Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
20 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

DLACZEGO W SĄDACH I PROKURATURACH GINĄ DOKUMENTY?...

 Dlaczego zginęły akta w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia?
 Brakuje akt w przynajmniej 30 sprawach, wśród nich w głównej aferze birmańskiej – dotyczyła ona sprzedaży przez polskie przedsiębiorstwa sprzętu wojskowego do objętej zakazem importu broni Birmy. cdn.?

Przykład z sądów kieleckich
Czy to normalne by w instytucji, jaką jest sąd, ginęły akta spraw karnych? Ten fakt miał miejsce w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Brak nadzoru doprowadził do sytuacji w której część podsądnych mogła kpić z wymiaru sprawiedliwości. Według zapewnień prezesa Sądu Rejonowego na przestrzeni 3 lat zginęło akta 27 spraw. Tymczasem wersja, którą przytacza prezes Sądu Okręgowego w Kielcach jest inna. Sędzia Zarzycki przyznaje, że zaginęły jedynie akta 9 spraw. Problem nie byłby tak nabrzmiały, gdyby nie fakt, że jedna z zaginionych spraw dotyczy Grzegorz M. - syna znanego kieleckiego adwokata. Ów młody człowiek nie cieszy się dobrą sławą. Mając 16 lat, będąc w stanie nietrzeźwym, spowodował ciężki wypadek samochodowy w którym zginęło 6 osób. Sąd zajmował się również sprawą Grzegorza M. wówczas, gdy udowodniono mu ciężkie pobicie kolegi, również zdemolowanie restauracji. Policjant Zdzisław Zieliński opowiada o tym jak któregoś dnia postanowił stanąć w obronie bitego, kopanego chłopca. Gdy próbował interweniować, sam również został pobity. Cudem uratowano jego wzrok. Ma 46% utraty zdrowia. Wśród bijących był Grzegorz M. i cóż z tego, że sprawa skatowanego policjanta trafiła do sądu jeśli dzisiaj akta tej sprawy również zaginęły. Sąd miał możliwość częściowego odtworzenia akt spraw ale zaniedbał doręczenie korespondencji do policji. Ta z kolei posiadała akta robocze, niezbędne do odtworzenia zaginionych akt. Do dzisiaj ten stan rzeczy trwa. Nie ma osób odpowiedzialnych. Trudno jest nawiązać kontakt z osobami, które chciałyby skomentować ten skandal.
Za jedynką - program "tylko u nas" z dnia 17.11.2001r cdn.

ymiar sprawiedliwości. GINĄCE AKTA
Gdzie podziało się 800 tomów


W prokuraturach ginie coraz więcej akt – wykazała zakończona właśnie kontrola Ministerstwa Sprawiedliwości. W ostatnich dwóch latach zaginęło łącznie aż 800 tomów akt, tylko 26 z nich udało się odnaleźć.

Taka liczba zaginięć stanowi poważny wzrost w porównaniu z wynikami kontroli przeprowadzonej w latach 2000-2002, gdzie odnotowano 295 przypadków zaginięć akt prokuratorskich. Kontrola została przeprowadzona na wniosek posłów. Teraz Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło raport w tej sprawie sejmowej Komisji Sprawiedliwości, w którym tłumaczy, że zaginione akta nie dotyczą dużych spraw aferalnych, ale tych o mniejszym ciężarze gatunkowym.

Resort sprawiedliwości informuje również, że duża część zaginięć dotyczy akt spraw zawieszonych w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Ich utratę ujawniono albo w związku z podziałem dużych prokuratur rejonowych na mniejsze, albo w związku z zarządzoną przez prokuratora krajowego kontrolą wszystkich zawieszonych spraw prokuratorskich. 

Raport zaznacza, że w zdecydowanej większości przypadków do zaginięć akt doszło w okresie dysponowania nimi przez prokuratury; tylko 13 akt zginęło w policji, w jednym przypadku – w sądzie. Największy wzrost zaginięć akt stwierdzono w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie, Warszawie i Gdańsku; spadek wystąpił w Białymstoku, Łodzi i Rzeszowie. 

