Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PROTEST PRZED SĄDEM OKRĘGOWYM W SZCZECINIE MINISTER ĆWIĄKALSKI OLEWA GŁODUJĄCYCH I SWOJE OBOWIĄZKI

SZCZECIN - 26 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - MINISTER ĆWIĄKALSKI "OLEWA" PROTESTUJĄCYCH - OŚWIADCZENIA RELACJE

Szczecin 14.07.2008r.

Oświadczenie

Grażyny Bobak i Julii Jarosz w sprawie wizyty w Ministerstwie Sprawiedliwości w dniu 14.07.2008r.

Ponieważ przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości nie podejmują konstruktywnych kroków w celu rozwiązania problemów, które legły u podstaw protestu, postanowiłyśmy zrobić gest dobrej woli i pomimo znacznego wyczerpania pojechałyśmy do Ministra Sprawiedliwości, bez powiadamiania mediów, czym stworzyłyśmy warunki i klimat do wyjścia z honorem z kłopotliwej sytuacji Panu Ministrowi Ćwiąkalskiemu. Okazało się w tym momencie, że tzw. „ zaproszenia „ miały na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa , że Ministerstwo Sprawiedliwości dostrzegło problem i chce go rozwiązać.
Dzisiejszy nasz pobyt w ministerstwie jasno pokazał, że Minister Ćwiąkalski nie jest zainteresowany problemem społeczeństwa dotyczącym skutków prawnych. Natomiast stwierdzenie, że nie zapowiedziałyśmy wizyty jest co najmniej nie na miejscu.
Gdyby Minister Ćwiąkalski chciał rzeczywiście rozmawiać z głodującymi, to jakie znaczenie ma umawianie się co do godziny. Pan Ćwiąkalski idzie w zaparte, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z bezwładu wymiaru sprawiedliwości i korupcyjnych działań sędziów, prokuratorów i komorników.

Od samego początku naszego protestu nie było woli podjęcia przez Ministra Ćwiąkalskiego rozmów z głodującymi. Julia Jarosz i Grażyna Bobak w 22 dniu głodówki podjęły wysiłek pokonania 1000km, natomiast wszyscy zatrudnieni na predysponowanych stanowiskach w ministerstwie sprawiedliwości obecni byli w gmachu ministerstwa podczas wizyty głodujących kobiet, tylko bali się spotkać z dwoma wyczerpanymi i osłabionymi paniami, które chciały zadać tylko 3 pytania:

-Kto personalnie odpowiada za bałagan w sądach i prokuraturach?

-Kiedy Minister Ćwiąkalski przestanie udawać, że problem nie istnieje i podejmie stosowne kroki w celu przerwania przestępczego procederu w Szczecinie i nie tylko?

-Kogo imiennie wyznaczył i oddelegował do rozmów z głodującymi przed Sądem Okręgowym w Szczecinie od 23 czerwca 2008r., jeżeli nie Minister Sprawiedliwości-Prokurator Generalny nie jest władny rozwiązać problemu, to kto?

Należy zaznaczyć, że głodujący sformułowali 78 zarzutów, które nie dotyczą tylko szczecińskiego wymiaru sprawiedliwości lecz całej Polski. Natomiast zachowanie Ministra Ćwiąkalskiego odczytujemy jako strach przed prawdą oczywistą.

„Prawo w Polsce nie istnieje.”

Głodujący przed Sądem Okręgowym w Szczecinie nie zamierzają wycofać się ze swoich żądań wobec Ministra Ćwiąkalskiego i nadal będą prowadzić protest do czasu, aż sprawa nie zostanie załatwiona definitywnie.

Julia Jarosz
Grażyna Bobak

C. D. N.

SZCZECIN - APEL DO SPOŁECZEŃSTWA 26 dzień protestu przed Sądem Okręgowym - "afera togowa" w Szczecinie.

Szczecin - protest głodowy przed Sądem Okręgowym. Julia Jarosz - żądamy przyjazdu ministra Ćwiąkalskiego

Warszawa - sędzia Dorota Kącka żona korumpującego prawnika opisanego w „Gazecie Polskiej” skazała wydawcę GP. Protest przed siedzibą sądu.

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Przestępcze struktury wymiaru sprawiedliwości.

Fryderyk Zoll współpracował z hitlerowcami - a z kim współpracuje b. Rzecznik Praw Obywatelskich Andrzej Zoll i aktualny J. Kochanowski?

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.