Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI KRAKOWSKIE PIEKŁO AGENTÓW

KRAKOWSKIE  PIEKŁO  AGENTÓW - Zygmunt Jan Prusiński 

           - Bez podlizywania się, wiem że wyszedł mi ten poprzedni artykuł „Ci, co Polskę pożerają nadal”. Jeśli opisuję krakowskie środowisko literackie, to dlaczego nie wysłać do „Dekady Literackiej” w Krakowie. „Wyrzucam” tekst tego samego dnia 8 kwietnia, (w Pierwszą Rocznicę Śmierci mojego kochanego Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II) o godzinie 5:33 PM, a już o 5:45 PM mam odpowiedź. Nieprawdopodobna komunikacja. Dwanaście minut. Oto ta niezwykła mądrość: 

„Szanowny Panie. My nie używamy kategorii narodowych w swoim myśleniu i pisaniu o literaturze i kulturze. Bardzo proszę o nie przesyłanie nam tych szowinistycznych, antysemickich kawałków. Z wyrazami szacunku. Marek Kozicki, Wydawca i Redaktor Dekady Literackiej”. 

      Wiem co to jest „SZOWINIZM”. Specjalnie piszę rzymskimi literami, bo szanuję ten termin. Tak, jestem „Szowinistą”!!! Wręcz dziękuję Panu Bogu, że jestem  nim od urodzenia... Ale „antysemitą” nie jestem. Powód: nie jestem żydem! Zresztą, umówmy się, mnie nie chodzi o gojach, bo to biedni ludzie... zniewoleni - przez samych ich pobratymców; mam tu na myśli dzielenie żydów (w takim gniazdku kategorii): pierwszym, drugim, trzecim. - Dla nich nie obowiązuje artykuł 32 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Oni mają swoiste księgi prawa... 

      Co to jest ten „ANTYSEMITYZM”? Posłużę się książką „The Zionist Factor” a autorem jest Ivor Benson: „Jest to słowo specjalne, słowo-kłamstwo, odwrócona prawda. Fałsz w takiej formie, która eliminuje sprzeciw do minimum, ponieważ jak najbardziej przypomina prawdę. Semantyczny trick, całkowicie odwracający prawdę i tworzący zakłamanie od początku do końca. To, czego syjonistyczni liderzy obawiają się  najbardziej, to nie tego, że goje, a przede wszystkim chrześcijanie gardzą lub odrzucają ludzi żydowskiego pochodzenia. Właśnie odwrotnie – obawiają się oni tej permanentnej gotowości innych narodów do przyjęcia, zaakceptowania i asymilacji żydów”.  

      Ale, czego się boi wydawca i redaktor „Dekady Literackiej”? Przecież powinien on mi podziękować, ba, sam też zaangażować się, bo i zna wielu poetów i literatów z kręgu krakowskiej agentury, o których wie - albo udaje - albo nie wie, w co wątpię. Tylko tchórze pokazują plecy, albo zachowują się "strusiowato": głowa i piasek... 
Czy Marek Kozicki jest inteligentny? Nie! Dla mnie na pewno nie. On i by się z samym diabłem witał, codziennie! Myślę, że i go by ugościł nie raz w redakcji "Dekady Literackiej" - może by mu zamawiał posiłki z "Donalda"...
 

      Moja znajoma poetka z Wiednia, tow. Ewa Lipska vel Hoffman, pożyczyła ode mnie (na wieki) tomik wierszy Jerzego Grupińskiego – nawet nie zdążyłem przeczytać., autor mi przysłał na konkurs literacki,  Chodziło wtedy o „Wiedeńską Nagrodę Literacką” im. Marka Hłaski. Onegdaj, jak zobaczyłem, iż Ewa Hoffman faworyzowała artystów, malarzy i poetów z Krakowa, no bo wiadomo, funkcja wicedyrektorki Instytutu Polskiego zobowiązuje, (to się  dyplomatycznie nazywa): attache - ataszę kultury. Widząc tę solidarność krakowską, w pewnym miejscu powiedziałem do agentki SB: Pani Ewo, dlaczego nie zaprasza pani poetów i malarzy z Białegostoku czy z Zielonej Góry, tylko wciąż z Krakowa? Od tej odpowiedzi "wyślizgnęła się"... jak piskorz. Swoją koleżankę komunistkę Szymborską Wisławę vel Rotermund też zaprosiła... jak to się mówi: „ kruk krukowi oka nie wydłubie”. 

       Zresztą lista jest długa. Armia pisarzy z krakowskiego podwórka. A ja naiwny zawsze myślałem, że tam korzenie są silne, silniejsze. Miasto królów polskich. Dzwon Zygmunta – to dla mnie prezent, jako to że jestem Zygmuntem, uwierzycie? Lepiej nie wierzcie. Poeci z bożej łaski, a może z piekła rodem, od diabła prędzej.  Lista Wilsteina jest długa. A jaka dla mnie frajda poznać słabych ludzi, tych którzy udawali intelektualistów, literatów, poetów w drugiej połowie dwudziestego wieku. Poeci zdrajcy. Poeci i literaci, którzy nigdy nimi nie powinni być. Lepiej od razu., z cycka matki do UB-SB; prawdziwej rodowitej matki! Tak było, tak było... A nie ubierać "mokry od łez Płaszcz Polski"! Udawać wierną jej Córkę, udawać wiernego jej Syna. Karierowicze na krzywdzie ludzkiej, na krzywdzie narodu polskiego, bo w tym mrowisku krakowskim to najwięcej przedstawicieli, z żydowską kartą... 

