Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ADWOKACKIE MATACZENIA MECENASI OSZUKUJˇ Adwokaci - niby mecenasi? - chyba pseudo-sztuki prawniczej :-), a tak naprawdę to pasożyci w naszym społeczeństwie... z cyklu patologie organów (nie)sprawiedliwości.

Adwokaci i ich mataczenia, czyli ciemna strona palestry - stale uaktualniany dział - adwokackie oszustwa - znanych i mniej znanych pasożytów z zakupionymi aplikacjami i dyplomami prawniczymi.

AKTUALNOŚCI

02-06-2006 Znany adwokat aresztowany za korupcję i nakłanianie do fałszywych zeznań 

CBŚ zatrzymało, a sąd aresztował w czwartek byłego adwokata liderów gangu pruszkowskiego, w tym także "Uchala", herszta przestępców z Wyszkowa mec. Andrzeja P. 
 Areszt dla mecenasa na trzy miesiące.
Nie jest łatwo zebrać dowody przestępstwa adwokata, pewnie jeszcze trudniej przekonać sąd o konieczności jego aresztowania. W tym wypadku nie było wątpliwości. Mec. P. może próbować mataczyć, bo ma już zarzut nakłaniania do składania fałszywych zeznań. Grozi mu też wysoka kara - nawet dziesięć lat więzienia - bo drugi zarzut dotyczy wręczenia łapówki policjantowi.
Andrzej P. dał się przed laty poznać jako adwokat "Słowika" i "Bola", liderów gangu pruszkowskiego. Obu dawno już nie reprezentuje. "Pecha" przyniosło mu dopiero pojawienie się u boku Sławomira O. ps. "Uchal", lidera gangu z Wyszkowa.
Usługi dla "Uchala" już raz doprowadziły mecenasa P. na ławę oskarżonych. Odpowiadał za przedstawienie w sądzie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego nieprawdę. Wynikało z niego, że znany ginekolog z Instytutu Matki i Dziecka (zresztą znajomy mec. P.) przyjął na oddział żonę "Uchala" Marzenę O. Sąd zgodził się, by w tej sytuacji "Uchal" wyszedł z aresztu za kaucją. Po latach wyszło na jaw, że Marzeny O. na oddziale nie było. Kobieta została skazana.
Proces adwokata - pośrednika - od czterech lat nie może się zakończyć i sprawie grozi już przedawnienie.
Kolejny przekręt adwokata, to nieformalne widzenia w policyjnym areszcie. 
Marzena O. nielegalnie odwiedzała tam "Uchala" sądzonego w sprawie o gwałt zbiorowy (na kelnerce, historia z lat młodości). Policjant, który brał za pieniądze (300-400 zł) za wpuszczenie "Uchalowej", przyznał się do winy i wydał mecenasa.
Prokuratura postawiła adwokatowi korupcyjny zarzut, jednak śledztwo trwało, bo adwokat żądał konfrontacji z policjantem. Najśmieszniejsze w tym, że gdy obaj stawili się w prokuraturze, mecenas rozmyślił się i do konfrontacji nie doszło. Za adwokat zaczął nakłaniać policjanta, by ten zmienił zeznania. Funkcjonariusz zawiadomił śledczych o tej rozmowie.
Tym samym pojawił się nowy zarzut dla mecenasa, co zdecydowało o jego zatrzymaniu przez Centralne Biuro Śledcze i wniosek o areszt.

Czy zakończą się adwokackie przekręty? - niech ta sprawa będzie ostrzeżeniem dla tych pasożytów.   
 

12.04.06r - zakupiony adwokat Robert Dzięciołowicz kolejny raz utrudnia rozpoczęcie  procesu gangsterów z Wołomina Adwokat blokuje proces gangu z Wołomina

O zachowaniu mec. Dzięciołowicza będzie poinformowana okręgowa rada adwokacka. - Jeśli dostał zawiadomienie i nie przyszedł, to jest to przewinienie dyscyplinarne. Po skardze sądu rozpocznę postępowanie dyscyplinarne - mówi rzecznik Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Krzysztof Stępiński.
Na ławie oskarżonych zasiadają m.in. członkowie gangu z Wołomina: Robert R. pseudonim "Rudy", Jacek K. "Citek" i Dariusz B. "Jogi". To następcy Jacka K. "Klepaka", młodego bossa Wołomina zastrzelonego w 2002 r. w Mikołajkach. Prokuratura chce ich rozliczyć za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami i haracze. Proces ma też wyjaśnić, czy to oni nakłaniali do zabójstwa Adama Ch., członka gangu, który miał paść ofiarą wewnętrznych porachunków.

