Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA SĄDOWE - RYBNIK JAK ZAŁATWIA SIĘ FIRMY

RYBNIK - nierówni wobec PRAWA - czyli jak załatwiane są małe firmy przez monopolistów. Z listów od czytelników...

Postanowiłam zwrócić się do Waszego Niezależnego Czasopisma „AFERY PRAWA” z problemem , który mnie dręczy już od 2001 roku ,a dotyczy mnie jako małej jednostki gospodarczej ( w zawieszeniu) i po drugiej stronie GIGANTA światowego wcześniej GILLETTE , a teraz Koncernu PROCTER & GAMBLE.

Mój dramat polega na tym ,że jestem stawiana pod ścianę przez wspominane potęgi finansowe i zmuszona na ile potrafię bronić się. Obrona jest nietypowa i bardzo utrudniona z uwagi na tak porażającą różnicę stron bo ja maleńki pyłek w obronie przed potęgą finansową , jednym z większych inwestorów w Polsce , który według ostatnich informacji z Internetu zainwestował już w Polsce 520 miliardów dolarów USA.

Mój niewyobrażalny dramat trwa już ponad osiem lat. Udział w tym procederze przeciwko mnie z powództwa GILLETTE bierze już około stu sędziów i prokuratorów .

Wykończono mi działalność gospodarczą (musiałam pracowników zwolnić, a działalność zawiesić), wykończono mi rodzinę bo syn się rozchorował , a mąż stracił życie. Po kolejnym opartym na kłamstwie pozwie o zapłatę z powództwa Spółki Akcyjnej GILLETTE dostał śmiertelnego zawału serca i w biurze zmarł.

To co ze mną wyprawiają po śmierci męża to nie licuje z działaniami w państwie prawa przez osoby z wymiaru sprawiedliwości. Jestem zadręczana różnymi metodami, karami, zastraszana np. używając siły Policji do wywołania psychozy strachu bo wiadomo ,że męża stresem doprowadzono do śmierci to teraz ja broniąc się to ujawniam prawdę dlatego jestem nie wygodna. Policjanci w mundurach wozem policyjnym , ale jak się okazało bez zgody przełożonych.

Z powództwa GILLETTE na moją Spółkę wydano 8 wyroków z tego tylko 2 negatywne – ale wydane w tej samej sprawie już prawomocnie zakończonej .Odbyło się około 60 posiedzeń sądowych wydano dziesiątki postanowień i jeszcze więcej zarządzeń , a sprawa w świetle prawa i dowodów w postaci dokumentów jest bardzo jasna, prosta i czytelna.

Z tym problemem i moim dramatem zwracałam się w kraju i za granicą już wszędzie ale obrona przed takim gigantem finansowym jest wręcz drogą przez mękę. Teraz po tylu latach i po tym jak mi wykończono męża jest dla mnie niezmiernie trudna, a trudność polega na tym ,że mnie wykończono finansowo.

Skrótowo przedstawię tło tego problemu, otóż prowadziłam działalność gospodarczą – hurtownię AGD w Rybniku od 1990 roku w oparciu o umowy z producentami i dystrybutorami w całym kraju. Przedstawiciel GILLETTE przyjeżdżał i po długiej ich namowie bo ja byłam krótko po śmierci wspólnika mojej spółki nie byłam zainteresowana nową umową. Fakt jest taki ,że podpisałam umowę o współpracy i przedstawiciel GILLETTE zabrał ją do Warszawy i obiecał, że po uzyskaniu podpisu szefa ją przywiezie.

Z treści umowy wynikało ,że dostawa musi być w oparciu o szczegółowe zamówienie, zrobiłam zastrzeżenie, że podpis na zamówieniu musi być mój , a nie pracowników.

Przedstawiciele GILLETTE wykorzystali moją nie obecność w firmie i dostarczono mi towar BEZ MOJEGO ZAMÓWIENIA na kwotę za ponad sto tysięcy złotych.

Taką dostawę zakwestionowałam i na piśmie otrzymałam potwierdzenie , że ten towar na podstawie faktur korygujących odbiorą .Uprosili mnie , aby podpisać faktury bo tylko w tedy mogą wystawić korekty . Towar zakwestionowałam jak był dostarczony na dowód „WZ”. Uprosili mnie, a faktycznie korektę można wystawić do faktury pierwotnej .Dlatego też zdecydowałam się na podpis faktur aby ułatwić odbiór tego nie zamawianego towaru( na to mam dokumenty).

Niestety plany tych panów były inne ze swoich zobowiązań się nie wywiązali, zmuszali mnie do zapłaty, blokowali konto bankowe , zastraszali odsetkami jak te próby zawiodły podali mnie do Sądu o zapłatę .Proces przegrali wyrokiem z dnia 26 września 2002 roku. Tym wyrokiem został rozstrzygnięty problem zapłaty i problem zwrotu tego towaru. Dowód : Wyrok z 26-09-2002 o sygn. X GC 175 / 02

rybnik.wyrok02.s1.jpg (40185 bytes) rybnik.wyrok02.s2.jpg (72607 bytes) rybnik.wyrok02.s3.jpg (68470 bytes) rybnik.wyrok02.s4.jpg (80768 bytes) rybnik.wyrok02.s5.jpg (48402 bytes)

Korekty nie wystawili , towaru nie odebrali- złożyli apelację do Katowic, którą przegrali , a był to lipiec 2003 roku. Znów były obiecanki, że towar zabiorą.

