Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 03-07-2011

Zarzuty niekompetencji i nieetycznego postępowania adwokatów Remigiusza Fabiańskiego z Łomży i Marka Gruszki z Raciborza - z cyklu jak unikać adwokatów oszukujących klientów.  

Co zrobić, jak usługa zlecona adwokatowi zostanie przez niego zlekceważona, zaniedbana, nie dokończona? Jak każdy usługodawca adwokat odpowiada za wykonanie swoich usług.

I nie pozwólmy zwalać winy na sądy i sędziego –  bo tak zachowuje się niekompetentny adwokat albo oszust w todze udający adwokata lub radcę prawnego.
Wiadomo, jak hydraulik zawali, cieknie woda na złączu, odpływ zatkany, to musi naprawić instalacje, podobnie stolarz  musi poprawić skrzywienie schodów wynikłe z wysychania drewna, a elektryk doprowadzić przewód do pomieszczenia w którym zrobił instalacje, ale zaniedbał zasilania... a zerwane płytki, malowanie i wynikłe z tego szkody musi naprawić swoim kosztem.

Z togowcami jest inaczej. To czy jest zwykłym oszustem poznajemy zaraz przy pierwszym spotkaniu, gdy np. życzy sobie za „zapoznanie się z aktami” 1000zł i nie wystawia nam pokwitowania za kasę, lub gdy togowiec zabiera nam 5tys. zł i wysyła substytuta na rozprawy, który nic nie może powiedzieć w naszej sprawie. Znamy przypadki   wyłudzania   bez pokwitowania nawet 20.000zł i sprawy nie bronić. Znane są sytuacje, że po skasowaniu pieniędzy  nawet jednego pisma procesowego nie jest w stanie napisać...
Czyli ich metodą pracy jest spieprzyć sprawę i nie ponieść odpowiedzialności - tak jak adwokat raciborski Marek Gruszka, który wręcz z czarującym uśmiechem oświadczył : po to jestem adwokatem żeby nic nie robić a brać dużą kasę...
Wprawdzie podobnie jak lekarze togowcy mają obowiązek ubezpieczyć się od odpowiedzialności za błędy i wyrządzone szkody, ale udowodnić błąd adwokata, czy lekarza, gdy sędzią ma być „kolega po fachu” jest bardzo trudno .Wszak każdemu błędy się zdarzają, w końcu człowiek przecież jest omylny – wiadomo dzisiaj ja obronię ciebie, jutro ty mnie... ale wiadomo też, że aby przyznać się do błędu trzeba mieć żołnierską odwagę, a do tego togowcom bardzo daleko...    
Jednak, jak to się mówi, trafiła kosa na kamień i postanowiliśmy rozliczyć nieetycznych adwokatów ku przestrodze innych.

Łomżyński adwokat Remigiusz Fabiański z kancelarii przy ul. Dwornej 18 został przez stronę wynajęty to obsługi prawnej prostej sprawy: zniesienie współwłasności i podziału fizycznego gospodarstwa pomiędzy trójkę współwłaścicieli. Normalnie robi sie taki podział u notariusza - zwłaszcza że gospodarstwo składało się z 12 osobnych działek. W tym sądowym podziale jednak nic nie było normalnego, co wstępnie zostało nagłośnione w artykule: Łomża - czyli jak pozbyć się rodzinnego majątku przy współudziale sędziego Edyty Piorunek .
Nie trudno się domyśleć, że na skutek działania adwokata R. Fabiańskiego rodzinny majątek dostał się w obce ręce za przysłowiowe grosze.
W uzasadnieniu swej stronniczej decyzji sędziowie Sądu Okręgowego w Łomży: Włodzimierz Wójcicki, Janusz Wyszyński i Eugeniusz Dąbrowski  potwierdzili niekompetencje lub stronniczość adwokata Fabiańskiego polegającą m.in. na:
- Nie zaskarżeniu postanowienia częściowego zniesienia współwłasności - jest to ewidentny przekręt sądowy, procedura prawna nie przewiduje takiego postępowania aby w czasie  trwania podziału już komuś coś przyznawać na własność przed dokonaniem całości podziału.
- Brak zaskarżenia ewidentnie zaniżonej wyceny działek przez biegłego, konsekwencją czego współudziałowcy ponieśli stratę min. 100tyś złotych.  
- Gorzej niż źle, nieproceduralnie napisana apelacja.
Do sądowych zarzutów niekompetencji adwokata łomżyńskiego R. Fabiańskiego możemy dorzucić kolejną – adwokat ewidentnie „sprzedał stronę” . Jak tylko sprawą na wniosek poszkodowanych zajęli się dziennikarze AFER PRAWA to szybko spieprzył, pomimo że za swoją niewykonaną do końca usługę wziął  5 tys. zł i zawalił więcej niż można usprawiedliwiając się nast. cyt: W związku z wysuwaniem nieuzasadnionych wątpliwości co do rzetelności przy wykonywanych przeze mnie obowiązków pomocnika Pani w sprawie przed Sądem Okręgowym w Łomży – wypowiadam udzielone mi pełnomocnictwo.

