Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-07-2012

Polonia amerykańska usuwa szkodników - z cyklu fakty i mity o Ameryce...

Polonia amerykańska zawsze była patriotyczna i przywiązana do wiary katolickiej. Dlatego zaskoczeniem dla wielu Polonusów było “neutralne” stanowisko jakie Kongres Polonii Amerykańskiej zajął niedawno w/s Telewizji TRWAM oraz niejasności dotyczących katastrofy smoleńskiej. Wydarzenie to przelało czarę goryczy, wzbudziło wiele protestów i uświadomiło Amerykanom polskiego pochodzenia jak mocno rozbita jest Polonia i jak bardzo jej działacze oderwali się od polonijnego ludu.

Wiele do myślenia może również dawać fakt, ze Zarząd KPA przyjął pare lat temu wniosek o rezygnacji z lustracji działaczy polonijnych. Tak się składa, ze inicjatorami tego wniosku byli działacze ze Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych: Stanley T.  z New Jersey oral Bożena K. z Nowego Jorku. Czy można się wiec dziwić, ze wspomniany działacz KPA i miejscowy biznesman Stanley T. okazał się być TW komunistycznych służb specjalnych o pseudonimie “Piotruś”.

Natomiast Bożena K. wraz ze swoim mężem Andrzejem K, miejscowym adwokatem, wsławili się wszczynaniem nieustannych intryg w polonijnym środowisku. Zdobyli wpływy na dwie największe organizacje polonijne w Nowym Jorku: Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Zacytujmy fragment artykułu pt. Bezbronna Polonia:

“Adwokat o polskim nazwisku K-ski bardzo skutecznie skłócił Polonię, zakładając dziesiątki spraw sądowych przeciwko Polakom, w tym oskarżając niezależnych działaczy polonijnych o antysemityzm, wreszcie pisząc donosy do władz amerykańskich. W rezultacie władze nadrzędne z Waszyngtonu narzuciły nawet zarząd komisaryczny nad polonijnym bankiem – Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Dzięki akcji grupki polonijnych patriotów, Kamińskiego wyrzucono z Zarządu PSFUK, ale na krotko, ostatnio został on znów prze swoich kamratów powołany do Komisji Rewizyjnej Unii. (Ktoś ironicznie powiedział, że ta sytuacja przypomina zatrudnienie lisa w kurniku).”

http://lustracja.net/index.php/polonija-agentura/85-bezbronna-polonia

Na szczęście, ta grupka polonjnych patriotów założyła społeczny komitet, który po wielomiesięcznych, morderczych zmaganiach doprowadził wreszcie do zwołania nadzwyczajnego zebrania PSFUK w dn. 25 marca 2012 r., na którym większością 90% głosów usunięto z zarządu tego polonijnego banku kilka osób (a wśród nich wspomnianego adwokata Andrzeja K.), które najbardziej szkodziły interesom Polonii. Wydaje się, że warto szeroko poinformować zarówno światową Polonię, jak i rodaków w Kraju o tym sukcesie. Polacy przekonali się wreszcie, że nie można opuszczać rąk nawet w tak beznadziejnej (wydawałoby się) sytuacji, ale należy z determinacja walczyć o swoje prawa. Dlatego zachęcam Państwa do wejścia na strony internetowe, które informują o sytuacji wśród Polonii nowojorskiej:

Dla wielu Polonusów wręcz niewiarygodnie brzmiały podane przez dr. Cenckiewicza informacje o tysiącach agentów, wysłanych przez władze komunistyczne, aby penetrować Polonie w USA i Kanadzie. Ich głównym zadaniem było przenikniecie do organizacji polonijnych, aby zmarginalizować wpływy Polonii na politykę amerykańską oraz skłócić i rozbić środowiska polonijne. I to im się w dużym stopniu udało. Koordynacja ich działalności zajmowali się oficerowie prowadzący, usytuowani w ambasadzie i konsulatach.

