Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 17-07-2013

Stanisław Bulza: Wielkie zgromadzenie szaleńców - globalistów

Stanisław Bulza

Bohemian Grove

Za półtora miesiąca, w połowie lipca, odbędzie się kolejne wielkie zgromadzenie liderów globalnej polityki w Bohemian Grove, które będzie trwało dwa tygodnie. Bohemian Grave jest częścią tajnego stowarzyszenia Bohemian Club, które zostało założone w 1872 roku w San Francisco, jako miejsce spotkań dla ludzi kultury, polityki i wojska. Początkowo mieścił się w hotelu Astor w Sacramento Street. W 1877 roku klub został przeniesiony do 430 Pine Street w San Francisco. W 1887 roku klub liczył 561 członków, w tym wielu pisarzy i biznesmenów. Jego członkami byli znani pisarze, tacy jak Jack London (1876-1916), Mark Twain (1835-1910) i Bret Harte (1836-1902) amerykański poeta. Powieści Jacka Londona, (właściwie John Griffith Chaney) są oparte na własnych przeżyciach, są zawieszone pomiędzy naturalizmem a przygodowym romantyzmem. Był socjalistą, ale inspirację czerpał z idei głoszonych przez Marksa, Darwina, Spencera i Fryderyka Nietzschego, dlatego w swoim światopoglądzie łączył idee socjalistyczne z teorią walki o byt i podziwem dla silnych jednostek (nadczłowiek Nitzschego). Poglądy Jacka Londona są ideologią Bohemian Club. Mark Twain, właściwie Samuel Langhorne Clemens, amerykański pisarz pochodzenia szkockiego, satyryk, humorysta, mason, był honorowym członkiem stowarzyszenia.

W 1885 roku przewodniczącym Bohemian Club został Joseph D. Redding, prawnik, pisarz, kompozytor. W 1893 roku napisał scenariusz do obrzędów „Kremacja Troski” i występował w nich jako arcykapłan. W 1899 roku Joseph D. Redding kupił dla klubu pierwsze grunty w Bohemian Grove. Później napisał libretto do opery Victora Herberta (1859-1924) „Natoma”, której premiera odbyła się w Filadelfi 25 lutego 1911 z sopranistką Mary Garden w tytułowej roli. Opera został przyjęta dobrze i była wystawiana przez najbliższe trzy sezony.

Bohemian Club jest właścicielem posiadłości Bohemian Grove, która znajduje się w hrabstwie Sonoma w północnej Kalifornii, 75 mil na północ od San Francisco, naprzeciwko małego miasteczka Montereo. Posiadłość jest ukryta wśród lasów. Drzewa, głównie sekwoje mają ponad 1000 lat, a wysokość niektórych wynosi 91 m. Teren jest prywatny o wielkości 2700 akrów.

Joseph D. Redding stwarzając obrzędy w Bohemian Grove nawiązał do kilku starożytnych mitów począwszy od sumeryjskich, egipskich, greckich aż do celtyckich. Na wzór sumeryjskiego zgromadzenia Anunaki i zgromadzenia wielkich wtajemniczonych w Grecji, utworzył w Bohemian Grove zgromadzenie wielkich wtajemniczonych, którzy odprawiają pogańskie obrzędy i wpływają na losy świata.

Od 1905 roku odbywają się w Bohemian Grove wielkie zgromadzenia, podczas których „elity” odprawiają okultystyczne obrzędy, a potem ucztują, piją alkohol, śpiewają, korzystają z usług sprowadzanych specjalnie na tą okazję luksusowych prostytutek.

Zgromadzenia odbywają się co roku, zazwyczaj podczas dwóch ostatnich tygodni lipca, trwają 16 dni. Rozpoczynają się one zawsze w pierwszą sobotę zgromadzenia po wielkiej uczcie od obrzędu „Kremacja Troski”. Okres od końca lipca do początku września jest szczególnie ważnym okresem w okultyzmie, kiedy to panują specjalnie sprzyjające warunki do pewnych rytuałów, związanych z Syriuszem. To tzw. „Dog Days” (Syriusz nazywany jest „psią gwiazdą”), znamy to także pod określeniem „kanikuła” (łac. canis - pies, canicula - suczka) – najgorętszy okres lata, kiedy Syriusz u nas jest widoczny pod Słońcem na południu. W starożytności Syriusz w okresie kanikuły znajdował się tuż przy Słońcu. Gwiazda Syriusz (Sothis) uważana była za duszę Izydy. W wyobrażeniach astralnych Izyda występowała jako Syriusz.

