefem sądu ... to wytłumacz co to ma wspólnego z sądem i interesem ... procedury ... SZTO to eto ? KTO widział procedury w polskim sądzie ? Tu rządzi insynuacja urojeń własnych i NAZISTOWSKA doktryna : cit. "... kurator, prokurator, sędzia może mówić, robić i pisać co chce ..." wzmocnionych staropolskim ponad 1000LETNIM NIECHLUJSTWEM " ... każdy wuj na swój strój ..." łączy was tylko jedno : solidarność zawodowa sitwy i NIC ponadto ... z logiką rozumowania jesteście na bakier, zasady etyczno-moralne u was NIE istnieją ... nadęci jesteście jak HIMALAJE ... demoralizacja zupełna ... ignorancja, arogancja bez ograniczeń i ubzdurało wam się, że Pana Boga trzymacie za nogi ... GOTTmit uns ... ~szefie sądu w tej prokuratorsko-sędziowskiej mniemanologii jest bardzo duża luka... taką samą lukę posiadali NADLUDZIE : Ubermensche z hitlerowskiej zgraii ... ten wrzód pęknie ... zajec ! pagladzi ... pecunio non olet > guten apetit
~Apokalisa
05-04-2013 / 00:48
Kto ich bada ????? Może mieć świra i sądzi lub jest prokuratorem. Fakt że ludzie nie mający styczności z tym zjawiskiem mają ślepa wiarę w sprawiedliwość. Jednak statystyki mówią już o 12 milionach ludzi pokrzywdzonych w tym kraju przez niesprawiedliwe wyroki i osądy.Tyle się ich naskładało przez ich działania w czasie wielu lat.Są to ludzie którzy mogą jednego dnia wyjść na ulicę i zażądają sprawiedliwości.Nie chce mówić o tych co np.mieli dopisane do wyroków fikcyjne artykuły itp.Pomimo swoich przewinień też stracili wiarę w prawo. Nagminne praktyki to robienie z wykroczeń przestępstw czyli tzw. Policyjnych wyników. Sędziowie już nawet nie starają eis pisać niczego co ma sens-ich wyroki i uzasadnienia to kabaret na serio. Ktoś powie że to nie jest możliwe ,aby niewinnym produkować wyroki. Właśnie oni tak myślą że społeczeństwo nie uwierzy w niewinność oskarżonego zgodnie z pseudo prawem. Jednak wielu ludziom otworzyły się oczy ponieważ brak nadzoru nad miernotami umocowanymi prawnie doprowadził do tego co jest.Dzisiaj o ich bezprawiu mówią ludzie naprawdę na poziomie i mieli z nimi przejścia których nigdy nie zapomną.Obecni sędziowie i prokuratorzy powinni być odsunięci od swojej roli.Sądzić mogą ludzie godni reprezentowania Społeczeństwa i nie muszą być prawnikami.Dzisiaj B .Goczyński -twórca sądów obywatelskich jest więzionym jako zagrożenie dla nich.Wiedzą że Apokalipsa nadchodzi. W obecnym systemie bezprawia nie można mówić o demokracji,prawie czy poszanowaniu własności. Mało tego, taki system sprzyja obcym mocarstwom grabiącym dosłownie ten kraj z bogactw. Rządowe błazny powinny stanąć pod sąd i podlegać kasacji majątków za korupcję.Kasacja majątków prokuratorów,sędziów ,polityków i innego skorumpowanego badziewia to jedyne i słuszne rozwiązanie.Państwo musi funkcjonować i posiadać silny rząd,dzisiaj tego brakuje więc czas na zmiany zgodne z duchem demokracji.Chocholi taniec czas zakończyć. Do dzieła Narodzie. Polska jest Ojczyzną prawdziwych Polaków -nie przekupniów z umocowanej sztucznym prawem targowicy.Nie może być przywilejów dla funkcjonariuszy publicznych tylko odpowiedzialność razy 2.Ponieważ wiedzą co czynią z premedytacja.
~Demaskator
31-03-2013 / 21:20
~marek777
30-03-2013 / 12:14
patrz : http : // youtu.be/T7rrKNRuCas