Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA MINISTER ĆWIAKASKI MATACZY? ODP. MINISTERSTWA

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Przestępcze struktury wymiaru sprawiedliwości.

4 czerwca opublikowaliśmy artykuł Bogdana Goczyńskiego pod tytułem Dzieci w roli zakładników – metody działania mafii wymiaru „sprawiedliwości”. Artykuł ten został złożony w ministerstwie sprawiedliwości z prośbą o ustosunkowanie się i weryfikację przedstawionych zarzutów. Zamiast energicznego działania, otrzymaliśmy pismo Dyrektora Biura Ministra, które zamieszczamy wraz z naszą na nie odpowiedzią.

Afery Prawa dnia 15 lipca 2008r.

Sz. P.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski

Al. Ujazdowskie 11

Warszawa

Szanowny Panie,

Chcielibyśmy wyrazić rozczarowanie odpowiedzią dyrektora biura Ministra „Sprawiedliwości” z dnia 3 lipca 2008r. na nasz artykuł, obrazujący mafijne i przestępcze struktury instytucji, nad którą minister sprawuje nadzór. Dyrektor biura, Marek Łukaszewicz zwrócił się do nas z prośba o wykazania prawa do żądania odpowiedzi na krytykę prasową.

Szanowny Panie, Afery Prawa są pismem działającym publicznie i jawnie, korzystając z konstytucyjnych gwarancji wolności słowa. Zarzuty w artykule Bogdana Goczyńskiego są niezwykle poważne. Są to oskarżenia natury kryminalnej. Obejmują ustawianie spraw sądowych, wyłudzenia pieniędzy i rozbijanie rodzin dla korzyści materialnych przez zorganizowaną grupę przestępczą urzędników wymiaru sprawiedliwości, biegłych i prawników. Artykuł został złożony w ministerstwie osobiście przez Bogdana Goczyńskiego ze względu na wagę sprawy.

Zasadą prawa rzymskiego, która obowiązuje po dziś dzień, jest danie możliwości wypowiedzenia się obu stronom. Afery Prawa chciały jedynie zachować się fair i dać ministerstwu możliwość odpowiedzi na oskarżenia. Do tego nie są potrzebne odrębne przepisy i zezwolenia. W razie potrzeby jednak, dowód legalnej działalności naszego pisma jest przestawiony na naszej stronie internetowej w postaci świadectwa rejestracji (certificate of registration).

Artykuł, który wzbudził taką awersję dyrektora Łukaszewicza, jest kolejnym tekstem z cyklu dokumentującego nadużycia władzy i oszustwa sądowe. Sprawa Goczyńskiego jest jedynie przykładem szerszej degeneracji i zorganizowanej przestępczości całego wymiaru sprawiedliwości. Trudno uwierzyć w pomyłkę pojedynczego sędziego, jeśli mamy do czynienia z dwoma błędnymi wyrokami karnymi, arbitralnym i błędnym zasądzeniem znacznej sumy pieniędzy i uporczywymi matactwami sądów dla uniemożliwianiu mu kontaktu z dziećmi. Do tego dochodzi utrudnianie i uniemożliwianie przesłuchania świadków i „gubienie” dokumentów sądowych. Apelacje Goczyńskiego od fałszywych wyroków sądów w Pruszkowie i Tarnowskich Górach są blokowane a wyroki owe rozsyłane w złej wierze na lewo i na prawo dla udokumentowania jego „winy”. Zarzut zorganizowanej przestępczości obejmującej cały wymiar sprawiedliwości, potwierdzają odmowy wszczęcia śledztwa wobec regularnego sporządzania fałszywych opinii przez biegłych i ustawiania spraw w sądach. W sprawach oszustw wymienionych w naszych artykułach biegłych, dzwonią do nas czytelnicy. Informacje na temat tych osób są również na forach internetowych. Nie jest tym tylko zainteresowana prokuratura.

Sędzia Kącka, która została publicznie oskarżona o ustawianie spraw, nie tylko przez Afery Prawa, ale także przez Gazetę Polską, wciąż pozostaje na swoim stanowisku, podobnie jak sędzia Kryń-Kosieradzka z Pruszkowa. W praworządnym kraju obie panie znalazłyby się dawno za kratami. Wszystkie te zarzuty są udokumentowane, także na łamach Afer Prawa.