Po wyroku Sądu Apelacyjnego prawomocnych wyroków nie wykonali – faktur korygujących nie wystawili , towaru nie odebrali.

Po przegranym procesie i to w obu instancjach Zarząd GILLETTE w styczniu 2004 roku podjął decyzję o ustaleniu warunków zakończenia sprawy i przyznał dla mojej spółki wtedy działającej odszkodowanie.

Adwokaci prowadzący sprawę ten fakt przede mną ukryli , pieniędzy mnie nie wypłacili dotarli do tego samego sędziego co sprawę sądził pierwszy raz i wydał pozytywny wyrok dla mnie . Na ponowny pozew w tej samej sprawie doszło do sądzenia tej samej sprawy.

Ten sam Sędzia Leszek Guza , w tej samej sprawie prawomocnie zakończonej ,o ten sam przedmiot sporu, miedzy tymi samymi stronami wydał drugi wyrok lecz o zupełnie innej treści- tym razem negatywny dla mnie.

Ten sfałszowany wyrok zaskarżyłam apelacją, ale żaden zarzut podnoszony w apelacji nie został rozpatrzony – wyrok został bez żadnych rozstrzygnięć utrzymany w mocy .To był lipiec 2005 rok.

Tu jest bardzo ważny fakt, że drugi raz sądzona sprawa jest po fakcie przyznania dla mnie odszkodowania, a podtrzymanie tego wyroku w Sądzie apelacyjnym na rzecz GILLETTE jest w lipcu 2005 r. kiedy już GILLETTE jako firma nie istnieje ,gdyż zostało przejęte przez PROCTER & GAMBLE w styczniu 2005 r.

Skargi kasacyjnej żaden adwokat nie zgodził się podpisać tłumacząc, że to sprawa polityczna bo GILLETTE to inwestor w Polsce, dlatego złożyłam prośbę o wniesienie skargi kasacyjnej do Prokuratora Generalnego. Tu sprawa została zatuszowana do złożenia skargi nie dopuszczono. Po tym jak mi męża wykończono prosiłam Ministra Sprawiedliwości o podanie choćby przyczyn tej odmowy , ale takich nigdy nie otrzymałam.

Teraz zrozumiałam ,że jest to sprawa polityczna skoro tyle lat nie mogę się dowiedzieć dlatego ze mnie zrobiono dłużnika GILLETTE skoro w aktach sprawy jest dokument o przyznaniu dla mnie odszkodowania .

Na obecną chwilę jestem już tak zmęczona bo gnębią mnie ze wszystkich stron nie mogę się zlikwidować bo nie mam zakończonych spraw w spółce, nie prowadzę działalności bo brak płynności finansowej i zablokowane konto bankowe od 2005 roku niby z powództwa GILLETTE , które nie istnieje na to też prześlę dowód potwierdzony przez PROCTER & GAMBLE.

Obecnie jest tak, że ta sama sprawa jest sądzona dwa razy i na treść tego drugiego wyroku nie ma żadnych materiałów dowodowych , nie mogę uzyskać żadnych odpisów .

Nie mogę się dowiedzieć na podstawie jakich dokumentów zrobiono ze mnie dłużnika GILLETTE bo takich odpisów dowodów nie mogę otrzymać mimo moich ponad sto takich wniosków o odpisy , a w Sądzie jest dowód, że mnie przyznał Zarząd dawnego GILLETTE odszkodowanie.

Chciałam sprzedać obiekt aby wszystko porozliczać ale dokonano mi wpisu obciążającego moją własność i tym zaszkodzono mi sprzedaży , ale dowodu na podstawie , którego takiego wpisu dokonano nie mogę otrzymać z Sądu , gdzie taki wpis dokonano .

rybnik.pismo.sad.jpg (122527 bytes) rybnik.pismo.sad2.jpg (124669 bytes) rybnik.pismo.sad3.jpg (102017 bytes)

To jest fragmentarycznie przedstawiony problem i dramat, na wszystko jest setki dowodów. Mam też na płytce CV nagrany reportaż telewizyjny, który był wyemitowany w dniu 20 grudnia 2008 roku.

Tam można wizualnie zobaczyć jakie stosy dowodów pisemnych posiadam na haniebne postępowanie ze mną , które zgromadziłam przez tyle lat broniąc się przed takim gigantem finansowym dokumentując to faktami.

Helena z Rybnika

cdn.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bobby
04-01-2015 / 19:52
A rolling stone is worth two in the bush, thanks to this artclie. kpwdklubue.com [url=xydppskyld.com]xydppskyld[/url] [link=jzgork.com]jzgork[/link]
~George
24-12-2014 / 06:24
Phnmoneeal" rel="nofollow">slhmqglhlia.com">Phnmoneeal breakdown of the topic, you should write for me too!