Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu na L. Kaczyńskiego.

Odkryjmy co się stało i jak się stało a sprawca/y sam wyjdzie z mgły.

Od samego początku miałem przypuszczenia co do sprawców, ale nie chciałem aby pogoń za nimi przysłoniła e-śledztwo. Z doświadczenia wiem, że aby prowadzić sprawne badania, trzeba panować nad emocjami. Dlatego pomijając małe wyjątki, cały czas unikałem rozmów na ten temat. Jednak wraz z postępami e-śledztwa sprawcy coraz bardziej byli widoczni. Ukazywali swoje oblicze w fałszywych informacjach prasowych, bierności, zakłamaniu. Przyglądałem się im i milczałem. Będę milczał aż do samego końca, bo nie ja, ale prawda osądzi tych, którzy zamordowali 96 osób. Ja mam tylko pracować nad prawdą, a ona będzie oświetlała każdy najciemniejszy zakamarek, gdzie jest ukryte kłamstwo i gdzie ukrywają się sprawcy.

Jeszcze raz przypominam: Odkryjmy co się stało i jak się stało, a winny sam wyjdzie z mgły.

————————————————————————————————————————————————-

Analiza możliwych działań.

Przedstawiam na początku możliwą chronologię czasową:

2008/2009

Wśród byłych agentów SB, WSI oraz oligarchów PRL trwają intensywne rozmowy na temat likwidacji przeciwników politycznych, którzy stanowią zagrożenie dla bezprawnych interesów ludzi wywodzących się z PRL-u.

Jesień 2009. Najprawdopodobniej 1 września 2009 roku – Sopot.

Zapada decyzja o przeprowadzeniu zamachu podczas uroczystości w Katyniu. Strona polska prosi przyjaciół ze starej KGB o zabezpieczenie akcji i o późniejsze tuszowanie sprawy. Strona rosyjska się zgadza licząc na odzyskanie strefy wpływów oraz na zyski z umowy gazowej.

Grudzień 2009

Zapada decyzja o wspólnej akcji. Powstaje duet: SB-KGB. Rozpoczynają się intensywne przygotowania.

Marzec 2010

Prezes NBP podejmuje niespodziewaną decyzję o likwidacji linii kredytowej. Lobby finansowe jest silnie zaniepokojone. Powstają kolejne publikacje również w mediach zagranicznych o planach Polski co do rezygnacji z linii kredytowej.

marzec/kwiecień 2010

polacy z SB/WSI proponują przedstawicielom lobby finansowego likwidację S.Skrzypka w zamian za pewną sumę pieniędzy. Lobby finansowe się zgadza. Polacy z SB/WSI „zapominają” poinformować stronę rosyjską o dołączeniu się do spisku grupy finansowej.

10.04.2010

W Smoleńsku ginie 96 osób. Wykonawcami akcji są Polacy. Rosjanie zabezpieczają teren i tuszują ślady.

połowa maja 2010

Konferencja w MAK.

Zapisy rozmów zostają sfałszowane. Współpraca polsko-rosyjska w tuszowaniu zamachu przebiega znakomicie.

Koniec maja 2010

Rosjanie odkrywają, że w sprawie Smoleńska był trzeci gracz- lobby finansowe. Obawiają się kompromitacji i tego, że polacy wprowadzili ich w pułapkę. Niepokoją ich też komunikaty Unii Europejskiej w sprawie umowy gazowej oraz dziwne zachowanie polskich władz. Niespodziewanie dla wszystkich postanawiają przekazać polskiej stronie stenogramy. Polska strona naiwnie wierzy, że są one znakomicie podrobione. Niestety dla pomysłodawców zamachu stenogramy wskazują na fałszerstwo i zamach.

21 czerwca

Dzień po I turze wyborów. Rosjanie obawiają się, że wygra J.Kaczyński. Postanawiają zwrócić Polsce część akt spraw, które naprowadzają na wykonawców i zleceniodawców akcji- polaków. Rosjanie z KGB przestają ufać polakom.

