Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 06-08-2014

NIK ostrzega, że może zabraknąć pieniędzy na wypłacanie emerytur

"Według symulacji wykonanych w ZUS realizacja przyjętych rozwiązań ustawowych nie rozwiąże jednak w dłuższej perspektywie problemu deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Mimo przewidywanego zwiększenia wpływów z tytułu składek, a także przenoszenia środków w ramach tzw. suwaka (mechanizm, dzięki któremu 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego środki z OFE będą stopniowo przenoszone na fundusz emerytalny FUS i ewidencjonowane na prowadzonym przez ZUS indywidualnym subkoncie przyszłego emeryta), ZUS przewiduje dalszy wzrost deficytu FUS. 

Pogłębiający się deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wskazuje, że w dłuższej perspektywie, bez wsparcia z budżetu państwa, może nie wystarczyć środków na wypłatę świadczeń emerytalnych. Głównymi przyczynami są z jednej strony niski wskaźnik urodzeń i emigracja, a z drugiej wchodzenie w wiek emerytalny roczników z wyżu demograficznego po 1945 roku oraz wydłużanie się długości życia” – dodano.

NIK

zus5789  zuz5436

Najwyższa Izba Kontroli wydała komunikat, w którym poinformowała o wynikach kontroli przejęcia przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych niemal 153,2 mld złotych środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych oraz oceny możliwości ZUS wypłacania przyszłych emerytur.

Jak czytamy w raporcie NIK, według symulacji wykonanych w ZUS, realizacja przyjętych rozwiązań ustawowych nie rozwiąże w dłuższej perspektywie problemu deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Mimo przewidywanego zwiększenia wpływów z tytułu składek, a także przenoszenia środków w ramach tzw. suwaka (mechanizm, dzięki któremu 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego środki z OFE będą stopniowo przenoszone na fundusz emerytalny FUS i ewidencjonowane na prowadzonym przez ZUS indywidualnym subkoncie przyszłego emeryta), ZUS przewiduje dalszy wzrost deficytu FUS – czytamy w opracowaniu NIK.

Ponadto, pogłębiający się deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wskazuje, że w dłuższej perspektywie, bez wsparcia z budżetu państwa, może nie wystarczyć środków na wypłatę świadczeń emerytalnych.

Przeczytaj także Głodowe emerytury, które bedą nawet dwukrotnie niższe od obecnych, a już dzisiaj blisko połowa emerytów otrzymuje mniej niż 1350 zł. 


O to jednak nie muszą się martwić najbogatsi polscy emeryci. To m.in. weterani służb mundurowych, akademiccy wykładowcy, urzędnicy. Nie dość, że całe życie skapywała im wysoka pensja z państwowego garnuszka, to jeszcze na starość żyje im się o wiele lepiej niż zwykłym emerytom. Niektórzy wciąż są aktywni – poszli np. w politykę i do emerytury dorzucają wcale niemałe co nieco.

Przykładem jest senator Zbigniew Meres (62 l.), były komendant główny straży pożarnej. Gdy odchodził ze służby, naliczono mu rekrodowo wysoką emeryturę w wysokości 15 177 zł. Do tego bierze jeszcze około 12 tys. zł z Senatu. Żyć, nie umierać. Powodów do narzekań nie mają też byli komunistyczni dygnitarze. Na ich konto wpływa co miesiąc nawet 8 tys. złotych. I gdzie tu sprawiedliwość?!

Więcej o wpadkach  ZUS:

ZUS zabija i okrada - wyroki Sądu Najwyższego - można kilka razy przechodzić na emeryturę i ubiegać się o wyższe wypłaty.
ZŁODZIEJSKI ZUS - PAŁACE, DYWANY, MARMURY, poDUPApadłe awaryjne systemy informacyjne ZE SKŁADEK EMERYTÓW...
Sąd Najwyższy: Składki ZUS nie są naszą własnością
Abolicja ZUS - umorzenie zaległych składek dla przedsiębiorców
Umorzeniu zaległych składek na ZUS osobom prowadzącym działalność gospodarczą
ZUS przegrał w Sądzie Najwyższym w sprawie o zasiłek macierzyński - ważne dla przedsiębiorców.
ZUS Gdańsk - czy specjalistka Barbara Turalska-Sczyrbe i chirurg Roman Thiede mają odpowiednie kompetencje do sprawowania tak odpowiedzialnych stanowisk ?
Wypowiedziałem umowę ZUS-owi - mówi GRZEGORZ SOWA, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego
ZUS ściga do śmierci. RZĄD, ZUS, GUS OSZUKUJE OBYWATELI ? ! ?
Trzecia w tym roku podwyżka składek ZUS
Abolicja ZUS, czyli zielona wsypa posłanki Mrzygłodzkiej
Rząd nasz wiele obiecywał - nie zrobił nic dla Rodaków – stworzył jedynie zieloną wyspę, ale dla kapitału zagranicznego, dla kolesiów i oszustów.  Ułatwić życie biznesowi – przyśpieszy rozwój gospodarczy 
ZUS nie może ścigać osób które tylko zadeklarowały prowadzenie działalności gospodarczej.
OSZUSTWO WYDŁUŻENIA WIEKU EMERYTALNEGO Dr Daniel Alain Korona
ZUS okrada firmy. Widmo sowieckiego naczelnego prokuratora Andrieja Wyszyńskiego krąży po gmachu Sądu Najwyższego.
Państwo prawa albo gdzie ZUS ma obowiązujące przepisy?
Piotrków Trybunalski - ZUS PRZESTĘPCA - SKARGA NA PRZEWLEKŁOŚĆ POSTĘPOWANIA SSO Magdaleny Marczyńskiej

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~waLLdek
07-08-2014 / 09:55
Zaczęły się starcia na majdanie!!! P0lskie media jak i niemieckie ukrywają prawdę. O co chodziło w majdanie.... o to samo co w P0lsce - niesprawiedliwość. Ludzie z układu okradli na zawsze normalnego mieszkańca - to się wkurzył. Mer Kijowa to Kłyczko - Niemiec!!!! Dlatego Prasa niemiecka w P0lsce kłamie.
~jerozolita
06-08-2014 / 22:40
w przejściu granicznym M0STKI P0lskie czołgi przekroczyły granicę z Ukrainą. 3OO czołgów. ..? Chyba P0lska wypowiedziała Wojnę CCCP?