Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA WOJCIECH WŁAŹLIŃSKI NIE DLA UMII EUROPEJSKIEJ NISZCZYCIELSKA DZIAŁALNOŚĆ ŻYDÓW DLA POLSKI POLAKÓW EUROPY

UNIA EUROPEJSKA? - POWIEDZ IM, NIE! - podsumowanie dziesięcioleci niszczycielskiej działalności żydowskiej dla Polski i Polaków Wojciech Właźliński 


Króluj nam
Kliknij i poczekaj chwile (muzyka, 158 Kb)

Prezentujemy artykuły na tematy związane z historią najnowszą, dotycząca Polski, spraw polskich, a także polskiej diaspory.
Od długiego już czasu trwają ataki fanatycznych publicystów, głównie żydowskich na wszystko co polskie.
Antypolonizm nie jest rzeczą nową lecz agresywność i perfidia z jaką przedstawia się Polskę i Polaków przybiera niepokojący rozmiar. Nie oszczędza się także Papieża. Nie ma tygodnia, by w prasie amerykańskiej i światowej nie ukazał się artykuł szkalujący Polskę i Polaków. W prasie krajowej też nie brakuje tego typu skandali.
Należy uświadomić sobie jaki jest prawdziwy cel tych ataków. Publikacje te są ordynarnymi prowokacjami. Mają one potrójny cel. Jednym z nich - odwrócenie uwagi od kolosalnych zbrodni popełnianych przez Żydów w procesie wprowadzania komunizmu. Drugim jest wywoływanie ostrych reakcji Polaków i innych narodów aby w ten sposób zyskać argumenty potwierdzające stawiane wcześniej tezy - Antysemici! Nienawiść! Przestępstwo nienawiści! (Hate Crime). Dalszą konsekwencją jest usankcjonowanie prawne tolerancji dla wszystkiego co antypolskie i antynarodowe (mniejszości narodowe) i stworzenie bazy finansowo-techniczno-organizacyjnej do walki z obrońcami wartości narodowych.

Kiedyś Cyrankiewicz w Poznaniu powiedział: "Kto podniesie rękę na Władzę Ludową ta ręka zostanie mu obcięta". Wtedy nazywało się to "Władza Ludowa". Teraz, zmieniła się nazwa ale ręce "obcina" się dalej obrońcom narodu już nie tylko w granicach "demoludów" lecz na prawie całym świecie. Trzecim celem jest trzymanie w leku całej populacji żydowskiej. Ten sztucznie stymulowany lęk jest im nieodzowny dla uzyskania poparcia szerokiej żydowskiej diaspory i nie-Zydow dla przeprowadzania swoich ekspansjonistycznych, rasistowskich planów i finansowania ich ze wszystkich możliwych kas. Czym silniej biją i terroryzują tym silniej krzyczą - Antysemityzm! Kto cierpi na tym najbardziej? Normalny przyzwoity Żyd który ma już dość tego zakłamania. Intelektualiści żydowscy, wszak nieliczni, też maja tego dość. Niestety są w takiej mniejszości, że muszą obawiać się o swoje życie ponieważ rabini są bezwzględni nie tylko w stosunku do nie-Żydow lecz także w stosunku do własnej nacji.
Ludobójstwo Żydów dokonywane przez hitlerowskie Niemcy w czasie II Wojny Światowej jest głównym argumentem. Drugim argumentem są wyolbrzymione lub wręcz kłamliwie przedstawiane tak zwane pogromy Żydów. Drastycznym tego przykładem jest wypadek znany jako pogrom kielecki, przedstawiany w Polsce i na świecie jako dowód "krwiożerczej nienawiści Polaków do Żydów". W rzeczywistości była to akcja zorganizowana przez Żydów na Żydach w której także zginęło 9 najmniej winnych Polaków. Ci Polacy zginęli na mocy wyroku sądu z natychmiastowym wykonaniem. Wszyscy, jak zawsze, w tego typu sądach przyznali się do winy. Wiemy doskonale kto wydawał wyroki przed rozpoczęciem sądu w tych czasach.
Była to klasyczna akcja. Zamordowano niewygodnych dla siebie Żydów, spowodowano panikę wśród nie wtajemniczonych Żydów, rozkolportowano na cały świat wiadomość o krwiożerczym antysemityzmie Polaków, którzy zamordowali Żydów którym udało się ocaleć z niemieckiego holokaustu.

