Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 06-03-2015

Wyrok w sprawie „Nergala” i wojna religijna w Polsce ? ! ?

Najnowszy wpis prof. Mieczysława Ryby na blogAiD:

Na jednym ze swoich koncertów w 2007 roku „Nergal” podarł Biblię, rzucił ją swoim fanom, krzycząc: „Żryjcie to g...no”. Nazwał Biblię „kłamliwą księgą”, a Kościół „zbrodniczą sektą”. Sąd Najwyższy uznał, że prawo nie zostało złamane, że nie zostały zranione uczucia religijne chrześcijan. Zachodzi pytanie, co jeszcze musiałby zrobić, żeby jego czyn podpadał pod ten paragraf. Trudno sobie to wyobrazić, a zatem zapis o obronie prawnej religii jest martwy.

Przypomina mi się Feliks Koneczny, który pisał: „Zrobiono z sędziego maszynkę do stosowania paragrafów bez względu na sprawiedliwość. Sądy są od tego, żeby przestrzegać prawa obowiązującego, a czy to prawo jest słuszne, czy też bezprawiem odzianym w formy prawne, to sędziego nic nie obchodzi; gdyby się tym zajmował, przekraczałby swą kompetencję, a biada mu, gdyby chciał w wyrokach uwzględniać słuszność wbrew paragrafiarstwu. (…) Całe sądownictwo, cały tzw. wymiar sprawiedliwości, oparte są na fanatycznym kulcie paragrafiarstwa. Kodeks nie jest doradcą sędziego i zbiorem przypuszczalnych wskazówek, które sędzia winien stosować, modyfikując według sumienia, lecz paragraf musi być stosowany literalnie. Sądownictwo zmechanizowano. (…) Trzeba nareszcie wystąpić przeciwko mechanizowaniu wymiaru sprawiedliwości, bo inaczej zamienimy się w bandy wynalazców kruczków prawnych. Całemu społeczeństwu grozi z tego powodu zupełna demoralizacja” (F. Koneczny, Państwo i prawo, Kraków 1997, s. 76).

Przyzwolenie na wymienione wybryki oznacza ogromne zdziczenie obyczajów w naszym kręgu cywilizacyjnym. Jest to zgoda na to, że prawo oddala się coraz bardziej od etyki. To z kolei prowadzi prostą drogą do zaniku zaufania do państwa. Po co komu takie prawo, które jest niezgodne z zasadami etycznymi, po co komu sądy, które nie ferują sprawiedliwych wyroków? Takie prawo i takie sądy stają się jedynie przedmiotem cynicznej gry różnych sił i różnych ideologii. Warto jeszcze jedną rzecz podkreślić. Nie wiedzieć czemu uznano „sztukę artystyczną” za dziedzinę niepodlegającą ocenie prawnej i moralnej. Ktoś powiedział, że „sztuka ma szokować” i wszyscy w to uwierzyli. Ponieważ neomarksistowska rewolucja ma wymiar przewrotu kulturowego, dlatego rewolucjoniści upatrzyli sobie sztukę jako dziedzinę, gdzie dokonują najbardziej gorszących rzeczy.

Coraz bardziej widać, że walka kulturowa w naszym kraju przybiera formę wojny religijnej. Z jednej strony, mamy do czynienia z olbrzymim atakiem na etykę (wystarczy wspomnieć uchwaloną 5 marca 2015 r. przez Senat ratyfikację „Konwencji przeciwdziałania przemocy wobec kobiet”), z drugiej bardzo mocno uderza się w rozum, propagując wszędzie relatywizm. Ostatecznie jednak uderza się w religię. Aby to w pełni uchwycić, warto zacytować guru intelektualnego nowej lewicy, którego wypowiedzi są inspiracją dla mnóstwa współczesnych neomarksistów. Antonio Gramsci pisał: „Socjalizm jest teoretyczną negacją i praktyczną likwidacją religii: socjalizm jest właśnie religią, która musi zabić chrześcijaństwo. Socjalizm jest religią, ponieważ wyparł ze świadomości ludzi transcendentnego Boga katolików, zastępując go wiarą w człowieka i jego najlepsze siły twórcze, jako jedyną rzeczywistość duchową” (cyt. za: M. Kacprzak, Pułapki poprawności politycznej, Radzymin 2012, s. 58).

Widzimy zatem, że neomarksistowscy rewolucjoniści chcą zastąpić chrześcijaństwo nową religią. Czy zatem można się dziwić, że w sferze kultury z taką mocą atakują wszystko, co dla katolików jest święte? 
Mamy w Polsce coraz częstsze objawy wojny religijnej, wojny, w której bardzo często ani urzędy, ani sądy nie stają w obronie chrześcijan.

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/131517,wyrok-w-sprawie-nergala-i-wojna-religijna-w-polsce.html 

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Toronto
11-03-2015 / 16:43
Cytat: "Przypomina mi się Feliks Koneczny, który pisał: (...) Przyzwolenie na wymienione wybryki oznacza ogromne zdziczenie obyczajów w naszym kręgu cywilizacyjnym. Jest to zgoda na to, że prawo oddala się coraz bardziej od etyki. To z kolei prowadzi prostą drogą do zaniku zaufania do państwa." KOMENTARZ Zauwazylem, ze zdanie: "To z kolei prowadzi prostą drogą do zaniku zaufania do państwa." jest blednym wnioskiem i powinno byc: "To prowadzi do zaniku zaufania do prawa, do systemu sprawiedliwosci i do osob (poslow, senatorow, ministrow etc), ktorzy za tym stoja" - panstwo nie jest tu niczego winne, ale winna jest konkretna grupa ludzi. Prosze zauwazyc, ze prawo w dzisiejszym PRL"bis" opiera sie na prawie z okresu PRL i identycznie jest w przypadku konstytucji z 1997r, ktora opiera sie na konstytucji stalinowskiej z 1952r. Natomiast polska konstytucja z 1935r zostala UNIEWAZNIONA dekretem zydowskiego PKWN w lipcu 1944r. Trzeba otwarcie powiedziec, ze POLSKA NIE RZADZA POLACY, ALE MNIEJSZOSCI NARODOWE, glownie: zydowska, niemiecka i ukrainska, ktore mowia po polsku, a dzialaja przeciw Polsce i na zgube Polski i Polakow, i dotyczy to wszystkich szczebli wladzy panstwowej oraz Episkopatu i Watykanu, ktorych liderzy realizuja zydo-masonski plan Soboru Watykanskiego II (1962-1965), ktory jest zbiezny z zydo-masonskim planem Brukseli - liderzy z Episkopatu i Watykanu, ktorzy sa przedstawicielami KK, namawiali Polakow do wejscia w struktury UE, ale nie ostrzegali tylko milczeli w sprawie ABORCJI, EUTANAZJI i MALZENSTW HOMOSEKSUALNYCH, ktore przede wszsytkim godza w ZASADY MORALNE oraz w sam Kosciol Katolicki, jako instytucje, ktora powinna bronic zasad moralnych, ale nie broni, poniewaz jest opanowana przez ZYDOW i MASONOW, zarowno Episkopat i Watykan. Wiecej informacji jest na stronie: POLSKIE FORUM NARODOWE forum.suwerennosc.com/viewforum.php?f=35 Toronto, Kanada