Tak więc jeszcze raz podsumowując możliwe, że Rosja jest wystraszona ponieważ podejrzewa, że mogła zostać „oszukana” przez polskich przyjaciół (towarzyszy). Polscy towarzysze najprawdopodobniej zapomnieli poinformować Rosję, że chcą sobie zarobić dodatkowe pieniądze na katastrofie. Rosja boi się, że grupa lobby finansowego chce ją skompromitować i załatwić swoje interesy. Rosja obawia się też, że umowa gazowa, która miała być zapłatą za pomoc w zamachu zostanie anulowana.

Scenariusz 10.04.2010 mógł być taki, że na prośbę towarzyszy z Polski, Rosjanie (KGB/GRU) zgodzili się zabezpieczyć akcję i tuszować ślady. Zleceniodawcami i wykonawcami akcji byli Polacy z PRL (SB,WSI).

Później Rosjanie zorientowali się, że był trzeci gracz – dodatkowy sponsor akcji (polacy z PRL chcieli zarobić dodatkową premię i zwrócić sobie koszty). W związku z tym, że Rosja ma swoich oligarchów i nie potrzebuje konkurencji zachodnich oligarchów straciła zaufanie do polaków i postanowiła zwrócić polakom zapisy rozmów (stenogramy).

Gdy Rosjanie po pierwszej turze zorientowali się, że w Polsce może wygrać J. Kaczyński postanowili zwrócić część akt. Niech Ci, którzy tego dokonali się męczą. Rosjanie chcą pozbyć się problemu, bo przestali ufać polakom.

Na pomoc przybywa teraz dodatkowy gracz z akcji. Co będzie dalej…?

Uważam, że jest to dobry znak. Oznacza, że wśród całej trójki (KGB, SB oraz lobby finansowe) są zgrzyty. Przestają sobie ufać i się boją. Wkrótce zaczną się oskarżać i zrzucać na siebie odpowiedzialność. Polacy chcieli zarobić przy okazji zamachu, a mogą stracić wszystko. Chciwość kolejny raz zgubi ludzi i dobrze, bo gdyby nie chciwość, może nigdy nie dowiedzielibyśmy się pełnej prawdy co się stało. A tak przy okazji kolejny raz potwierdza się przysłowie, że zło zgubi samego siebie.

********************************************************************************************************

Postanowiłem dodać tą podstronę by mieć cały czas wgląd dlaczego i dla kogo to robimy. Od samego początku główną silą motywującą mnie do działania jest pamięć o ofiarach katastrofy z 10.04.2010. Nie byłem zwolennikiem PiS ani zmarłego prezydenta, lecz ogrom i sposób tragedii spowodował, że zmieniłem sposób patrzenia na wiele spraw.

Gdy myślę o członkach załogi: stewardesach, pilotach oraz o pozostałych osobach, które zginęły w katastrofie to odczuwam smutek i ból, który mógłbyć ich udziałem. Mam świadomość, że 10.04.2010 marzenia wielu osób zostały przerwane w sposób nagły. Uważam, że w naszym życiu marzenia są najważniejsze, sam kieruję się drogą realizacji marzeń dlatego poprzez e-śledztwo chciałbym oddać hołd ich marzeniom.

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

http://ndb2010.wordpress.com/pamieci-tym-ktorzy-zgineli-w-smolensku/

*********************************************************************************************************

*********************************************************************************************************

ROSJA – ZABEZPIECZENIE AKCJI ORAZ ZACIERANIE ŚLADÓW.

JAKI INTERES W ZAMACHU MIAŁA ROSJA?

1. Rosja nigdy nie pogodziła się z utratą strefy wpływów. Liczyła, że je odzyska tak jak odzyskuje wpływy na Ukrainie oraz w pozostałych republikach.

http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/tydzien-na-wschodzie/2010-04-28/flota-za-gaz-ukraina-wiaze-sie-z-rosja

2. Druga sprawa, gaz łupkowy. Wbrew pozorom duża część trafi najprawdopodobniej w ręce Rosjan, które wykupiły amerykanska firmę mającą kontrakt na gaz łupkowy w Polsce. Czyli Rosja weszła kuchennymi dziwami. Oddanie polskiego gazu w obce ręce skazuje Polskę na terminy wydobycia ustalone przez zachodnie firmy. To zachodnie firmy będą decydowały kiedy i jak wydobywać gaz łupkowy. Mogą przyspieszać ten proces ale także co jest ważne opózniać proces wydobycia.