W Eleusis wielkie misteria obchodzono na przełomie sierpnia i września. Rozpoczynały się one od „sakramentalnej” uczty, w której udział brali kandydaci do wielkich wtajemniczeń. W Bohemian Grove obrzędy rozpoczynają się również od wielkiej uczty na wolnym powietrzu.

Betonowa sowa i św. Jan Nepomucen

Symbolem Bohemian Club jest sowa, symbol wiedzy. W Bohemian Grove znajduje się posąg sowy o wysokości 12 metrów, który został wykonany ze stali i betonu w 1920 roku. Posąg nazywany świątynią sowy został zaprojektowany przez rzeźbiarza i dwukrotnego prezesa klubu Haiga Patigiana. U podstawy posągu odbywają się corocznie uroczystości „Kremacja Troski”. Posąg jest pokryty mchami i porostami, co daje złudzenie, że jest naturalną formacją skalną, ale wewnątrz posiada elektroniczny sprzęt nagłaśniający. Podczas uroczystości puszczany jest z taśmy głos, który naśladuje sowę. Muzyka i efekty pirotechniczne potęgują efekt obrzędów. Pod sową płonie wieczny płomień.

Iluminaci pod postacią sowy czczą rzymską Minerwę (gr. Atena), która była boginią sztuki i rzemiosła, czczoną przez wszystkich rzemieślników, ale także boginią mądrości, nauki, sztuki i literatury. Sowa pójdźka (łac. „Athene noctua”) jest symbolem bogini mądrości Ateny. Stąd przysłowie „Mądry jak sowa”. Sowa ta uchodzi za ptaka przepowiadającego śmierć. Ateńskie monety na jednej stronie nosiły podobiznę Ateny, a na drugiej wizerunek sowy. Monety te nazywały się sowy. Atena była boginią mądrości, muzyki i wojny. W świecie klasycznym Atena była identyfikowana z egipską boginią Izydą.

Patronem klubu jest św. Jan Nepomucen (1350-1393), spowiednik Zofii, żony króla czeskiego Wacława. Poniósł śmierć po odmówieniu ujawnienia tajemnicy spowiedzi królowej Zofii królowi Wacławowi. Król podejrzewał żonę o niewierność. Jan został poddany ciężkim torturom i w konsekwencji wrzucony został do Wełtawy. W Bohemian Grove jest drewniana rzeźba św. Jana ubranego w szaty duchowne z palcem na ustach. Św. Jan jest więc symbolem tajemnicy utrzymywanej przez uczestników Bohemian Grove w całej swej długiej historii. Tajemnica ta musi być straszna, gdyż wtajemniczony woli zginąć, będąc wcześniej torturowany, niż ją ujawnić.

W 1892 roku w Bohemian Grove wzniesiono posąg Buddy o wysokości około 10 m. Posąg jest kopią monumentalnego posągu z brązu „Wielki Budda z Kamakura” w Japonii. Wielki Budda (jap. Daibutsu) z Kamakury to jedna z ikon Japonii. Jest to Budda Amitaba, władca Czystej Krainy. Podaje się, że powstał w 1253 roku, gdy Kamakura była stolicą shogunów i jednym z największych miast świata. Żyło w niej około 200 tys. ludzi. Miasto było też ważnym ośrodkiem buddyjskim z licznymi świątyniami. Wykonana z brązu siedząca postać ma razem z kamiennym postumentem ponad 13 m wysokości i mimo że figura jest pusta w środku, to całość waży ponad 90 ton. Początkowo Budda siedział we wnętrzu świątyni, ale pod koniec XV w. tsunami zmyło drewnianą budowlę. Posąg ocalał i teraz jest ozdobą ogrodu świątyni Kōtoku-in.

Liderzy globalnej polityki w Bohemian Grove

Obecnie lista uczestników biorących udział w obrzędach w Bohemian Grove nie przekracza 2000 starannie dobranych urzędników rządowych, korporacyjnych magnatów i innych luminarzy, którzy wprowadzają nowy porządek świata.

