Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-08-2016

Dariusz Komorowski wzywa pomocy – apel do Prokuratury Krajowej z żądaniem bezzwłocznego zakończenia analizy akt i wysłania wniosku o ułaskawienie do Kancelarii Prezydenta.

W kilka dni po nieudanej akcji okupowania Sejmu przez niektórych pokrzywdzonych podczas Konferencji Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji (25.06.2016 r. ), Policja zatrzymała w okolicach Warszawy Dariusza Komorowskiego.

Powodem był list gończy wydany do sprawy sygn. X Ka 216/15 Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia, gdzie skazano Dariusza Komorowskiego na 14 miesięcy więzienia za rzekome pobicie i znieważenie w dniu 13.09.2010 roku 4 policjantów.  Realia tej sprawy były takie, że w tym dniu D. Komorowski został wyciągnięty z grupy obrońców Krzyża na Krakowskim Przedmieściu przez kilku nieumundurowanych funkcjonariuszy na komisariat przy ul. Wilczej, a tam został brutalnie pobity, na skutek czego przebywał przez 15 dni w szpitalu. Po 9 miesiącach umorzono śledztwo przeciwko policji, a oskarżono Komorowskiego. Wyrok zapadł zaocznie, gdy Komorowski odbywał karę 5 miesięcy więzienia za rzekome nazwanie strażnika miejskiego pacanem podczas jednego z protestów pod Krzyżem smoleńskim (sprawa sygn. V K 545/11).

Z inicjatywy Telewizji „Trwam” toczy się procedura ułaskawieniowa Komorowskiego od wyroku wydanego w sprawie o domniemane pobicie policjantów sygn. X Ka 216/15. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia pozytywnie zaopiniował w dniu 16 maja 2016 r. (sygn. V Ko 189/16) wniosek o ułaskawienie i przekazał akta sprawy Sądowi Okręgowemu w Warszawie celem wydania opinii przez ten Sąd. Jednocześnie postanowieniem z dnia 7 czerwca 2016 r. nie uchylono listu gończego za skazanym. Sąd Okręgowy w Warszawie przekazał akta sprawy Prokuraturze Krajowej postanowieniem z dnia 20 czerwca 2016 r. Do tej pory Prokuratura nie dokonała analizy akt i nie przesłała ich do Kancelarii Prezydenta.

Zgodnie z Art. 565. § 1 kpk: Jeżeli prośbę o ułaskawienie choćby jeden sąd zaopiniował pozytywnie, Prokurator Generalny przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej prośbę o ułaskawienie wraz z aktami sprawy i swoim wnioskiem.

W świetle powyższego nie jest zrozumiałe tak długie przetrzymywanie akt w Prokuraturze Krajowej. Tym bardziej, ze jest ona na bieżąco informowana o głodówce protestacyjnej Dariusza Komorowskiego, która trwa już 27 dni.

Podczas uwięzienia w sprawie za „pacana” Komorowski też głodował. Wówczas trwało to 64 dni. Stan zdrowia fizyczny i psychiczny Komorowskiego jest aktualnie zły. Jego życie jest zagrożone. Przebywa on w tej chwili w więzieniu w Kamieńsku. Jest rozgoryczony i wielokrotnie podkreśla rozczarowanie postępowaniem władz mianowanych przez PiS, które w jego ocenie nie dotrzymują zobowiązań dotyczących walki z patologią w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości.  I to nawet wobec pokrzywdzonych obrońców Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Potrzebne są interwencje w Prokuraturze Krajowej przesyłane do wiadomości Ministra Sprawiedliwości I Prezydenta RP. Nie pozwólmy zagłodzić się na śmierć  niewinnemu Komorowskiemu, tak jak to się stało z niewinnym Rumunem Claudiu Crulicem, który zmarł na oczach lekarzy w krakowskim areszcie.

Załączniki: Opis 18-letniej gehenny. Artykuły.

Tragiczna historia  Dariusza Komorowskiego. 18-letnie bezprawie organów ścigania i sądów.

