Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

POLITYKA Z MATACZĄCĄ PLATFORMĄ W TLE - lutowy cykl krytyczny Filip Stankiewicz

Kampania promująca matematykę wykupiona przez rząd głównie w prywatnych TV, a jej największą część w niszowej stacji na kilometr śmierdzi gigantycznym przekrętem. Dlaczego? Po pierwsze kampania będzie prowadzona na kanale TV4 o godzinie 18.55. Kanał jest niszowy, niewielki odbiór gwarantowany. Bez sensu. Ile by to kosztowało i tak forsa idzie ewidentnie w błoto. Po drugie - właśnie koszta. Pracownik TV Bogdan Miś, który ćwierć wieku spędził na różnych dość ważnych stanowiskach w TVP, twierdzi że około 20 tys. złotych na odcinek to gigantyczna kwota. Kampania ta zaplanowana jest na 75 odcinków czyli powinno to kosztować góra 1,5 miliona złotych. Koszty zakupu czasu antenowego w niszowej telewizji nie powinny przekroczyć kilku milionów, zwłaszcza że zamówienie jest duże. Drugą część kampanii stanowią reklamy w większej ilości mediów, tu koszty mogą wynieść nieco więcej. Tymczasem koszty kampanii zaplanowano na aż 113 milionów złotych. Ze środków UE, czyli także naszych. Dlaczego nie pokaże tej kampanii należąca do Państwa TVP, tylko pieniądze są wyprowadzane do stacji należącej do holdingu Polskie Media Andrzej Kuchara, w której 90% należy do telewizji Polsat i ok. 9% posiada spółka TVN??? Współdziałające w tej sprawie Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz agencje DDB Warszawa i Optimum Media OMD powinny rozliczyć się z tych monstrualnych pieniędzy przed opinią publiczną.
Powinny być ujawnione szczegóły: kto wziął jakie honoraria, ile wyniosły marże, ile kosztowała produkcja w rozbiciu na poszczególne pozycje wykonawcze. Głos powinny zabrać przedstawiciele organów Państwa: rządu, NIK, organów ścigania.

Wikipedia cenzuruje prawdę o ministrze Skubiszewskim? Dziwne, że wszystkie media rozpoczynają streszczanie życiorysu byłego Ministra Spraw Zagranicznych, poczynając od lat osiemdziesiątych, kiedy miał już niemal 60 lat! Skubiszewski 20 lat wcześniej był aktywnym i entuzjastycznym tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Donosił na amerykańskich naukowców oraz własną rodzinę zamieszkującą w Wielkiej Brytanii. Przez całe osiem lat przyszły minister przekazał esbekom mnóstwo raportów. Moderatorzy wikipedii usuwali nawet bardzo ogólne informacje o współpracy polityka z SB. Czy wikipedii można jeszcze ufać jako źródłu wiedzy?

Sikorski oskarżył Wałęsę o tolerowanie lub zbieranie haków na niego.

Kryzys w Grecji pokazuje, że nie należało jeszcze wprowadzać w UE wspólnej waluty - uważa publicysta "New York Timesa" i laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Paul Krugman. Krugman polemizuje z tezami, że główna przyczyną greckiego kryzysu był brak dyscypliny fiskalnej tamtejszego rządu. Inne kraje europejskie, jak Hiszpania, które w odróżnieniu od Grecji miały stosunkowo niewielki dług i nadwyżkę budżetową, też wpadły w poważne kłopoty wskutek kryzysu 2008 r.
Hiszpania i Grecja mogłyby szybko przezwyciężyć kryzys dewaluując swoją narodową walutę - gdyby ją jeszcze miały. Jednak używając euro może odzyskać konkurencyjność tylko poprzez powolny proces deflacji, czemu towarzyszyć będzie bardzo wysokie bezrobocie.