Oprócz polityków z najwyższego szczebla przyjeżdżają tam szefowie największych amerykańskich koncernów, przedstawiciele świata sztuki oraz przemysłu rozrywkowego i zbrojeniowego. Jednym z elementów zabaw w czasie tych kilku dni jest dziwna ceremonia, podczas której uczestnicy ubrani są w czarne i czerwone obrzędowe szaty biorą udział w dziwnych obrzędach.

Czy żyją tak, jak żyli pitagorejczycy w gminie Kroton. Porfiriusz 232-305), starożytny filozof neoplatoński, komentator Platona, opowiada, że 2000 obywateli krotońskich porzuciło swój zwykły tryb życia i zrzeszyło się, aby wraz z żonami i dziećmi, połączywszy swoje majątki we wspólne dobro, wieść żywot zjednoczonego bractwa (Edward Schure, „Wielcy wtajemniczeni”, Interart TEDAR, Warszawa 1995). W każdym bądź razie tworzą, na wzór pitagorejczyków, tajne zjednoczone bractwo.

23 lipca 1950 roku na obozie Bohemian Grove byli między innymi: Dwight David Eisenhower ps. Ike (1890-1969) generał armii amerykańskiej, 34. prezydent USA; John Edgar Hoover (1895-1972), dyrektor FBI w okresie 1924-1972; Edward Teller (1908-2003) urodzony na Węgrzech fizyk pochodzenia żydowskiego. Od 1935 roku na stałe zamieszkały w USA. Znany jako „ojciec” amerykańskiej bomby wodorowej; Ernest Orlando Lawrence (1901-1958), amerykański fizyk, laureat Nagrody Nobla za wynalezienie i udoskonalenie cyklotronu oraz za wyniki uzyskane przy jego użyciu, w szczególności odnoszące się do pierwiastków sztucznie promieniotwórczych.

W 1967 roku w Bohemian Grove byli: Ronald Reagan (1911-2004), w latach 1981-1989 był 40. prezydentem Stanów Zjednoczonych i w latach 1967-1975 33. gubernatorem stanu Kalifornia; George Harvey Hancock (1900-1996) znany jako Harvey Hancock; Richard Milhous Nixon (1913-1994). W 1969 roku został 37. prezydentem Stanów Zjednoczonych, wcześniej 36. wiceprezydent; Glenn Theodore Seaborg (1912-1999), amerykański chemik, odkrywca wielu pierwiastków transuranowych: plutonu, ameryku, kiuru, berkelu i kalifornu. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1951 roku.

Podobnie jak w administracji Ronalda Reagana z 1981 roku, również George Walker Bush Jr 43. prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 2001-2008, był silnie wspierany przez członków Bohemian Grove, którzy później piastowali wysokie funkcje w jego administracji. Są to: Donald Rumsfeld- sekretarz obrony USA w latach 2001-2006; James Beker w 2000 roku, jako jeden z najbardziej zaufanych przyjaciół rodziny Bushów, służył jako główny doradca prawny w kampanii wyborczej George’a W. Busha, reprezentując go w procesie prawnym, który doprowadził do uznania go za zwycięzcę kontrowersyjnych wyborów w stanie Floryda; George Schultz był doradcą George’a W. Busha podczas prezydenckiej kampanii wyborczej w 2000 roku. 16 lipca 1982 roku był sekretarzem stanu USA w administracji Ronalda Reagana; Colin Powell został w styczniu 2001 roku powołany na stanowisko sekretarza stanu USA. 12 listopada 2004 roku po zwycięstwie George’a W. Busha w kolejnych wyborach prezydenckich złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. W wyborach prezydenckich w 2008 roku poparł kandydata demokratów Baracka Obamę; Richard Cheney był wiceprezydentem USA w latach 2001-2008.

Biorąc pod uwagę, że tajemnica, która otacza Bohemian Grove, jest spowita dość gęstą mgłą, i teren jest silnie strzeżony, dlatego trudno jest komukolwiek zewnątrz wejść na teren, aby potajemnie uzyskać informacje, co tam się dzieje. Kiedy Dirk Mathison, szef biura magazynu „People” w San Francisco, przeniknął do Bohemian Grove w 1991 roku, to był świadkiem przemówienia Johna Lehmana Brothersa, byłego sekretarza marynarki wojennej, który w swoim przemówieniu stwierdził, że Pentagon szacuje, że 200 tys. Irakijczyków zostało zabitych przez USA i ich sojuszników w czasie wojny w Zatoce Perskiej. Pozostałe osoby biorące głos zabrali: sekretarz obrony Richard Cheney; Joseph Califano sekretarz Zdrowia, Edukacji i Opieki Społecznej USA w latach 1977-1979 i były prokurator generalny Elliott Richardson (http://www.fair.org/index.php?page=1489).