Całość sprawy była, jakże perfidna metodą dla przeprowadzenia:
1. Ewakuacji nie potrzebnych już na tym terenie Żydów natomiast potrzebnych na zachodzie a szczególnie w Palestynie gdzie był brak żydowskiej populacji.
2. Bezprecedensowego zezwolenia, wyłącznie Żydom, na wywiezienie zagrabionych dóbr materialnych. 
3. Obarczanie winą Polaków i obywateli krajów w którym żyli.
Akcja ta objęła wszystkie kraje popularnie zwane "demoludami" nie tylko Polskę.
Wyobrażam sobie jak dumni byli z tej akcji Berman, Minc, Różański i inni Żydzi którzy w tym czasie byli faktyczna, nieograniczona władzą w Polsce.
Nie ulegajmy więc emocjom i nie reagujmy w sposób, jakiego oczekują ekstremiści żydowscy. Nie wolno jednak tych ataków pozostawić bez odpowiedzi.
Skandaliczna bierność i nieefektywność działania naszych organów państwowych, przedstawicieli naszych organizacji krajowych i polonijnych, polityków i historyków, socjologów w uniwersytetach (poza bardzo nielicznymi), jest zastanawiająca ale łatwo wytłumaczalna biorąc pod uwagę skład personalny naszych władz rządowych. Skandaliczne zachowanie historyków i socjologów - profesorów na uniwersytetach uczących młodzież, powielających kłamstwa historyczne, kreujących je, w najlepszym wypadku milczących o faktach o kolosalnym znaczeniu historycznym, jest dowodem do jakiego stopnia historia, jako nauka jest skorumpowana. Tytuł profesora uniwersyteckiego ma swoją powagę. W dziedzinie historii już nie. Niestety, cierpią na tym bardzo nieliczni profesorowie i historycy bez tego tytułu, którzy maja odwagę podważać, podaną do wierzenia "prawdę". Tym ludziom jest już wstyd przyznawać się do tego ze są historykami. Jednym z dowodów na stopień skorumpowania historii jako nauki i manipulowania faktami jest to, miedzy innymi, ze Francja przyjęła dzień wybuchu rewolucji za swoje święto narodowe.
Skoro Polacy wybrali sobie na prezydenta syna bermanowskiego oprawcy, sprawami zagranicznymi rządzi Lewart-Geremek, autorytetami w prasie jest Szechter-Michnik i J. Urban i główne stanowiska są w rekach pociotków Minca, Różańskiego, Ochaba i podobnych, nie można się dziwić, że ataki te trwają bezkarnie i nasilają się. Jeśli rodzina we własnym domu karmi szczury to prędzej czy później będzie musiała z niego wynieść się. No i właśnie o to chodzi.
Artykuły strony polskiej na temat tego zagadnienia nie mogą być zamieszczone w New York Times, Los Angeles Times, Times, Pilot i wielu podobnych, wielonakładowych mediach, nie mówiąc już o dostępie do amerykańskiej telewizji publicznej ponieważ słowo krytyczne w stosunku do terrorystycznych organizacji żydowskich podchwytywanie jest jako antysemityzm i karalne. Postanowiłem udostępnić dział publicystyczny wszystkim, którym sprawy narodowe, a także obiektywna prawda historyczna nie jest obojętna.
Historia najnowsza nie jest oderwana od dalszej przeszłości, jest jej konsekwencja. Wiedzą o tym manipulatorzy historii i dlatego serwują nam historyczne kłamstwa, półprawdę lub pomijają milczeniem istotną historyczną prawdę. To jak widziana jest przeszłość przez społeczeństwo w wyniku takich manipulacji ma kolosalny wpływ na teraźniejszość. Niech więc doświadczenia pokoleń będą lekcją rozwagi. Nie można nie zauważać bieżących faktów i wydarzeń i nie reagować na nie. Presja społeczeństwa winna jednak skupić się nie na Żydach. Są oni często też ofiarami swoich rabinów i ich polityki. Główna presja winna skupić się na nas samych. Jest tak jak jest dlatego że my pozwalamy przedstawicielom naszych władz państwowych i społecznych na tolerowanie tego, przez nasza bierność. Nasze władze to niestety jesteśmy my. To już nie jest okupacyjny terror niemiecki czy ten z pod znaku międzynarodowej "demokracji". Nie powinno zabraknąć jednego pióra, głowy i ust 50 milionów Polaków w tej sprawie, ponieważ nie są to pojedyncze ekscesy ekstremistów żydowskich lecz zorganizowany, destruktywny antypolonizm jakiego jeszcze nie mieliśmy w historii.
Obserwacja plejady wydarzeń gospodarczych, społecznych i politycznych w Polsce nie napawa optymizmem. Jeśli patrzymy szerzej niż na Polskę sytuacja wygląda jeszcze gorzej. W cieniu i pod osłoną publicystycznych ataków i antypolskiej propagandy filmowej, telewizyjnej i w mediach elektronicznych, której nośnikiem jest holokaust żydowski i prowokowany antysemityzm dzieją się poważne i tragiczne w skutkach zmiany.
Przytaczam parę przykładów perfidnych antypolskich ataków w których niektórzy Żydzi, w swoich kłamstwach, nie cofają się nawet przed użyciem zdjęć i filmów gebelsowskiej propagandy.
Wojciech Wlazlinski. Wrzesien, 1995

netpol@interaccess.com

Planowane i wykonane ludobójstwo 200 milomów.
Iwo Cyprian Pogonowski (link)
Stanislaw Krajski, Maria K.Kominek (link)
Sejm. Raportowkanowaka.pl (28 grudzień 2006) (link)

ZANIM PRZYSTĄPICIE DO DIALOGU

JEDWABNE (23 marzec 2001)
PEWIEN DIALOG I WIĘCEJ. (20 grudzien 2000)
ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ
KSIĄŻKI DO PRZECZYTANIA (29 marzec 2001)
OJCZYZNA.PL (lipiec 2001)

Indeks artykułów:

 • "PRAWO" - NIEWIEDZIEĆ (8.VII.2005. Wojciech Właźliński.)
  Ginęli i dalej giną w nieświadomości.
 • INFRASTRUKTURY (2.I.2005. Wojciech Właźliński.)
  Czyżby już tylko te infrasruktury pozostały do formalnego przejęcia?
 • OD ANTYPOLONIZMU DO WOJNY PRZECIW ISLAMOWI (1.I.2005 Ivo Cyprian Pogonowski.)
 • STEROWANIE ŚWIATEM Z JEROZOLIMY? (30.XII.2004. Ivo Cyprian Pogonowski.)
 • „WIĘC SŁUCHAJCIE MNIE ZWIERZĘTA” (1.XIi.2004. Wojciech Właźliński.)
 • LIST DO ABP.T.GOCŁOWSKIEGO (16.XI.2004. Wojciech Właźliński.)
  List otwarty do ks.abp.T.Gocłowskiego w związku z jego dekretem odwołującym ks.Heryka Jankowskiego z probostwa w parafii Sw.Brigidy w Gdańsku.
 • SKAŁKA NIE DLA MIŁOSZA (II) (6.X.2004. Wojciech Właźliński.)
 • SKAŁKA NIE DLA MIŁOSZA (22 sierpień. 2004. Wojciech Właźliński.)
 • CYRKI OBJAZDOWE, STAŁE I JEW-JITSU (27 lipiec, 2004. Wojciech Właźliński.)
 • GŁOSOWAĆ  CZY  BOJKOTOWAĆ. Wybory do Parlamentu UE (6 czerwiec, 2004. Wojciech Właźliński.)
 • LIST OTWARTY 27 maj, 2004. Wojciech Właźliński.)
  List otwarty do Holocaust Survivors' Network
 • RAVAGE Z ZA GROBU 19 maj, 2004. Wojciech Właźliński.)
  My niszczyciele....
 • WYMIERZYMY SPRAWIEDLIWOŚĆ... (10 maj, 2004. Wojciech Właźliński.)
 • V ROZBIOR POLSKI 1 maj, 2004. Wojciech Właźliński.)
  Podczas gdy jedni świętują sukcesy  masonskiego 1 maja  już od setek lat, dla innych jest to dzień wielu narodowych tragedii
 • MISJA? MISJONARZ? WYBRANY? (4 marzec, 2004. Wojciech Właźliński.)
 • DZIEŃ JUDAIZMU ŚWIĘCIŁ EPISKOPAT POLSKI PO RAZ VII. (1 luty 2004. Wojciech Właźliński.)
 • STAN WOJENNY - PERMANENTNY (11 grudzień, 2003. Wojciech Właźliński.)
 • ZACHĘCAM DO WAŚNI (27 listopad, 2003. Wojciech Właźliński.)
  "...stanęli na tylnych łapach i dali mu owacje na stojąco."
 • DIALOG CZY "DIALOG"( 2 lipiec, 2003. Wojciech Właźliński.)
  Czy nie-żyd jest człowiekiem w naukach Halacha.
  " Jest zupełnie jasnym dla każdego Żyda który akceptuje Torah jako Słowo Boże z Góry Synaj jako obowiązujące i ważne na wszystkie generacje, że jest niemożliwym wprowadzenie do niego "kompromisów" lub "unowocześnień".
 • KOLEJNY POLICYJNO-PROKURATORSKI ATAK NA KSIĄŻKI I ICH AUTORÓW (J.R.Nowak. 27 kwiecien, 2003)
  List otwarty do Ministra Sprawiedliwości Grzegorza Kurczuka,  autorstwa prof.Jerzego Roberta Nowaka, opublikowany w Naszym Dzienniku.
  Ściganie policyjno-prokuratorskie nie dotyczy tylko książek J.R.Nowaka lecz także wielu innych książek i ich autorów, także wydawców (np. Wydawnictwo Antyk. H.Pająk, A.Szczesniak, D.Ratajczak)
  Zachęcam do kopiowania, rozpowszechniania, tłumaczenia na inne języki, tak żeby list prof. J.R.Nowaka  dotarł nie tylko do rąk ale i umysłów nie tylko Polaków. Wszędzie tam gdzie kłamstwa T.Grossa i innych autorów podobnej proweniencji  były i dalej są kolportowane.
 • DZIEŃ JUDAIZMU (Wojciech Właźliński. 23 styczen, 2003)
 • KUPIMY WAS OD WASZYCH LIDERÓW RZĄDOWYCH I PARTYJNYCH KAWAŁEK PO KAWAŁKU (12 grudzień, 2002)
 • ŁAJDACKIE NARODY (15 lipiec, 2002)
  Polskiej ekipie wraz z Prezydentem, przygotowującej się do wizyty w Stanch do wiadomości.
 • SIMON WIESENTHAL CENTER, Los Angeles. - MUZEUM TOLERANCJI. (26 czerwiec 2002)
  SIMON WIESENTHAL CENTER w Los Angeles stosuje w dalszym ciągu brudne sposoby oczerniania Polaków.
  STOP PSYCHOLOGICZNY TERROR.
  (zobacz także 25-ty tytuł poniżej)
 • ANTY-POLSKA AKCJA PROPAGANDOWA JOLANTY KWAŚNIEWSKIEJ (25 czerwiec, 2002)
 • UNIA EUROPEJSKA CZY JEJ ALTERNATYWA (Wojciech Właźliński, 13 kwiecień, 2002)
 • TERRORYZM I HIPOKRYZJA (Wojciech Właźliński, 27 marzec 2002)
  Czy to modlitwy rabinów zostały wysłuchane czy bardziej przyziemne przyczyny spowodowały możliwość wzmocnienia terrorystycznych akcji niech sobie ludzie dociekają. Medialne prowokacje i ataki na Polskę i chrześcijaństwo szczególnie rzymsko-katolickie nie przynosiło oczekiwanych efektów - dzięki Bogu i roztropności Polaków i chrześcijan. Nie kończące się od dziesiątek lat krwawe prowokacje w Palestynie doprowadziły do desperacji i Intifady w której na 10 Żydów giną setki Palestyńczyków i Arabów a już miliony straciły swoje domostwa i zostały zmuszone do ucieczki. Tej akcji nie ma końca i nie widać nawet nadziei obserwując stanowisko kolejnych rządów USA które historia uczyni odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy.
  Prowokacja nowojorska porównywalna z Pearl Harbour czy Lutisianą stała się pretekstem do rzezi niewinnych, tych najbardziej bezbronnych ludzi, na innym terenie i przygotowaniem do rzezi na jeszcze innym terenie w imię tak zwanej, politycznie poprawnie "justice".
  Krzyżowaniu niewinnych, tak lubianemu przez Izraelitów nie ma końca.
  Jest Wielki Czwartek. Jest nadzieja, że Dobro zmartwychwstanie i przezwycięży Imperium Zła, wbrew ideologii syjonistow, że "prawo polega na sile".
  Nieco więcej graficznie i tekstowo.
 • PRZEKLEŃSTWO WIELOWIEKOWEJ PRZYJAŹNI (26 sierpień 2001)
  ...Opisałem to skandaliczne wydarzenie nieco szerzej ponieważ 5 sierpnia zszedł ze sceny w Seattle WA., trwający około miesiąca podobny spektakl pod tytułem "Polish Joke", a wszedł na scenę 4 sierpnia w Chicago "I Polack".
  Protesty niektórych członków Poloni w związku z "Polish Joke" spotkały się z milczeniem Polish-American Congress i jakże licznych polskich organizacji, poza PAPUREC w osobie Pani Dany Alvi, belgijskiej polonijnej organizacji reprezentowanej przez Pana Krzysztofa Skotnickiego i paru osób z polskiej i kanadyjskiej Polonii. Polski konsul w Los Angeles interweniował ale według artykułu w Gazecie Wyborczej to on przepraszał dyrekcje teatru w Seattle a nie jego. Mało że Polish-American Congres milczał. Jego jeden z dyrektorów p. Ron Jasinski-Herbert w bardzo nieładny sposób powstrzymywał przed protestami i posunął się nawet w swojej w tym zaciekłości do obrażania protestujących, szczególnie Pani D.Alvi.
 • BEZ PRECEDENSU SKANDALI NIE KONIEC. (3 sierpień 2001)
  Nasza Polska,nr.31 31 lipiec 01, wydanie papierowe, str.5 Przepisane w całości.
  WZYWAŁ POMSTY NA GŁOWY POLAKÓW.
  W trakcie oszczerczej uroczystości w Jedwabnem pełniący obowiązki prezydenta Polski, Aleksander Kwaśniewski, nie tylko zafałszował historie, przepraszając w imieniu Polaków za nie popełnione zbrodnie, ale wziął też udział w żydowskiej modlitwie wzywając pomsty na głowę winnych, czyli własnego narodu.
  Ten fakt był pokazywany w czasie transmisji w I programie telewizji publicznej 10 lipca br. Gdy odpowiedzialni redaktorzy zorientowali się o co do treści modlitwy, transmisje kontynuowano bez tłumaczenia.
  ******
  Prawdopodobnie pierwszy raz w historii ludzkości prezydent państwa czynnie uczestniczył w klątwach rzucanych na naród, który wybrał go na urząd. Ten bezprecedensowy występek trzeba dopisać do całej listy przestępstw i wykroczeń Kwaśniewskiego. Pokazuje on również - w przeddzień wyborów parlamentarnych - czym kończy się głosowanie na lewicę komunistyczną i grupy antypolskie.
  Kaja Bogumilska
  Dołączone zdjęcie prezydenta w mycce składającego wieniec.
 • JAKIŚ POGROM RACZ NAM DAĆ PANIE.
  Wojciech Właźliński. (27 LIPIEC 2001)
 • DZIĘKUJĘ CI BARDZO, PANIE PREZYDENCIE.
  Wilhelm Glowacki, Widziane z prawa. (19 LIPIEC 2001)
 • UPOKORZYĆ POLSKĘ .
  Krzysztof Skotnicki. (20 marzec 2001)