Stało się dokładnie to, co przewidywał świętej pamięci Milton Friedman, pisząc, że euro to czysto polityczny projekt przygotowany na słoneczne dni - spłynie z pierwszym deszczem. Euro przechodzi największy kryzys w swojej 11-letniej historii, tymczasem Prezydent UE Herman Van Rompuy myśli wciąż tylko o tym, jak przez następne 10 lat UE będzie mogła chronić model socjalny.

Rok 2008, Wrocław. Kończy się manifestacja z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej. Grupkę demonstrantów z NOP i ONR otacza policja. Obserwujący to reżyser Grzegorz Braun pyta dowódcę o zamiary. Zostaje powalony na bruk i mimo że nie stawia oporu, skuty. Funkcjonariusze wyłamują mu palce. Na komisariacie poinformowany zostaje, że przesłuchiwany jest w charakterze świadka i nie ma podstaw do stawiania mu żadnych zarzutów. Po zwolnieniu wnosi skargę na działanie policji. Zostaje ona oddalona, a on sam oskarżony o pobicie kilku (!!!) policjantów. Braunowi grozi pięć lat więzienia, odbyło się już kilka rozpraw, za każdym razem utajnionych. Według Brauna sprawa byłaby tylko śmieszna, gdyby nie to, że policja i prokuratura najwyraźniej chcą posadzić go w więzieniu.
Braun to autor demaskatorskich dokumentów, m.in.: "Plusy dodatnie, plusy ujemne" czy ostatnio (wspólnie z Robertem Kaczmarkiem) "Towarzysz generał". Lech Wałęsa pomówił go o działanie na zamówienie. Sąd oddalił oskarżenie Brauna w tej sprawie, zapewne Wałęsa ma specjalne prawa jak jeden gatunek zwierząt w Folwarku Zwierzęcym Orwella.

Prezes PiS powiedział, że nikt nie zbiera haków na Radosława Sikorskiego. Zaś użycie tego terminu uznał za nadużycie dziennikarzy Newsweeka, którzy przeprowadzali z nim wywiad. Nie użył tego słowa. Zbieranie haków to gromadzenie informacji, żeby kogoś szantażować.

Kłamstwa Giertycha wpisują się niestety w coś szerszego, w tę wojnę, którą wypowiedział nam Donald Tusk po wybuchu afery hazardowej. Od dłuższego czasu Roman Giertych gra z Platformą Obywatelską, co pomogło mu w przejęciu na jakiś czas władzy w publicznej telewizji za pomocą ministra skarbu Grada.

Polska the Times: Radosław Sikorski jako minister obrony narodowej w rządzie PiS bronił białoruskiego szpiega, który próbował zwerbować byłego polskiego dyplomatę na Litwie. Po zabiegach ówczesnego szefa MON na rzecz białoruskiego agenta bracia Kaczyńscy zapewne doszli do wniosku, że minister dał się wciągnąć w niejasne gry wojskowych służb wywiadowczych i stracili do Sikorskiego zaufanie.

Informacje byłego szefa LPR Romana Giertych o zbieraniu danych na opozycyjnych polityków w czasie rządów PiS to kłamstwo - oświadczył rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Informacje o zakładaniu teczek, zbieraniu danych na opozycyjnych polityków są pomówieniem mającym wydobyć z politycznego niebytu pana Giertycha. Politycy i komentatorzy podejmujący z ochotą jego oszczerstwa kolejny raz chcą przyprawić nam gębę oszołomów i odwrócić uwagę Polaków od rzeczywistych problemów; bezrobocia, służby zdrowia, energetyki. Insynuacje Giertycha są podejmowane w mediach przez polityków PO. Mamy do czynienia z egzotycznym sojuszem propagandowym, który zapowiada początek brudnej kampanii wyborczej. PiS pyta dlaczego Giertych przekazuje informacje mediom, a nie prokuraturze. W prokuraturze i sądach należy przedstawiać dowody a w mediach można wylewać swoje żale i sensacje, bo coś się zawsze do pomówionego przyklei. Jarosław Kaczyński skieruje sprawę przeciwko panu Giertychowi na drogę prawną.

