Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Komunikat prasowy - zawiadomienie o porwaniu ojcu dziecka przez niekompetentne organa władzy w Kościerzynie 


20 sierpnia 2009 r. w godzinach późno wieczorowych, do domu Jana Koszałki w Kościerzynie wdarło się kilku umundurowanych policjantów z miejscowej komendy policji i w asyście kuratorów sądowych uprowadziło jego syna Jaśka.

Decyzją Sądu Rodzinnego dziewięcioletni chłopiec przebywał na wakacjach, urlopowany z Domu Dziecka.

Ojciec Jaśka, Jan Koszałka ma władzę rodzicielską i opiekę nad deckiem sprawował jako pełnoprawny ojciec.

Wcześniej Sąd Rodzinny zadecydował o odebraniu ojcu syna i umieszczeniu go w Domu Dziecka, mimo postępowania prowadzonego przez Rzecznika Praw dziecka, który przystąpił do sprawy.

Kuriozalna decyzja Sądu o przymusowym odebraniu dziecka, jest tym bardziej zbrodnicza, że dziecko to zostało w przeszłości zgwałcone w poprzednim domu dziecka, a skrycie umieszczone w rodzinie zastępczej, było molestowane.

Świadkiem policyjno kuratorskiej, bezprecedensowej akcji w domu Jana Koszałki, był siedmioletni mój syn, Konrad Słonawski, przebywający na zaproszenie swojego przyjaciela Jaśka Koszałki w jego domu rodzinnym, spędzając tam wakacje.

Jako wiceprzewodniczący Inicjatywy Rawskiej, wyjeżdżam do Kościerzyny, aby na miejscu zapoznać się z sytuacją, poznać kulisy działania policji i służb kuratorskich, jako że trauma jaka przeżyli obaj chłopcy, jest zbrodnią, dokonaną na nich przez służby sądowo – policyjne.

Według informacji uzyskanych od Jana Koszałki, stan psychiczny mojego syna jest zły, chłopiec od trzech lat jest pod stałą opieka psychologów klinicznych, więc bezpardonowe działanie policji i służb kuratorskich, traumatyczną sytuację jeszcze pogłębiło. Wyjeżdżam z Warszawy najbliższym pociągiem, prosząc pozostałych członków Inicjatywy o wsparcie na miejscu w Kościerzynie, zaś redakcję i dziennikarzy o zainteresowanie się tą bezprecedensową i bulwersującą sprawą.

 

Andrzej Zdzisław Słonawski

Wiceprzewodniczący Inicjatywy Społecznej

Komunikat z dnia 22.08.2009 

Ojcowie wraz z dziećmi , przyjaciele i znajomi Jana w poszukiwaniu syna Jana Koszałki , Jaśka uprowadzonego w dniu 20.08.2009 przez kuratorów i funkcjonariuszy Policji do "Domu Dziecka" o nieznanym adresie ,odnaleźli go w Gdańsku - Orunii na Trakcie Św.Wojciecha (numeru brak ). Budynek, w którym niby mieści się "Dom Dziecka" znajduje się Gdańska Fundacja Inicjatywy Społecznej ( ???? ). Poza tym nie ma absolutnie żadnej informacji , że znajdują się tam dzieci zabrane prawowitym rodzicom. Ojcowie przyjaciele wraz ze swoimi pociechami, które razem z synem Jana, Jaśkiem spędzały wakacje chciały przekazać prezenty, które nie zdążył zabrać ze sobą po akcji uprowadzenia przez Policję w dniu 20.08.2009. Uniemożliwiono im to mówiąc , że dzieci są na spacerze co jest nieprawdą, gdyż po obskurnych rodem z obozów na Syberii korytarzach budynku , kręcą się dzieci. Nikt z sąsiadów do momentu dzisiejszej pikiety nie zdawał sobie sprawy iż w tym budynku przebywają dzieci. Należy sądzić iż najprawdopodobniej w budynku tym jest tymczasowy punkt dla dzieci zabranych rodzicom a następnie za Unijne Pieniądze przekazywane są zastępczym rodzinom. To jest biznes, które ma wszelkie znamiona handlu żywym towarem, w środkowej części demokratycznej i wolnej Europy. 

Wszystkich zainteresowanych pikietą poparcia dla Rzecznika Praw Dziecka, który jest bezradny w stosunku do działań Wydziałów Rodzinnych zapraszamy najprawdopodobniej 31.08.2009 w Warszawie. Oficjalny komunikat zostanie opublikowany. Kontakt : 
Wiceprzewodniczący Inicjatywy Społecznej "Porozumienie Rawskie " Andrzej Słonawski tel. 0605189804 
Waldemar Kalinowski tel. 510036446

email: jszczepankiewicz@wp.pl

PS.z wypowiedzi "ojców" inicjatywa-spoeczna-rodziny-pomorza@googlegroups.com 

Jeżeli Sąd Rodzinny coś ustali to nie ma bata nikt absolutnie nikt nic nie zrobi.
Zmiany systemowe i tylko zmiany systemowe mogą coś wnieść. A to jest już inna kwestia.
Wielu z nas mówi o likwidacji Wydziałów Rodzinnych ja osobiście nie jestem tego pewien.
Bo w tym przypadku zgodnie Ustawą Sądów Powszechnych gdyby zmienić reguły czyli zwiększyć rolę RPD czy RPCz. wówczas reguły te musza odnosić się tylko do Wydziałów Rodzinnych a jeżeli byłyby zlikwidowane to jak ??? do wszystkich ???
Może do wszystkich ???? To jest kwestia do przemyśleń i propozycji.
Może nie ławnicy a może przedstawiciele RPD , RPCz ???
A może i ławnicy wybierani także z instytucji pozarządowych i Rzecznicy ????
To wymaga przemyslenia i wypracowania propozycji rozwiązania.
Tak jak Andrzej powiedział na wstępie - Ja nie znam sprawy ale czasami trzeba postawić się w skórze drugiej strony nie po to aby tłumczyć jej zachowania ale po to aby samemu nie popełniać błędów "tu i teraz" w obliczu istniejącego prawa. Bo nikt ( utopia ) nie wykona żadnych działań niezgodnych z obecnym prawem i nikt nie pomoże.
Zasadne jest poparcie np. przez pikietę RPD .
I nawet ( tego nie wiem ) jeżeli czynnności RPD nie są do końca szczere należy postawić go w takiej roli aby było widać , że jest . Czyli postawić go przed faktem. I taka pikieta poparcia RPD dla bezradności RPD wobec Wydziałów Rodzinnych jest zasadna. Widzicie tą przewrotność ????
Andrzeju , Waldku i Janie ponawiam prośbę  o scany tych dokumentów o które prosiłem.
PS.
Obecnie wystosowałem prośbę do Wojewódki o dokumenty , które otrzymał od MS w sprawie RODK,
Także przygotowuje pismo w języku angielskim do wszystkich organizacji ojców z Europy o wspólne działania aby zapobiec bezprawnemu wywożeniu naszych dzieci za granice - taki ojcowski interpol .
Jak pismo będzie już gotowe otrzymacie je do konsultacji.

W obronie praw ojca... mamy dalej sądowe szambo

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
  Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.