Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ANDRZEJ KURSA BLOG WIĘZIENNY OSZUSTWA SĘDZIÓW WARSZAWSKICH I KRAKOWSKICH MATACZENIE SKORUMPOWANYCH BIEGŁYCH

Kursa - Święta nie dla wszystkich... z listów do redakcji. Więzienny blog Andrzeja Kursy.

Spawy Andrzeja Kursy, jego winy jak też stronniczości sędziów i biegłych poruszaliśmy wielokrotnie w AP.

Obrona konieczna – art. 25 kk. Andrzej Kursa oskarżony o morderstwa z naruszeniem prawa.

Za publikacje swoich dokumentów funkcjonariusze zabrali mu już komp. Co jeszcze musi znieść za publikowanie prawdy?

Kursa - własna opinia medyczna w sprawie zabójstwa - fakty dla pouczenia skorumpowanych i nieetycznych przebiegłych biegłych sądowych lekarzy i podobnych im prawników-oszustów łasych na każdą złotówkę...

Stres - pierwotny podświadomy cichy zabójca... Obrona konieczna. Walczymy dla ochrona własnej egzystencji, dobra materialnego i wartości osobistych . Andrzej Kursa - skazany za to że walczył o swoje...

MAFIA W TOGACH - PROCEDURA KARNA PO POLSKU - wspomnienia z pobytu w więzieniu Andrzeja Kursa. Jak zostaje się sędzią w Polsce, biegli i inne psy sądowe, prawda o więzieniach i aresztantach.

MOWA KOŃCOWA OSKARŻONEGO - ANDRZEJ KURSA

Sytuacja Kursy w więzieniu skomplikowała się. Cierpi na cukrzyce, traci czucie w palcach i coraz trudniej mu pisać. Po publikacjach w AP jest prześladowany przez władze - zabrano mu laptopa co utrudniło mu i nam pracę. Ale my nie poddamy się w ujawnianiu faktów nieetyki sędziów, opisywaniu faktów i przedstawiania dowodów krzywdzenia ludzi przez często niekompetentnych urzędników władzy.

Jego listy postanowiliśmy opublikować w formie więziennego bloga.

17.03.2008
"Niezawisłość" sędziów, biegłych to po prostu brak jakiejkolwiek sankcji za ich błędy i łamanie prawa. Niezawiśli (czytaj bezkarni) są sędziowie Maczuga, Rzeszut, Dziuban, Kozielewicz, Hofmański, biegli Bizecka, Adamczyk, Ferenc, Gierowski, Hiezman, jak niezawiśli (bezkarni) byli inni "wielcy" ludzie np. Stalin w swojej decyzji o Katyniu, czy Jaruzelski o stanie wojennym.
Ta "niezawisłość" to najważniejsza tradycja komuny nadal żyjącej w polskich sądach i na wydziałach "społecznych" uniwersytetów prawa, psychologii, filozofii etc.
PRL ŻYJE I MA SIĘ TAM DOSKONALE.
To chora kobieta ta Beata Marczewska !
A to co robi jako "sędzia" to rażące bezprawie. I nic nie można zrobić tym bandytom w togach z immunitetem do łamania prawa.
Chory to kraj ta Polska ze swoimi "niezawisłymi" sądami - za 30 srebrników...

kursa_blog.17.03.08s1.gif (28734 bytes) kursa_blog.17.03.08s2.gif (26087 bytes)

14.03.2008
Na rozprawie w dniu 11.02.2008 moi adwokaci wnosili o zezwolenie na nagrywanie rozprawy. "Sąd" czyli ta B. Marczewska zakazała nagrywania rozprawy chociaż Sąd Najwyższy napisał tak: art 358 kpk... jedynym ograniczeniem w wydaniu takiego zezwolenia jest wzgląd na prawidłowość postępowania, przez co rozumieć należy nieutrudnianie rozprawy przez aparaturę nagrywającą...
Jest takie powiedzenie w sądach, że "nawet stu najlepszych adwokatów zawsze przegra z jednym głupim sędzią...

kursa_blog.14.03.08s1.gif (32950 bytes) kursa_blog.14.03.08s2.gif (31074 bytes)

