Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

MIKROCHIPY RFID DZIŚ W BANKNOTACH EURO I DOLARACH, CHIPY IDENTYFIKUJĄ JUŻ ZWIERZĘTA - CZY JUTRO ZAZNACZĄ KAŻDEGO CZŁOWIEKA?

"Szpiegowskie mikrochipy znajdują się obecnie w prawie każdym banknocie euro i dolarze drukowanym po 2005 r. Małe mikroukłady do europejskiej waluty dostarcza grupa Hitachi. Po co?

W 2005 r. w dzienniku EETimes pojawił się artykuł o planach Europejskiego Banku Centralnego dotyczących wprowadzenia do banknotów euro mikrochipów RFID, które miały zostać upowszechnione już w 2005 roku. Obecnie jest to technologia stosowana powszechnie, co ciekawe - bez wiedzy użytkowników.

Mikrochip Hitachi o wdzięcznej nazwie "Mu-chip" jest tak mały, że może być wbudowany w papier. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji technologii półprzewodnikowych, Mu-chip zapewnia mikrowielkości obszar pamięci, który może unikalnie identyfikować, śledzić i uwierzytelniać obiekty o dowolnej wielkości. Mu-chip jest tagiem pasywnym, nie wymagającym zasilania, dzięki czemu ma bardzo długą żywotność. Mu-chip posiada 128 bitów pamięci ROM, umożliwiającej przechowywanie 1038 unikalnych numerów identyfikacyjnych (ID) i pracuje na częstotliwości 2.45 Ghz.

Chip stosowany w banknotach euro jest natomiast bardzo specyficzny. Ma o wiele pojemniejszą pamięć... oraz umożliwia szersze spektrum kontroli niż mogłoby się wydawać - w tym najprawdopodobniej aktywną możliwość komunikacji z czytnikami (wyższe nominały). Mamy więc morze możliwości.

Odczyt i zapis danych odbywać się może z odległości nawet kilku metrów... (oficjalnie do ok. 40 cm ), zaś implementacja nowych technologii dowodów biometrycznych da możliwość pełnej, choć także nieoficjalnej, kontroli posiadanych przez "obiekt" banknotów. Co ciekawe, zęby ostrzą już instytucje skarbowe, którym łatwiej kontrolować będzie szarą strefę...

Zapłaciłeś za towar po "dogadaniu" się z kontrahentem? Super. Ale "my" już wiemy, u kogo najpierw było to 1000 euro... prosimy o wyjaśnienie faktu znalezienia się tej sumy u wykonawcy... - nieprawdaż, że miło? Nie wkraczajmy już w sferę prostytucji bo zrobi się jeszcze cieplej...

Niestety, dokładne informacje dotyczące parametrów chipów używanych w środkach płatniczych są strzeżone tajemnicą tak samo jak unikalne zabezpieczenia.

Erik B. z serwisu eurobilltracker.com, którego strona umożliwia śledzenie drogi banknotów euro po numerach serii tłumaczy, że nowa technologia umożliwi bezproblemowe śledzenie ruchu jednostki bez jej wiedzy i to po całym świecie. Nie ulega wątpliwości że oczy Wielkiego Brata to coś więcej niż opowiadania domorosłych fanów teorii spiskowych.

Mikrochip jest tak mały, że potocznie zdarza się go nazywać "pudrem RFID". Grubość jego wynosi 60 mikronów co sprawia że idealnie kamufluje się z papierowym banknotem. Po umieszczeniu w mikrofalówce, mikrochip wskutek wzbudzenia elektronów - eksploduje.

Zaletą stosowania tak nowoczesnych technologii jest prawie pełne zabezpieczenie przed fałszerstwem. Jak czytamy na stronie Die Bank, tylko taka technologia pozwala na niemal stuprocentową pewność.

Niestety, fakt znakowania radiowego banknotów jest dziś ukrywany. Należy to po części rozumieć, zwłaszcza w dobie powszechnej mody na fałszerstwa. Dlaczego jednak technologia, która w znacznym stopniu wkracza w naszą prywatność, została użyta bez naszej wiedzy?".

http://newworldorder.com.pl/post,496,0

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,2643.msg21839/topicseen.html#msg21839

W tym temacie:

Zniewolenie ludzi technologią mikroczipu

UPADEK DOLARA - BĘDZIE AMERO? - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM z cyklu fakty i mity o Ameryce...

