Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI Wójcikowski - Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki

Konflikt lekarzy z rządem dojrzewa. Stadium niekontrolowanej eskalacji mamy za sobą, obie strony się okopały i strzelają do siebie – niczym na Zachodnim Froncie podczas Pierwszej Wojny Światowej. Zwyczajna walka o przetrwanie, szukanie ewentualnych sojuszników oraz mięsa armatniego.

U nas, na prowincji, wieść gminna niesie, iż lekarze strajkują z jednego zasadniczego i poważnego powodu. Rząd zaczął ganiać ich za łapówki, które sobie spokojnie brali przez ostatnie 17 lat transformacji ustrojowej, budowali te wille z basenami, jeździli wypasionymi furami, w oczach pospólstwa uchodząc za kapryśnych panów życia i śmierci.

Teraz szare społeczeństwo nabrało odwagi i ochoty na donoszenie o dawanych gratyfikacjach. Widzi bowiem, że władza nie ignoruje tych doniesień i wsadza co bardziej pazernych panów w białych kitlach do więzień. Siłą rzeczy wielomiliardowy strumień łapówek nieco się zmniejszył, a ryzyko zawodowe wzrosło niepomiernie. Kto wie, czy zawód lekarza nie stał się bardziej stresujący niż profesja górnicza?

Lekarze zaadresowali swoje pretensje do rządu o to, że ten naruszył niepisaną umowę społeczną: Oficjalnie mało zarabiamy, ale wy nie wtrącacie się do naszych „prywatnych rozliczeń” z pacjentami. Skoro umowa jest złamana, to płaczcie i płaćcie za naszą robotę przyzwoicie. Albo sami sobie operujcie, jeśli potraficie.

Rząd oczywiście ani myśli samemu operować. Próbuje lekarzy zastąpić pielęgniarkami, przynajmniej w negocjacjach, albo kadrą wojskową. W odwodzie jest ewentualność powołania krnąbrnych doktorów w kamasze, albo zaciąg w bratniej Ukrainie.

W kolejce po podwyżkę stoją inne zawody. Nauczyciele, którzy chcą zarabiać więcej niż wykładowcy na uniwersytetach, kolejarze, którym stukot kół pociągów szkodzi na zdrowiu do tego stopnia, że chcą wcześniejszych emerytur. Może jeszcze ktoś sobie przypomni, że chciałby jakiś pieniędzy? Z wyłączeniem rolników, bo ci żądają ich na okrągło.
Rafał Wójcikowski

UDOKUMENTOWANE FAKTY PRZEKRĘTÓW I POMYŁEK LEKARSKICH

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~MaudMary
11-04-2015 / 03:38
~mpisqaq
04-02-2013 / 05:21
~Memo
02-02-2013 / 01:35
Fajnie, tyle, ze jest kilka kwestii, ktore mi tu kojulida z Twoja interpretacja:-indianie praktycznie nie emigruja (a juz napewno nie masowo), skad wiec wszechobecne tipi w Australii?-miasto, do ktorego przybywa glowny bohater jednoznacznie kojarzy sie z Nowym Jorkiem (gdyby Tan chcial zasugerowac uniwersalnosc miejsca to po co dawal tak jednoznaczna sugestie?)-Australia to byla kolonia karna, praktycznie na starcie podporzadkowujaca rdzenna ludnosc wladzy rasy wyzszej , a nie nowy swiat , do ktorego ludzie uciekali z nadzieja na nowy poczatek i w ktorym relacje miejscowi-przyjezdni nie zostaly tak jednoznacznie zalatwione w krotkim czasie.-do drugiej wojny swiatowej 90% emigrantow w Australii to biali (a pelne otwarcie na emigracje nastapilo po 1973), skad wiec ta mieszanka kulturowo-etniczna w komiksie, tak oczywista w przypadku USA?