Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Michał - typowa historia dziecka z rozbitej rodziny.

Michał ma dziś 33lata, pracuje jako mechanik samochodowy.
Opowiedział mi swoją historię jak dowiedział sie że działam w organizacjach prorodzinnych i broniących praw dziecka do obojga rodziców. Michał ma siostrę bliźniaczkę, gdy mieli 5 lat, mama zdecydowała sie na rozstanie z tatą i sprowadziła sobie do domu nowego mężczyznę.
Sąd zgodnie z niechlubną tradycją przyznał dzieci matce ich tata mógł dzieci widywać co dwa tygodnie w weekend.

Michał opowiada jak z utęsknieniem zawsze czekali na ten weekend kiedy będą mogli pójść do taty. Opowiada jak mama kupowane im przez tatę zabawki, ubrania wyrzucała po czym mówiła im jaki to tata jest nie dobry bo im nic nie kupuje. Tata Michała by mógł zobaczyć własne dzieci przychodził pod przedszkole i z daleka przez szybę patrzył na swoje dzieci. Babcia Michała wraz z matką poinstruowały panie z przedszkola że ojciec ma tylko co drugi weekend widzenia z dziećmi i nie może przychodzić do przedszkola do dzieci, także panie przedszkolanki zabraniały mu spotkań z dziećmi w przedszkolu. Gdy Michał chodził do podstawówki jego Tata zrobił kursy instruktorskie by mógł pracować jako instruktor z dziećmi podczas wakacji. Zawsze prosił kolegów by jego dzieci były zapisywane do innych grup niż jego by się matka Michała nie czepiała. Dopiero na wyjazdach spędzali więcej czasu razem z tatą. Michał przed rozstaniem rodziców wspomina z opowiadań rodziny zawsze lubił spędzać czas z tatą, naprawiali razem samochody wszędzie go tata zabierał ze sobą.

Michał nigdy nie zaakceptował mężczyzny mamy którego wprowadziła do domu i kazała mu mówić tato, nawet opowiada jak zmuszała go by się do niego przytulał. W wieku nastoletnim Michał miał okresy trudne, nie radził sobie emocjonalnie nie ukończył żadnej szkoły ponad podstawowej. Zaoczne liceum ukończył dopiero niedawno, mimo iż tata Michała był inżynierem wykładającym na Politechnice. Dziś opowiada jego Tacie powodzi się nieźle, teraz po latach jego matka nie żyje już ze sprowadzonym do domu mężczyzną mieszkają w oddzielnych pokojach a Tatę Michała wychwala dziś jaki to zaradny i mądry człowiek.
Ma do dziś żal do matki za zniszczone dzieciństwo za izolowanie go od taty.
Michał zapoznał się z aktami sądowymi sprawy opisującymi wieloletnią walkę taty Michała by móc wychowywać swoje dzieci i wyrzuca matce jej zachowanie. Ją też obwinia za to że nie ukończył studiów, za nienawiść do taty Michała jaką wpajała mu przez te lata.

Przykład historii Michała jest klasycznym przykładem zachowania niektórych matek które przedkładają krótkowzroczne chwilowe swoje zachcianki nad dobro dziecka. Takich matek jest w Polsce wiele i dziś ta liczba nadal rośnie.
Sądy Polskie w większości ślepo od lat preferują wolę matki, nie patrząc na konsekwencje dla dzieci.

Z moich doświadczeń z działań w organizacjach broniących praw dziecka i pro rodzinnych wynika że najskuteczniejszym działaniem jakie sąd może podjąć by uratować małemu dziecku rodzinę jest wyznaczyć miejsce zamieszkania dziecka przy tym rodzicu który jest przeciwny rozpadowi rodziny. Gdy Sąd wyda postanowienie o pozostawieniu dziecka przy ojcu w przypadku gdy matka chce rozwodu jest bardzo duża szansa na to że rodzice dojdą do porozumienia i będą potrafili wspólnie wychować dziecko.
Dopóki jedna strona konfliktu będzie przez sądy zawsze preferowana i nagradzana przyznaniem alimentów i dziecka szanse na dorastanie Polskich dzieci w rodzinach maleją.

Krzysztof Chojnacki

PS.

Dobre wieści z Florydy , totalna zmiana prawa opiekuńczego , każdy rodzic który chce się rozwieść a ma dzieci musi przedstawić plan współwychowywania dzieci, wyeliminowano ze słownictwa prawniczego stanu wszystkie przymiotniki świadczące o dominacji jednego rodzica nad drugim, uznano że jedyna nazwa dla rodzica to rodzic więcej jak przetłumaczę.
Nowe prawo stanu Floryda od 1 października 2008 podkreśla konieczność proporcjonalnego uczestniczenia obojga rodziców w wychowaniu dziecka po przetłumaczeniu informacje te będą dostępne na stronie www.opiekarownowazna.pl i www.opiekanaprzemienna.pl Każdy sąd na Florydzie ma teraz plan na współwychowanie i według niego dzieli czas jeśli rodzice nie zgodzą się na własny. http://jmmflaw.wordpress.com/2008/09/15/florida-parenting-plan-part-2-time-sharing-effective-10108/
Na razie link który można wrzucić do google translate i na szybko przetłumaczyć, pod tym linkiem plany ustalone przez zespół specjalistów przy sądzie najwyższy stanu arizona, krótko mówiąc jeśli rodzic chce być zaangażowany w wychowywanie specjaliści sugerują 50% czasu od 3 roku życia http://www.supreme.state.az.us/dr/Text/ModelPTPlans.htm
Książeczka informacyjna Rządu Australii prawo preferuje współwychowawczynie książeczka zawiera przykłady podziału czasu w zależności od wieku. http://www.csa.gov.au/publications/pdf/1229.pdf
Wszystko łatwo dziś tłumaczyć w google translate

Krzysztof Chojnacki www.opiekarownowazna.pl


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Ivalene
03-01-2015 / 23:12
Whoever wrote this, you know how to make a good artclie. rmtuxwjkcow.com [url=eyqybh.com]eyqybh[/url] [link=cvmpxa.com]cvmpxa[/link]
~Emalyn
23-12-2014 / 16:12
The genius store cadlle," rel="nofollow">vavkxrln.com">cadlle, they're running out of you.
~Madhavi
19-12-2014 / 16:49
Ab fab my goldoy man.