Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY Zygmunt Jan Prusiński DLACZEGO POLSKA PŁACZE? Prusiński - TAJEMNY  TALIZMAN  W  DNIU  „ŚWINI” - wystąpienie Lecha Wałęsy.

  Zygmunt Jan Prusiński   

TAJEMNY  TALIZMAN  W  DNIU  „ŚWINI” 

Jedyny jak do tej pory odważny w swej wypowiedzi był Lech Wałęsa – Lejbe Kohne. Nikt w Polsce nie mógł tak otwarcie powiedzieć jak on, „Wielki z niewielkich” prezydentów rzekomej Rzeczypospolitej Polskiej,

która dziś wygląda mi na bardziej „inwalidkę” niż na Miss Piękności – nie chodzi mi akurat o piękno natury w tej akurat części starego kontynentu.

Wolałbym jednak, żeby to powiedział „ostatni komunista towarzysz” Jaruzelski Wojciech, no taki sobie (papierowy generał), który powinien ubiec Wałęsę vel Kohne. 

„TO JA, TO JA WYPĘDZIŁEM RUSKICH Z POLSKI”!!! Później słyszałem na podwórkach, jak dzieci bawiąc się w wojnę na drewniane karabinki, wystrugane z gałęzi drzew, krzyczały: „To, ja, to ja wypędziłem ruskich z Polski”! 
Mógłbym i ja się przyłączyć do chóru, bo też od 1979 roku pisałem wiersze antysowieckie, antykomunistyczne, z gatunku poezji społeczno-zaangażowanej. Czyż nie miałem prawa, że za kilka takich ostrych utworów poetyckich mogli się ruscy przestraszyć, i pognać na łeb na szyję na wschód za Bug i Narew w kierunku Wołgi ? Mogli, mogli i to jak.
 

Uważam że Ludowe Wojsko Polskie, a w nim ukryte ogniwa tajne dla Moskwy, były pieczołowicie chronione. Już o to postarał się ich cień: GRU. Przecież nie wszystkim dane było tam w nagrodę ciągnąć z szyjki flaszkowej wódki bez liku i do tego w posilaniu się rumianymi golonkami. – Ile to świń dla tych zasłużonych uśmiercano. W Chinach, to chociaż jest „Święto Świni” – jakieś poszanowanie dla tego gatunku - (17 lutego co roku), szczególnie chodzi o ten łeb ! Ktoś mi powiedział z mojego otoczenia emigracyjnego dawno temu, może to i był mój przyjaciel z Wiednia, Śp. Wacław Kaszczuk, że łeb świński jest najczyściejszy. Moja mama Krystyna Kurlanda, (nazwisko po drugim mężu) także Śp. Karolu Kurlandzie, kiedy tylko zawitała do mnie w odwiedziny, od razu na Wien Mitte na hali mięsnej kupowała takie buzie świńskie, połóweczki. Kosztowały od 5 do 8 szylingów, zależało od wagi. Cóż to za pieniądze... a jaka wyżerka. No i co, ci krzywdzący się na to, bo zapraszałem na te uczty emigrantów – rodaków, nie przychodzili jak się dowiedzieli że będą jeść świńskie ryjki. Tylko jeden był wierny tym posiłkom, to Zdzisiek Baczyk, pochodził ze Szczecina. (Pozdrawiam go w tym miejscu), jeśli się tam gdzieś błąka po ulicach Wiednia.  

Wracając do bossa robotników polskich, to Lech vel Lejbe Wałęsa vel Kohne trochę tu mi narozrabiał z tym hasłem. To fakt, zwykli radzieccy sołdaci, podoficerowie i niższym stopniem oficerowie wrócili jako bohaterzy ZSRR za wierną opiekę nad LWP, ale liczna grupa majorów i pułkowników gdzieś ukryła mundury, przebrała się w cywilne ubranka i zaszyła się w pięknych polskich krajobrazach. – I o tym nic nie wiedział boss robotników. To chyba żarty. Jak to, będąc na najwyższym stanowisku niczym król, prezydent III RP nie wiedział ? To jakich on miał pachołków, że mu o tym nikt nic nie powiedział. Może i słusznie. Utajnić. Po co stres i frustracja. Prezydent musi mieć błogi sen, spokojny, żeby mógł zapładniać szlachetne myśli. Ale to mnie dręczy. Dręczy mnie jako niezależnego publicysty, kto mu kazał utworzyć WSI: Wojskową Służbę Informacyjną. Przecież za niego powstała. I to jakie tam było towarzystwo ! Sama sielanka... bo w tych nowych strukturach czy służbie wcisnęli się przez rynnę dawni agenci komunistycznych zabiegów. A najliczniejsi byli nie kto inni, jak do tej pory „opiekunowie” Polski w XX wieku ! Jak pisze Jerzy W. Kubiak, cytuję:

