Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

List otwarty rosyjskich dysydentów po katastrofie smoleńskiej zaniepokojonych przebiegiem śledztwa.

Kilkaset tysięcy osób zna już z Internetu orędzie do Rosjan, w którym kandydat na prezydenta Polski pan Jarosław Kaczyński potrafił wyrazić szczere i serdeczne podziękowania tym Rosjanom, którzy w najbardziej trudnym dla obu naszych narodów czasie okazywali Polakom współczucie i pomoc.

Władze rosyjskie nie uznały za stosowne ani opublikować tekstu tego orędzia, ani na nie odpowiedzieć. Swoim milczeniem jeszcze raz udowodniły, że wszystkie ich oficjalne słowa i wyrazy współczucia z powodu tragicznej śmierci prezydenta Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób były jedynie pustą formalnością i brały się nie ze szczerego serca (jak niektórzy z nas chcieli wierzyć), lecz ze względów czysto koniunkturalnych. Niestety, nie ma się tutaj czemu dziwić.

Natomiast jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa, które miało wyjaśnić okoliczności i przyczyny katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem. Powstaje wrażenie, że władze rosyjskie nie są zainteresowane wyjaśnieniem wszystkich przyczyn katastrofy, zaś władze polskie powtarzają zapewnienia o "pełnej otwartości" strony rosyjskiej, niczego się od niej faktycznie nie domagając i tylko cierpliwie oczekują, aż z Moskwy nadejdą dawno obiecane im materiały.

Trudno się pozbyć wrażenia, że dla rządu polskiego zbliżenie z obecnymi władzami rosyjskimi jest ważniejsze, niż ustalenie prawdy w jednej z największych tragedii narodowych. Wydaje się, że polscy przyjaciele wykazują się pewną naiwnością, zapominając, że interesy obecnego kierownictwa na Kremlu i narodów sąsiadujących z Rosją państw nie są zbieżne.

Jesteśmy zaniepokojeni tym, że w podobnej sytuacji niezależność Polski i dzisiaj, i jutro może się okazać poważnie zagrożona. Mamy nadzieję, że obywatele Polski ceniący swoją wolność potrafią ją obronić. Także przy urnach wyborczych.

Aleksander Bondariew (dziennikarz, tłumacz, publikował w "Nowej Polszy")

Władimir Bukowski (dysydent w czasach komunistycznych, także obecnie krytyk polityki Kremla)

Wiktor Fajnberg (dysydent, w 1968 r. razem z Natalią Gorbaniewską brał udział w demonstracji w Moskwie przeciwko inwazji na Czechosłowację)

Natalia Gorbaniewska (działaczka demokratyczna, poetka, dziennikarka, tłumaczka literatury polskiej)

Andriej Iłłarionow (ekonomista, były doradca Putina, obecnie krytyk polityki Kremla)

http://www.rp.pl/artykul/2,484507.html

Zobacz też:

Rosyjskie śledztwo budzi wątpliwości

TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - Hipoteza fałszywych nadajników NDB

To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zbiór materiałów i hipotez związanych z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Filip Stankiewicz

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Nikki
23-11-2016 / 04:33
~Tawny
16-11-2016 / 12:40
~Gracelin
14-11-2016 / 02:46
~Dillanger
11-11-2016 / 01:32
~Kevrell
09-11-2016 / 01:08
~Reggie
05-11-2016 / 22:16
~Laticia
14-10-2016 / 07:54
~Holland
05-01-2015 / 00:46
You've maaengd a first class post nduqrekf.com [url=ogdtcou.com]ogdtcou[/url] [link=saeyepw.com]saeyepw[/link]
~Tami
24-12-2014 / 10:02
Ad. Artykuł 32. 1. „Wszyscy są wobec prawa rf3wni. Wszyscy mają prawo do rf3wnego traktowania przez władze" rel="nofollow">zsuhda.com"> pcibluzne.Tak nie jest w palestrze sądowniczej. To owa palestra dyktuje zachowanie petenta, ‚Wysoki sądzie . jaśnie wielmożny sąd kto to wymyślił. Sędzia to taki sam urzędnik jak nauczyciel, jak wf3jt, jak inspektor Urzędu Miasta . Dlaczego wiec nie można nagrywać rozpraw sądowych, wykazywać bezeceństwa Wymiaru bezSprawiedliwości, kto ustanowił immunitety tej klice BezPrawia???. Kto jest nietykalny za kłamstwa na rozprawach sądowych, za poświadczanie nieprawdy, za alkoholizm, zbujeckie życie> Czy to jest zgodne z Artykuł 32. 1. konstytucji. To rzeczywistość Państwa PO popierającego bezprawie sędzif3w, prokuratorf3w, urzędnikf3w, kolesif3w i układu mafijno-sądowniczego.
~James
24-12-2014 / 04:50
I wait with baited" rel="nofollow">kzokwqs.com"> brtaeh each day to see your amazing creations Bev. If only we were all that talented. Thankyou to your sponcers for giving us the opportunity to devour some candy. PAULINE E G Y