Chcąc nie chcąc, na dobry początek adwokat został wezwany do zwrotu kasy za niewykonanie usługi, a kolejnym elementem naszych działań będą roszczenia odszkodowawcze za poniesione straty.

W takiej sytuacji strona  dążąc do pozytywnego zakończenia sprawy w Sądzie Okręgowym  uczestniczka postępowania postanowiła wziąć adwokata znanego, z pokoleniowej rodziny adwokackiej, czyli Marka Gruszkę mającego kancelarię w Raciborzu. Trzeba przyznać, że M. Gruszka potrafi bajerować i wyciągać kasę – wziął 5tys.zł, oczywiście że nie dał żadnego pokwitowania i żadnego pisma procesowego nie był w stanie spłodzić pomimo swego postawnego wspaniałego wyglądu. Jak już na początku wspomnieliśmy , gdyż sam to oświadczył, że  dlatego  jest adwokatem, żeby nic nie robić a brać dużą kasę... no i  tak zrobił – na sprawę przysłał substytuta, w efekcie czego uczestniczka sama musiała sie bronić. Logiczne, że po to wynajmuje się profesjonalistę żeby być właściwie reprezentowanym w sądzie – nie wykonanie prawidłowo usługi, do której adwokat zobowiązał się daje podstawę do zwrotu nienależnie pobranego wynagrodzenia oraz roszczeń odszkodowawczych. Tym samym, adwokat Marek Gruszka został wezwany do zwrotu kasy.