 „...WSI przez cały okres istnienia nie zatrzymały ani jednego rosyjskiego szpiega. Same za to były wręcz naszpikowane oficerami, którzy swego fachu uczyli się... w ZSRR. (...) Ale to jeszcze nie wszystko. Przypadki szkolenia oficerów WSI w Rosji odnotowano nawet w 1992 i 1993 roku ! Służby, tkwiące korzeniami w czasach sprzed obalenia komunizmu, jedynie pozorowały swoje oczyszczenie. Temu celowi służyła operacja „Gwiazda” przeprowadzona w drugiej połowie lat 90. pod hasłem weryfikacji”. 

I co, i co bossie w obronie robotników i narodu polskiego ? Gdzie twoje „polskie” serce ? A jakie ono miało być, jeśli twój rodzony ojciec Kohne, żyd z Niemiec nie nauczył cię kochać Polski i Polaków ! Czy musiał ? Jeśli sam w czasie II wojny światowej wydawał polskich partyzantów w ręce Gestapo...! 

Śmiesz pouczać nas o wartościach wolnościowych i demokratycznych. Jesteś napasiony nieuzasadnioną pychą, bo nie jest to jak mówisz: „głównie moja zasługa” czy „bez mojej wcześniejszej walki”, nie, nie, nie, panie przemądrzałku, ty sam to mogłeś iść tylko do pomieszczenia WC. Bez robotników nic byś nie dokonał, bo oni byli „Tarczą” przed czołgami i pałami wojska, milicji i ZOMO. Nie ty, nie ty, z tobą się pieszczono. Nawet nie byłeś w stanie wojennym internowanym, a goszczonym w Warszawie w pałacyku, gdzie odwiedzała cię bardzo często i blisko twoja dama życia. 

Panie Wałęso vel Kohne, to nie jest „stek bzdur” ani „wielka bzdura”, to jest Polska, nieszczęśliwa Polska – która przez zdrajców wciąż cierpi. Dzisiaj żałuję, że poświęciłem ci wielkie słowa na emigracji w poezji. Zgłupiał też sam Czesław Miłosz, bo też gloryfikował cię w liryce, a ilu innych poetów ? 

Będę ci wciąż przypominał, że powinieneś wybrać NARÓD i iść z tym narodem do końca, do całkowitego zwycięstwa. To że głosisz, że to ty dałeś nam „wolność i demokrację”., to ci powiem tak, ty dałeś tę (wolność i demokrację) ale Gieremkom, Michnikom, Małachowskim, Kuroniom, Frasynikom, Urbanom, Kulczykom, Borowskim, Kwaśniewskim, Millerom, Szmajdzińskim, Jaskierniom, itd, itd – tak bym mógł do wieczora wymieniać twoich kumpli, a godzina dopiero 14:30, i w dodatku niedziela.

Właśnie wybieram się do kościoła – bo to jedyne miejsce, gdzie można uspokoić się wewnętrznie, nabrać sił by to wszystko zrozumieć.

18 luty 2007 - Ustka       

Z twórczości Z. J. Prusińskiego:

 Motto: Polacy to stado baranów - powiedział Adam Michnik w australijskiej telewizji -  A TO TEN, OD BARANÓW! 

 LIST  OTWARTY  DO  JANA  TOMASZA  GROSSA ! Dlaczego Polacy nie wygonili Żydów z Polski? Teraz pokutują za ten błąd historyczny...

Literatura faktu - POLSKI NIE MA, JEST ZA TO „OSTEN-ISRAEL”!

dyktator Saddam Husain został powieszony - czas osądzić naszego dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego

Władysław Frasyniuk, Wojciech Olejniczak i ubecka Służba Bezpieczeństwa - felietony

z cyklu polskie sprawy -  ŚWIĘCI APOSTOŁOWIE, A NARÓD NA BOSAKA Z TORBAMI... 

Lech Wałęsa  NAUCZYCIEL SPOD PARASOLA BEZPIEKI

CZY PRASA W POLSCE JEST WOLNA?

 ROZTAŃCZONE  BAŁWOCHWALSTWO 
Błazny i judasze
"Chłopy do roboty, towarzysze do muzeum” 
LIST OTWARTY - PONAGLENIE!  Prezydencie III RP!  
POUCZENIE PREZYDENTA. 
 Do mediów w kraju i za granica...
LIST OTWARTY DO SENATORA STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO
POTYCZKI W ŚWIECIE LITERACKIM NA EMIGRACJI

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.