W lipcu 2004 roku „New York Post” informował czytelników, że w dwutygodniowym spotkaniu udział wzięli: George H. W. Bush, Dick Cheney, Alan Greenspan, Walter Cronkite, Newt Gingrich, Alexander Haig, Jack Kemp, Henry Kissinger, Colin Powell, John Major, William F. Buckley, Jusin Dart, William Randolph Hearst, Caspar Weinberger, Charles Percy, George Schultz, Edward Teller, i były dyrektor CIA William Casey (Za: www.infowars.com/bg1.html).

W lipcu 2008 roku Barack Hussein Obama – kandydat partii demokratycznej na prezydenta i John Sidney McCain III – kandydat partii republikańskiej na prezydenta, odwiedzili Bohemian Grove.

Najnowsze informacje mogą radykalnie zmienić wizerunek Bohemian Grove. Nie tylko pijaństwo, nieograniczone używanie alkoholu i narkotyków, niejasne sygnały praktyk homoseksualnych, ale podejrzenie o działania dużo bardziej poważne, takie jak porwanie, gwałt, pedofilia, sodomia, mord rytualny. Dochodzenie jest zablokowane przez National Security Act of 1947 (Za: Cathy O’Brien, Mark Phillips, “Trance Formation of America”).

Brytyjscy politycy w Bohemian Grove

Uczestnikami zgromadzenia byli również Anglicy. Oto niektórzy z nich:

Andrew Knigh ur. w 1939 roku, redaktor naczelny „The Economist” i jego biura w Brukseli, dyrektor Rothschild Investment Trust od 1997 roku, pełni funkcje w News Corp i BSkyB, dyrektor Reuters, gubernator Atlantic Instytut Spraw Międzynarodowych, członek Rady Prezesów Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, członek Komitetu Sterującego Bilderberg;

John Major, premier Wielkiej Brytanii 1990-1997, przewodniczący Carlyle Europie od 2001 roku, przewodniczący Ditchley Fundacja od 2005 roku i członek Tajnej Rady Królowej;

Christofer F. Patten, uczestnik Bohemian Grove w 1998 roku, członek Tajnej Rady od 1989 roku. Jako ostatni gubernator Hongkongu, opuścił go 1 lipca 1997 roku (Za: www.isgp.eu/organisations/Bohemian_Grove.htm. Joel van der Reijden, „Bohemian Grove”, 2005).

Helmut Schmidt

W 1991 roku Helmut Schmidt, kanclerz Niemiec w latach 1974-1982, krótko także minister spraw zagranicznych, przemawiał w Bohemian Grove. W swojej autobiografii pisze, że jest członkiem Rady ds. Stosunków Zagranicznych, Komisji Trójstronnej i grupy Bildenberg. Pisze też, że był aktywnym uczestnikiem w doprowadzeniu rządu światowego. Wspomina, że liderzy globalnej polityki spotykają się każdego roku w Bohemian Grove. Helmut Schmidt odszedł z Bundestagu w 1986 roku, lecz pozostał aktywny. W grudniu 1986 roku został jednym z założycieli komitetu wspierającego powstanie Europejskiej Unii Monetarnej i powołania Europejskiego Banku Centralnego (Za: www.infowars.com/bg1.html.).

Sprawca kryzysu

Bank Rezerw Federalnych USA od samego początku założenia w 1913 roku jest zarządzany przez prominentnych członków Bohemian Club. Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Alan Greenspay, był widziany jak opuszczał Bohemian Grove. Podczas przesłuchania przed Kongresem USA 24 października 2008 roku Greenspan przyznał, że to jego błędy przyczyniły się do nienotowanego od wielu lat kryzysu finansowego, jaki pojawił się w 2008 roku. Był niezastąpiony, gdyż łącznie to stanowisko zajmował podczas rządów czterech prezydentów: Ronalda Reagana, George’a H. Busha, Billa Clintona, oraz George’a W. Busha. Jako szef Rezerwy Greenspan zakończył urzędowanie 31 stycznia 2006 roku.