 • Gdyby ktoś w Polsce usłyszał rok czy dwa lata temu stwierdzenia w rodzaju: "Polacy to naród nazistowski", "Polacy tworzyli obozy koncentracyjne", "Polacy są winni zbrodni holokaustu", "Polacy byli i są gorsi od hitlerowców", "Polacy to najgorsi antysemici na świecie", to większość ludzi wyśmiałaby nas, że to brednie. Otóż w zachodniej prasie te stwierdzenia padają coraz częściej i z narastającą intensywnością. Ostatnio otwarcie już się mówi, że "wielki mit o Polsce bohaterskiej i męczeńskiej" to jeden wielki fałsz, a Naród Polski porównuje się do niemieckich i austriackich nazistów.
 • RODACY KAZIMIERZA UJAZDOWSKIEGO. (4 grudzien 2000)

 • Zdaniem Ministra Kultury, Kazimierza Ujazdowskiego " : "Polacy walczący przeciwko nazizmowi stali się potem ofiarami rodaków, którzy dążyli do sowietyzacji naszego kraju". Czyżby rodaków Kazimierza Ujazdowskiego?
 • ZMIENIĆ ORDYNACJĘ WYBORCZĄ. (05 grudzien 2001)

 • Dwa artykuły prof. Jerzego Przystawy z komentarzem Jerzego Gieysztora.
  W 1996 roku umieściłem wywiad z prof. Jerzym Przystawą na temat aktualnej ordynacji wyborczej, który znajduje się poniżej w końcowej części tej strony, - "Prof. Jerzy Przystawa: Zmienić ordynację!"
  Temat ten staje się coraz bardziej ważny.
 • POLSKA - MEGAMORDERCY. (10 październik 2000)

 • Nie wystarczają już "polskie obozy śmierci" i że Polacy w Powstaniu Warszawskim zabili więcej Żydów niż Niemców. Mamy "naukowo udokumentowaną" pracę Rudolpha J.Rummela w której kwalifikuje Polskę do megamorderców.
 • KPINY Z OJCA ŚWIETEGO. (24 wrzesien 2000)

 • Prezydent RP - Aleksander Kwaśniewski, syn Zdzisława Stolzmana wraz z Markiem Siwcem - szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, publicznie pozwolił sobie na kpiny z Ojca Świętego w Kaliszu, 17 września 1997 r.
 • 1939r WOJNA?, JAKA WOJNA? (6 wrzesień 2000)
 • JEWISH TELEGRAPHIC AGENCY WYSTAWIA POLSKIEMU SPOŁECZEŃSTWU
  OCENĘ ZADOWALAJACĄ Z MINUSEM.
  (9 sierpień 2000)
 • MY I WY - STARE ALE DALEJ AKTUALNE. (9 sierpień 2000)

 • "W tej chwili straciliście, panowie, Wilno, Mińsk i Grodno" wykrzyknął poseł Grinbaum, kiedy 18 grudnia 1919r. sejm w głosowaniu imiennym uchwalił świętowanie niedzieli jako dnia odpoczynkowego, obowiązującego we wszystkich państwach ucywilizowanego zachodu. Słowa te padły z ust posła i członka Tymczasowej Żydowskiej Rady Narodowej.
  W jaki sposób miejscowi "starsi bracia" traktowali "młodszych braci" w czasie kiedy wojska rosyjskie wkraczały na wschodnie tereny Polski - witając z kwiatami najeźdźcę i z bronią w ręku przeciwko polskiemu wojsku i cywilom. Historia potoczyła się kołem w 1939 roku.
 • SŁOWO - MODLITWA KAPELANA POMORDOWANYCH NA WSCHODZIE, (2 sierpień 2000)

 • którego nie dozwolono wypowiedzieć podczas ceremonii otwarcia cmentarza w Katyniu.
 • OŚWIADCZENIE KLUBU "MYŚL DLA POLSKI". (28 lipiec 2000)

 • MATERIAŁ EDUKACYJNY W WIELKIEJ BRYTANII.(23 lipiec 2000)

 • Na stronie 58 w podreczniku, "The 20th Century World" published by Stanley Thornes Ltd, z którego korzystają uczniowie szkoł średnich znajduje się stwierdzenie, ze Hitler, realizując swój plan zagłady Żydów, nie był odosobniony, ponieważ było wielu, którzy w jego urzeczywistnieniu pomagali mu. "... łącznie z Polakami, Ukraińcami i tymi Francuzami którzy pracowali dla nazistów po inwazji Francji w 1940 roku." "There were many others who helped Hitler in this campaign of mass murder including Poles, Ukrainians and those French who worked for the Nazis after France was invaded in 1940." Wynika z tego jasno, ze Polacy i Ukraińcy pomagali mu w całości natomiast Francuzi tylko ci którzy pracowali dla nazistów po inwazji Niemców.
  Wynika z tego także, ze z Francuzami jeszcze trzeba się trochę liczyć, natomiast kłamstwa o Polakach i Ukraińcach można powielać bezkarnie. Co więcej, za podważanie kłamstw idzie się do wiezienia.
 • JESTESMY MORONAMI - Uczy podręcznik dla specjalistów. (20 lipiec 2000)

 • "Rodzice i dzieci.
  Amerykanie polskiego pochodzenia.
  Wstyd jest centralnym wymiarem rodzinnych stosunków ...należą do grupy która uważana jest przez przeważająca populacje jako moroni. (moronic) . Bycie "dobrymi Katolikami", posłusznymi rodzicom, odnoszącymi się do nich z szacunkiem jest akcentowane. Spodziewa się wdzięczności dla rodziców za ich poświecenia i niewiele wymagań. Oddzielenie od rodziny jest fatalna sprawa."
  "Ethnicity and Family Therapy" II wydanie 1996. Ethnicity and Mental Health Associates.
 • IZABELA CYWINSKA DALEJ SZKALUJE POLAKOW. (18 maj 2000)

 • Nie pierwszy raz Izabela Cywinska podjęła się i wykonała film spełniający wymagania zleceniodawców, wyemitowany w godzinach największej oglądalności. Znając "dorobek twórczy" p. Izabeli Cywinskiej możemy domyślić się i nie pomylimy się i tym razem tez w ocenie "wartości" jej filmu - "FAŁSZ PURYNOWY" .
  Film oparty na starym schemacie - wiodąca rola PZPR i dobrodziejstwa ZSSR versus kołtuństwo Polaków i ich krwiożerczość w stosunku do mas robotniczo-chłopskich. Wersja współczesna pokazuje szlachetność Żydów. 
  Film ciekawy o tyle, ze schemat ten stosowany jest z dużym nasileniem, od czasu ostatniej "pierestrojki" we wszystkich głównych mediach "nauczania" szczególnie telewizji.
  Jeszcze bardziej interesujące jest to, ze tak jak przed "pierestrojka" w krajach bloku sowieckiego w prawie każdym publicznym wystąpieniu musiał być wątek wiodącej roli socjalistycznej partii tak teraz musi być wpleciony watek o temacie żydowskim ale już na skale międzynarodową.
 • PRZEMÓWIENIE NIE MOŻE BYĆ WYGŁOSZONE - Zadecydował Aleksander Kwaśniewski.

