Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 17-12-2011

Inwazja na Irak w 2003 roku była zbrodnią - Były prezydent USA George W. Bush oraz premier Wlk. Brytanii Tony Blair zostali uznani winnymi zbrodni wojny i ludobójstwa

Źródło: schodamidonieba.pl

"Były prezydent USA George W. Bush oraz premier Wlk. Brytanii Tony Blair zostali uznani winnymi zbrodni wojny i ludobójstwa - przeciwko pokojowi i ludzkości - decydując się na inwazję Iraku w 2003 roku. Taką decyzję podjął Kualalumpur War Crimes Tribiunal (Trybunał Zbrodni Wojennych w Kualalumpur), który ma swoją siedzibę w Malezji.

Inwazja na Irak została określona jako akt nieuprawnionej agresji, która skutkowała śmiecią wielu Irakijczyków. Sędzia podkreślił, że sfabrykowali oni dokumenty świadczące o rzekomym posiadani broni masowego rażenia przez Saddama.

Francis Boyle, międzynarodowy prokurator badający zbrodnie przeciwko ludzkości powiedział, że Bush i Blair zostali skazani w oparciu o to samo prawo, w oparciu o które w Norymberdze skazano część elit nazistowskich. "Bush i Blair są zbrodniarzami wojennymi i winni być zatrzymani przez każde szanujące prawo międzynarodowe państwo. Nie ustaniemy w naszych działaniach, dopóki Bush i Blair nie zostaną zatrzymani i wsadzeni do więzienia.".

Nazwiska Busha i Blaira zostają dopisane do listy poszukiwanych zbrodniarzy wojennych.

Trybunał został powołany z inicjatywy Prezydenta Malezji i nie ma umocowania w żadnym tworze typu ONZ, ale ma swoje umocowanie jako trybunał niezależnego kraju i jego wyroki podlegają wykonaniu na terenie większości krajów - także zachodnich. Tak więc sytuacja jest dość precedensowa i zobaczymy jak się rozwinie na świecie. Decyzja Trybunału jest kamieniem milowym w zmianie paradygmatu bezkarności elit rządzących. Oczywiście teraz rozpoczną się zakulisowe przetargi, gdzie Panowie Bush i Blair mogą bezpiecznie pojechać, a gdzie nie, ale z pewnością jest to krok w stronę lepszego świata. Zaczyna być naprawdę ciekawie:)"

 

Po angielsku:

 

Definicje terroryzmu

1. Konwencja Ligi Narodów (1937 r.)

Wszystkie działanie przestępcze skierowane przeciwko państwom, których celem jest wytworzenie stanu terroru w umysłach ludzi, grup osób lub społeczeństwa.

2. Definicja zaproponowana przez A.B. Schmidta z Wydziału Przestępczości ONZ (1992 r.)

Akt terroru - przestępstwo wojenne popełnione w czasach pokoju.

3. Rezolucja RB 1269 (1999 r.)

Stanowczo potępiamy wszelkie akty, metody i praktyki terrorystyczne jako nieusprawiedliwione, niezależnie od tego kiedy i przeciwko komu zostały popełnione, zwłaszcza te, które zagrażają międzynarodowemu pokojowi i bezpieczeństwu.

4. Definicja przyjęta przez środowiska akademickie

Terroryzm [łac.], różnie umotywowane ideologicznie, planowane i zorganizowane działania pojedynczych osób lub grup skutkujące naruszeniem istniejącego porządku prawnego, podjęte w celu wymuszenia od władz państwowych i społeczeństwa określonych zachowań i świadczeń, często naruszające dobra osób postronnych. Działania te realizowane są z całą bezwzględnością, za pomocą różnych środków (przemoc fizyczna, użycie broni i ładunków wybuchowych), w celu nadania im rozgłosu i celowego wytworzenia lęku w społeczeństwie.

Dokument opracowany przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie na podstawie materiałów ONZ, luty 2003 r. http://www.unic.un.org.pl/terroryzm/definicje.php więc kto tak naprawdę terroryzuje świat?

LIBIA DELENDA EST. DLACZEGO KADDAFI? Woda spod Sahary – a atak na Libię
LIBIA - dlaczego Kadafi? - czyli prowokacje syjonistów dla podpalenia narodów afrykańskich
Libia Kadafiego - CZEGO MOŻEMY NAUCZYĆ SIĘ OD ARABÓW?

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Nfo
20-12-2011 / 14:03
1. Aleksander Kwaśniewski 2. L. Kaczyński (nieaktualne) 3. Jarosław Kaczyński 4. Donald Tusk Ktoś chciałby uaktualnić tą listę jeśli uważa, że na liście jest za mało osób? @mac To nie tylko o kontrakty - żydowskie frajery z rządu w Polsce myślały, że będą miały procent z ropy.
~mac
20-12-2011 / 12:12
Polacy nie zdają sobie z tego sprawy a Polskę wciągnięto w to perfidnie i z premedytacją. Bandyci liczyli na wielkie kontrakty i nikt się nie zastanawiał czy to ludobójstwo czy nie. Ja myślę, że czas najwyższy jako obywatele zrobić akcję i pociągnąć zawczasu do odpowiedzialności tych, którzy podejmowali decyzje. Oni muszą zostać tak samo skazani.
~Paula
18-12-2011 / 23:55
Zastanawia mnie jedno. Czy Polacy zdają sobie sprawę z faktu, że Polska może zostać kiedyś pociągnięta do odpowiedzialności karnej, w tym finansowej za współudział w zbrodniach wojennych? Kto wtedy za to zapłaci? Bo napewno nie żydzi.
~Tomasz
17-12-2011 / 18:52
to jest prawda,tez tak wiedzialem w 2003 ze ta wojna jest o rope i ze ludzie ich nie obchodza,Busz to zbrodniarz.Jak tak mozna napadac na kraj na podstawie falszywych dowodow.
~mac
17-12-2011 / 18:23
Kim są w takiej rzeczywistości politycy Polscy, którzy wysłali wojska Polskie do Iraku napaleni na intratne kontrakty? Czy nie powinni być tak samo sądzeni?
~Obserwator
17-12-2011 / 16:21
No tak, wszystko fajnie tylko dobrze by było gdyby oni dostali długoletnie wyroki umieszczenia w zakładzie karnym za to wszystko co zrobili. Oni zasługują tylko na jedną karę. Tą karą jest strzał w głowę za to. Dla mnie osobiście jest to taki sam cyrk a żeby uspokoić społeczeństwa na całym świecie, że to prawo jest wobec wszystkich stosowane tj np z Jaruzelskim u nas albo z Polańskim w USA gdzie celowo czekało się ponad 30 lat aż sprawca stał się niedołężny (bądź gdy "nie można go było ująć") aby nie móc go osadzić w więzieniu. Tak wygląda prawo w praktyce dla bogatych, pozostających w układach-układzikach. Nierzadko a zwykle często są to osoby żydowskiego pochodzenia. Także czekamy na sprawiedliwy wyrok w tej sprawie w sprawiedliwych sądach. Warto tutaj nadmienić, że oni jeszcze spreparowali 11 września 2001r. zabijając niewinnych obywateli USA. Także mają więcej na sumieniu niż ktokolwiek by przypuszczał. O praktykach bezwzględnych* (o których nie mówi się wprasie bo w prasie to zwykle mówi się o podtapianiu wodą) w więzieniu Abu Ghraib i mordowaniu tam przetrzymywanych. Czas osądzić zbrodniarzy wojennych! "Sprawiedliwości musi stać się za dość, choćby cały świat miał zginąć!"