Jak można wytłumaczyć informację, że odkrywamy gaz łupkowy który może zaspokoić potrzeby całej Europy a krótko przed zamachem podpisujemy umowę z Rosją aż do 2037 roku na dostarczanie rekordowej ilości gazu.

10.04.2010 zginęło większość przeciwników tej umowy, którzy byli także zarazem zwolennikami przejęcia kontroli nad polskim gazem łupkowym.

Gaz łupkowy to nie tylko USA ale przede wszystkim Rosja. Gdyby Polska przejęła kontrolę nad polskim gazem łupkowym to mógłby to być koniec Rosji. Najprawdopodobniej poniosłaby ogromne straty, gdyż sprzedaż gazu jest jednym z głównych zródeł wpływów do rosyjskiego budżetu.

Rosja najprawdopodobniej zastała skuszona a zarazem jest teraz szantażowana tą umową, czyli polska strona mogła powiedzieć: my podpisujemy umowę utrzymujące wasze profity z eksportu gazu a wy zapewniacie logistykę i pomoc w przeprowadzeniu zamachu na delegację prezydenta RP. Będziecie także tuszowali i zacierali ślady zamachu.

Jednak jak pokazały wydarzenia z maja i czerwca 2010 pojawiły się zgrzyty wśród dotychczasowych wspólników. Świadczą o tym przekazane w sposób niespodziewany i zaskakujący stenogramy zapisu rozmów załogi Tu-154m. Stenogramy te zostały nieudolnie sfałszowane i praktycznie udowodniły zamach przy użyciu fałszywych mobilnych nadajników NDB. Powody napięć wśród dawnych wspólników mogą byc różne. Jednym z powodów może być odkrycie przez Rosjan, że w Smoleńsku był „trzeci gracz” tzn. Polska nawiązała współpracę z grupą, która pózniej stała się dodatkowym sponsorem akcji, gdyż była zainteresowana likwidacją prezesa NBP S.Skrzypka.

Poniżej przedstawiam skrót wydarzeń związanych z niespodziewaną a zarazem wyjątkowo dziwną umową gazową pomiędzy Rosją a Polską

CZĘŚĆ PIERWSZA – WY POMAGACIE I ZACIERACIE ŚLADY A MY PODPISUJEMY.

19 lipca 2009 roku.

Prezydent rozpoczyna zainteresowanie kontraktami gazowymi.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezydent-chce-znac-szczegoly-w-sprawie-kontraktow-gazowych-1988078.html

Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych
Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem – nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost”.

Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska.

1 wrzesień 2009

Gaz i Katyń.

Premier D.Tusk zmienia plany wizyty i zabiera W.Putina na samotną 30 minutową przechadzkę po sopockim molo.

Półgodzinnym spacerem po sopockim molo rozpoczęło się spotkanie Donalda Tuska i Władimira Putina. Premierzy rozmawiali o współpracy gospodarczej. Tusk poruszył też sprawę katyńską.

Po spotkaniu „w cztery oczy” premierów, zaplanowano rozmowy z udziałem delegacji obu rządów w hotelu Sheraton. Nie doszło jednak do nich. Szef gabinetu premiera Tuska Sławomir Nowak wyjaśnił, że zmiany w harmonogramie spotkania spowodowane są nieplanowanym, porannym spacerem obu premierów po molo w Sopocie.

Cytat z : http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Tusk-zabral-Putina-na-molo

Zdjęcie NR.1: http://www.se.pl/multimedia/galeria/29666/57236/wadimir-putin-i-donald-tusk/

W.Putin i D.Tusk rozmawiają przez 30 minut w cztery oczy bez udziału tłumaczy i dziennikarzy.

Jest to sytuacja bardzo rzadka w świecie polityki.