 I sprawa

skazany w 1998 r. za rzekome znęcanie nad żoną – wyrok wykonany od 18.04.2001 – 11.06.2002

– W maju 2001 r. syn Patryk nakrywa w łóżku prokuratora Tomasza Ślązaka (który doprowadził do wyroku Dariusza)  z jego żoną.

W 1999 r. Komorowski bierze kredyt na zakup nowego Poloneza.

W 2000 r. Polonez zostaje skradziony

II sprawa

– lipiec – sierpień 2002 r.  toczy się już kolejne postępowanie z zawiadomienia żony o znęcanie  i Dariusz Komorowski  przez 28  dni  jest zamknięty  w z-dzie  psychiatrycznym  – nie stwierdzono choroby  

W tym czasie w sprawę obrony ojca o zamknięcie  go w zakładzie psychiatrycznym zaangażował się jego syn Patryk – protestując pod sądem w Olsztynie.

– październik 2002 r. rozprawa rozwodowa z żoną na której sąd przyznaje opiekę nad synem ojcu Dariuszowi Komorowskiemu !!!

– 25.11.2002 r. ciąg dalszy drugiej sprawy   przeciwko Dariuszowi co do jego stanu psychicznego. Gdy wyciąga magnetofon do nagrywania rozprawy, sąd pod pozorem niewłaściwego zachowania zamyka go kolejny raz w więzieniu do 28.12.2002 r.  Zabrano  też na 3 dni do szpitala psychiatrycznego syna Patryka ( 13 lat).

– 2003 rok. – dokończono II sprawę wznowieniową z 25.11.2002 r. i kolejny raz Korowski zostaje skazany za rzekome groźby karalne – tym razem otrzymał wyrok w zawieszeniu.

– 2003 r. tymczasem siostra cioteczna żony  zostaje skazana za składanie fałszywych zeznań przeciwko Dariuszowi Komorowskiemu.

III sprawa

-2003 r. – Komorowski ponownie zostaje oskarżony przez żonę o rzekome groźby karalne.

W okresie tym jeszcze kilkakrotnie był poddawany badaniom ale już poza szpitalem. W 2004 r. zapada wyrok w zawieszeniu na rok.

W 2004 r. Bank umarza postępowanie w sprawie kredytu na skradzionego Poloneza – bowiem był on ubezpieczony od kradzieży.

W czerwcu 2007 r. Dariusz Komorowski otrzymuje wezwanie windykacyjne za Poloneza na 70 000 zł.

IV sprawa

2007 r. koleżanka byłej żony oraz syn koleżanki składają kolejne zawiadomienie o groźby karalne wobec żony.

Lipiec 2007 r.  –  syn Dariusza popełnił samobójstwo nie wytrzymując ciągłego niszczenia ojca

26 lipca 2007 r. – zaraz po pogrzebie syna Dariusz  kolejny raz zostaje osadzony w więzieniu na 1 rok. i 6 miesięcy  więzienia.

2009 r. Dariusz Komorowski wychodzi z więzienie.

Po wyjściu z więzienia czyta akta rozwodowe z żoną i zauważa brak zeznań w sprawie syna Patryka.

Zwraca się o pomoc i wznowienie sprawy z 1988 r.

2010 r. Dariusz Komorowski ma nagrane zeznania syna w sprawie rozwodowej, więc składa zawiadomienie do Ministra Sprawiedliwości ( Kwiatkowskiego) i Prokuratora Generalnego A. Seremeta.

W 2010 r. zrozpaczony Dariusz Komorowski włącza się w obronę Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Jest uczestnikiem „bitwy pod krzyżem” 3.08.2010 r.,  jak i 14.08.2010 r.                     W dniu 14.08.2010 r. został pobity przez policję. Był w szpitalu. Dowodu pobicia nie otrzymał.

13.09.2010 r. o godz. 14-tej 4 cywili zabrało go z Krakowskiego Przedmieścia na komisariat w Warszawie przy ul. Wilczej. Zatrzymano go na 48 godzin.  Po tym pobycie przebywał przez 15 dni w szpitalu. Po 9 miesiącach umorzono śledztwo przeciwko policji.