Danuta, siostra zamordowanego Krzysztofa Olewnika podejrzewa, że PO chroni układ przestępczy, który doprowadził do bestialskiego morderstwa jej brata i skutecznie wiele lat utrudniał wyjaśnienie tej sprawy.

Prokuratorzy odkryli szereg nieprawidłowości związanych z badaniem zwłok Krzysztofa Olewnika. Przesłuchiwali w tej sprawie pracowników olsztyńskiego laboratorium policyjnego, którzy mieli zeznać, że ich szefowa kazała im składać fałszywe zeznania i zapewniać, że badania były przeprowadzone zgodnie z procedurami. Po ostatnich przesłuchaniach, wycofali się z tych zeznań, wskazując, że kazała im je składać naczelniczka laboratorium.

Konrad Szymański: Rząd uzależnia Polskę od Rosji.

Opłaty związane z rejestracją pojazdów drożeją od wtorku o 13-20 proc. Droższe będzie też wydanie prawa jazdy. Tusk mówił, że w tym roku podatki nie wzrosną. Zapewne dlatego rząd woli podnosić opłaty, choć w praktyce obowiązkowa opłata to podatek.

Blisko 140 posłów pomyliło się w swoich oświadczeniach majątkowych za 2008 rok wynika z kontroli sejmowej komisji etyki. To rekordowa liczba, np. w ubiegłym roku u ok. 40 parlamentarzystów. Ponad połowa niedbale wypełnionych oświadczeń należy do posłów PO.

Poseł Janusz Palikot (PO) wrócił z podróży zagranicznej poturbowany. Ma złamane żebro i rozległy krwiak na klatce piersiowej. Poseł nie ujawnia okoliczności. Według GW Palikot spadł ze schodów w hotelu w Stambule. Fora puchną od prześmiewczych komentarzy internautów z sugestią nadużywania alkoholu przez posła PO, wzorujących się na insynuacjach
Palikota pod adresem Prezydenta RP.

Z sukcesami polityki zagranicznej na wschodzie ministra Sikorskiego jest jak z kwiatem paproci: piękny, wielki, wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Białoruska policja zatrzymała 40 członków Związku Polaków na Białorusi, m.in. jego prezes Andżelikę Borys. Niektórzy z nich w ekspresowym tempie zostali już skazani na areszt. PiS żąda wyjaśnień i reakcji premiera Tuska, który podczas kampanii wyborczej zaciągnął pewne zobowiązania wobec Andżeliki Borys i Związku Polaków, których nie zrealizował.

Zapomniane fakty z kariery Donalda Tuska i jego ekipy po 1989 roku.

Profesor Andrzej Nowak cytuje Donalda Tuska. Fragment referatu pt. "III RP od polityki do postpolityki" wygłoszonego w dniu 11 grudnia 2009 roku w Sejmie RP na sesji Polska po XX latach.

Nigel Farage (UKIP) opowiada historię o Europie. Barroso i Ashton (szefowa dyplomacji UE, na której kompletnie się nie zna) spuścili głowy, a znany demokrata Jerzy Buzek wyłączył Panu Farage mikrofon, zapewne uważając że nadmiar wolności słowa nie służy demokracji.

Przesłuchanie Ryszarda Sobiesiaka było jego kompromitacją. Zbigniew Wassermann relacjonuje: Wybuchaliśmy co chwila śmiechem. 28 lat pracy w hazardzie, a on mówi: "nie pytajcie mnie o hazard, bo ja się na tym kompletnie nie znam. Ale wiecie jaki premier Donald Tusk popełnił błąd?
Taki, że nie poprosił mnie o konsultację przy tworzeniu ustawy hazardowej".