Zdjęcie nr.2: http://konflikty.wp.pl/gid,11449464,kat,355,title,Tusk-i-Putin-na-molo,gpage,4,img,11449467,galeria.html

Teraz wiem dlaczego, tu jest tak pięknie – zachwycał się premier Władimir Putin po nieoczekiwanym początku spotkania z Donaldem Tuskiem, czyli przechadzce po sopockim molo. Jednak spacer miał swoją cenę – z braku czasu odwołano planowane rozmowy polskiej i rosyjskiej delegacji.

O czym w cztery oczy rozmawiali odcięci od dziennikarzy przez kordon ochroniarzy szefowie rządów polskiego i rosyjskiego? Nie wiadomo.

O czym rozmowa?

O czym rozmawiali w cztery oczy Putin i Tusk?

Rzecznik rządu Paweł Graś już kilka dni temu nie wykluczał, że „jednym z tematów rozmowy może być” sprawa zbrodni katyńskiej.

- Premier znany jest z tego, że jeśli chodzi o prawdę historyczną, nie owija w bawełnę – mówił 26 sierpnia w TVN24 Graś. Z drugiej strony szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak zapowiadał na początku sierpnia, że rozmów o trudnej historii nie będzie, ponieważ „jest całe mnóstwo innych tematów”.

Są nimi przywrócenie ruchu w Zatoce Pilawskiej, a przede wszystkim dostawy ropy dla Polski i nowy kontrakt gazowy. (cytaty z artykuły TVN24)

Cytaty z : http://www.tvn24.pl/0,1617369,0,1,tusk-zabral-putina-na-molo,wiadomosc.html

27 wrzesień 2009 roku

D.Tusk i W.Putin spotkają się w Katyniu. Pomysł strony polskiej.

http://www.polityka.pl/kraj/302710,1,tusk-z-putinem-w-katyniu.read

Informacja pochodzi z dobrze poinformowanego kompetentnego źródła. Spotkanie byłoby kulminacyjnym punktem obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej. Jak się dowiedzieliśmy, strona rosyjska pozytywnie odniosła się do pomysłu.

Listopad 2009 r.

Lech Kaczyński przeciwny nowej umowie gazowej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/369857,prezydent_umowa_gazowa_z_rosja_wysoce_dyskusyjna.html

Prezydent Lech Kaczyński nazwał w środę „wysoce dyskusyjnymi” rozwiązania zawarte w długoterminowej umowie gazowej, którą Polska negocjuje z Rosją. Zdaniem prezydenta kontrakt ten utrudni budowę gazoportu.

L. Kaczyński zaznaczył, że umowa z Gazpromem ma być zawarta aż na 28 lat, a poziom dostaw z Rosji w połączeniu z krajowym wydobyciem pokryje 100 proc. polskiego zapotrzebowania. „To wszystko napawa mnie głębokim niepokojem” – dodał.

† Lech Kaczyński zginął 10.04.2010 roku w Smoleńsku.

Listopad 2009

Poseł Aleksandra Natalli-Świat przeciwna umowie gazowej.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/umowa;gazowa;z;rosja;coraz;blizej,166,0,560806.html

- Rząd PO-PSL chce uzależnić Polskę od jednego dostawcy- podkreśliła wiceszefowa PiS Aleksandra Natalli-Świat na konferencji prasowej w Sejmie.

† Posłanka Aleksandra Natalia-Świat zginęła 10.04.2010 roku w Smoleńsku.

ciąg dalszy tekstu na stronie:

Zyski zamachowców oraz geneza i przebieg zamachu.

