Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA W SĄDZIE OKRĘGOWYM WARSZAWA

Fałszywa obdukcja, sędzia na lewych papierach i rozprawa, której nie było. Numer na bitą żonę w wykonaniu Sądu Okręgowego w Warszawie.

Numery na wariata, „błędny” adres doręczenia etc, były już opisywane. Jeszcze innym jest oszustwo na „maltretowaną” żonę. Schemat jest prosty i bezczelny. Trzeba tylko znać adwokata, z dojściem do biegłych i sędziów. Chodzi zaś jak zwykle, o to samo, o pieniądze.

Jest sieć biegłych, którzy na zlecenie przygotują z góry określoną opinię. Większość z nich była już wymieniana w takiej lub innej formie w Aferach Prawa. Takim biegłym od lewych obdukcji jest też wspominany już wcześniej Lech Suchcicki z Warszawy.

Do tej pory w zawiadomieniach o przestępstwie opisywałem ogólnie oszustwa sądowe. Ponieważ minister sprawiedliwości toleruje a przez to zachęca do przestępstw, teraz publikuję szczegóły przekrętów.

Wspomniany numer realizowany jest według następującego wzoru: na „rozprawie” adwokat przedkłada „obdukcję” mającą świadczyć o biciu żony pozwanego a zaufany sędzia - Dorota Kącka, na wniosek adwokata zasądza od pozwanego arbitralnie wysokie alimenty (7 tys. zł miesięcznie). Sędzia nie zadaje przy tym zbytecznych pytań o rzetelność obdukcji, czy o dokumenty świadczące o dochodach pozwanego. Wystarczy oświadczenie żony i jej oczekiwania finansowe. Na wszelki wypadek pozwany w ogóle nie jest zawiadamiany o rozprawie. Postanowienie o alimentach otrzymuje po 12 dniach. Zażalenie składa w ciągu dwóch dni. Nie zostaje ono jednak przyjęte, bo, jak twierdzi sąd, termin jest tygodniowy i liczy się od ogłoszenia na rozprawie. W ten sposób lewe postanowienie staje się prawomocne.

Nieważne, że pozwany zaprzecza oskarżeniu, kwestionuje zasadność jakichkolwiek alimentów i deklaruje wolę pełnej opieki nad dziećmi. Nie jest ważne czy i jakie ma dochody i, że w rzeczywistości nie może płacić absurdalnych alimentów. Sędzia doskonale o tym wie. Chodzi jednak o to, żeby dług bardzo szybko rósł i można było delikwentowi zrobić egzekucję z majątku np. z nieruchomości jeśli taką posiada. Sędzia świadcząca usługę ma solidarne wsparcie całej spółdzielni sądowej, o czym świadczą nieudane próby wyłączenia jej ze sprawy, jak również odpowiedzi na skargi do prezesa.

Rzecz jest robiona bez najmniejszych zahamowań. Początkowo myślałem, że nie odebrałem zawiadomienia o rozprawie. Jednak w aktach sprawy nie było śladu takiego wezwania. Co więcej, nie było przesłuchania stron czy świadków ani protokołu rozprawy. Nie było żadnej rozprawy. Jak się też później okazało, sędzia Kącka miała lewe papiery. Jej upoważnienie do występowania w sądzie okręgowym było podpisane przez podrzędnego urzędnika ministerstwa sprawiedliwości a powinna mieć nominację prezydenta lub co najmniej czasowe upoważnienie od ministra. Względy formalne dobre są do gnojenia petentów. Sąd nie musi się nimi przejmować. Najlepiej załatwić sprawę prywatnie między adwokatem a sędzią. Jedyna konkretna rzecz, co do której „sąd” nie ma wątpliwości, to pieniądze jakie chce wydrzeć.

Moje skargi spotkały się ze świętym oburzeniem sędzi wizytatora Sądu Apelacyjnego w Warszawie, że nie było żadnego łamania prawa i że na mocy art. 753 kpc coś takiego można zrobić. Powiem więcej, sędzia jest niezawisły i może zrobić każdy przekręt. Jak mi powiedział pewien adwokat w przypływie szczerości, żeby sędzia trafił za kraty, musiałby wystrzelać pół Warszawy.

Żeby nie być gołosłownym załączam opisane postanowienia niezawisłego „sądu”.

Bogdan Goczyński

Załączniki

Postanowienie z 21 grudnia 2005 oraz odmowa przyjęcia zażalenia.

gocz.odrz.zazal.21.12.2005.s2.jpg (110518 bytes) gocz.odrz.zazal.21.12.2005.s3.jpg (128776 bytes) gocz.odrz.zazal.21.12.2005.s1.jpg (81653 bytes)

Linki do wcześniejszych artykułów

Polski wymiar sprawiedliwości przestępcza organizacja psychopatów.

Prawo w wydaniu nietykalnych. Przekręty sądu Okręgowego w Warszawie.

Iluzoryczne prawo własności.

Niepełnosprawny intelektualnie biegły Lech Suchcicki wydaje opinie dla sądu.

Zawiadomienie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie o przestępstwach sędziów i biegłych sądowych.

Dowody zorganizowanej korupcji wymiaru „sprawiedliwości”. Zawiadomienie o przestępstwie.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 09:30
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan
~hzymvbknjog
07-11-2012 / 14:33
~wgiurvx
03-11-2012 / 22:00
~Cihza
03-11-2012 / 00:28
Witam. W sumie miałem tego typu problem z moimi triaengnmi. Trenowalem bardzo systematycznie przez jakiś okres czasu. Wypracowalem sobie świetna sylwetkę i doskonale samopoczucie. Jednego dnia zachorowalem i choroba przeciagnela się do 2 tyg. Miałem spadki i utracilem to co wytrenowalem tak ciężko. Po chorobie nie wrf3ciłem już do trenowania. Jakoś mnie to zniechecilo. Do tej pory nie trenuje a minęły już trzy miesiące. Myśle o powrocie do treningow.