Zbigniew Chlebowski kłamie w sprawie finansowania swojej kampanii wyborczej przez Jana Koska. Nagranie wideo.

Ryszard Sobiesiak rozmawiał z Mirosławem Drzewieckim podczas spotkania w USA - zeznał biznesmen. Z kolei Drzewiecki zeznał, że ostatni raz widział się z Sobiesiakiem 22 września 2009 roku w Warszawie, w hotelu Radisson. Kto kłamie?

Magdalena Sobiesiak wiedziała o konkursie w Totalizatorze Sportowym zanim został on ogłoszony. Ale nie wie skąd, nie wie od kogo i nie wie dlaczego. Równie dziwne jest, że nie wiedziała, jakie dochody osiągnie jako członek zarządu TS.

Córka Ryszarda Sobiesiaka Magdalena wyczerpująco zeznawała przed komisją śledczą. Dziennikarze dostrzegli, że w przerwie Sobiesiakówna odebrała telefon i od razu zmieniła taktykę, zamiast odpowiadać na pytania stwierdzała - nie wiem, nie pamiętam, wszystko już powiedziałam. Ciekawe z kim i o czym rozmawiała przez telefon.

Łódzka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie płatnej protekcji po medialnych doniesieniach na temat brata Mirosława Drzewieckiego. Miał on powoływać się na wpływy i proponować austriackiej firmie załatwienie umów na inwestycje nadzorowane m.in. przez ówczesnego ministra sportu. Pośrednictwo w załatwieniu kontraktów miało się odbyć w zamian za korzyść majątkową polegającą na przystąpieniu do nowo tworzonej spółki mającej realizować te inwestycje budowlane. Śledztwo wszczęto w zakresie płatnej protekcji. Grozi za to kara do 8 lat więzienia. Uwe Meyer - jeden z menedżerów Alpine Bau, z którym miał się spotkać Drzewiecki potwierdza doniesienia mediów i wersję prokuratury.

Brat członka komisji hazardowej, Jarosława Urbaniaka, był szefem gabinetu politycznego ministra Tomasza Lipca, jednego ze świadków w aferze hazardowej. Poseł PO nie poinformował o tym jednak członków komisji. Jacek Babka, prezes Fundacji Badań nad Prawem uważa, że Urbaniak powinien poinformować członków komisji o związkach brata z Lipcem.

Poseł Andrzej Halicki (PO) oglądał chyba inną transmisję zeznań R. Sobiesiaka niż wszyscy... Czy są jakieś granice w próbach robienia wyborcom wody z mózgu?

Prokuratura złożyła zażalenie ws. umorzenia afery węglowej. Sąd umorzył sprawę 3 mężczyzn, oskarżonych o wręczanie i przyjmowanie łapówek w handlu węglem, uznając, że w okresie, którego dotyczyły zarzuty, nie pełnili oni funkcji publicznych. Cała trójka usłyszała zarzuty w tym samym śledztwie, w którym miała je usłyszeć Barbara Blida. Według prokuratury zarówno doktryna prawa, jak i wcześniejsze orzecznictwo w tym zakresie wskazują, że członkowie zarządów jednoosobowych spółek Skarbu Państwa (takie funkcje pełnili dwaj z trzech oskarżonych) są osobami pełniącymi funkcje publiczne. Zatem czyny zarzucane im w akcie oskarżenia noszą znamiona przestępstwa łapownictwa.