       Agentko Ewo Hoffman - Lipska, oddaj mi tomik wierszy autora Jerzego Grupińskiego. Przecież nie podejrzewam że jesteś złodziejką... Ten autor - poeta, to też zadziwiający "nocny księżyc"... Nie podał adresu. Choć przesyłka przyszła z Poznania. Chociaż podziękowałbym mu osobiście. Ba, podziękowałbym J. Grupińskiemu (w imieniu Patrona), Marka Hłaski.  - Byłem inicjatorem, pomysłodawcą, organizatorem tego konkursu, bo po dziesięciu latach tam pobytu we Wiedniu stwierdziłem, że nic się nie dzieje w kulturze polskiej na emigracji. To były tylko takie "pieniaczenia" o kulturze, bardzo stateczny i płytki chwyt pobieżny, jak nie doszła dziewica do zaręczyn.  

       Według zapisu, w takowej kolejności przez autora Aleksandra Szumańskiego w ogromnym opracowaniu pt. "Upadek Nagrody Nobla", podaję wiernie: Franczak Stanisław, Gawlik Jan Paweł, Zieliński Adam, Kania Waldemar, Franczak Jerzy, Grabowski Andrzej, Jaworski Witold, Jarosz Andrzej, Kaszyński Stanisław, Kleczkowska Krystyna, Lipiński Krzysztof, Fiut Stanisław, Lipska/Hoffman Ewa, Piekarski Władysław, Masłyk Jan, Baran Józef - poeta, wiersze w programie nauczania Ministerstwa Oświaty i Nauki, Nowak Andrzej, Prokop Jan, Skoczylas Anna, Chrzanowski Tadeusz, Grzybowski Zbigniew Stanisław, Jaworski Stanisław, Turowicz Jerzy, Zakrzewska Wanda, Łagowski Bronisław, Andrzejewski Jerzy, Adamkiewicz Zygmunt, Dulian Renata, Małecka Irena, Piotrowski Jacek, Rudnicki Piotr, Sokołowski Ryszard, Szwarc Stanisław, Kwiatkowski TadeuszBrzeziński Bogdan, Iwaszkiewicz Jarosław, Nowak Tadeusz, Kapuściński Ryszard, Kaczmarski Jacek, Sztaudyngier Jan, Dobrowolski Władysław, Kijowski Andrzej, Błachut Władysław, Wiktor Jan, Kowalik Stanisław, Szymborska/Rotermund Wisława. 

        Jak pisze A. Szumański: "Ustawy lustracyjnej w dalszym ciągu nie ma. Ubowcy żyją sobie wcale dobrze. Stwarza się nową formę okupacji Polski. Obce narodowi siły wewnętrzne dążą, aby stracił on źródło swojej spoistości i przestał być wrażliwy na własną tożsamość, ukształtowaną przez wiekowe dziedzictwo kulturowe. Te same siły czynią przygotowania do zawładnięcia Kościołem od wewnątrz. Kto dopuścił się skandalu w umieszczeniu na liście wyborczej na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Tymińskiego i Henryki Bochniarz, osób z listy Wildsteina, a więc domniemanych agentów UB? Koniec cytatu. 

          - Jestem narodowym poetą, bo jak nazwać człowieka nie inaczej, kiedy pisze takie wiersze - wierząc, że inni poeci są podobni... 

Zygmunt  Jan  Prusiński 

WSTĘGA  NIEBA  NA  CZARNEJ  DRODZE 

Czy słyszysz, czy słyszysz
dzwonki konwalii przekazują ci sygnał
wobec tej wiosny i innych, następnych.
 

Nie wdawaj się w kruchą dyskusję
o znaczeniu pękniętej pajęczyny
nad urwiskiem światła
w liściach paproci.

To nic nie da - tylko puenta
krzywa zaprowadzi cię
nad rzekę płaczu...
 

Ty musisz pamiętać
o docelowym przejściu
przez pokutę zbawienia,
że wart jesteś istnienia...

Umiesz myśleć i przekazywać
mądrość poprzez pracę,
bo ona w tym darze wolności
buduje niebo na drodze pokoleniom.
 

Nie stygnij, tylko nie stygnij
zlodowaciałym egoizmem zaklęcia.
Stworzony jesteś dla narodu,
bo naród to jedno ciało
i jedno imię: POLSKA!
 

10.06.2005. 

        Przyglądając się tym nazwiskom, gdzie w większości to poeci, zaczynam wątpić - w ogóle - w poetów. - Nie wierzcie poetom. To są zdrajcy! Malakosi! 
Ale też wiem, iż w większości z nich są żydami. To nie bracia Cypriana Kamila Norwida. Na pewno nie.
 

10 -11.04.2006. Ustka   

WIERSZEM DO JANA PAWŁA II Zygmunt Jan Prusiński
OJCIEC KSIĘŻYCA I GWIAZD - Jan Paweł II WIELKI - Zygmunt Jan Prusiński

Zygmunt Jan Prusiński... tak trochę z jego twórczości żyjącej niespokojną codziennością...

Zygmunt Jan Prusiński... jest taki patriotyczny, nieustraszony, walczący poeta...

...i odszedł do lepszego świata Karol Wojtyła - Jan Paweł II WIELKI

 ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa:
   SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.