Więcej

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Flossy
18-02-2015 / 14:28
saturated fats cilaiscom.com reasons rather
~Issy
05-01-2015 / 06:43
This post has helped me think things thugroh xaoxgeznrc.com [url=vbiussifl.com]vbiussifl[/url] [link=tzlrgo.com]tzlrgo[/link]
~Walter
25-12-2014 / 08:52
Россия очень скоро встанет на путь бурного развития и еще в этом веке начнет строить планетарную цивилизацию.No nareszcie jakieś pontzywye" rel="nofollow">nchwmf.com">pontzywye wieści zza naszej wschodniej granicy.:DJeżeli wspomniana przez Ciebie prognoza dotrze do szerszego grona rosyjskich wyborcf3w, wszelkie fałszerstwa staną się zbędne i WWP otrzyma 99% poparcie. ;)Podana przez Ciebie informacja uraduje z pewnością naszych rodzimych alterpatriotf3w, ktf3rzy wobec rozpadu UE zaczynają nerwowo przebierać nf3żkami.
~Donelson
20-12-2014 / 21:45
I nasi alterpatrioci poinwni dotrzeć do źrf3dłowego tekstu tej prognozy. Muszą go dokładnie przestudiować, aby dostrzec właściwą, dalekosiężną drogę rozwoju dla Polski i aby sami nie byli poza jądrem decydującym o przyszłości, a także nie musieli martwić się o swoje stanowiska.A nasi wschodni sąsiedzi zagłosują właściwie już w 2012 roku, chociaż jeszcze będą targani wątpliwościami. Przy wszystkich kolejnych wyborach WWP będzie otrzymywał 99,5% głosf3w. Oczywiście bez żadnych fałszerstw!
~Polka
11-09-2010 / 00:00
Za zamachem z 10 kwietnia 2010 tak jak i za zamachem z 11 września 2001 nie stoją Rosjanie!
~Konrad
07-09-2010 / 00:00
Robicie sobie żarty z śmierci ludzi nie mając nawet odrobiny wiedzy na ten temat. Przypmną was do pługa i zaprowada na Syberię a wy wciąż nie będziecie wiedziec o co chodzi. W psychologii takie osoby nazywamy osobowością psychopatyczną czyli osoby zamkniete od środka. To o was znakomity artykuł napisał cohen. cohen.salon24.pl/210749,cyniczni-2010 Gdybyście zainteresowaali się to byście wiedzieli że: szef boru do Smoleńska wysłał dwóch oficerów, powtarzam dwóch oficerów do ochrony prezydenta i kilkudziesięciu urzędników państwowych. Lotnisko i jego teren nie był sprawdzony i zabezpieczony. Ale to i tak lepiej bo minister Bogdan Klich z rzadu D.tuska zapomniał wysłac żandemerię wojskową, która zgodnie z przepisami powinna byc wysłana do Smolenska i na wszystkie lotniska zapasowe. Tak, że generałowie byli pozbawieni ochrony a żadne lotniska zapasowe nie były chronione i zaabezpieczone. ndb2010.salon24.pl/214309,smolensk-dokonania-b-klicha-i-m-janickiego Przeczytajcie ten artykuł i się wypowiadajcie. Więcj nie będe pisał bo rozmawiac można z ludmi, którzy myslą i czzują i którzy mają świadomośc tego co ich otacza. Uważajcie na siebie bo schizofrenia emocjonalna prowadzi do tragedii.
~Konrad
06-09-2010 / 00:00
Nie jestem członkiem PiS. do 10.04.2010 byłem zwolennikiem Po. w tej chwili jestem zwolennikiem tej partii ktorej zalezy na wyjasnieniu Smolenska. Co do wypowiedzi rzecznika rządu Graśia to osoby, ktore rozumieja tekst pisany i tekst mówiony oraz mają troszkę wiedzy na temat Smoleńska wiedzą, że wypowiedz pana Graśia było odwróceniem tematu od faktu istnienia na filmie strzałów z broni palnej oraz oryginalnosci filmu. Fakt ten został potwierdzony przez Agencję Bezpieczeństwwa Wewnętrznego o czym Pan rzecznik rządu i zaprzyjaznione media nie raczyły dopowiedziec. Przez 5 miesięcy rząd D.Tuska, którego rzecznikiem jest Pan Graś nie potrafił odpowiedziec na to co było zródłem i przyczyną potwierdzonych przez ABW strzałów. Kazdy kto choc troche sie zna na socjotechnice rozumie wypowiedz rzecznika rządu. Stara metoda wyjścia z niezręcznej i krępujacej sytuacji, która może zaszkodzic to obrócenie tego w żart.