Alex Jones z ukrytej kamery sfilmował część uroczystości

W dniu 15 lipca 2000 roku reżyser Alex Jones i kamerzysta Mike Hanson przeniknęli na teren Bohemian Grove, gdzie udało im się z daleka sfilmować część obrzędów odprawianych pod sową. Z ukrytej kamery sfilmowali uroczystość „Kremacja Troski”. Dwóch śmiałków zakradło się do świetnie strzeżonej posiadłości na odludziu, gdzie od wielu lat wielu prominentów ze świata wielkiej polityki i biznesu regularnie bierze udział w prastarym rytuale, składając cześć wielkiemu posągowi kamiennej sowy. Intruzi nagrywają ceremonię na wideo, której fragmenty można obejrzeć w internecie. Czy nie brzmi to jak scenariusz kiepskiego filmu? Alex Jones to amerykański dziennikarz telewizyjny i radiowy, którego artykuły ukazały się w takich gazetach jak „The Wall Street Journal”, USA Today”, The Dallas Morning News”, The Los Angeles Times”, The Austin-American Statesman” i The Austin Chronicle”. Wraz z przyjacielem postanowił sprawdzić pogłoski, które krążyły od dawna wśród badaczy teorii spiskowych, dziennikarzy undergroundowych pism i środowisk wolnościowych w Stanach Zjednoczonych. Program autorstwa Alexa Jonesa, zatytułowany „Dark Secrets: Inside Bohemian Grove” był emitowany w Wielkiej Brytanii przez stację Channel 4.

Całość brzmi tak dziwacznie, że trudno w to uwierzyć. Poważni, starzy mężczyźni, zasiadający na najbardziej prestiżowych stanowiskach światowego mocarstwa raz do roku bawią się w przebieranki i modlą się do wielkiej sowy? Według niektórych to niewinna zabawa, rodzaj inicjacji masońskich lub obrzędów bractw uniwersyteckich, pozostałości rytów druidów. Co bardziej wnikliwi (w tym Alex Jones) widzą w tym dowód na to, że rządzący uwikłani są w satanistyczne i pogańskie kulty. Popularna jest także taka teoria: Bohemian Grove to miejsce, gdzie spotykają się Iluminaci, aby dyskutować nad nowymi sposobami poszerzania swoich wpływów i wprowadzania Nowego Światowego Porządku (Alex Jones, film „Mroczne sekrety wewnątrz Bohemian Grove”).

„Projekt Manhattan”

W Bohemian Grove pod ołtarzem sowy płonie wieczny ogień. Kult ognia i związane z nim ofiary praktykowany w Bohemian Grove są iskrą, która podpala cały świat. Według wielu amerykańskich autorów, „Projekt Manhattan”, który zakładał wyprodukowanie pierwszej bomby atomowej, został zaplanowany w Bohemian Grove w 1942 roku. Wcześniej „Projekt Manhattan” nazywał się „Komitet uranu S-1” Komitetu Obrony Narodowej, Komitetu Badań. Historyczne zapisy z głównych uniwersytetów wskazują, że „Projekt Manhattan” został zaplanowany i zarządzany z Bohemian Grove. Badania prowadzono w 3 ośrodkach: w Columbia University w Nowym Jorku, uniwersytecie w Chicago (2 grudnia 1942 uruchomienie pierwszego reaktora) i uniwersytecie stanu Kalifornia, konstrukcję bomby opracowano w Los Alamos. Wielu naukowców z „Komitetu uranu S-1” było związanych z Bohemian Grove: chemik Harold Clayton Urey (1893-1981), laureat Nagrody Nobla w 1934 roku w dziedzinie prac nad izotopami; fizyk Ernest Orlando Lawrence (1901-1958), laureat Nagrody Nobla, członek „Projektu Manhattan”; chemik James Bryant Conant (1893-1978), członek „Projektu Manhattan; Lyman James Briggs (1874-1963, amerykański fizyk, inżynier, członek „Projekt Manhattan. Szacuje się, że w Hiroszimie zginęło od 80 tysięcy do nawet 140 tysięcy mieszkańców, a w Nagasaki od 40 do 70 tys. osób.

Japończycy pod koniec wojny dysponowali bronią bakteriologiczną. Opracowali plany, aby ją z okrętów podwodnych wystrzelić w pociskach na pięć wielkich miast amerykańskich. Na zebraniu u cesarza, wojskowi i uczeni wycofali się jednak z tego planu. Bali się oskarżenia przez opinię światową o ludobójstwo. Amerykanie takich skrupułów nie mieli.