 • Aleksander Kwaśniewski, (w młodym wieku Aleksander Stolzman), zadecydował, że nie może być wygłoszone przemówienie przygotowane przez pplk. Stanislawa Karolkiewicza, prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z okazji uroczystości 55 rocznicy kapitulacji Trzeciej Rzeszy.
  Pełen tekst nie wygłoszonego przemówienia - Nasza Polska, Nr.20(241), 17 maj, 2000.
  Przypominam, iz Polska nie została zaproszona na obchody rocznicy zwycięstwa Aliantów w II Wojnie Światowej mimo iz była czwarta co do wielkości udziału siłą w tej wojnie. Znamiennym jest, ze tak wielki wkład wniosła Polska mimo klęski zadanej przez dwie najsilniejsze armie Europy - Niemiec i ZSSR w 1939r. i będąc pod ich ludobójczą okupacją.
 • CZY ANTYPOLONIZM ISTNIEJE

 • Artykul Leona Kalewskiego, Nasza Polska, Nr.20(241), 17 maj, 2000
  Autor podaje spora liczbę antypolskich cytatów z gazet i periodyków zagranicznych oraz antypolskich wypowiedzi.
 • KTO FALSZUJE HISTORIE. prof. Jerzy Robert Nowak. (13 maj 2000)

 • Nasz Dziennik. Sobota-Niedziela 13-14 maja 2000
  Zobacz także w tym samym numerze: "Dokąd Zmierzasz Polsko" (link)

  Na lamach prasy w Polsce ożyła ostatnio sprawa rzekomego udziału Polaków w zbrodniach na ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej. Kilka dni temu (5 maja) "Rzeczpospolita" opublikowała artykuł "Calopalenie", oskarżający ludność polska w Jedwabnem na ziemi łomżyńskiej o wykonanie 10 lipca 1941 r. wyroku śmierci na ponad 1.500 miejscowych Żydach. Historykom polskim postawiono zarzut zatajania i fałszowania przeszłości, by ukryć udział Polaków w zbrodni. Publikacja ta zbiegła się w czasie z rzekomymi "incydentami antysemickimi" podczas marszu żywych na Majdanku, za które natychmiast przeprosił premier Jerzy Buzek.
  Artykuł prof. Jerzego Roberta Nowaka prostuje kłamstwa i fałsze nie tylko wokół Jedwabnego, ale również ukazuje szeroki kontekst społeczny wydarzeń z lat 1930-41 na ziemiach pod okupacja sowiecka.

 • MUZEUM TOLERANCJI - Simon Wiesenthal Center, Los Angeles.
 • Wygląda to raczej na muzeum tolerancji fałszowania historii. (5 maj 2000)
  Zastosowanie handlowej zasady, ze reklama jest tylko wtedy skuteczna kiedy jest nieustannie powtarzana w tym temacie jest co najmniej niesmaczna. Jednak ma to miejsce systematycznie we mediach będących w rękach Żydów lub ludzi będących na ich usługach nie wyłączając The Simon Wiesenthal Center w Los Angeles.
  Proszę zwrócić uwagę na przemyślany sposób przedstawienia kłamstw, niepełnych informacji, przemilczeń i prawdy w takim sformułowaniu które zapewni zamierzony efekt. Poza tym, rozdrobnienie spreparowanych w taki sposób informacji do takiej ilości żeby ilość stała się przytłaczającym elementem mającym przekonać czytelnika o tym, ze to Polacy mordowali Żydów od wieków. Nie przeszkadza w tym fakt, ze korzystali w tym kraju z największej swobody życia, w porównaniu do innych krajów, o czym świadczy ich ilość i zamożność.
  Pan Konrad M.Lepecki zadął sobie trud zebrania stron, tylko z Simon Wiesental Center - Multimedia Learning Center, czyli Wielomedialnego Centrum Czerpania Wiedzy, obrazujących to zagadnienie. Mimo ogromnej ilości tego typu stron ilość ta nie jest wyczerpana.

 • KTO CZERPIE KORZYSCI Z HOLOKAUSTU ZYDOW. Rozmowa z Dr.Normanem G. Finkelsteinem, wykładowca politologii i teorii stosunków międzynarodowych na New York University i Hunter College. 2 maj 2000
 • LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Irek Karaskiewicz, Koordynator d/s Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków Rady Naczelnej Polskich Organizacji w Australii. 19 kwiecień 2000
 • KRAJ KTÓRY WYMYŚLIŁ AUSCHWITZ. 1.4.2000.
 • W numerze No. 3535 z 22 marca 2000 belgijskiego tygodnika "Le Soir illustre", Jean-Mark Veszely, w artykule poświeconym podroży Papieża, napisał takie zdanie pod zdjęciem Papieża: "...Papież pochodzący z kraju, który wymyślił Auschwitz prosi o przebaczenie Kościołowi za antysemityzm..."
  W następnym numerze, (3536) z dnia 29 marca w wyniku zdecydowanej reakcji, głownie polonii belgijskiej, umieszczono następujące sprostowanie z przeproszeniem "naszych czytelników" uznając to zdanie za "nieszczęśliwy błąd": "Zdanie to powinno brzmieć: Papież pochodzący z kraju, w którym naziści niemieccy wymyślili Auschwitz...".
  Tak wiec w dalszym ciągu nie przeprasza się za obrażę Polaków lecz "naszych czytelników" za "nieszczęśliwy błąd".