16.04.2015 r. w sprawie X Ka 216/15  to on zostaje skazany za wydarzenia z dnia 13.09.2010 r.  w których nie jest już ofiarą a napastnikiem, który pobił i znieważył 4 policjantów.

Wyrok: 14 miesięcy pozbawienia wolności. W każdej chwili może zostać pozbawiony wolności, co ostatecznie się stało.

  1. Powyższa lista nie zawiera wszystkich prześladowań.

zk

Kom scany 001 Kom scany 002 Kom scany 003 Kom scany 004

ALARM Życie Dariusza Komorowskiego zagrożone, trzeba go ratować

Andrzej Dziąba: Dziękuję Panie Andrzeju. Dwa lata temu zapowiedź zorganizowania demonstracji 22 lipca 2014 r. pod Zakładem Karnym w Barczewie spowodowała, że Dariusz Komorowski został zwolnimy z więzienia.

Zapowiedź demonstracji w Kamińsku to tylko jeden z elementów naszych działań.  Pozdrawiam.

Andrzej Szubert: W pełni solidaryzuję się z Dariuszem Komorowskim. Niemniej uważam, że owa demonstracja okaże się stratą czasu. Nie tylko będzie nieliczna, ale takimi demonstracjami okupant kompletnie się nie przejmuje. A wręcz przeciwnie (o tym za chwilę).

Pisanie i dzwonienie do klawiszy w Kamińsku czy sędziny w Olsztynie to także strata czasu. Są oni nic nie znaczącymi “kółeczkami zębatymi” bezdusznej machiny okupacyjnego systemu. Ich działanie opiera się o przepisy, paragrafy, zarządzenia itp. Na wszystko mają podkładki i przeróżne “furtki” służące bezprawnemu gnębieniu społeczeństwa.

Niestety, dokąd w Polsce funkcjonować będzie system okupacyjny podległy Telawiwowi, Fashingtonowi i Brukseli (oraz naturalnie żydo-banksterom) nic się nie zmieni – jeszcze tysiące niewinnych ludzi wyląduje w więzieniach czy psychiatrykach, dziesiątki tysięcy doprowadzonych zostanie do samobójstw, pozbawionych zostanie dorobku życia, wyląduje na ulicy, pod mostem czy w przytułkach. Miliony zostaną wywłaszczone ze wszystkiego i wpędzone w biedę.

Dopiero gdy rozsypie się żydobanksterska jewrounia, bandyckie NATO i USrael, dopiero wtedy być może uda się wyprowadzić miliony na ulice. I dopiero wtedy z obecnego bandyckiego systemu nie pozostanie kamień na kamieniu. A uczciwi ludzie odetchną z ulgą.

Nagłaśniać sprawę Dariusza Komorowskiego naturalnie należy. Choć naszym piskliwym głosikiem dotrzemy co najwyżej do tysięcy ludzi. Zginie on w natłoku dezinformacyjnego jazgotu prokurowanego przez okupanta zachodu.

Przypadki takie jak ten z uwięzieniem Dariusza Komorowskieg to celowe działania okupanta. Służą wciąganiu nas w nieustanne jednostkowe działania w obronie pojedynczych ludzi, przez co nie możmy spokojnie skupić się na metodycznej samoorganizacji. Ale o to właśnie chodzi okupantowi – mamy cały czas być zajęci takimi właśnie jednostkowymi działaniami. Bo wtedy systematyczna i metodyczna “praca organiczna”, od podstaw, samoorganizowanie się w silny ruch oporu zajmujący się  sprawami zasadniczymi i fundamentalnymi – odzyskanie wolności i suwerenności społecznej, państwowej, politycznej, militarnej, gospodarczej i finansowej – stają się praktycznie niemożliwe.

Niemniej, mimo moich wątpliwości co do celowości demonstracji pod więzieniem, ponownie z naciskiem wyrażam moją solidarność z Dariuszem Komorowskim.