Celem wymuszenia  rzetelnej   pracy i dyscypliny nie tylko od  togowców  jest potrzebne przypomnienie, że  na kasę należy uczciwie zarabiać, a nie sprzedawać czy olewać klientów. Mamy już przygotowane skargi do Sądu Adwokackiego. na ich niewłaściwe wykonanie usługi i nieetyczne postępowanie .
Ta publikacja jest ostatnim ostrzeżeniem i zobowiązaniem do negocjacji przedsądowej dotyczącej roszczeń odszkodowawczych. Adresy kontaktowe osób poszkodowanych są dla adwokatów znane.  Informujemy też, że sprawy sądowe będą na bieżąco publikowane co na pewno nie wpłynie pozytywnie na ich opinię, a więc i dochody.  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~gdfg
05-11-2016 / 20:15
~morfeusz
23-03-2016 / 12:44
Kolejny portal pełen zemsty i hejtu na wykształconych ludzi. Widzę, osoby pokroju admina portalu, są po prostu zazdrośni wykształcenia i zdolności Adwokatów, Sędziów itp. Szkoda, że pod sztandarem wiary katolickiej tak naskakujecie na UCZCIWYCH ADWOKATÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jesteście Hipokrytami
~do mateusza
12-07-2015 / 13:34
Masz tylko wtedy szanse, jeżeli adwokat nie jest ustawiony w środowisku: sąd, prokuratura, ORA, NRA. Inaczej oszczędź sobie nerwy i zdrowie. U mnie skończyło się zawałem, a oszust wynajduje kolejne ofiary. Zarzuty dla adwokata z Kołobrzegu, Krzysztofa Gularowskiego: naruszenie Ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze: art. 5 – ślubowania adwokackiego, art. 25 ust. 3, art. 80 w związku z § 1. 2, §1. 3, § 2, § 4, § 6, § 7, § 8, § 11, § 14, § 23, § 23b. 5, § 35, § 43, § 49, § 50.1 i § 51 Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu uchwalonego przez NRA dnia 10 października 1998 r., naruszenie art. 354 § 1 i 355 § 2 k.c. - wzorca należytej staranności zawodowej, naruszenie art. 89 § 1 i art. 91 k.p.c., naruszenie art. 233 § 1 i 296 k.k., wyrządzenie znacznej szkody majątkowej oraz ukrywanie dochodu. Zarzuty dla Zastępcy RD ORA w Szczecinie adwokat Joanny Podwójci: naruszenie Regulaminu RD: § 3, § 9, § 11.1, § 20, § 12.1, naruszenie Kodeksu etyki adwokackiej - § 5, naruszenie Prawa o adwokaturze - art. 95l. 1, naruszenie art. 170 § 3. k.p.k., manipulacja protokołem z zeznań pokrzywdzonych (konfrontacja oficjalnego nagrania audio z zapisem papierowym). O przekazanie skargi na adwokata z ORA w Koszalinie, która uznała skargę za bezzasadną (skarżony adwokat był też zastępcą RD i wg tej ORA nie dopuścił się żadnych zaniedbań - decyzja oparta na wyjaśnieniach adwokata) do innej terytorialnie ORA stoczyliśmy roczną batalię z NRA. Postępowanie wyjaśniające po dwóch latach zostało umorzone. Finał odwołania od umorzenia postępowania wniesiony do SD w Szczecinie: Reasumując stwierdza się, że po wnikliwej analizie akt sprawy oraz akt sądowych, stosując przywołaną powyżej zasadę, nakazując tłumaczyć wątpliwości na korzyść oskarżonego sąd dyscyplinarny orzekł jak w sentencji – zaskarżone postanowienie utrzymać w mocy. Adwokat jest niewinny. Co na to wszystko NRA, ano nic.
~Mateusz Drelichowski
10-07-2015 / 22:56
Witam, pisze bo nie wiem gdzie moge zasiegnac informacji w sprawie oszukania czy wyludzenia pieniedzy od P adwokat Dobrowolskiej, ktora miala poprowadzic moja sprawe kazala zaplacic z gory nie dajac mi zadnej umowy chociaz prosilam o nia I zostawila mnie po 1 sprawie wysylajac na maila wypowiedzenie pelnomocnictwa Prosze o pomoc bo wszystkich spraw bylo ok 10 zostalam sama bez adwokata j pieniedzy a Pani Dobrowolska smiala mi sie w twarz... przykro sie robi ze osoby ktore powinny swiec przykladem I stac na strazy przyzwoitosci sa zwyklymi zlodziejami I oszustami
~Teresa
07-04-2015 / 05:32