  Adres redakcji Le Soir Illustre.
  Le Soir Illustre
  Redacteur en chef Steve Polus
  Rue Royale 120
  1000 Bruxelles
  Belgique
  Adres e-mail: redaction@soirillustre.be

 • "WŁADZE POLSKIE ARESZTUJĄ ŻYDÓW ABY ICH DEPORTOWAĆ DO TYCH PRZERAŻAJĄCYCH "OBOZÓW ŚMIERCI" SKĄD NIGDY NIE WRÓCĄ." 9.18.1999

 • Jest to podpis pod zdjęciem zamieszczonym we francusko-jezycznym tygodniku w Kanadzie.
  Nazwa tygodnika: "Derniere Heure", 18 wrzesnia 1999, Vol.6 Nr.30
  Redaktor naczelny: Izabelle Clement. Autor artykulu: Jan-Christophe Grange.
  Odwaga autora artykułu publikującego takie kłamstwo jest tez przerażająca.
 • CNN SZKALUJE POLAKOW NIE POIERWSZY RAZ. 8.13.1999

 • 12/13 sierpnia 1999, satelitarna stacja telewizyjna CNN Headline News, (powtarzane w godzinnych odstępach, kanal 204), z okazji tragicznej strzelaniny w Centrum Zydowskim w Los Angeles pokazala odcinek hitlerowskiego filmu na ktorym Hitlerowcy zoladacy maszeruja pod rękę z roześmianymi polskimi dziewczynami niosącymi wiązanki kwiatów. Wycinek filmu miał związek z wojennymi przeżyciami Pani Schneider, polskiej Zydowki, ktorej wnuczka, 18-to letnia Romi Schneider, byla swiadkiem ostatniej strzelaniny w Los Angeles i ktora dopiero teraz uwierzyła opowieściom matki, Lauren Schneider i swej babci o polskim antysemityzmie i jego dziedzicznym charakterze.
  Pani Lauren Schneider odkryla podobno dziedzicznosc polskiego antysemityzmu podczas nakręcania dokumentarnego filmu o Żydach w Polsce, zatytułowanego: "Voices from the attic" ( "Glosy z poddasza"). CNN posługując się wycinkiem z hitlerowskiego filmu propagandowego pokazującym Hitlerowcom jako radosne witanych w Polsce wybawców, zmierza do utrwalenia negatywnego obrazu Polski i Polaków jako hitlerowskich sympatyków.
  Okazuje sie ze nawet tak tragiczny moment, w którym pięcioro małych dzieci zostało ciężko rannych, moze byc cynicznie wykorzystany przez CNN dla własnych politycznych celów.
  Jest najbardziej wskazane aby protestacyjne listy zostały wysłane do Stacji CNN i jej właściciela Ted Turner'a przez wszystkich uczciwych, zarówno Polaków jak i Zydow.
  Internetowy adres CNN jest: http://cnn.com/feedback/
  Listy można wysyłać na adres: CNN Headline News, Atlanta, GA, USA

  Dr.inz. Jan Czekajewski
  janczek@aol.com
  Columbus, Ohio, USA

 • ..."SYTUACJA JEST TAK ZLA, ZE MOZNA JA PRZYROWNAC DO SYTUACJI ZYDOW W PRZEDWOJENNEJ POLSCE"... 8.8.1999

 • Petycja - apel, rozpowszechniana przez Mary Robinson, High Commissioner, UNHCHR, webadmin.hchr@un.org oraz, Angela King, Special Advisor on Gender Issues and the Advancement of Women, UN, daw@undp.org>

  Apel w związku z krytyczna sytuacja kobiet w Afganistanie, która, według opisu, jest horendalna i nieludzka, sadze, ze nie tylko dla naszej cywilizacji, zaczyna sie w następujący sposób":
  Oto pierwsze zdania: "Proszę poświęcić minutę i przeczytać ten e-mail. Rząd Afganistanu prowadzi wojnę przeciwko kobietom. Sytuacja stała się tak zła, ze jakąś osoba w edytorialu "Times" porównała traktowanie kobiet w Afganistanie do traktowania Żydów w Polsce w okresie przed holokaustem.(pre-Holocaust Poland)"
  Czytający ten tekst i ewentualnie podpisujący ten apel dowiaduje sie w demagogiczny sposób, ze podobnie jak teraz cierpią kobiety w Afganistanie w przedwojennej Polsce cierpiały Żydówki, które były bite na śmierć i publicznie kamienowane za nie zakrywanie twarzy, próbę wyjazdu za granice z mężczyzną który nie był członkiem rodziny lub przypadkowe odkrycie ramienia.
  Ze kobiety, profesorowie, lekarze, prawnicy, artystki, nawet kobiety z tytułami Doktorów, były wyrzucane z pracy co powodowało psychiczna depresje i smobojstwa. Pozbawione pomocy medycznej wołały popełniać samobójstwo niz zyc w takich warunkach.
  Długi apel opisujący tragiczna sytuacji kobiet w Afganistanie (porównywalna z sytuacja Żydów w Polsce!?), wspomina sytuacje w Kosowie, nie wspomina jednak o akcji kamienowania samochodów poruszających sie w sabat na ulicach Israela lub o jawnym handlu młodymi nie-Zydowkami w tymże kraju.
  Kliknij - pełen tekst w języku angielskim.

 • NIEOBECNI (w Internecie) NIE MAJA RACJI 7.3.1999

 • W czasie niedawnego pobytu w Warszawie odwiedzilem Muzeum "Pawiak" gdzie obejrzalem wystawe poswiecona pomocy polskiego panstwa podziemnego dla Zydow w latach 1939-45. Wielkie bylo me zdumienie, kiedy dowiedzialem sie ze Muzeum "Pawiak" nie posiada swej Internetowej "witryny", a nawet adresu internetowego (E-mail) dla korespondecji. ...
 • FACHOWIEC Z CBS - Lesley Stahl

 • Książka "Reprting Live" - Lesley Stahl, (korespondent CBS). Wydawca - Simon and Schuster 1999.
  Strona 346 - "Węgrzy byli w o wiele lepszej sytuacji niż Polacy dzięki ich przedsiębiorczości przed objęciem władzy przez komunistów. Polacy z pomocą Niemców z przyjacielskiego sąsiedztwa, pozabijali swoich fachowców, Żydów, w 1940-tych latach."

  "The Hungarians were much better off than the Poles. I attribute that to their history of entrepreneurship before the Communists had taken over. The Poles with help from their friendly neighborhood Germans)had killed off their tradesmen, the Jews, in the 1940's."