Wzrost liczby ujawnionych zaginięć raport tłumaczy pełną inwentaryzacją spraw zawieszonych, której nie przeprowadzono przy pierwszym badaniu tego problemu z 2003 r.

Zdaniem Karola Napierskiego, prokuratora krajowego, liczba zaginionych akt nie jest tak wielka, jeśli wziąć pod uwagę, że co roku do 400 jednostek prokuratury wpływa 1,5 mln nowych spraw, a tylko w absolutnie wyjątkowych sytuacjach zaginięcie akt było wynikiem czyjejś złej woli. Raport informuje, że tylko dwa przypadki zaginięcia akt stały się podstawą aktów oskarżenia wobec winnych.

W konsekwencji kontroli wszczęto osiem postępowań dyscyplinarnych wobec winnych tych zagubień.

Ginące akta... w prokuraturze 
RAPORT POSŁA NOWAKA

Czy mamy państwo prawa; jak działa wymiar sprawiedliwości? Dlaczego giną akta postępowań sądowych i prokuratorskich? Poniżej cytuje fragmenty jednego z trzech dokumentów, przekazanych komisji sprawiedliwości Sejmu RP.

Dokument ten dotyczy kwestii ginących akt prokuratorskich. Sprawa ginących akt zaczęła wychodzić na światło dzienne w roku 2003, kiedy to ja , jako poseł na Sejm postanowiłem się domagać inwentaryzacji zagubionych postępowań karnych . Na początku był Sąd Rejonowy w Kielcach (70 akt), następnie wyszło, że nie odnaleziono ok. 300 spraw w prokuraturach, by w roku 2004 stwierdzić, że liczba zaginionych spraw wynosi ponad 800.

W Kielcach stwierdzono brak około 200 spraw.
Załączone sprawozdanie, ukrywane przez ponad trzy miesiące głodowania przemilcza zagubienia akt w sądach oraz przypadki prowadzenia w tym zakresie postępowań przygotowawczych. W sadzie rejonowym w Warszawie stwierdzono, ze około 30 spraw zostało schowane za kaloryferami i w szafie za wokanda. Były to sprawy niekiedy trzydziestoletnie

W najbliższych dniach do tego tekstu zostaną załączone dwa kolejne dokumenty - za lata 2003 oraz 2004 - dotyczące prokuratury, oraz jeden mówiący p tym co dzieje się w sądach. Np. w V wydziale wykonawczym SO w Poznaniu około 10 postanowień w oparciu o które wypuszczono warunkowo przestępców z więzień.
Przekazany obecnie dokument zawiera kilkadziesiąt stron. Polecam przeczytanie tego dokumentu szczególnie krytykom oraz tym, co twierdzą że nic nie robię w polskim Sejmie.
Na koniec podaje, że opracowanie zataja też kilka ważnych przypadków zaginięć akt prokuratorskich. Takim przypadkiem jest sprawa byłego prokuratora rejonowego w Zielonej Górze - pana Piotra Ż.
Zapraszam do dogłębnej analizy, ewentualnie do przekazania konkretnych informacji z terenu o ile ktoś rozpozna jakiś przypadek. Nadmienię tylko na koniec, ze największym sukcesem polskiego prokuratora było schowanie nie prowadzenie 360 spraw. Ten przypadek miał miejsce w PR w Szamotułach.
Jeszcze większą "grandą" są sprawy zawieszone. Szacuje się, ze w ramach badania tych spraw wyjdzie fakt zagubienia ca 2500 akt postępowań prokuratorskich