Mianowany po usunięciu z funkcji szefa CBA Mariusza Kamińskiego rzecznik jest podejrzewany o dokonanie przecieku tajnych informacji podejrzanemu. Chodzi o sprawę korupcji w suwalskim biurze TVP SA. Na szefa tego biura TVP wpłynęło doniesienie do CBA od jednej ze współpracujących z telewizją producentek prywatnych, że Andrzej Sz. regularnie pobiera od niej procent od wypłacanych jej przez telewizję pieniędzy za zrealizowane materiały. CBA objęło Sz. kontrolą operacyjną i założyło mu podsłuch. Miesiąc później ktoś zadzwonił na policję w Suwałkach z telefonu na kartę pre-paid i poinformował, że Andrzej Sz. pije alkohol i przypuszczalnie zamierza potem prowadzić służbowy samochód. Policjanci zatrzymali auto, Sz. Był pijany, miał proponować im łapówkę, stawił duży opór, że nie dało mu rady 4 policjantów i musiano wezwać 2 kolejnych. Andrzej Sz. Skontaktował się z Jackiem Dobrzyńskim, który był wtedy rzecznikiem prasowym komendanta wojewódzkiego w Białymstoku. O tym, że informacje ze śledztwa wyciekają, agenci CBA przekonali się z billingów Sz. Okazało się, że zadzwonił na numer pre-paid (prawdopodobnie, by ustalić, kto na niego złożył donos), z którego dzwoniono na policję z informacją, że będzie prowadził pod wpływem alkoholu. Sprawy przecieku nie wyjaśniono, bo zgody na wykorzystanie zgromadzonych dowodów nie zgodził się ówczesny prokurator krajowy Marek Staszak. Ministrem sprawiedliwości był wówczas Zbigniew Ćwiąkalski.

Szef komisji śledczej Andrzej Czuma (PO) zachowuje się niekulturalnie wobec posłów opozycji, przerywa im, utrudnia pracę przyczyniając się do uczynienia z obrad kabaretu.

Senatorowie Zbigniew Romaszewski i Piotr Andrzejewski zostali zawieszeni na trzy miesiące w prawach członka klubu Prawa i Sprawiedliwości. To kara za to, że obaj głosowali przeciw uchyleniu immunitetu senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi.

Serdecznie Pozdrawiam

Filip Stankiewicz

POLITYKA Z PREMIEREM TUSKIEM W TLE - lutowy cykl Filip Stankiewicz

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
15-07-2012 / 17:42
Replika do bełkotu trefnisia GRAŚ : "Donald TUSK NIE JEST Kłamcą". Marek Krasnopolski OFIARA NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI prokuratorów i sędziów z Koszalina spełniający od 2000roku KONSTYTUCYJUNY OBYWATELSKI OBOWIĄZEK UDZIELANIA OBOWIĄZKU POMOCY OFIAROM PRZEMOCY w Rodzinie stwierdza : Donald TUSK jest KŁAMCĄ. Dowód I : cit. "jeżeli ktoś myśli, że prokuratorzy NIE będą ścigać sprawców przestępstw to się myli". Marek Krasnopolski przesłał dokumenty do Donalda TUSKA pozostały bez reakcji. Do dnia dzisiejszego OFIARA prokuratorów i sędziów jest niszczona. Dowód II : Lista otwarty Rafała Krzyształowskiego - www.aferyprawa.eu. Palcem w bucie NIE Kiwnęli. NIC NIE robią. Myśleć w ogóle NIE potrafią. TAK jak głosi to Donald TUSK. Wręcz odwrotnie prokuratorzy NISZCZĄ metodami NAZISTOWSKIMI swoje OFIARY w porozumieniu solidarnością zawodowej sitwy. Odbywa się biologiczne mordowanie ludzi. Dowód III : Rodzina ŚWIĄTEK zam przy ul. Bursztynowej 5 w Sarbinowie 76-034 - tk. 501 545 898 C U R I O Z U M Aby zaistniał KRYZYS musi najpierw być DOBROBYT. W Polsce kryzys trwa w ciągłości od ponad 1000 LAT. Jeszcze Polska NIE zginęła …
~lwfjuw
26-12-2011 / 21:07
~pukjncrovmx
26-12-2011 / 12:00
~yrphrwutgef
25-12-2011 / 09:24
~Buffie
25-12-2011 / 02:31
Pheonmeanl breakdown of the topic, you should write for me too!