Mikroimplanty, kontrola umysłu i cybernetyka - czyli "Nowy Porządek Świata"

WROCŁAW - FALZMANN, BALCEROWICZ - CEL WIELKIEJ FINANSJERY - JEDEN RZĄD ŚWIATOWY Z JEDNĄ ŚWIATOWĄ WALUTĄ

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~karl malden
02-01-2017 / 21:35
Jeden z tych URODZONYCH W NIEDZIELE, W CZEPKU i jak mawiał Byle Kto ŻEBY ODPOCZYWAĆ. Szczęśliwy posiadacz CZERWONEJ KSIĄŻECZKI ZDROWIA i jak twierdziła szkolna higienistka KRĘGOSŁUPA W KSZTAŁCIE LITERY "S". Żeby nie powiedzieć że opętany. Na początku podstawówki dentystka z Focha plombując mi wszystkie 6-stki, ustalała moją przyszłość a ja? Laureat nagrody książkowej "O dwóch takich co ukradli księżyc" za dobre wyniki w nauce. Został mi tylko jeden z tych zębów: lewa, dolna 6-stka bo niedawno Inny Byle Kto z przychodni załatwił zdrowego nie wpisując nawet wizyty do Karty Pacjenta. Podobno mam TO, ale chwalić się nie wypada. Ze zgromadzonych przeze mnie informacji wynika, że miałem TO od urodzenia.Choć nie jest To żaden Areszt Śledczy a w ten sposób jest To teraz przedstawiane. Wynika z tego, że odbywa się to w takiej kolejności "domniemana kara" i dopiero potem dopasowanie paragrafów przez manipulacje i "kara właściwa". Chyba, że jest jeszcze inna opcja, ale tę znają tylko Ci którzy zdecydowali się na ustępstwa czyli Ci między którymi umowa obowiązuje. Mnie Pan Bóg natomiast wogóle nie kręci. Okazuje się, że XXI w., w czasach jasności umysłu nie ma miejsca na wiejskie zabobony a tu proszę. Wraz z techniką jest i ON. Do czego zmierzam? Moje życie od samego początku stanowiło porzywkę dla sprzedajnych grajków z SPA-M, mediów i innych pasożytów m.in. Policji, którzy muszą sami fabrykować te zdarzenia, żeby mieć o czym mówić. Wiele moich pomysłów (co trwa do dziś zarówno w Polsce jak i za granicami, chociaż mnie jeszcze nie skonfiskowano komputera z całym artystycznym dobytkiem jak moim znajomym) wykorzystano na legalnych wydawnictwach więc może i Ty obejrzysz swoją historię w jakimś SHOW. Podobno mam się modlić o przebaczenie. Podobno. Bo anonimowy nadawca maila widocznie ma się za twardziela. Cała reszta również. Leczyć się? Może się okazać, że Twoje choroby to wymysł firm farmaceutycznych a wszystko co słyszysz, oglądasz w TV jest skrzywieniem Twojej świadomości, bo skoro wszyscy Tak robią to pewnie mają słuszność. Pytałem więc czy muszę płacić abonament skoro jestem regularnie okradany z tzw. dóbr intelektualnych i usłyszałem, że mam wielkie poczucie humoru. Kto zadecydował, że bez swojej wiedzy zostałem kimś w rodzaju Osoby Publicznej w negatywnym tych słów znaczeniu? Pytano mnie czy jestem Artystą gdzieś zarejestrowanym i wynika z tego, że tak chociaż nic o tym nie wiem. Dlaczego To ma więcej zastosowań niż chciałby nas o tym poinformować producent? Dlaczego prawo nie nadążyło za tym wynalazkiem? O ile Kultura i Sztuka są ogólnymi dobrami to moje życie już nie-tak mogłoby się wydawać. Kiedy o to pytam nie ma żadnego Cwaniaka, który przyzna, że wie o czym pisałem w dwóch pierwszych akapitach. Poniżej link dla tych, których zainteresowałem: rfid-lab.pl/rfid-aspekty-prawne-oraz-stan-na-2012-rok
~hgfhgfh
29-04-2015 / 17:42