Cytaty z załącznika..
...Nadto w dniu 21 lipca 2004 r. Prokurator Okręgowy w Poznaniu skierował do Prokuratora Apelacyjnego w Poznaniu wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec prokuratora Andrzeja Stefańskiego. W dniu 29 lipca 2004 r. wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w sprawie niedopełnienia przez tego prokuratora obowiązków służbowych, polegającego na niewykonaniu przez ponad półtora roku czynności zleconych w drodze pomocy prawnej dla Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście i ukrycia otrzymanych z tej jednostki akt, a także akt 2 innych postępowań oraz zagubienia akt jeszcze jednego postępowania.
....W większości ujawnionych przypadków zaginięcia akt wdrożono postępowania o ich odtworzenie. Jedynie w Prokuraturze Rejonowej Lublin-Północ nie uruchomiono jeszcze procedury odtworzeniowej i w dalszym ciągu poszukuje się akt 42 zaginionych spraw, albowiem istnieje prawdopodobieństwo ich odnalezienia. Wynika to z faktu, iż w wyniku podjętej kontroli wszystkich spraw zawieszonych w tej jednostce pierwotnie stwierdzono brak 80 akt spraw. W toku podjętych postępowań wyjaśniających akta 38 spraw odnaleziono ustalając, że były one już załatwione, a jedynie brak było stosownych zapisów w księgach prowadzonych w prokuraturze. Podobna sytuacja miała miejsce w Prokuraturze Rejonowej Lublin-Południe, gdzie kontrola ujawniła pierwotnie brak 156 akt spraw zawieszonych, a następnie okazało się, że 40 z nich zakończono po podjęciu postępowania bez odnotowania tego faktu w rejestrze spraw zawieszonych.

Największy wzrost w odniesieniu do poprzedniego badania odnotowano w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie, gdzie w 2003 r. ujawniono brak akt 19 spraw, zaś obecnie brak akt 178 spraw (wzrost o 159), następnie w Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie, gdzie w 2003 r. stwierdzono brak akt 55 spraw, zaś obecnie brak akt 213 spraw /wzrost o 158) oraz w Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku, gdzie w 2003 r. ujawniono brak akt 8 spraw, zaś obecnie brak akt 122 spraw (wzrost o116).

Efekty tych postępowań uznać trzeba za znikome, albowiem spośród 803 zaginionych spraw odnaleźć zdołano akta jedynie 26. W tej liczbie w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach odnaleziono akta 8 ze 103 zaginionych spraw, w Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku odnaleziono akta 5 ze 122 zaginionych spraw, w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie odnaleziono akta 5 z 54 zaginionych spraw, w Prokuraturze Apelacyjnej w Szczecinie odnaleziono akta 3 u16 zaginionych spraw, w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku odnaleziono akta 1 z 31 zaginionych spraw, w Prokuraturze Apelacyjnej w Poznaniu akta 1 z 30 zaginionych spraw, w Prokuraturze Apelacyjnej w Łodzi odnaleziono akta 2 z 28 zaginionych spraw oraz w Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie odnaleziono akta 1 z 4 zaginionych spraw.
c.d.n.

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej: 
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI - JAKI PREZYDENT, TAKIE PAŃSTWO
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN???
NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - KOLEJNA AFERA SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
10 kłamstw Aleksandra Kwaśniewskiego??? - a co na to Unia Europejska ? - podaj dalej...

TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach:
Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Premiera Józefa Oleksego i Leszka Millera, szefa MSWiA oraz Ministra Spraw Zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza, Ministra Skarbu Wiesława Kaczmarka, oraz biznesmena Jana Kulczyka.
Jedwabne tylko dla Żydów? i witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Tym samym dochodzimy do setna sprawy, czy "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji w ukrywaniu durnowatych kantów... 
wierzcie mi, że prawda zawsze na wierzch wypłynie...., zresztą już ja się o to postaram... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~darrendemers12
09-04-2015 / 09:32
Taka liczba zaginięć stanowi poważny wzrost w porównaniu z wynikami kontroli przeprowadzonej w latach 2000-2002, gdzie odnotowano 295 przypadków zaginięć akt prokuratorskich. Kontrola została przeprowadzona na wniosek posłów. Teraz Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło raport w tej sprawie sejmowej Komisji Sprawiedliwości, w którym tłumaczy, że zaginione akta nie dotyczą dużych spraw aferalnych, ale tych o mniejszym ciężarze gatunkowym. www.mmtechco.com www.salzgittermagnesiumtechnologie.com www.southjerseytechs.com www.swaggtech.com www.lucalu-technik.com www.connecticuttech.com www.salzgitter-magnesium-technologie.com www.hitech-solutions.info www.aviationtechnologycenter.info www.ocotechnologies.info