………….

Zgłoszenie demonstracji w obronie Dariusza Komorowskiego

Od: Andrzej Dziąba <rs.nowapolska@gmail.com>
Data: 8 sierpnia 2016 21:24
Temat: Zgłoszenie demonstracji w obronie Dariusza Komorowskiego
Do: uggorowo@zeto.olsztyn.pl

Urząd Gminy

Górowo Iławeckie
11 – 220 Górowo Iławeckie
ul. Tadeusza Kościuszki 17
Uprzejmie informuję, że Ruch Społeczny “NOWA POLSKA” zamierza 22 sierpnia 2016 r. zorganizować demonstrację przed siedzibą Zakładu Karnego w Kamińsku w obronie głodującego Dariusza Komorowskiego. W załączeniu przekazuję scan potwierdzenia zgłoszenia do ewidencji stowarzyszenia oraz oryginał regulaminu.
Z poważaniem.
Ruch Społeczny “NOWA POLSKA”
PREZES
mgr inż.Andrzej Dziąba

…………………………..

Od: Andrzej Dziąba <rs.nowapolska@gmail.com>
Data: 7 sierpnia 2016 15:10
Temat: Dariusz Komorowski syn Mariana
Do: prezes@olsztyn.so.gov.pl, SSO Leszek Motyka <penitencjarny@olsztyn.so.gov.pl>, zk-kaminsko@sw.gov.pl

Dariusz Komorowski syn Mariana

Zakład Karny w Kamińsku
XXX-Lecia PRL 1
11-220 Górowo Iławeckie
Tel./Fax: tel.: (89) 761-74-00 / fax: (89) 761-70-77
E-mail: zk_kaminsk@sw.gov.pl

Głoduje od 29 czerwca 2016 r., kiedy został zatrzymany w Warszawie przez Policję. Ta sytuacja zagraża jego zdrowiu i życiu. Trzeba go ratować.

Zakład Karny w Kamińsku narusza jego prawo do odwiedzin oraz moje do informacji jako męża zaufania. Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na pismo w sprawie stanu zdrowia Dariusza Komorowskiego i możliwości odwiedzin.

Potrzebna jest zdecydowana społeczna reakcja. Proszę pisać i dzwonić do Zakładu Karnego w Kamińsku oraz Sądu Okręgowego w Olsztynie: prezes@olsztyn.so.gov.pl, SSO Leszek Motyka <penitencjarny@olsztyn.so.gov. pl>

W razie potrzeby proszę o kontakt: Andrzej Dziąba numer tel.514 699 182, e-mail; rs.nowapolska@gmail.com

ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mario
22-02-2017 / 12:33
Ujawnijmy prawdę o układzie w Magdalence i zaprzedaniu Polski przez kolejne rządy. Proszę o zamieszczanie dowodów - podpisu Grażyny Milik. szefowej Kancelarii Głównej w Ministerstwie Sprawiedliwości - w sprawie przestępstw Zbigniewa Ziobry - https://plus.google.com/u/0/106804368098902392269
~rolex replica
17-09-2016 / 08:11
Military watches can acquaint www.rolexsreplicas.org.uk a adventure about our pugilistic tendencies, while academic watches generally accept architecture elements created hundreds of years ago. Be it history or art, a lot of www.acornpc.co.uk acceptable watches accept at atomic one acceptable adventure today, and searching at them on your wrist can be a approved affable admonition of www.replicasonline.co.uk a accomplished you adore cerebration about.
~księciunio
03-09-2016 / 17:48
Darek został zniszczony przez system prawnego bezprawia jak nikt inny. Zamordowano mu rodzinę , firmę syna. On jedyny posłuchał "mądrej rady" , że jest to ściana płaczu inż. Salomon. Gdyby budował krajowe struktury poszkodowanych zdziałał by więcej.... Obecnie jest to najbardziej rozpoznawany polityk w kraju. Zakładam się , że niebawem wejdzie do wielkiej gry jako senator czy poseł. Ja na niego stwaiałem stawiam i będę obstawiał.