Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI

ZIOBRO MA BAT NA SĘDZIÓW - ekspresowe sądy dyscyplinarne dla sędziów i prokuratorów.

Minister sprawiedliwości będzie mógł natychmiast zawiesić sędziego schwytanego na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa umyślnego, albo jeżeli ze względu na rodzaj czynu dokonanego przez sędziego, wymagać tego będzie powaga sądu lub istotne interesy służby.

Wreszcie końcem maja Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2001 r. nr 98, poz. 1070 z późn. zm.).

Nowelizacja zakłada, że ciągu 24 godzin zapadnie decyzja o uchyleniu immunitetu sędziowskiego i zezwoleniu na jego tymczasowe aresztowanie. Rozprawa o uchylenie immunitetu będzie mogła być przeprowadzona pod nieobecność sędziego, któremu postawiono zarzuty.- czyli nawet "lewe" zwolnienie lekarskie nie pomogą - ludzie nagrywajcie i filmujcie sędziów gdzie się da, przy "okazjach" - nigdy nie wiadomo co się przyda.

Nowelizacja zakłada także możliwość delegowania sędziego do orzekania w innym sądzie bez jego zgody i to na pół roku. - w końcu urzędnik musi dowiedzieć się kto jest jego pracodawcą.
Dzięki nowelizacji minister sprawiedliwości będzie teraz mógł bez konsultacji z samorządem sędziowskim powierzyć dowolnemu sędziemu tymczasowe sprawowanie obowiązków prezesa sądu, jeśli zwolni się ta funkcja, np. dlatego, że upłynie kadencja i nie będzie wiceprezesa. Dziś ministrowi tego nie wolno. Musi po prostu przedstawić samorządowi sędziowskiemu kandydaturę na nowego prezesa.
W dodatku według nowej ustawy prezes tymczasowy może pełnić funkcję bezterminowo, jeśli minister będzie samorządowi sędziów przedstawiał nieakceptowalne kandydatury na nowych prezesów.
Kolejne nowe uprawnienie ministra - odsuwanie sędziego od sądzenia, gdy np. uzna, że wymaga tego "powaga sądu lub istotne interesy służby". Do tej pory mógł to zrobić tylko prezes sądu.

Oczywiście, podobnie jak każda naprawa schorowanej korporacji prawniczej ta nowelizacja też spowodowała ostry sprzeciw tych mafijnych organizacji.

- Istnieje zagrożenie naruszenia przez ustawodawcę zasad niezawisłości i nieprzenoszalności sędziów gwarantowanych przez konstytucję - mówi Stanisław Rymar, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej - nie zdając sobie sprawy z faktu, że sama Konstytucja robiona "na chybcika" i zamówienie (podobnie jak wszystkie kodeksy) zawiera masę błędów i niedorzeczności.
Ciekawe dlaczego sędziom anglosaskim nie jest potrzebny immunitet? - tam sędziowie po prostu nie robią przekrętów, nie sprzedają się jak kurwy czy homoseksualiści. A że Polski sąd to jeden wielki burdel AFERY PRAWA od dawna dokumentują.

Jasne, że z racji dziecinnej przekory kluby PO i SLD odniosły się krytycznie do tej nowelizacji.
Co najmniej śmieszne jest powiedzenie Cezarego Grabarczyka z PO.
- Nie jest trudno sfingować dowody przeciwko osobie. Obawiam się więc, że takie przepisy będą wykorzystywane przez zorganizowane grupy przestępcze w celu odsuwania dobrych sędziów od orzekania w najpoważniejszych sprawach.
Dobrych? - czyli swoich? Już samo stwierdzenie posła Grabarczyka, że tak łatwo byleco udowodnić w sądzie dowodzi właśnie że trzeba wzmóc kontrolę nad sędziami i odpowiedzialność za ich nieetyczne, nielogiczne i nieproceduralne postępowanie.

Jeszcze śmieszniejszy jest Stanisław Dąbrowski - przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa (KRS), dywagując że nowelizacja zmierza do poniżenia środowiska sędziowskiego albo nawet jego zastraszenia.

Wtóruje mu Zbigniew Ćwiąkalski: - Pomysł jest fatalny. Trudno sobie wyobrazić, by w ciągu 24 godzin można było zgromadzić wystarczający materiał dowodowy przeciwko sędziemu. - można, można, prowokacja nagranie... - i dalej dywaguje
- Sprawy korupcyjne, które mają być w tym trybie rozpatrywane, są zwykle skomplikowane. Z reguły mamy słowo przeciwko słowu. Do zbadania sprawy konieczne jest szersze zasięgnięcie opinii, czego nie da się oczywiście w tak krótkim czasie przeprowadzić. Pomysłodawcy 24-godzinnych sądów dyscyplinarnych mówią o schwytaniu sędziego na gorącym uczynku. Ale co to znaczy? Czy znalezienie w biurku sędziego większej sumy pieniędzy jest wystarczającym dowodem do przeprowadzenia szybkiego sądu? - logiczne że jest to dowód Panie nielogiczny prof. Cwiąkalski - a nie spadek od ciotki z Ameryki.
A jak na posiedzeniu sądowym zapada bulwersujący wyrok wydany przez skorumpowanego sędziego, czy przez takiego któremu nie chciało zapoznać się z aktami to w porządku?

Sędzia Marek Celej już się przeraża - Pomysł 24-godzinnych sądów dyscyplinarnych dla sędziów jest kuriozalny. Świadczy o braku zaufania do sędziów. Jest kolejnym przejawem walki obecnego rządu ze środowiskiem sędziowskim i próbą zdominowania władzy sądowniczej przez wykonawczą. Wrzucono nas do jednego worka z pijanymi kierowcami i awanturującymi się kibicami. - śmieszne, a niby sędzia to nie człowiek? Może nie pije i nie rozrabia po pijanemu?
A może czas tych bogów spuścić z nieba na ziemię?

Wszyscy poszkodowani w sądach dobrze wiedzą, że praktycznie nie ma siły na skazanie sędziego mataczącego i że korporacyjne sądy dyscyplinarne to tylko fikcja.

- Będę proponował, aby KRS zaskarżył do TK nie tylko przepisy o postępowaniu dyscyplinarnym, ale całość ustawy - zapowiada Stanisław Dąbrowski.
haa, jak trwoga to do boga? - z sędziami Trybunału też należy zrobić porządek.

Ustawy broni w imieniu ministra sprawiedliwości podsekretarz stanu Beata Kempa (PiS).
- Umożliwią oczyszczanie sądownictwa i prokuratury. Czeka na nie społeczeństwo - mówiła w Sejmie.
A że czeka dowodem jest stała najwyższa wśród polityków popularność Ministra Zbigniewa Ziobro.
Nie na darmo ostatnio ludzie w sądach niezadowoleni z wyroku krzyczą: "Ziobro zrobi z wami porządek".
No i zrobi...,
a co pomarzyć sobie nie można? :-)

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Millie
26-01-2012 / 16:19
Thanks for saihnrg. Always good to find a real expert.