 • MOZE SKONCZA SIE "POLSKIE OBOZY SMIERCI", "POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE", "NAZISTOWSKA POLSKA"

 • Zdaniem min.R. Sikorskiego MSZ nie może reagować na tego typu określenia publikowane w prasie zagranicznej. Jest to, jego zdaniem, sprawa Polonii. (Pamietamy sprawe ks. Jankowskiego, kto reagował na jego wypowiedzi i jakie były konsekwencje.)
  Podobnie jak w Kanadzie, skoro MSZ "nie może reagować", Prezydium Rady Naczelnej Polskich Organizacji w Australii złożyło skargę do Australijskiej Rady Prasowej.
 • IMPRESJE WSPÓŁCZESNE III "...stopniowo, krok po kroku..." samodzielnie, przy pomocy własnych środków, pod komenda własnych bosmanów Polska przygotowywana jest do tego żeby być "godna" do łaskawego przyjęcia do dyspozycji światowego rządu w nowych warunkach "Światowego Ładu Społecznego". Nie potrzeba już obcych czołgów, nawet stanu wojennego. Wystarcza Geremek, Michnik, Kwasniewski z korzeniami rodzinnymi Stolzmanow i paru innych na kluczowych stanowiskach rządu.
 • KOLEJNY PRZEJAW ANTYPOLONIZMU I ANTYCHRZESCIJANIZMU.

 • Najpoważniejsza żydowska gazeta w Los Angeles "Los Angeles Jewish Times" umieściła następującą informacje: Marzec 4, 1999, strona 3.

  "RODACY PAPIEŻA. (The Pope's Countrymen)
  W czasie wizyty Papieża Jana Pawła II w Meksyku i St.Louis zauważyłam jarmułkę jako akcent judaizmu (reference to Jewes) i apelu o wybaczanie. (pleas for peace and life) Nie zostały jednak wspomniane i rozwiązane zaistniałe w pszeszłości sprawy bezskrupulowych (callous) morderstw Polski na niewinnych żydowskich mężczyznach kobietach i dzieciach.
  To zło nie pochodzi od Boga. Ono zostało zaplanowane i przygotowane łącznie z krematoriami i dyszami gazowymi w Polsce i realizowane przez waszych rodaków i rodaczki Papieża. Żyjąc w Polsce był on z pewnością świadomy tego, jak każdy inny, łącznie z detalami tej sprawy.
  Jeśli Polska w dalszym ciągu będzie ignorować swoja szkaradna przeszłość w stosunku do Żydów i Rzym nie będzie zadąć jej potępienia wtedy Rzym musi być widziany jako współwinny.
  Sylvia (Hornstein) Maye, Colorado Springs, CO"