Ideologia członków Bohemia Club

Ideologią Bohemian Club są poglądy Jacka Londona, który inspirację czerpał z idei głoszonych przez Marksa, Darwina, Spencera i Fryderyka Nietzschego, dlatego w swoim światopoglądzie łączył idee socjalistyczne z teorią walki o byt i podziwem dla silnych jednostek.

Fryderyk Nietzsche (1844-1900), filozof niemiecki, był pierwszym, który podjął się próby odwrócenia wartości chrześcijańskich. Patrzył na człowieka, jak na materiał rozwojowy, który nie ma określonych celów i ideałów, ale nad którym panuje w całej pełni heraklitowskie „panta rei” (wszystko płynie). Dopatruje się on wiecznej zmiany rzeczy. W tej ciągłej zmianie „wojna jest ojcem i królem wszech rzeczy”. Świat powstaje z ognia i rozwija się „na drodze w dół”. Kruszył tablice odwiecznych praw Bożych (Dekalog), przewracał słupy graniczne (likwidacja państw), a patrzącym zaś ze zgrozą na swoje dzieło zniszczenia odpowiadał: „Aby świątynia wznieść się mogła, musi najpierw świątynia paść w gruzy”. Chodziło mu o zniszczenie cywilizacji łacińskiej, i na jej gruzach zaprowadzenie pogaństwa.

F. Nietzsche miał w pogardzie ludzi, owych „wielu za wielu”, którym jak mawiał, nauka jego, przeznaczona dla elit, zawsze niczym będzie. Był przekonany, że dla rozwoju życia potrzebne są następujące czynniki: nienawiść, śmierć i krzyże męki. Budziło się w nim pytanie: jak to, i motłoch jest potrzebny życiu? Nieubłaganą odrazę do ludzi wyraził w jednym zdaniu: „Życie jest krynicą rozkoszy, ale gdzie motłoch pije z nami, są wszystkie studnie zatrute”.

Był nieubłagany w krytyce i w pościgu za odkrywaniem słabych stron etyki chrześcijańskiej. Twierdził, że jeżeli cierpienie ma w istocie siłę odkupiającą, jak uczy chrześcijaństwo, to w interesie człowieka nie leżałaby praca nad usunięciem lub zmniejszeniem cierpienia, lecz należałoby je potęgować, narażając na ból siebie i innych. Jeżeli umysł ludzki wzdryga się przed zadawaniem cierpienia, to nie mogą przychylać się do tego uczucia wielcy twórcy o twardej ręce, którzy z podatnego materiału ludzkości wykują doskonalsze dzieło nowych czasów. Owi twórcy mają mieć odrębną etykę i własne normy postępowania.

Uważał, że największym niebezpieczeństwem dla nich jest cnota miłosierdzia. Twórcy ludzkości mają być nielitościwi. Dla wysokich celów mają zadawać cierpienia, a kiedy usłyszą krzyk boleści, mają w sobie stłumić drżenie sumienia. Zarówno miłosierdzie, jak i hart duszy w cierpieniu, czy to stosowany wobec siebie, czy innych mają swoje źródło w egoizmie. Nietzsche twierdził, że bezmyślnością jest potępiać egoizm. Uważał, że należy usunąć wyhodowane w człowieku wyrzuty sumienia.

Nadczłowiek Nietzschego to istota wyobcowana z religii, wartości chrześcijańskich, etyki i moralności, rodziny i państwa. Jest to istota obdarta z wszelkich ludzkich uczuć i cnót. Jest to postać o posągowych rysach, która ma być twarda i bezwzględna. Wzór, jaki Nietzsche postawił w postaci nadczłowieka, w niczym nie różni się od Antychrysta. W duszy ma wypisane twarde prawo przeciw ludziom: 

„nie oszczędzaj bliźnich i ich słabości, bo są to zastępy, które ginąć muszą, które stać się mają nawozem pod bujny zasiew przyszłości”. Duch, ten „z mogił korzystający, wieczny rewolucjonista”, jest siłą rządzącą światem (J, N. Szuman, „Nietzsche”, Nakład Księgarni Polskiej B. Połonieckiego, Lwów 1905).

