Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI MORDESTWO W CHŁOPACH WYROK Chłopy - wyrok w sprawie zabójstwa dzieci i jej matki - po 4 latach mordercy zostali skazani. Patologiczne działanie organów (nie)sprawiedliwości zakończyła się wygraną prawdy.

Jedną z pierwszych interwencji redakcji AFERY PRAWA (2003r.) była publikacja i postawienie zarzutów prokuratorom koszalińskim. Chodziło o morderstwa popełnione na dwójce dzieci i jej matce. Wszystkie media i prokuratura oskarżyły i skazały wtedy ojca i męża o ten nieludzki czyn. Tylko nasza redakcja dokumentowała całkiem inne przebieg tych tragicznych zdarzeń. Dzisiaj możemy naszym czytelnikom zakomunikować, że po prawie 4 latach walki zwyciężyła prawda - prawdziwi mordercy zostali skazani.

ZABÓJSTWO W CHŁOPACH - O CO CHODZI???
TYLKO STRONNICZOŚĆ I NIEKOMPETENCJA PROKURATURY??? Zabójstwa popełnione na 42-letniej Beacie J. i jej dwóch córkach: 12-letniej Biance i 9-letniej Laurze w Chłopach [pod Koszalinem] zbulwersowało całą Polskę. Kobieta i jej dzieci zaginęły w nocy z 17 na 18 lipca 2003r. Ich zakopane zwłoki zostały odkryte przez psa policyjnego kilkaset metrów od domu.

Winny, niewinny, poszkodowany - Życie z piętnem mordercy - na Leszka Jegera wszyscy wydali wyrok, jeszcze zanim zrobił to sąd

Dwa dożywocia

15 czerwca 2007 Jagielle nie drgnął żaden mięsień kiedy usłyszał, że do końca życia pozostanie za kratami. Jego wspólnikowi zadrżały ramiona i skulił się w ławie oskarżonych.
Rafał Jagiełło i Rafał Jagiełło Andrzej Kozłowski
Rafał Jagiełło i Andrzej Kozłowski zabili Betaę Jeger bo potrzebowali pieniędzy. (fot. Radek Koleśnik)

Gdyby w Polsce obowiązywała kara śmierci, to sąd by ją wydał - można podsumować wywody sędziego Przemysława Żmudy, który dziś uzasadniał werdykt Sądu Okręgowego w Koszalinie w najgłośniejszej od lat sprawie dotyczącej zamordowania w Chłopach pod Mielnem matki i jej dwóch córek.

Rafał Jagiełło i Andrzej Kozłowski zabili Betaę Jeger bo potrzebowali pieniędzy. Jej córeczki zginęły tylko dlatego, że mogły ujawnić śmierć matki.
- To zbrodnia wynikająca z motywacji zasługującej na szczególne potepienie. Nie ma żadnych okoliczności łagodzących i i tylko taką karę mogliśmy wydać - wyjaśnił sędzia.

Sąd w pełni podzielił wnioski prokuratora, który takich właśnie kar żądał dla obu mężczyzn. Na dwa lata skazano natomiast Beatę Bankert - konkubinę głównego oskarżonego - Rafała Jagiełły. Kobieta wiedząc, że dzieje się coś złego zamiast ostrzec dzieci, zamknęła się w swoim pokoju.
- To zbrodnia wynikająca z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Nie ma żadnych okoliczności łagodzących i i tylko taką karę mogliśmy wydać - wyjaśnił sędzia.

Sąd skazał ich za każde morderstwo. Za pierwszą zbrodnię (zamordowanie Beaty Jeger) Rafał Jagiełło został skazany na dożywocie, a Andrzej Kozłowski na 25 lat więzienia. Skąd ta różnica? Zdaniem sądu Jagiełło był pomysłodawcą i inspiratorem zbrodni. Zaplanował ją i wciągnął w nią drugiego oskarżonego. Kozłowski schodząc do kotłowni wiedział jedynie, że idzie "na robotę", ale sądził, że chodzi jedynie o pobicie. Potem jednak brał udział w kolejnych etapach zbrodni.
Beata Jeger zginęła, bo główny oskarżony potrzebował pieniędzy, a nie potrafił inaczej ich zdobyć.
- Mógł je ukraść, ale bał się zdemaskowania, więc wolał zabić - stwierdził sędzia.

11-letnia Bianka (druga z ofiar) zginęła, bo szukając mamy weszła do kotłowni w momencie, kiedy kobieta była mordowana. Trzecia ofiara - 9 letnia Laura - zwabiona została do domu i tam jak pozostałe uduszona.
- Ta ostatnia zbrodnia zasługuje na szczególne potępienie. To dziecko zostało zabite, choć nie mogło w żadnym stopniu obciążyć oskarżonych - podkreślił sędzia Przemysław Żmuda.

Za morderstwa dzieci oskarżeni zostali skazani na dożywocia. Sumując kary sędzia stwierdził, że obaj otrzymali wyroki dożywotniego więzienia. Jednak Rafał Jagiełło (ma w tej chwili 40 lat - dop. red.) dopiero po 30 latach odsiadki będzie mógł starać się o przedterminowe zwolnienie. - Tę karę tak trzeba ukształtować, bo wtedy nie będzie on już stanowił zagrożenia dla społeczeństwa. Daliśmy mu w ten sposób nadzieję na powrót do życia poza murami o co prosił obrońca - zaznaczył sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny.
Koszalin - informacje, artykuły, wydarzenia.

MULTIMEDIA Jak doszło do morderstwa (czas: 4' 50")
odtworz (6,58 MB) Ogłoszenie wyroku (czas: 2' 52")
odtworz (3,78 MB) PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Chcę dożywocia (posłuchaj mp3)
Zamknąć do końca życia

Podobną kontrowersyjną sprawę pilotujemy aktualnie - Kursa - wyrok: dożywocie - MOWA KOŃCOWA OSKARŻONEGO ANDRZEJA KURSA – Sąd Apelacyjny w Krakowie 2006 - w tej sprawie nie zostali jeszcze skazani wszyscy winni - Redakcja ma tu na myśli skorumpowanych sędziów krakowskich...

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

I PODOBNE TEMATY w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kgrtkuaf
13-08-2015 / 14:30
~Rey
20-12-2014 / 10:13
The hoetsny of your posting is there for all to see