Dlatego, obecnie praktycznie we wszystkich organizacjach i mediach polonijnych tkwią starzy TW, którzy musieli jednak zmienić centrale. Do dzisiaj tworzą oni jednak zgraną i wpływową wśród Polonii grupę, świetnie zamaskowana i utrzymującą bardzo dobre stosunki z pracownikami polskich placówek dyplomatycznych. Chociaż, jak mówi stare przysłowie, ”po owocach ich poznacie”, czego mieliśmy przykład w Nowym Jorku. Można tylko zadać pytanie czy ktoś dzisiaj zastąpił oficerów prowadzących i kto wyznacza politykę i zadania w tym zakresie. Łatwo odpowiedzieć na to pytanie kiedy przypomnimy sobie jacy ludzie byli odpowiedzialni za dobór kadr dyplomatycznych oraz wyznaczanie polityki rządu polskiego w stosunku do Polonii. Jedną z prominenntnych postaci był niewątpliwie [prof.] Bartoszewski, który kiedyś pełnił role kontaktu operacyjnego ambasady Izraela w Warszawie. Czy można się więc dziwić, że kiedyś jako minister spraw zagranicznych żegnał panią Madziak Miszewska, która udawała się do Nowego Jorku na stanowisko konsula, następującymi słowami: “Pani głównym zadaniem jest utrzymywanie dobrych stosunków ze środowiskami żydowskimi.”

Polonia nowojorska dużo mogłaby powiedzieć jaki jest stosunek tych środowisk do Polaków. Podajmy jeden przykład. Kilka lat temu pracownik nowojorskiego Urzędu Miejskiego, amerykański Żyd, napisał artykuł w lokalnej prasie, w którym przedstawił swoją wizję zmian jakim jego zdaniem powinna ulec zamieszkana prze Polaków atrakcyjnie położona dzielnica Nowego Jorku – Greenpoint. W przyszłości ma to być ekskluzywna dzielnica zamieszkana przez pracowników Wall Street, lekarzy, prawników, menadżerów, itp. Najpierw należy jednak stad wykurzyć ”polskie robactwo” (Polish vermins). Przewidział nawet jak można będzie wykorzystać opustoszałe polskie kościoły. Zamieni się je po prostu na garaże.

Warto również zaznaczyć, ze Greenpoint sąsiaduje z dzielnica ortodoksyjnych Żydów Williamsburgiem, gdzie przeciętna rodzina żydowska ma 10-12 dzieci. Zaczyna się im więc robić ciasno.
Użyte słowo vermins w stosunku do Polaków można również tłumaczyć jako “szkodniki”. Tym razem jednak to Polacy z Nowego Jorku i New Jersey zabrali się za wykurzanie antypolskich szkodników z organizacji polonijnych. Wydawałoby się, że sytuacja Polonii nowojorskiej powinna zainteresować polskie media. Może to zabrzmi jak ponury żart, ale do Nowego Jorku zawitał ostatnio dziennikarz TVN24 w poszukiwaniu “polskich neo-nazistow” w omawianej dzielnicy Greenpoint.

Mamy więc pełny obraz tego w czyich rękach znajdują się “polskie” media i jak ich obchodzi los Polaków mieszkających z oceanem. Na koniec jeszcze jeden przykład. Miejscowa gazeta polskojęzyczna Nowy Dziennik określiła wyrzucenie szkodzących Polonii obcoplemieńców z Zarządu PSFUK jako “lincz”. W czasie antypolskiej kampanii rozpętanej wokół “dzieł” Jana Grossa, w której aktywnie brał udział wspomniany dziennik, jego redaktorka [Ewa] Berberyusz pytała publicznie swojego męża “czy nie wstydzi się, że jest Polakiem?”

Frank Lewicky
(New Jersey)
franklewicky@wp.pl

Mała uwaga w nawiązaniu do artykułu Lewickiego pt.”Polonia nowojorska usuwa szkodników”.

Symbolem wpływów, jakie wśród Polonii nowojorskiej zdobyli tzw. obcoplemieńcy, może być główny budynek omawianej Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, jaki zbudowano kilka lat temu w zdominowanej przez polskich imigrantów dzielnicy Greenpoint.

