Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PROTEST PRZED MINISTERSTWEM SPRAWIEDLIWOŚCI

Informacja o przebiegu protestu w dniu 4.11.2008 r. przeciwko fałszywemu oskarżeniu Janusza Górzyńskiego, bezpodstawnemu wydaniu nakazu aresztowania i listu gończego.

Protest odbywał się w godz. 10.00-14.00 przed Ministerstwem Sprawiedliwości. Uczestniczyło w nim łącznie ok. 60 osób, niektóre przez krótszy czas, tak, że jednorazowo pod Ministerstwem było zgromadzonych do 30 osób.
Pikieta rozpoczęło się rozdaniem ulotek nt. dramatycznej sytuacji Janusza Górzyńskiego. Krystyna Górzyńska, siostra prześladowanego, opowiedziała pikietującym - przez megafon – historię prześladowań Górzyńskiego, trwającą już od 2001 r. Odczytywano też oświadczenia parlamentarzystów kierowane do Ministra Sprawiedliwości w sprawie pana Janusza Górzyńskiego i odpowiedzi udzielane przez urzędników ministerialnych. Skandowano okrzyki, domagając się prawdy i sprawiedliwości.

Ok. 10.30 do protestujących wyszły przedstawicielki Ministerstwa — panie sędzia Ewa Świderska i Miśkiewicz z Biura Ministra. Poinformowały one, że Minister Zbigniew Ćwiąkalski — z powodu dwudniowego wyjazdu – nie będzie mógł przyjąć protestujących, mimo prośby o spotkanie złożonej w ubiegłym tygodniu. Przyjęły pisemną petycję, skierowaną do Ministra. Wyraziły pogląd, że w zastępstwie Ministra z pikietującymi mógłby rozmawiać przedstawiciel Prokuratury Krajowej. Krystyna Górzyńska zadecydowała, że rozmowa – z uwagi na nieobecność Ministra i rangę sprawy – musiałaby się odbyć co najmniej z którymś z Zastępców Prokuratora Generalnego. Ok. godz. 13.30 okazało się to być niemożliwe, gdyż w Ministerstwie w tym dniu miał przebywać tylko jeden zastępca, cały czas odbywający wcześniej umówione spotkania. Informację tę przekazała pani Anna Suska-Baranowska - Zastępca Dyrektora Biura Ministra, za pośrednictwem Pani Miśkiewicz.. Protest rozwiązano ok. godz. 14.00, kończąc go złożeniem petycji do Prezesa Rady Ministrów i Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu RP.

Pikieta odbywała się za zgodą władz Miasta Warszawy i była ochraniana przez Policję.

cdn.

Inicjatywa przeciwko Niesprawiedliwości oraz Stowarzyszenie przeciwko Bezprawiu pod patronatem prasowym „Afer Prawa” PRZECIWKO FAŁSZYWEMU OSKARŻENIU JANUSZA GÓRZYŃSKIEGO

WIĘCEJ O POSZKODOWANYM J. GÓRZYŃSKIM W TEKŚCIE:

PROTEST PRZECIWKO FAŁSZYWEMU OSKARŻENIU JANUSZA GÓRZYŃSKIEGO I BEZPODSTAWNEMU WYDANIU NAKAZU ARESZTOWANIA I LISTU GOŃCZEGO

Górzyński - informacja nt. bezprawnych, brutalnych działań Prokuratury i Policji w stosunku do rodziny Górzyńskich i Tomanków w dniu 12.01.2007 r.

Janusz Górzyński - Inicjatywa przeciwko Niesprawiedliwości - przez stronniczość funkcjonariuszy sądowo - prokuratorskich stracił wszystko - z cyklu jak urzędnicy władz niszczą polskie firmy...

Górzyński Janusz - dziennikarz AP jest ciężko chory... Interpolacja senacka w jego sprawie. 06.05.2008r - Akcja protestacyjna w Warszawie przeciwko bezprawiu w sądach.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Dariusz Karasiński i jego asesorzy: Leszek Wietchy i Sebastian Żurek - dowody oszustw komorniczych.

Górzyński - funkcjonariusze policji i (bez)prawa, czyli polskojęzyczne "gestapo" bije nawet dzieci i kobiety, zamyka ludzi, łamie prawo obywateli...

Górzyński - Do wiadomości: Posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu - Paweł Korbal

Górzyński W CIENIU "PSYCHUSZEK" - Inicjatywa Przeciwko Niesprawiedliwości

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości Zawiadomienie o Rażącej Obrazie Przepisów Prawa PRZEZ sSR uRSZULĘ mROCZKOWSKĄ ZE ŚRODY WLKP.

Górzyński - Historia „błędów” rozliczenia jednej egzekucji, czyli co nie jest zdaniem sędziów poznańskich działalnością bezprawną...

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.