Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Akt oskarżenia przeciw liderowi KPN Adamowi Słomce - komunikat

Akt oskarżenia przeciw liderowi Konfederacji Polski Niepodległej Adamowi S., m.in w sprawie nawoływania do pobicia prezesa Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Zdaniem prokuratury S. miał dopuścić się tego czynu wielokrotnie podczas dwutygodniowego pobytu w areszcie w lipcu ub. roku oraz krótko po wyjściu na wolność.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka tej prokuratury prok. Marta Zawada-Dybek, oskarżenie dotyczy trzech czynów Adama S.: dwa z nich obejmują nakłanianie dwóch różnych osób do pobicia prezesa katowickiego sądu, trzeci - to pomówienie prezesa sądu poprzez nazwanie go "regularnym przestępcą".

Za nawoływanie do pobicia liderowi KPN może grozić do 5 lat więzienia, pomówienie zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności. Akt oskarżenia został przesłany do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód.

Adam S. miał nakłaniać do pobicia sędziego dwie osoby - Dariusza K. oraz Wojciecha H. Według prokuratorów tego pierwszego S. kilkukrotnie próbował przekonać do "połamania nóg" sędziemu podczas dwutygodniowego pobytu w areszcie w lipcu 2008 r. - Wojciecha H., którego poznał przez Dariusza K., S. namawiał do pobicia sędziego już po wyjściu na wolność.

O umieszczeniu Adama S. w areszcie na 14 dni sąd zdecydował 17 lipca ub. roku w związku ze sprawą dotyczącą ujawnienia - na wniosek wierzyciela - jego majątku. S. nie uczynił tego bowiem w wyznaczonym terminie. Tego samego dnia, wcześniej, sąd uniewinnił S. w innej sprawie - od zarzutu poświadczenia nieprawdy w wystawionym przezeń zaświadczeniu o zatrudnieniu.

W związku z tą właśnie sprawą sympatycy S. zorganizowali w lipcu 2008 r. przed Sądem Rejonowym Katowice-Zachód jedną ze swych pikiet, podczas której Adam S. nazwał sędziego "regularnym przestępcą". Pikietowany sąd S. określał wtedy "sądem w Stalinogrodzie" (nazwa Katowic w latach 1953-56).

Poza tymi sprawami S. był też podejrzany w trwającym ok. trzech lat śledztwie o przestępstwa przeciwko wyborom; w tej sprawie spędził nawet latem 2006 r. kilkanaście dni w areszcie, jednak potem sąd uznał zastosowanie tego środka za bezpodstawne. W jeszcze innym procesie S. skarżył policję, którą obwiniał o bezprawne działania.

Adam S. ma 44 lata. W latach 1991-2001 był posłem na Sejm m.in z ramienia Konfederacji Polski Niepodległej-Obóz Patriotyczny. Dwukrotnie startował w wyborach prezydenckich, otrzymując znikome poparcie. Związany był też m.in z ruchem bezrobotnych. W latach. 80. był więziony za działalność opozycyjną, jako działacz KPN. Obecnie jest przewodniczącym tej partii - jedynej jaka działa pod tą nazwą po rozłamie sprzed kilku lat.

PAP, 2009-04-03 PH/14:17 -==============

Konfederacja Polski Niepodległej

Biuro Prasowe

40-098 Katowice, ul. Młyńska 21, skr. pocztowa 1544

fax.0-322410312 tel. 0-601646080 www.kpn-1979.pl

KOMUNIKAT

o zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów liderowi KPN

W dniu wczorajszym tj. 19 lutego 2009 funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali lidera KPN Adama Słomkę. Następnie dokonali przeszukania jego mieszkania oraz przewieźli go do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzuty dokonania następujących przestępstw karnych:
  • pomówienia prezesa Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, Krzysztofa Hejosza, poprzez nazwanie go regularnym przestępcą podczas wiecu KPN, odbytego w lipcu 2008 roku oraz
  • wielokrotne nakłanianie panów Kurzaca i Chomontowskiego do pobicia Krzysztofa Hejosza, sędziego Sadu Okręgowego pełniącego funkcję prezesa Sądu Rejonowego Katowicach-Zachód.