Według pierwotnych planów miała to być okazała budowla nawiązujaca wyglądem do polskich dworów lub pałaców, co podkreślałoby polski chrakter tej dzielnicy, podobnie jak piękny neogotycki katolicki kościół pod wezwaniem św. Stanisława Kostki znajdujący się na sąsiedniej ulicy. Niestety, bierna wówczas Polonia pozwoliła nienawidzącym wszystkiego co polskie “przybyszom”, którzy opanowali Zarząd PSFUK i inne polonijne instytucje na wzniesienie czegoś co raczej przypomina synagogę (por. załączone zdjęcie).

Jakby dla poniżenia Polaków, nie wybrano żadnej z licznych tutaj polskich firm budowlanych, ale zlecono budowę siedziby PSFUK firmie reprezentującej inną grupę etniczną.

S.Sas

Więcej:

Bezgranicznie pazerni prawnicy decydowali o największych fuzjach w Ameryce i w Polsce, dziś mają kłopoty...
Święta Wielkanocne dla nas chrześcijan symbolizują zwycięstwo życia nad śmiercią.... Refleksje Stanisława Sas z cyklu fakty i mity nie tylko o Ameryce
ciekawy komentarz na temat zabójstwa Kennedyego i władzy sekretarza skarbu USA bez woli prezydenta USA - z cyklu fakty i mity o Ameryce
KIM SĄ ARCHITEKCI FINANSOWEGO ZAŁAMANIA? - z cyklu fakty i mity o Ameryce
USA: WOJNA PRZECIWKO AMERYKANOM OFICJALNIE ZATWIERDZONA, z cyklu fakty i mity o Ameryce...
URUCHOMIONO SPISEK ZNISZCZENIA STANÓW ZJEDNOCZONYCH - Teraz Pakistan - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Semici antysemici. Wojciech Właźliński - cyklu fakty i mity o Ameryce...
Paradoks walki o władzę w USA Iwo Cyprian Pogonowski - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
UPADEK DOlara - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM cz.2 -z cyklu fakty i mity o Ameryce...
WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM, czyli  jak dzisiaj tworzy się pieniądze... z cyklu fakty i mity o Ameryce
UPADEK DOLARA - BĘDZIE AMERO? - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Wielkanoc po amerykańsku. Myślę, że nie jest ważne który to kościół z nazwy katolicki, bo wszystkie podobne… z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Nieściągalne długi USA iwo cyprian pogonowskiZ CYKLU FAKTY I MITY O AMERYCE
Porozumienie Polsko – Polonijne. Koniec kłótni o stanowiska? - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
AMERYKAŃSKA HIPOKRYZJA NIE ZNA GRANIC - z cyklu fakty i mity nie tylko o Ameryce
Bankructwa kościołów katolickich w USA - cyklu fakty i mity o Ameryce.
ZAŁAMANIE FINANSOWE CORAZ BLIŻEJ? – z cyklu fakty i mity o Ameryce…
Pańszczyzna pod oligarchami w USA? Iwo Cyprian Pogonowski - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
UNIA EUROPEJSKA CZY STANY ZJEDNOCZONE AP - WOJUJĄCA AMERYKA...? z cyklu fakty i mity o Ameryce
10 najczarniejszych przepowiedni globalnego kryzysu - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Z Z I E M I S W O J E J ....? - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
List protestacyjny Profesora Jerzego Roberta Nowaka w obronie prawdy o Prezesie Janie Kobylańskim - wybitnym działaczu polonijnym w Ameryce Łacińskiej.
Kwity wymienne za niewypłacalne długi - Iwo Cyprian Pogonowski - z cyklu fakty i mity o Ameryce
NIEMILKNĄCE OKLASKI DLA PAJACA BARAK OBAMY - z cyklu fakty i mity o Ameryce
Wzrost anty-semityzmu w czasie kryzysu - to zachłanność Żydów powoduje kryzysy w Państwach gdzie mają władzę. Iwo Cyprian Pogonowski z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Sensacyjne informacje o światowych finansach - z cyklu fakty i mity o Ameryce 
WIARYGODNOŚĆ INKWIZYTORÓW? - z cyklu fakty i mity o Ameryce