~Konrad
06-09-2010 / 00:00
Zygmunt Czy możesz merytorycznie czy tylko potrafisz obrażac? Czy podważasz fakt, że Polska straci na umowie gazowej 15 miliardów złotych a decyzje w jej sprawie były podejmowane na przemian z decyzjami w sprawie Smoleńska? Najlepszy przykład: Podam przykład: 27 stycznia 2010 Kancelaria Prezydenta L.Kaczyńskiego potwierdza oficjalnie chęc uczestniczenia w obchodach rocznicy zbrodni katyńskiej. www.wprost.pl/G/elements_gallery/0_1273412256.jpg 27 stycznia 2010roku nowa umowa gazowa pomiedzy Rosją i Polską zostaje podpisana. Jednocześnie następuje także umorzenie 1.2 miliarda złotych długu Gazpromu. gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/108573,polska-umorzy-wielki-dlu 28 styczeń 2010 roku.D.Tusk ogłasza rezygnację z kandydowania na prezydenta. Decyzję motywuje dalekowzorcznością. Z doświadczenia i wiedzy akademickiej |(skonczylem socjologie) wiem, że jesli komus brakuje argumentów to używa zastraszenia w postaci stygmatyzacji (nazwanie oszołomem, chorym psychicznie). Dlatego jeśli będzies stosował argumenty obrażania zamiast dyskusji merytorycznej to nie jesteś dla mnie partnerem dla rozmów i tylko mogę się zastanawiac czy twoje zachowanie to celowe działanie czy efekt zaślepienia, które ogranicza własciwe odczytywanie rzeczywistości. Z doświadczenia wiem, ze przeciwnikami śledztwa w Smoleńsku są osoby, która z jakiś przyczyn nienawidzą koscioła katolickiego i tą nienawisc przenosza na PiS i dalej na śledztwo Smoleńskie. czyli mamy to podwójny mechanizm psychologicznego przenosszenia gdy człowiek swoje urazy lub lęk przed zmianą wynikający z wewnętrznego przymusu porzucenia nałogów i naprawy życia przenosi na osoby, instytucję, które nie maja z tym nic wspólnego czyli na PiS. PiS cie nie spowiada, PiS nie odpowiada za twoje życie wewnętrzne ale niektórzy działając iracjonalnie przenosza swoje postawy wobec kościoła i religjii na partie polityczne i pasażerów Tu-154m który rozbił sie w Smolensku. Takie postawy konczą się schizofrenia emocjonalna, pogłębieniem zakłócen w odbiorze i rozumieniu rzeczywistosci oraz nalogami. To tyle z mojej strony, moja wiedza i doświadczenie pozwalaja mi odpowiadac tylko na merytoryczne odpowiedzi.
~Konrad
06-09-2010 / 00:00
I tak dodając. Czy ci którzy tak staja w obronie "polaków" z mojego tesktu stawali i stają z taką sama determinacją w obronie czci Polaków - pasażerów Tu-154m gdy przez kilka miesięcy byli i sa oni sukcesywnie obrażani w mediach? Czy wasze oburzenie jest tylko związane z obroną "polakow" z tekstu?
~Konrad
06-09-2010 / 00:00
Jestem autorem tego tesktu i moge napisac, ze słowo "polacy" zostało napisane z małej litery świadomie. Uważam, że ktos kto morduje prezydenta i 95 osób nie zasługuje na miano bycia Polakiem. Pisanie o nich Polacy byłoby obrazą pozostałej czesci społeczenstwa. W kazdym razie ja z tymi ludzmi nie chce miec nic wspolnego i nie uważam ich za Polaków. W większości kościołów za grzechy ciężkie jest automatyczna ekskomunika. Tzn, jesli ktoś morduje to automatycznie przestaje byc czlonkiem danego koscioła. Myśle, że w tej sprawie jest i powinno byc podobnie.Ktoś kto morduje prezydenta automatycznie przestal byc dla mnie Polakiem. Z szacunku dla pozostałej czesci społeczeństwa opisujac spiskowców uzywam małych liter.