Przy tak poważnych zarzutach dotyczących m.in. “wynajęcia bandytów do napaści na funkcjonariusza państwowego” prokuratura nie wniosła o zastosowanie aresztu tymczasowego. Zadowoliła się wnioskiem o dozór policyjny. Sprawę o sygn. V ds. 85/08 prowadzi prokurator Tomasz Pałka znany z sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Z informacji uzyskanych w dniu dzisiejszym od zaprzyjaźnionych adwokatów dowiedzieliśmy się, iż wymienieni panowie Kurzac i Chomontowski to groźni przestępcy z gangu “Krakowiaka”, słynni z tego, iż podjęli współpracę z Policją (CBŚ) w zamian za obietnicę zmniejszenia kary wieloletniego więzienia za bandyckie napady, uprowadzenia ludzi dla okupu, kradzieże i fałszerstwa.

Przypominamy, iż w dniu 02 lipca 2008r. Adam Słomka złożył w prokuraturze obszernie udokumentowane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa K. Hejosza oraz funkcjonariuszy policji, polegające na nie wpuszczeniu do budynku Sądu Rejonowego w Katowicach na czas procesu lidera KPN, jego najbliższej rodziny tj. żony Beaty (sądowego tłumacza przysięgłego), a nadto nie wpuszczeniu księdza kapelana Konfederacji, posła na Sejm RP oraz publiczności. Sprawę opisały media (tygodnik Newsweek, TVP3, Radio Katowice itp.). Wtedy Adama Słomkę równie spektakularnie zatrzymała policja, a prokuratura postawiała zarzut poświadczenia nieprawdy. Jedynym dowodem “winy” była fałszywa ekspertyza kryminalistyczna biegłej MO i SB.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód wyrokiem prawomocnym uniewinnił lidera KPN ze stawianego zarzutu. Mimo sądowego oczyszczenia, oszczercze informacje propagował nadal Prezes Sadu Rejonowego oraz “Gazeta Wyborcza”. Wcześniej lider KPN był wielokrotnie skazany i we wszystkich przypadkach został zrehabilitowany i uniewinniony. W czasach PRL jako więzień polityczny spędził ponad 2 lata za kratkami. Był także dwa razy bezzasadnie pozbawiony wolności już w czasach III/IV RP! Przykładowo w lipcu 2006 roku został aresztowany na 3 tygodnie (według Sądu Okręgowego w Gliwicach “całkowicie bezzasadnie”), a ponadto zrewidowano ok. tysiąc mieszkań działaczy Konfederacji w poszukiwaniu dowodów działania cyt. “zorganizowanej grupy przestępczej KPN działającej od... 1990 roku” (!), przesłuchano także około 100 tysięcy sympatyków (według rzecznika policji).

Wymiar niesprawiedliwości funkcjonuje nadal bezkarnie, dlatego m.in. gdyż z 27 tysięcy funkcjonariuszy zbrodniczej SB PRL około 23 tysiące przeszło - bez weryfikacji - do policji (pełniąc kierownicze funkcje), pozostali do UOP/ABW, prokuratury, sadów itd. Nadto pozostało w sądach na ważnych stanowiskach około 1600 dyspozycyjnych sędziów, przestępców ze stanu wojennego oraz sporo zbrodniarzy z lata wcześniejszych, o roli Tajnych Współpracowników SB i WSI nie wspominając – to czego innego można się spodziewać?

Obecnie spreparowane absurdalne zarzuty wobec lidera Konfederacji są ciągiem dalszym represji w wieloletnich zmaganiach KPN ze zorganizowaną grupą przestępczą funkcjonariuszy PRL kierujących policją, prokuraturą i sądami.

Nasze działania na rzecz przywrócenia elementarnych standardów państwa prawa Unii Europejskiej będziemy konsekwentnie prowadzić do zwycięskiego końca.

Po wywalczeniu niepodległości czas na demokrację i praworządność!

Katowice, 20 lutego 2009

Za Biuro Prasowe KPN

/-/ Krzysztof Fijałkowski

W załączeniu wniosek na temat sędziów Sądu Rejonowego Katowice-Zachód oraz list otwarty (wniosek o zadośćuczynienie) Adama Słomki

Będziemy informować redakcje i opinię publiczną o posiedzeniach sadu w tej sprawie: z zażalenia na środek zapobiegawczy, bezzasadne zatrzymanie i bezprawną rewizję.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.