Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA sitwa sądowa MATACZENIA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH

Rzecznik Praw Obywatelskich czy rzecznik sitwy?

Swojego czasu zostałem wrobiony w pobicie. W tym kraju, kupić można każdą rzecz w tym opinię biegłego sądowego. W tym przypadku dyspozycyjnym biegłym lekarzem od fałszywej obdukcji był Lech Suchcicki z Warszawy.

Widziałem że prokuratura robi przekręty i za wszelką cenę chce mnie wrobić. W Polsce byłem od niedawna a z sądami nigdy przedtem nie miałem do czynienia. Według mnie sprawa była oczywista, argumenty były po mojej stronie i byłem pewien wygranej. Spokojnie czekałem na rozprawę.

Ku mojemu zdziwieniu otrzymałem pocztą wyrok w imieniu „Rzeczpospolitej”, rok ograniczenia wolności, podpisany przez niejakiego Kluskę, asesora z sądu w Pruszkowie. Nie było żadnej rozprawy ani przesłuchania, nie dano mi skorzystać z prawa do obrony. Wszystko odbyło się w tajemnicy. Poinformowano mnie jedynie o wyroku. Odkąd pamiętam, sąd zawsze kojarzył mi się ze sprawiedliwością i równością stron. Procesy zaoczne możliwe były tylko wtedy gdy oskarżony był nieosiągalny.

Kupiłem sobie Konstytucję i zacząłem czytać. Jest tam kilka ciekawych stwierdzeń. Między innymi że konstytucja jest najwyższym prawem tego kraju i że jej przepisy stosuje się bezpośrednio (art.8). Ponadto artykuły 42 i 45, mówią wyraźnie o prawie do obrony we wszystkich stadiach postępowania i prawie do sprawiedliwego i jawnego procesu. Proces tajny i zaoczny, bez wątpliwości, tych kryteria ów nie spełnia.

W uzasadnieniu wyroku powołano się na artykuł 500kpk, który to umożliwia. Na szczęście nie zlikwidowano jeszcze prawa do odwołania i skwapliwie z niego skorzystałem. Do prezesa sądu zaś wysłałem pismo z protestem przeciwko naruszaniu konstytucji. Odpowiedź była, że wszystko jest w porządku i że nie ma mowy o naruszeniu Konstytucji, bo przecież można złożyć sprzeciw od wyroku.

Ponieważ Konstytucja stanowi że Rzecznik Praw Obywatelskich ma prawo do składania skargi konstytucyjnej zwróciłem się do Rzecznika, żeby z taką skargą zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego. Przy okazji poruszyłem kwestię artykułu 753kpc. Artykuł ten jest używany od zaocznego i tajnego przyznawania dowolnej wysokości alimentów bez żadnego uzasadnienia. Do Konstytucji zdecydowanie to nie pasuje. Odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich była odmowna i pokrętna. Jego prawnicy nie widzą sprzeczności pomiędzy zaocznym, tajnym sądem kapturowym a prawami gwarantowanymi Konstytucją. Podobnie było z innymi sprawami, z którymi się tam zwracałem, jak chociażby z prośbą o pomoc w kontakcie z moimi dziećmi, które są ukrywane przede mną przez dewiantów z wymiaru sprawiedliwości.

Rzecznik jest instytucją o pokaźnym budżecie i zatrudniającą tabuny ludzi. Prawa obywatelskie są zaś w Polsce regularnie łamane, czego dowodem są chociażby pisma czytelników do redakcji Afer Prawa. Byłem u Rzecznika kilkakrotnie, głównie w celu sprawdzenia jakiego rodzaju jest to instytucja. Poza mną nie zastałem tam innych interesantów. Ludzie wiedzą co RPO jest wart.

Należałoby się zastanowić, komu ta instytucja służy. Na pewno nie obywatelom. Już prędzej sitwie, która zawłaszczyła sobie to państwo. Być może jest to też instytucja szpiegowania ludzi, którzy naiwnie powierzają Rzecznikowi swoje sprawy? Chciałbym się mylić, jednak moje doświadczenia są takie jak opisałem.

Bogdan Goczyński

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych.
Przepraszamy, że z braku czasu nie wszystkie działy zostały zaktualizowane na 2008r - ale co się odwlecze to nie uciecze.... wiadomości archiwizujemy na okrągło, to tylko kwestia czasu kiedy zostaną opublikowane.
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2008.
Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)
Dziennikarz - to zawód podwyższonego ryzyka.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.