najlepiej zawinąć banknoty szczelnie w folię aluminiową sygnał nie dojdzie do banknotu
~Kaem
08-12-2014 / 12:28
Witam! czytam właśnie artykuły o chipach ponieważ mam taki nielegalnie wszyty w nogę podczas operacji zespolenia kości. Widoczne jest na starym zdjęciu rtg(obok ramki z personaliami), jednak po drugim zabiegu nie zostało to usunięte i mam problemy nawet z wykonaniem kolejnego rzetelnego zdjęcia. Nikt nie jest w stanie mi pomóc. Lekarz jak i cały oddział lekceważy to i wogóle nie chcą rozmawiać. To samo z resztą lekarzy. Przez to musiałem wrócić z Anglii i nie mogę podjąć pracy z powodu paska z kodem kreskowym, który działa na czytniki w supermarketach i magazynach. Z tego co wiem nie jestem jedyną osobą w tym mieście, która ma ten problem. Ktoś również ma dostęp do plików, haseł, kont z mojego komputera. Moje IP było wykorzystywane do wyszukiwania japońskich, rosyjskich stron jak i osób. Znalazłem również RFiD i to była ostatnia operacja wykonana z mojego komputera (przestał działać). Gdzie szukać pomocy?
~mostafa
17-03-2014 / 07:03
~roxana
13-03-2013 / 19:21
Bracia Polacy ! czas rozliczyć się z dogmatu demagogów -"komunizm". W Polsce nigdy NIE było komunizmu, W ZSSR też go NIE było. Była bolszewia. Dzisiaj, po roku 1989 też JEST BOLSZEWIA ... TUSKA, Komorowskiego, "BOLKA" i INNYCH. Zauważcie jak te gieroje coś spier ... to wówczas w ich ustach pojawia się "komunizm" itp A że częstotliwość ich pier ... - "demokratycznych ruchów FRYKCYJNYCH jest coraz wyższa więc usiłują podgrzać nastroje z epoki "SOLIDARNOŚCI" po ktorej zostało 21 wyświechtanych Postulatów NIE zrealizowanych do dnia dzisiejszego. Orzeł dostał koronę ale został z gołą ... D U P Ą ... No i ostał się nam NOBLISTA, który balona zrobił z 40 mln Polaków ... puszczając ich ... na bosaka ... no cóż Grzegorzu Michalski, ale rodowód SOLIDARNOŚCI powstał w epoce ... Ludwika Waryńskiego ... to odłam Wielkiego PROLETARYATU ... jak to się ma do Żydów ... warto pomyśleć ... Jeszcze Polska NIE zginęła chociaż niewiele z niej już zostało ...
~komitet obywatelski
13-03-2013 / 19:20
Komitet Obywatelski ds. Praworządności i Walki z Korupcją w Koszalinie Ogłasza PRZETARG nieograniczony na wyprowadzenie Korupcji i KONFABULACJI insynuacją urojeń własnych magistrów prawa uzbrojonych w IMMUNITETY bezkarności NIE zawisłości prokuratorów i sędziów z koszalińskiego wymiaru (NIE)sprawiedliwości. Parametry techniczne i założenia technologiczne patrz : www.aferyparawa.eu. Celem przetargu jest : 1. Doprowadzenie w REANIMACJI procedur postępowań i czynności procesowych dla osiągnięcia STANDARDU NORM na poziomie gwarantowanym RACJĄ STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. 2.Wyeleminowanie aktualnie funkcjonującej NAZISTOWSKIEJ doktryny stosowanej do OFIAR PRZEMOCY prokuratorów i sędziów cit. „ …kurator, prokurator, sędzia może mówić, robić i pisać co chce ...” PRAWDA, HONOR, WOLNOŚĆ i Rodzina – Komitet Obywatelski „Jeszcze Polska NIE zginęła póki my żyjemy …” POLSKĄ FIKCJĄ JEST B E Z P I E C Z E Ń S T W O. *** S T O P dla PATOLOGII w PAŃSTWOWOŚCI ***
~zfvralothk
04-02-2013 / 05:42
~p7bo
24-11-2012 / 11:49
~dstupmhb
05-11-2012 / 17:21
~gngkic
05-11-2012 / 12:48