USA: Wielki Brat w akcji: ukryte kamery i mikrofony znalezione w konwerterach telewizyjnych- z cyklu fakty i mity o Ameryce
Pogarda dla Polaków w podręcznikach historii w USA - Iwo Cyprian Pogonowski - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
KRACH STANÓW ZJEDNOCZONYCH PÓŁNOCNEJ AMERYKI - ujawniamy tajne plany rządu USA - z cyklu mity i fakty o Ameryce
POLONIA NOWOJORSKA - INTRYGI, UKŁADY... o co chodzi? - z cyklu fakty i mity o Ameryce
Ratowanie Finansowego Topielca Dr. inż. Jan Czekajewski - z cyklu fakty i mity o Ameryce
BYĆ, ALBO NIE BYĆ - albo Janosik po żydowsku... Kazimierz Józef Styrna - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Wujaszek Abe i konserwatywne Południe - dyskusja z cyklu fakty i mity o Ameryce
DLACZEGO PREZYDENT J.F. KENNEDY MUSIAŁ ZGINĄĆ - czy za próbę likwidacji FRB czyli żydowskiego Federalnego Banku Rezerw? - z cyklu fakty i mity o Ameryce
Miliardy dla bankierów, długi dla ludzi - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Karty kredytowe dobiją banki w USA? - kolejne miliardowe straty? - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Upadek gospodarki amerykańskiej, polskiej a nawet światowej? - kolejny żydowski przekręt? - polemika z cyklu mity i fakty o Ameryce....
SZEF MFW OSTRZEGA PRZED MOŻLIWOŚCIĄ „BURZLIWYCH NIEPOKOJÓW SPOŁECZNYCH”; W USA MOŻLIWOŚĆ WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO - z cyklu fakty i mity o Ameryce
Komisja Kongresu USA - niech Polska zwróci mienie - fakty o Ameryce...
Eksploatacja Ameryki przez Żydów - Iwo Cyprian Pogonowski - z cyklu fakty i mity o Ameryce i o Polsce.
REWOLUCYJNY ŻYD – czyli kto kontroluje światowy przemysł pornograficzny - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Gdy brakuje antysemityzmu, należy go samemu wykreować: Żydówka sama namalowała sobie swastyki na drzwiach - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Kanada - publiczna egzekucja Roberta Dziekańskiego na przez kanadyjskich policjantów na lotnisku Vancouver - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
AMERYKA NIE DLA POLAKÓW - co powinien wiedzieć Polak emigrujący do USA - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
USA traci wiarygodność - coraz słabsza hegemonia Stanów Zjednoczonych na świecie? - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
Pogonowski - Uzbrojony Dom Wariatów - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Ameryka - mit czy kit? Witamy w Korporacyjnej Ameryce.
Unia Europejska czy Stany Zjednoczone AP. Wojująca Ameryka. Czy jest z czego wybierać? - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Degeneracja amerykańskiego ustroju demokratycznego - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
USA jest przeznaczone do rządzenia światem? Pogonowski - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Gross i po strachu - List Otwarty do Polek i Polaków ! - Tomasz Zalewski, Waszyngton - z cyklu fakty i mity o Ameryce.
Zagrożenie polskich parafii w USA - z cyklu fakty i mity o Ameryce...
a cyklu fakty i mity o Ameryce - "Ogniwa Hańby" - czy zbrodnie amerykanów są zaplanowane? - dokumentuje załamanie się moralności sił USA, pod rządami neokonserwtystów-syjonistów w czasie kadencji prezydenta Bush'a.
z cyklu "fakty i mity o Ameryce" - "Deflacja" prestiżu Busha
Uwaga: antypolonizm w natarciu!!! Lech Z. Niekrasz - z cyklu fakty i mity o Ameryce
z cyklu "Fakty i mity o Ameryce" ... z życia Ewy - Polki, której marzył się lepszy świat, lepsze życie w Ameryce...

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~from
05-12-2016 / 17:21
How Long Does It Take for indian10cia.com/ , to Work?