Z obserwacji zachowania się wymiaru sprawiedliwości odnieść można wrażenie, że kieruje nim naczelna zasada utrzymania się przy władzy i zapewnienia sobie źródła finansowania. Temu celowi podporządkowana jest dominująca niejawność postępowania, przeciąganie spraw w sądach i rozbijanie rodzin dla wymuszenia alimentów. Dostęp do ksiąg wieczystych zapewnia kontrolę stanu posiadania „plebsu” i w razie potrzeby przejmowanie majątków. Bezkarność przestępcom sądowym zapewnia immunitet. Immunitet ten został rozszerzony także na wspólników sitwy czyli prokuraturę. Ministerstwo ma tak wielu specjalistów, niech zatem wyjaśni, jak pogodzić immunitet z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa.

Żądanie przez Pana Łukaszewicza aby uzasadnić, że jesteśmy prasą i mamy prawo do krytyki, świadczy, że marzą mu się stare czasy, biegania do cenzury na ulicę Mysią w Warszawie i totalnego podporządkowania mediów. Ciągoty te są w dużej mierze uzasadnione postawą dominujących mediów, w których trudno znaleźć informacje podobne do poruszanych w Aferach Prawa. Wszelkie nadużycia władzy i oszustwa wymiaru sprawiedliwości są starannie wyciszane, a krytyczne komentarze na forach internetowych szybko znikają. Afery Prawa są w tym względzie wyjątkiem. Mamy nadzieję, że stare czasy nie wrócą a Internetu nie da się ocenzurować.

Gdyby ministerstwo działało w dobrej wierze i miało na uwadze praworządność, to artykuł Bogdana Goczyńskiego z 4 czerwca 2008r., zostałby potraktowany bardzo poważnie. Wszczęte byłoby natychmiast śledztwo a oskarżani sędziowie co najmniej zawieszeni w czynnościach. Minister ma takie możliwości. Tak się jednak nie stało. Z powyższego można przypuszczać to, że interes przestępczej sitwy jest ministrowi bliższy niż zasady praworządności.

Na zakończenie pragniemy nadmienić, iż nagłośnienie takiego skandalu za granicą postawi w dwuznaczny sposób sądownictwo polskie, oraz Pana Ministra Sprawiedliwości co do obietnic składanych w walce z korupcją i panującym bezprawiem.

Redakcja Afer Prawa

Linki

Dzieci w roli zakładników – metody działania mafii wymiaru „sprawiedliwości”.

Wykrywacz kłamstw potwierdza zorganizowane ustawianie spraw.

Państwo w szponach mafii?

Warszawska sędzia Dorota Kącka uciekła na „urlop”.

Prośba o nadzór nad sądem w Pruszkowie. Sędzia Marianna Kryń-Kosieradzka, przypadek psychiatryczny?

Cała władza w ręce psychopatów.

Marcin Frymus - Rzeczywista historia zabrania syna do Belgii. Geobbelsowskie media i wymiar sprawiedliwości robią z uczciwych ludzi przestępców.

Iluzoryczne prawo własności.

Radom i prawo własności RP. Numer na zasiedzenie?

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~cheap nike soccer shoes
07-04-2017 / 13:29
~cheap nike free
07-04-2017 / 13:28
Shop Cheap Nike Free Running Shoes At www.Ladyrunning.com Fast Delivery.Buy Cheap Nike Free 5.0 Online Get Free Socks! www.ladyrunning.com Cheap Nike Free www.ladyrunning.com Cheap Nike Free 5.0 www.ladyrunning.com Cheap Nike Free Run 3 www.ladyrunning.com Cheap Nike Free Run 2 www.ladyrunning.com Cheap Nike Roshe Run www.ladyrunning.com Cheap Nike Air Max 2017 www.ladyrunning.com Cheap Nike Flyknit 4.0
~cheap air max 2017
07-04-2017 / 13:26
We Offer High Quality Cheap Nike Air Max - www.airsneakers.org Air Max 2017,Air Max 2016,Air Max Flyknit With Free Shipping! www.airsneakers.org Cheap Nike Air Max www.airsneakers.org Cheap Air Max 2017 www.airsneakers.org Cheap Air Max 2016 www.airsneakers.org Cheap Air Max Flyknit www.airsneakers.org Cheap Air Max 90 www.airsneakers.org Cheap Lebron 14 www.airsneakers.org Cheap Kyrie 3 www.airsneakers.org Cheap Jordan 11 www.airsneakers.org Cheap Jordan 5
~elle19920
25-03-2016 / 16:45
~Destry
05-01-2015 / 00:16
So that's the case? Quite a reetiavlon that is. tzjbmlnb.com [url=xufbligtmu.com]xufbligtmu[/url] [link=ljsfwhkvtk.com]ljsfwhkvtk[/link]
~Xantara
24-12-2014 / 04:04
~Mahalia
20-12-2014 / 10:19
Got it! Thanks a lot again for heplnig me out!