Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

NIEZALEŻNE CZASOPISMO CZARNA LISTA PIS

Aferzyści III RP przed Trybunałem Stanu? - czy władza SLD zostanie osądzona? - Kto będzie na "czarnej liście" PiS-u? 

Nie trudno domyślić się, że nazwisk kandydatów, których miałby osądzić Trybunał, dostarczają raporty komisji śledczych. Logiczne, że ta "rywinowa" jest najważniejsza. Teraz już minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro -  postara się rozliczać do końca tzw. "grupę trzymającą władzę", czyli Jakubowską, Czarzastego, Kwiatkowskiego i Nikolską. W całą sprawę zamieszani bardzo głęboko są także prezydent Kwaśniewski, Adam Michnik, premier Miller i oczywiście Lew Rywin. 
Beż wątpienia Zbigniew Ziobro ma dodatkowe powody wendety - cała Polska przecież słyszała słowa, które rzucił mu Miller: "Jest pan zerem, panie Ziobro", a takich zniewag łatwo się nie zapomina :-)

Rozliczenie z starą nomenklaturą zapowiedział też w swoim orędziu Prezydent Lech Kaczyński - "Państwo musi być oczyszczone i przebudowane" i zapowiedział: usunięcie z naszego życia zjawisk patologicznych, a przede wszystkim wielkiej dziś przestępczości, w szczególności przestępczości korupcyjnej. To zapewnienie bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa osobistego obywateli, elementarnego bezpieczeństwa socjalnego, bezpieczeństwa zdrowotnego, podstawowych przesłanek dla rozwoju rodziny i bezpieczeństwa obrotu gospodarczego - to fakty, których nie da się podważyć. 

Skasowanie "grubej kreski" za którą stał prezydent Kwaśniewski, rozliczeniu  III RP, aktywistów PZPR, agentów UB i aferzystów - nietykalnych urzędników, którzy sprzeniewierzyli się służbie państwowej popierają Samoobrona i LPR. Roman Giertych już zbiera w Sejmie podpisy pod wnioskiem o Trybunał dla Kwaśniewskiego. 
A tu każde poparcie jest na wagę złota, ponieważ żeby wysłać premiera przed Trybunał, potrzeba co najmniej 276 z 460 głosów w Sejmie, a prezydenta - ponad 373 z 560 głosów w Zgromadzeniu Narodowym (które tworzą posłowie i senatorowie). 

 Pomysł PiS-u odkurzenia Trybunału Stanu, który w III RP wydał tylko jeden wyrok w tzw. aferze alkoholowej, wydaje się idealny do rozliczeń wyższych urzędników państwowych. 
Czy będzie można rozliczyć też sędziów i prokuratorów zaangażowanych w nieetyczne wyroki dla strajkujących i własną prywatę? - zabaczymy.

 Trybunał to potężna instytucja. Od jego wyroków nie przysługuje kasacja ani prawo łaski. Sędziowie orzekają w pięcioosobowych składach (w drugiej instancji skład jest siedmioosobowy). Wybiera się ich w drodze losowania. Przed Trybunał można trafić zarówno za przestępstwa karne, jak i naruszenie - choćby nieumyślne - konstytucji lub ustaw. W pierwszym przypadku grożą sankcje karne (np. więzienie), w drugim - banicja, czyli zakaz sprawowania funkcji państwowych i kandydowania w wyborach. Polityk może stracić mandat, a urzędnik państwowy stanowisko - stwierdził Roman Nowosielski, sędzia Trybunału Stanu 

W planach ministra Ziobro przekazanych sekretarzowi Rady Ministrów jest 23 propozycje legislacyjne - najważniejsze to: wprowadzenie systemu dozoru elektronicznego dla skazanych do sześciu miesięcy lub skazanych do roku, którym do zakończenia kary pozostało do sześciu miesięcy; - zmiany w kodeksie postępowania cywilnego dotyczące przyspieszenia spraw gospodarczych; - wprowadzanie wspólnego sądu dyscyplinarnego dla sędziów i prokuratorów; - zaostrzenie odpowiedzialności za przestępstwa chuligańskie i wprowadzenie sądów 24-godzinnych dla sprawców drobnych przestępstw i wykroczeń. 

Podobne tematy znajdziesz w dziale:  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Elouise
05-01-2015 / 05:54
Wow, that's a really clever way of thninikg about it! kxqecskat.com [url=bxvkmdo.com]bxvkmdo[/url] [link=uqaswhvz.com]uqaswhvz[/link]
~Adam
24-12-2014 / 11:47
Posted on When I initially coemnetmd" rel="nofollow">hpbirxnqsqq.com">coemnetmd I clicked the Notify me when new comments are added checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Appreciate it!
~Sonam
20-12-2014 / 19:39
Posted on I've been browsing onlnie more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.