Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Ciszej nad grobem (nie)sprawiedliwości RP.

Lata temu wspominałem sędzinę oraz prokuratorkę z Ostródy które w stanie wojennym zmuszone były zając się moją osoba. Zwyciężyła sędzina - zostałem wyrzucony z pracy na podstawie ustawy, zaś prokurator wygrała całkowicie ponieważ nie pozwoliła z tzw. KPNowca zrobić przestępcę pospolitego na życzenie SBeków.
Tyle historia, piszę ponieważ obecnie stosowane są wobec mnie i mojej rodziny takie same stalinowskie metody.

TVN przedstawił program z dwoma prokuratorami którym udowodniono że korporacja się obroni a odwołania i jazda do Warszawy do Staszaka to strata czasu. Przy okazji żegnaj z pracy. Do cholery oni próbowali srać w własne bezprawne gniazdo - fora ze dwora.
W programie telewizyjnym także głos zabrała sędzia Piwnik, życząc sobie żeby społeczeństwo było wyedukowane z dziedziny prawa.
Pani sędzino - znajomość prawa to bezsenność, nerwica i głupota ponieważ nasze PRAWO jest z logika na bakier.
Żąda pani żeby społeczeństwo wiedziało o takich absurdach jak USTAWA z dnia 20 czerwca o prokuraturze Art. 54. 1. Prokurator nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej...
Następnie Prawo o Ustroju Sądów Powszechnych - Art. 130. § 1. Jeżeli sędziego zatrzymano z powodu schwytania na gorącym uczynku...
Jak to ma się do Konstytucji która mówi - Artykuł 32 1. Wszyscy są wobec prawa równi?

Pani była ministrem sprawiedliwości z praktyką dziesięciomiesięczną co zrobiła oprócz tego że w związku z jej powołaniem przesunęło się w czasie afera FOZ. Czy to nie było przyczyną powołania celem przedawnienia? Sukces- minister Piwnik ma coś wspólnego z Ziobro. On powołał przestępcę procesowego Kryżę ona Andrzeja Kaucza także przestępcę sądowego. A co z przestępcami w togach jak ( fragment artykułu PIOTR ADAMOWICZ, FILIP GAWRYŚ ) Wojciecha Kubińskiego, do prokuratorskiej "brygady tygrysa" we Wrocławiu. Oskarżał w 11 procesach. "Uczniowie" Bardonowej itd. Prawdziwy postrach w stolicy siała szefowa Wydziału Śledczego Prokuratury Wojewódzkiej w Warszawie Wiesława Bardon. Polecam artykuł pt. "Nieczysty wymiar sprawiedliwości". To nie żarty zbrodniarz siedzi spokojnie na ławach nie tylko sędziowskich. Jest to niewątpliwie spadek po układzie przestępczym z Magdalenki.
Na pewno jako sędzina zdobyła pani swoje pięć minut w mediach wypuszczając w proces gangu tzw. "obcinaczy palców". A co z futrem- Superexpress" o "Masie" i Piwnik Barbara Piwnik miała jakoby dostać futro w podziękowaniu za uniewinnienie gangsterów z Pruszkowa - zeznał Jarosław S., "Masa", skruszony gangster, dzięki któremu zamknięto całe kierownictwo gangu pruszkowskiego pisze 2002-03-18.
To normalka ostatki sondaż mówi o potężnej korupcji.

Z mojego małego podwórka.
Pozwoliłem sobie zajrzeć do akt -2 Ds. 731/08 prowadzaną przez wytrwałego funkcjonariusza prokuratury Ostródzkiej zamiejscowa w Morągu Zbigniewa Świderskiego który jak lew broni burmistrza i innych.
Wniosek, prokurator działa z naruszeniem Konstytucji - z art. 95 ust.1 Konstytucji - władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat.
Dla niego postanowienia gminy posiadają nadrzędność nad konstytucją mówiącą o ustawach. Oczywiście także nie zwrócił uwagi na bezprawie wobec nieletnich niepełnosprawnych dzieci. Lecz co się nie zrobi dla obrony potocznie nazywanego "kolesiowa".

Pisałem już że towarzystwo w togach mają gdzieś obowiązujące kodeksy, jest to zbędna makulatura.
Mały przykład - Prawo o Ustroju Sądów Powszechnych Art. 89. § 1. Żądania, wystąpienia i... nie może zwracać się do instytucji i osób postronnych ani podawać tych spraw do wiadomości publicznej. USTAWA o Prokuraturze - Art. 47. 1. Żądania, przedstawienia 2. W sprawach o roszczenia ze stosunku pracy prokuratorowi przysługuje droga sądowa.
Nieprawda, obecnie jest to droga strajkowa. (Ogólnopolski protest prokuratorów, którzy domagają się podwyżek płac i wzmocnienia pozycji prokuratury, w skali kraju nie okazał się odczuwalny - urlop na żądanie wzięło ponad 300 z 5,4 tysiąca śledczych.( 26 września 2008 r) Gazeta Prawna.) Sędziowie także mają duży wkład w wymuszaniu podwyżek o czym pisały media. W kraju nad Wisłą istnieją powołane takie tzw. organy do przestrzegania prawa jak policja o wątpliwej reputacji. Są antyterroryści do nękania 70 letnich staruszek wybijania szyb, niszczenia mienia. Pogram Uwaga ( TVN) nie gardzą zabiciem psa. Mamy ABW które rozbiera dziennikarzy. Jest jeszcze CBA, CBŚ nie zapominając o sądach i prokuratorach które to towarzystwo kosztuje podatników miliardy złoty po to żeby maksyma "Równi i Równiejsi" nie straciła na ważności.
Jaki barbarzyński jest ten kraj nad Wisłą gdzie samopodpalenie z powodu bezprawia jest bagatelizowanie?

Indianie w dorzeczu Amazonki czy plemiona afrykańskie jednoznacznie przestrzegają swoje prawa - winny musi być ponieść konsekwencje swojego zbrodniczego czynu - podobnie jak w Kodeksie Hammurabiego: oko za oko, ząb za ząb...
Nasze prawo zapisane w kodeksach bardziej chroni przestępcę niż jego ofiarę - ten kto ma kasę lub układy zawsze wywinie się od odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Co ciekawe, pomagają mu w tym oszustwie sędziowie i prokuratorzy "grając" na przedawnienie, błędy formalne i proceduralne - tak, żeby "koleś" nie poniósł konsekwencji.

Kiedyś sędzia był STRAŻNIKIEM PRAWA. Dzisiaj - nawet dobrze wiedząc kto jest winny - stosując odpowiednia procedurę sądową jest w stanie uwolnić od odpowiedzialności każdego przestępcę - jak tylko zechce i bez osobistej odpowiedzialności. Pozwalają mu to zagmatwane postkomunistyczne przepisy prawne, gdzie jeden paragraf karze a następny uniewinnia. Zostaje tylko pytanie - za ile?

AP
Bogusław Maśliński
vipbob@wp.pl

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.