Walka o byt

Od Karola Darwina (1809-1882) pochodzi teoria selekcji. W teorii tej można wyróżnić kilka zasadniczych myśli. Jedną z nich jest walka o byt, wywołana nadmiarem istot tego samego gatunku. Wynikiem tej walki jest naturalna selekcja, ponieważ tylko te osobniki, które wykażą najlepsze przystosowanie do warunków, wyjdą z niej zwycięsko. Jeszcze sto lat temu była to teoria, a dzisiaj jest to już stosowana praktyka wśród ludzi.

W latach 50. XX w. uczeni, zwolennicy maltuzjańskiej teorii, wymyślili że, „w życiu społecznym wielu gatunków zwierząt wyższych obowiązują pewnego rodzaju prawa terytorialne, które zabezpieczają cały gatunek przed groźbą sytuacji maltuzjańskiej. W tym przypadku ciężar nacisku maltuzjańskiego spada na mniejszość osobników wypieranych poza ten teren, gdzie są pozbawieni środków do życia, a populacja utrzymuje się znacznie poniżej maksymalnie możliwej gęstości. Łatwo można dowieść, że „prawa terytorialne” działają także wśród ludzi”.

Prawo „terytorialne” odkryto obserwując społeczne obyczaje ptaków i ssaków. Wpływ tych praw na populację sformułowano następująco: „Gdy populacja stale wzrasta, wtedy lokalna gęstość zaludnienia nie może wzrastać w nieskończoność. Terytorialne siły obronne wypierają więc osobników w położenie marginalne, i w ten sposób zasoby optymalnego miejsca zamieszkania nie ulegają wyczerpaniu. Większość osobników wypartych wymiera, niektóre jednak mogą znaleźć niewykorzystywane dotąd terytorium nadające się do zamieszkania i w ten sposób rozszerzają zasięg gatunku. W rezultacie populacja utrzymuje się przy gęstości optymalnej albo poniżej optymalnej w miejscu najlepszym, a osobniki zbędne są wypierane na terytorium graniczne, gdzie muszą się przystosować do nowych warunków lub wyginąć” (G. A. Barthollmew i J. B. Birdseli. Cytat za: Carlo M. Cipollo, „Historia gospodarcza świata”, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1965).

Tak to sobie wymyślili maltuzjanie, a Klub Rzymski wdraża prawo „terytorialne” w życie. Według tego prawa stosowanego wśród ludzi, nieludzki system ekonomiczny świata każdego roku wyrzuca na margines życia miliony ludzi.

Stanisław Bulza
stanislawbulza@wp.pl
Przeczytaj więcej tekstów tego autora:

Więcej w tym temacie:

Globalizm - nowy porządek świata - New World Order już jest i działa...
Wielka Kabała i kontrola świata przez globalistów...
Pieniądze – Banki – Nędza – Niewola. Prawda ukryta za Globalnym Długiem. Opracował: Roman Kafel
STOP GMO I GLOBALNYM KORPORACJOM NISZCZĄCYM ROLNIKÓW - USA: 300 tysięcy rolników przeciwko Monsanto
Przyszłość Demokracja Politycy  Władza w rękach globalistów?
TANGO ARGENTYŃSKIE I KONTROLOWANY RABUNEK LUDNOŚCI. KOLEJ EUROPY NA FINANSOWY TANIEC ŚMIERCI? Tango globalistów dla Węgier?
Nadchodzi ekonomiczna apokalipsa  i totalitarna globalizacja świata.
Na chama media i politycy wciskają nam globalistyczną propagandę. Nadużycia Izby celnej w Kielcach.
Uganda: W imieniu globalnego ocieplenia uzbrojeni żołnierze palili domy i zabijali dzieci.
RUCH OBURZONYCH - Protestujący rozpoczęli swoją walkę przeciwko bankierom, finansistom i politykom w 82 krajach - rozliczymy globalistów.
Szwecja: Odszkodowania dla dzieci - ofiar globalnych firm farmakologicznych i szczepionek grypy
KOMERCJALIZACJA STRACHU, czyli kit wciskany ludziom przez globalistów i korporacje.
Dlaczego zmiana władzy w Libii? - Kadafi jest winny niesubordynacji wobec przysłowiowego ojca chrzestnego świata: imperializmu amerykańskiego i globalizmowi.
Zima będzie trwała cały rok, zbliża się kolejna epoka lodowcowa wbrew zapowiedziom unijnym pseudo-specjalitom od wyłudzania kasy za tzw. "globalny przekręt na ocieplenie" ?
Bill Gates, szczepionki i depopulacyjny spisek - kolejny globalny przekręt, czyli światowa eugenika?
Podpalenie magazynów krakowskich zakładów farmaceutycznych Pliva - globalizacja przemysłu farmaceutycznego...
Polska dzięki polityce PiS-u zaoszczędziła miliardy euro nie wchodząc do strefy euro - za to Platforma już wypłaciła UNI miliardy euro na przekręt pt. "globalne ocieplenie"... a ostatnia zima dała się "we znaki" nie tylko Polakom ...
CZYŻBY POLSKA ZNALAZŁA SPOSÓB NA GLOBALISTÓW?- i zapłaciła straszną cenę [pod Smoleńskiem]
Globalne ocipienie...
11 minut sensacji - z cyklu globalne przekręty...
Globalne ogłupienie - koniec świata bliski :-) Janusz Wojciechowski
11 minut sensacji - globalne przekręty...
Globalne ocieplenie to oszustwo robione pod zamówienie?
Sterowana rewolucja płci i globalny koniec panowania mężczyzn? - komu zależy na niszczeniu autorytetów? 
10 najczarniejszych przepowiedni globalnego kryzysu - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
RAPORT WIĘKSZOŚCI - czyli przekręt korupcyjny na tzw. "globalne ocieplenie".
GLOBALNY KRACH - CZYLI JAK SIĘ ROBI KASĘ
KONSPIRACYJNE DZIAŁANIA GLOBALISTÓW!?!
GLOBALIZACJA - CZYLI INNA WOJNA WYNISZCZAJĄCA NARÓD - KUPIMY CAŁĄ EUROPIĘ Dariusz Kosiur 
Zbrodnia żydowskiego ludobójstwa dokonywana na ludności palestyńskiej przy udziale Żydów z Polski - czy konflikt izraelski przerodzi się w globalną wojnę?
Globalne ocieplenie? - szczyt klimatyczny? - pakietowy zakup prawa do emisji CO2 - czyli dwutlenku węgla ? - to tylko kolejny żydowski przekręt na kasę?
TV globalnego kłamstwa, obłudy, ogłupiania, destabilizacji, tworzenia cywilizacji roboto ludzi, świata MATRIXA...
Polska ofiarą walki o globalne imperium? - nowy wiek amerykański?!?
Pogonowski - Ekonomiczne siły kształtujące dzisiejszy świat - brak stabilizacji globalnego bezpieczeństwo energetycznego - z cyklu polityka, pieniądz, władza...
Żydzi na Madagaskar - plan Hitlera uporządkowania świata nadal aktualny? Jak pozbyć się globalnych mącicieli i złodziei pochodzenia żydowskiego? Iwo Cyprian Pogonowski
George Soros - globalnym konspiratorem finansowej dominacji żydowskiej? - z cyklu niebezpieczne tematy: polityka, pieniądz i władza...
Globalizacja jako miraż - czyli trzecie stadium rozwoju kolonializmu - Iwo Cyprian Pogonowski
ROLNICY NA SPRZEDAŻ? BANK ŚWIATOWY WNIOSKUJE O WYKUPIE ZIEMI OD POLSKICH ROLNIKÓW - CZY GLOBALIZACJA DOPROWADZI DO POWSTANIA 8MLN BEZROBOTNYCH ROLNIKÓW I DALSZEGO SPADKU LUDNOŚCI W POLSCE?
POLSKA NIE WYPADŁA SROCE SPOD OGONA - DYWAGACJE NA TEMAT GLOBALIZACJI INŻ. JERZY SKORYNA
Masomeria - Ideolog globalizmu - Zbigniew Kazimierz Brzeziński
z cyklu "niebezpieczne tematy" - "Żydowskie dzieje i religia" - książka prof. Izrael Szahak GLOBALNY EKSPANSJONIZM ŻYDOWSKI - TOTALITARNA HISTORIA
GLOBALIZM, CZYLI BIERNA AKCEPTACJA IMPERIUM ZŁA...
Tylko dla inteligentnych - RECENZJA KSIAZKI J.M.JACKOWSKIEGO "POLSKA W GLOBALNEJ SIECI" - Zbigniew Dmochowski

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.