Sąd cywilny na posiedzeniu niejawnym wydał nakaz zapłaty na kwotę 36000 zł na rzecz powoda PGE, ujawnioną w trakcie wymiany licznika, kwestionowaną przez pozwanego jako nie realnej wysokości. Adwokat na formularzu sądowym własnoręcznie napisał sprzeciw od nakazu zapłaty. Niestaranne wypełnienie formularza skutkowało zarządzeniem, wydanym przez Sąd o uzupełnieniu braków formalnych, polegających na skreśleniu pustych rubryk lub wolnych miejsc pod wpisaną treścią. Adwokat uchybił terminowi złożenia uzupełnia braków o 1 dzień, o czym pozwany nie był poinformowany. Sprzeciw został odrzucony, pozwany nie został o tym powiadomiony, pomimo że wielokrotnie się dowiadywał u adwokata i w sekretariacie Sądu. Zalecano cierpliwość. O odrzuceniu sprzeciwu pozwany dowiedział się od komornika, który zarządził egzekucję. Ten sam adwokat napisał wadliwy wniosek o wznowienie postępowania, odrzucony przez sąd rejonowy, z pouczeniem o zażaleniu do sądu okręgowego, co niniejszym adwokat uczynił za pośrednictwem sądu rejonowego.Odrzucenie zażalenia przez sąd okręgowy z dość czytelnym uzasadnieniem zaniepokoiło pozwanego. Zasięgnął opinii nie procedującego już znajomego sędziego, który z kolei skierował pozwanego do rzecznika praw obywatelskich. W ocenie kilku prawników, na podstawie przedstawionych akt sądowych, oceniono pracę adwokata jako nienależycie, wadliwie wykonaną, zalecając natychmiastową rezygnację z jego usług prawniczych. Również powiatowy rzecznik praw konsumenta wydał podobną opinię, dodając ze sprawa nie podlega kasacji, bo wartość roszczeń pozwu nie przekracza 50 000 zł. Ogółem na dzień dzisiejszy wartość sporu wraz z odsetkami i kosztami komorniczymi osiągnęła kwotę 70 000 zł. W każdej chwili grozi licytacja zajętego majątku pozwanego. czy mogę liczyć na pomoc w mojej sprawie, czy ktokolwiek może mi poradzić, co dalej powinnam zrobić, by odzyskać pieniadze od adwokata.
~jarecki
17-02-2015 / 10:41
Sąd Dyscyplinarny w Opolu uznał mecenasa Marka W winnym Nagany za oszustwa które w słownictwie adwokatury broniącej kolegę zwane są cyt:" zwodzeniem". Na nasze odwołanie oraz odwołanie mecenasa Marka W. z Opola Wyższy Sąd Dyscyplinarny w Warszawie dostrzegł uchybienia Sądu Dyscyplinarnego w Opolu i orzeczeniem z dnia 29 listopada 2014r zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia . Obecnie oczekujemy na decyzję SD w Opolu przy Radzie Adwokackiej w Opolu. Nie trudno się dziwić że postępowanie dyscyplinarne zostało zwrócone do ponownego rozpatrzenia jak oszustwo adwokata zwane jest cyt:" zwodzeniem".
~Joao
24-12-2014 / 11:43
I guess finding useful, reliable inormoatifn" rel="nofollow">xqviptnozbu.com">inormoatifn on the internet isn't hopeless after all.
~Jiya
20-12-2014 / 18:42
We've arevrid at the end of the line and I have what I need!
~vitto
22-09-2014 / 12:40
Zbigniew Juszkiewicz Koszalin - to norma ! Bierze kase "pod stołem, a potem nawet nic nie załtwi - UNIKAJCIE !!!!
~joka
21-09-2014 / 21:53
Witam,ja równiez zostałam oszukana przez adwokata.Pan wziął pieniądze,dał pokwitowanie(!),pokazał napisany pozew do Sądu-i w ogóle go nie złożył.Zwodził mnie kilka miesięcy,utrzymując,że należy czekac na termin,itp.W efekcie dogadał się ze stroną przeciwną (tak się domyślam),żeby mojego pozwu nie składać.Napisałam skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej ,pan został ukarany upomnieniem.No cóż,uważam,że kara ta jest mało dotkliwa w porówaniu z tym,co ja straciłam,ale zawsze coś.Pan mecenas nie oddał mi pieniędzy ,pomimo 2 wezwań o zwrot.Musiałam wystapic z pozwem do Sądu Cywilnego przeciw mecenasowi o zwrot pieniędzy .Sąd Rejonowy przyznał mi tylko część należności,natomiast Sąd Okręgowy przyznał na moją rzecz całą kwotę roszczenia.Pomimo prawomocnego wyroku Sądu przez 3 miesiące pan mecenas nie zwrócił mi zasądzonej kwoty i musiałam udac się do komornika,aby wyegzekwowac moją należność.Egzekucja była skuteczna.To tak w skrócie.Skargę do ORA napisałam sama,podając dowody.W Sądzie Cywilnym również występowałam sama. Od momentu zdarzenia do końca sprawy minęło 2,5 roku.Sprawa w ORA była w Łodzi,natomiast Sąd Apelacyjny w Sieradzu.Myślę,że przeciwko nieuczciwym prawnikom należy składac skargi.Ja również nie wierzyłam w skuteczność takiej drogi prawnej,ale doprowadziłam tą sprawę do końca.W tym kraju zapadają również sprawiedliwe wyroki,Co nie znaczy,że wierzę skuteczność wymiaru sprawiedliwości po tym,co w zyciu przeszłam