 • Oświęcim - "CENTRUM HANDLOWE" - Narracja z filmu Edwarda Maciejczyka.
 • MAUS - Animowany komiks. Żyd, Art Spiegelman przedstawia Niemcow jako koty, Żydów jako myszy, Polaków jako świnie. Polacy - skrajni szowiniści, rasisci, salutujacy Hitlerowi i mordercy Żydów.
 • POLISH WEDDING - Tegoroczne lato przyniesie malo radosne dla nas wydarzenie: premierę kolejnego filmu hollywoodzkiego w ktorym srodowisko Polaków żyjących w Ameryce pokazuje sie jako "white trash" i "sexually promiscuous".
 • NASTĘPNA PARSZYWKA Aby nie było wątpliwości, ze proces oczerniania Polski i Polaków postępuje zgodnie z planem, mamy następny antypolski film. Po projekcjach antypolskich filmów za granica przyszła kolej na kolejny antypolski film, tym razem za pieniądze Polaków, emitowany w polskiej telewizji i reżyserowany przez Pania Izabelle Cywinska - ministra kultury w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Mimo protestów społeczeństwa serial ten emitowany jest dalej. (Luty 3.1998)
 • Gmina żydowska w Katowicach domaga sie 10 lat wiezienia dla Kazimierza Switonia - w oparciu o art. 273 par. 1kk, za ujawnianie nazwisk Zydow działających na szkodę polskiego narodu.
 • Z PIEKLA DO PIEKLA Najbardziej antypolski film "Z piekła do piekła" ubiega sie o zloty Glob i Oscara.
 • Antypolskie hasła za pieniądze z państwowej kasy - Za pieniądze, które kanadyjski podatnik wpłaca do rządowej kasy, Żydzi publikują kolejne antypolskie oszczerstwa, kłamią, szkalują i rozprowadzają je na cały świat!
 • Polska uległość wobec Żydów - Polacy w Ameryce dosc maja oczerniania, fałszerstw historycznych, bezpodstawnych oskarzen o antysemityzm i terroryzowania ze strony wpływowego światowego żydostwa, zarówno w USA, jak i w Polsce.
 • Kielce, 4 lipca 1946 - Jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza czynnością urzędowa nowego ministra spraw zagranicznych Dariusza Rosatiego bylo wydanie oświadczenia w sprawie tragedii kieleckiej w 1946 roku. Oświadczenie to wywołało ciąg zdarzeń i reperkusji międzynarodowych.
 • Obchody powinny byc wstrzymane - 50 rocznice „Pogromu Kieleckiego” obchodzi sie bezkrytycznie, nie licząc sie z faktami. Wynika to z serwilistycznej postawy rządu polskiego wobec światowego Żydostwa.
 • Polaryzacja nie sprzyja pojednaniu - Jak dotąd stosunki polsko-zydowskie sa w dużej mierze wylęgarnia postaw ekstremalnych. Ten drazliwy temat przewaznie usypia obiektywizm, a wyzwala emocje. Skłania do zadeklarowania sie za lub przeciw, po stronie czerni lub bieli, bez niezliczonych odcieni szarzyzny, które w kazdej przeciez kwestii sila rzeczy wystepuja.
 • Po projekcji "Shtetl" - dr Feliks Krzan: - Oglądając film „Shtetl” na kanale 11 w Chicago i komentarze po filmie doszedłem do przekonania, ze film był spreparowany, aby ośmieszyć Polaków, pomniejszyć role tych, którzy broniąc Żydów, sami narażali się na nieuchronna śmierć ze strony hitlerowców...
 • List Michaela Preislera - Jako Polak i katolik, ktory spedzil trzy i pol roku w obozie koncentracyjnym Auschwitz, czuje sie zmuszony zaprotestowac przeciwko projekcji filmu "Shtetl" w dniu 17 kwietnia br. Ten film jest oszustwem i wstyd, ze PBS bierze w tym udzial.
 • Jeszcze o Shtetl! - Srodowiska polonijne w Stanach Zjednoczonych i na swiecie sa zbulwersowane emisja filmu Mariana Marzynskiego...
 • Kim jest M. Marzynski? - Edward Maciejczyk: - To bolszewicki pacholek, który w czasach zimnej wojny, jako dyrektor programów publicystyki w komunistycznej telewizji polskiej siał antyamerykańską propagandę podlizując się moskiewskim okupantom. O "zasługach" twórcy filmu "Shtetl" pisze producent programów telewizyjnych w Chicago - Edward Maciejczyk.
 • Ludobojstwo sowieckie w Polsce wschodniej - O niemiecko-sowieckiej inwazji Polski w 1939 roku i wybuchu II wojny światowej zadecydował pakt Ribentrop-Molotow z 23 sierpnia 1939 roku. O reperkusjach tego paktu i eksterminacji narodu polskiego...
 • Dwa spojrzenia na Stolzmana - Kim był ojciec Aleksandra Kwasniewskiego? Dlaczego zmienił nazwisko?
 • Sprawa Yaffy Eliach - Nie ma obecnie dialogu polsko-zydowskiego. Mamy od dawna do czynienia z monologiem strony żydowskiej, w dodatku odbywa sie on w takiej formie, ze wszelkie wypowiedzi obiektywne sa wyciszane i przemijaja bez echa. O kolejnej prowokacji...
 • Awantura nie tylko o Oswiecim... - Kalendarium wydarzeń na tle stosunków polsko-zydowskich od 1985 roku
 • Kilka pytan do Żydów... - W Ameryce dowiedziałem sie, ze bohaterscy żołnierze z AK, ci z lasu i ci ze Starowki byli patologicznymi mordercami Żydów, ze AK założyli sami Niemcy do ostatecznej rozprawy z silna żydowska partyzantka, ze podczas wojny polscy księża w kościołach nakazywali parafianom wydawanie Żydów na śmierć, ze moi przodkowie walczyli w polskich dywizjach SS... O propagandzie ekstremistów żydowskich w USA...
 • Czar Magdalenki - Żaden z komunistycznych zbrodniarzy i przestępców, którzy uczestniczyli w Okrągłym Stole, nie został ukarany za to, co robił w czasach PRL. W opinii publicznej wywołuje to przypuszczenie, ze chroni ich jakaś tajna umowa zawarta przed lub w czasie trwania Okrągłego Stołu.
 • Kto zamordowal ksiedza Zycha? - Zagadka smierci kontrowersyjnego kaplana. Wszystko wskazuje na to, ze padl ofiara prowokacji, poszlak jest coraz wiecej, ale dowodow pozwalajacych na postawienie oskarzenia wciaz brakuje...
 • Lista agentow SB wg. Antoniego Macierewicza - Spis parlamentarzystow wspolpracujacych z SB, ich pseudonimy, numery akt, daty rozpoczcia i zakonczenia dzialan agenturalnych...
 • Wizerunek kata - To ze byl Zydem akurat nie dowodzi niczego. Ostatecznie bowiem w Urzedzie Bezpieczenstwa Publicznego byli tez Polacy, ktorych czyny trudno ocenic inaczej, anizeli jako zbrodnicze. Byl znanym z wyjatkowego okrucieństwa naczelnikiem karnych obozów pracy, który zamordował własnoręcznie kilkaset osób, a kilka tysięcy następnych zmarło na skutek jego szykan. Żyje do dziś w Katowicach. Ma sie dobrze...
 • Prof. Jerzy Przystawa: Zmienic ordynacje! - Ordynacja proporcjonalna umożliwia utrwalenie układu z jego wadami i osobami, które sie nie sprawdziły. Ordynacja większościowa natomiast odzwierciedla oczekiwania wyborców...
 • Mroczne zagadki MSW - Dlaczego, mimo upływu czasu, i rzekomo konkretnych działań podejmowanych przez nowe władze, sprawcy wielu zbrodni dokonanych na rodakach podczas stanu wojennego nie zostali wykryci i ukarani do dziś?
 • Jan Olszewski komentuje ostatnie wydarzenia - 8 pazdziernika 1996 - Komentarze Jana Olszewskiego dla Programu "Sami Swoi" w Chicago 1996.
 • Atypolonizm polskiego MSZ - Polska służba zagraniczna stała sie prywatnym folwarkiem kamarylii Bronislawa Geremka, "pierwszego rabina polskiej dyplomacji", jak mówi sie o nim powszechnie.
 • Atypolonizm bez reakcji - Trwa wściekła kampania plugawienia narodu polskiego, inspirowana przez opętane antypolska obsesja międzynarodowe środowiska zydowskie. Ambasady RP w Waszyngtonie i Ottawie nie zajmuja wobec tych haniebnych, szkalujących nasz wizerunek za granica publikacji żadnego stanowiska.
 • Impresje współczesne - Pierwszymi krokami Wałęsy, kiedy media propagandy wywindowały go na wiarygodna dla społeczeństwa pozycje, było odsuniecie od wpływów wszystkich, którzy mieli czyste ręce, i otoczenie sie ludźmi, którzy gwarantowali realizowanie przygotowanego wcześniej scenariusza. Pilnowano go także na wypadek gdyby miał "pomysły" niezupełnie zgodne z tym scenariuszem...
 • Impresje współczesne cz. 2 - Polska, podobnie jak pozostałe kraje Europy Wschodniej, po okresie zachwiania, przechodzi powolny proces ewolucji gospodarczej, czemu towarzyszy ugruntowywanie sie władzy. Władzy ludzi uprzednio dobrze przygotowanych przez "aparat" do jej sprawowania. Widzimy to zaczynając od stanowiska prezydenta, poprzez główne instytucje rządowe i państwowe, kończąc na środkach masowej informacji.
 • Socjalistyczna pokusa - Największa być może krzywda wyrządzona Polsce przez "obóz reform" sprawujący tu władze - niemal nieprzerwanie - od 1989 roku było skompromitowanie w oczach znacznej części społeczeństwa idei liberalizmu gospodarczego.
 • Jacek Kurski, rzecznik ROP spotkał sie z chicagoska Polonia - gdzie miał okazje zaprezentować stanowisko tej partii na tematy interesujące Polaków mieszkających w Ameryce. Listopad 1996. Relacja ze spotkania dla Programu "Sami Swoi" w Chicago.
 • Co dziś znaczy Niepodległość? - Fragmenty przemówienia wygłoszonego przez przewodniczącego Ruchu Odbudowy Polski Jana Olszewskiego w dniu 10 listopada podczas warszawskiego spotkania ROP z okazji Swieta Niepodleglosci.
 • Jan Olszewski komentuje ostatnie wydarzenia - 18 listopada 1996 - Komentarze Jana Olszewskiego dla Programu "Sami Swoi" w Chicago
 • Jan Parys, wiceprzewodniczacy ROP komentuje ostatnie wydarzenia - 2 grudnia 1996 - Komentarze Jana Parysa dla Programu "Sami Swoi" w Chicago
 • Internet jako medium globalnej komunikacji - Zagrozenia - Swoboda przekazywania informacji w Internecie jest w kolizji z siłami, które trzymają w swoim ręku prawo do decydowania co można publikować i manipulowania społeczeństwem.
 • Artykuly PAPUREC (w j. angielskim)

PoloniaNet, strona główna

netpol@interaccess.com

Polonianet Chicago, Antypolonizm

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA
Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.