10.03.2008
Mój "nowy" proces będzie taką samą fikcją jak ten pierwszy. Wnosiłem jak zawsze o losowanie składu orzekającego. Takie mam prawo. Ale tylko obrońca mógł to zrobić...
Znowy dostałem specjalnie dobranych sędziów. Moim sprawozdawcą (czyli głównym decydentem) jest sędzia rejonowy - delegowany do SO Rafał Lisiak. Jest on osobą na której może krakowski sąd polegać w 100%, BO JEST RZECZNIK PRASOWY KRAKOWSKIEGO SĄDU.
Drugim sędzią zawodowym jest SSO Beata Marczewska (kompletne dno jako sędzia). Ta pani jest "przewodniczącą" mojego składu sędziowskiego. W dniu 18.02.2008 na prowadzonej przez siebie rozprawie w sprawie "korka" powiedziała, że przez mnie im odbiera widzenie z rodzinami i zatrzymanie korespondencji...
A w dniu 27.02.2008 wydając wyroki na grupę "korka" od 15-4 lat więzienia powiedziała, że to m.in. przeze mnie wielokrotnego mordercę - psychopatę Andrzeja Kurse daje im takie wyroki więzienia !!!
Zasady wyłączenia sędziego sprecyzował np. Sąd Apelacyjny w Krakowie.
"Nie można uznać sądu za bezstronnym gdy zachowania sędziów (wypowiedzi czy inne przejawy ich stosunku do sprawy lub stron postępowania) poprzedzające wyrokowanie świadczą o ukształtowaniu sobie poglądów przed rozpoznaniem sprawy. W takiej sytuacji uczestnicy postępowania mogą zasadnie obawiać się bezcelowości swych starań o przekonanie sędziów, zatem nie mogą obdarzać sędziów zaufaniem niezbędnym dla rzetelnego przebiegu procesu".
Piękna teoria, niestety tak samo nie działa w praktyce jak całe to polskie prawo...

Ostatnio w prasie dużo miejsca poświęca się podniesieniu pensji sędziom i zwiększenia ich totalnej niezawisłości od czegokolwiek. Każdy sędzia sam sobie sam sobie wyznacza czas pracy. Przychodzi do pracy kiedy sam sobie to ustali. Tak samo jest z rozprawami. Tak samo jest z rozprawami. Sędzia "wyznacza sobie" na rozprawy jeden - max. dwa dni w tygodniu. Jest przecież ustawowo niezawisły.
Trzecim dniem pracy jest podpisywanie tzw. "poczty" i jest to dzień intensywnych kontaktów towarzyskich z innymi sędziami.
Gdy ktoś się odwoływał od wyroków to wtedy pisze w domu "uzasadnienie" - czyli taki sam gotowiec pełen pustych ogólników + kilka słów opisu sprawy. To zajęcie na 3-4 godz. w tygodniu i tyle.
Sędzia okręgowy w praktyce "pracuje" dwa dni w tygodniu. Jeden dzień rozprawy, drugi "poczta".
Sędzia apelacyjny pracuje już tylko jeden dzień, jak akurat nie jest chory lub na urlopie.
Nic dziwnego, że sędziowie walczą o jeszcze większą niezawisłość i niezależność + jeszcze większą kasę za swoje lenistwo.

kursa_blog.10.03.08s1.gif (33524 bytes) kursa_blog.10.03.08s2.gif (27605 bytes) kursa_blog.10.03.08s3.gif (29151 bytes)

11.02.2008
Sąd odroczył rozprawy na 2-3 i 16-17 czerwca 2008.
Bardzo byłbym ucieszony gdyby na tych czerwcowych rozprawach było kilka osób z publiczności, która mogłaby usłyszeć na własne uszy te herezje w wydaniu "biegłych".

Już coraz trudniej jest mi wegetować w # - w tych przepełnionych wieloosobowych celach, (a raczej ciemnych norach) a najgorsze jest to ciągłe towarzystwo ludzi z których wielu jest poważnie chorych - po prostu więzienie staje się dla nich hospicjum. Cały czas człowiek nie ma chwili spokoju dla siebie. Z tego powodu zastanawiam się kiedy samemu zakończyć ten koszmar...
Ja już nie wierzę w możliwość uzyskania od tych rodzimych - polskich instytucji jak np. Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Helsińska, Minister Sprawiedliwości bo Sąd Najwyższy już określił swój olewający stosunek do mojego "procesu".

kursa_blog.19.02.08s1.gif (32134 bytes) kursa_blog.19.02.08s2.gif (31783 bytes) kursa_blog.19.02.08s3.gif (30435 bytes)

cdn.

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych.
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2008.
Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)
Dziennikarz - to zawód podwyższonego ryzyka.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Vyolet
04-01-2015 / 17:17
Kudos to you! I hadn't thhguot of that! nzwbevfc.com [url=fqwdgcfxf.com]fqwdgcfxf[/url] [link=srlhgi.com]srlhgi[/link]
~Maria
24-12-2014 / 05:58
Yours is a clever way of thiiknng" rel="nofollow">nrzcsz.com">thiiknng about it.
~Fanny
20-12-2014 / 12:32
Lycka till med kursen.Vi borlgage ve4ntar nog tills du e4r tillbaka igen.Jag har sve5rt att hina med fast jag inte e4r pe5 kurs.