11 grudnia 2005 r. - Oszuści w togach

Dlaczego adwokat, który oszukiwał klientów i przeciw któremu toczą się sprawy w sądzie, zostaje sędzią sądu dyscyplinarnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej? Dlaczego inny adwokat, który naciągał ludzi na dziesiątki tysięcy złotych, mógł latami praktykować w zawodzie? - Brak reakcji ze strony samorządu adwokackiego i prokuratury świadczy o tym, jak chore jest nasze państwo - mówi prof. Andrzej Rzepliński z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Pięć lat temu przed sądem w Legnicy skazany został syn Elżbiety Czerwińskiej, oskarżony o rozbój. Kobieta nie pogodziła się z wyrokiem 3,5 lat więzienia. Postanowiła walczyć o ułaskawienie syna, nie szczędząc pieniędzy na adwokatów. Od swojej koleżanki dowiedziała się, że najbardziej skutecznym w podobnych sytuacjach adwokatem w Legnicy jest mecenas Roman L. Mecenas podjął się zadania, ale z zastrzeżeniem, że będzie musiał wyłożyć sporo pieniędzy

- Przyjeżdżał do mnie i opowiadał, że nie da się sprawy ruszyć, jeśli nie zje obiadu z sędzią Regulskim, bratem prezesa wydziału karnego – mówi Elżbieta Czerwińska. – Dałam na ten obiad tysiąc złotych. Za parę dni przyjechał, powiedział, że zjadł obiad – wszystko da się załatwić.
Mimo tych obietnic, sprawa ciągle tkwiła w martwym punkcie. Mecenas twierdził, że akta są blokowane przez sąd. Opowiadał również, że skorumpowani sędziowie domagają się pieniędzy za załatwienie ułaskawienia. Dawał jednak do zrozumienia, że jego znajomości są bardzo rozległe.
- Opowiadał, że rozmawiał z Barbarą Labudą i ona dopilnuje, że sprawa będzie załatwiona – mówi Elżbieta Czerwińska. – Powiedział, że Julia Pitera będzie trzymać rękę na pulsie. Powoływał się na prokuratora Kaucza. Byłam w Warszawie, widziałam, jak wchodził do ministerstwa sprawiedliwości. Autentycznie wierzyłam, że rozmawia z tymi ludĽmi.
Mecenas L. z nikim nie rozmawiał – Julia Pitera i sędzia Marek Regulski kategorycznie zaprzeczyli, by kiedykolwiek omawiali z nim jakiekolwiek sprawy. Sam mecenas L. także wypiera się kontaktów z nimi. Przeczy też, jakoby kiedykolwiek zajmował się sprawą syna Elżbiety Czerwieńskiej. Choć jest na to dowód: pani Elżbieta, kiedy zrozumiała, że jest oszukiwana, zamontowała w swoim domu ukrytą kamerę i zarejestrowała rozmowy z mecenasem na temat syna, pieniędzy, kontaktów. Pada tam też kwota 35 tys. zł. Mecenas L. twierdzi, że nagrania to oszustwo.
- Ta kaseta to manipulacja, prowokacja UB i policji względem mojej osoby, tak samo jak kaseta z rozmową Wałęsy z bratem w Arłamowie – powiedział mecenas Roman L. reporterce Superwizjera. – Ta pani prawdopodobnie podała mi narkotyk, taki sam, jaki rozprowadzała z synem w szkole, której jest dyrektorką.
Elżbieta Czerwińska wydała na mecenasa L. 35 tys. zł. Kiedy po dwóch latach nie miała z czego płacić, mecenas zniknął. Pani Elżbieta postanowiła sama walczyć z nieuczciwym adwokatem. Trzy lata temu zaczęła studia prawnicze, aby nauczyć się dochodzić swoich praw.
za superwizjer.onet.pl

Przypominamy też wcześniej poruszane w czasopiśmie sprawy  nieetyki adwokackiej samej Naczelnej Rady Adwokackiej, Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie, sprzedajnych adwokatów nie znających prawa i procedury sądowej takich jak : 
BYSTRZANOWASKI JANUSZ - oszustwo adwokata z Tarnowa 
Jerzy Kawalec z Zespołu Adwokackiego nr 4 w Rzeszowie,

GRZEGORZ BARAN
z Rzeszowa
Adwokaci i ich mataczenia, czyli ciemna strona palestry.

i inni z działu: ADWOKATURA

Dyskusyjno-informacyjne artykuły o społeczeństwie w dziale: 
 ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia
i wiele innych w kolejnych działach czasopisma "AFERY PRAWA":
   SˇDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH WŁADZ INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Servena
04-01-2015 / 17:10
I came, I read this article, I coerqnued. vzjsdtnr.com [url=olaisy.com]olaisy[/url] [link=mgsutcc.com]mgsutcc[/link]
~Brunazinha
24-12-2014 / 05:50
A Joana Vasconcelos pela qualidade detmnsorada" rel="nofollow">vbkjctnhe.com">detmnsorada je1 alcane7ou um estatuto de topo e mais uma vez vai surpreender tudo e todos.O pale1cio e9 grande, como grande e9 o desafio mas a artista vai mais uma vez superar-se, pois je1 demonstrou estar e0 altura.
~Fateh
24-12-2014 / 01:07
Graham, I would also add that FG's vary much more than SG's. In the logs, they often vary by 3 or 4 points. And in the Whitbread Gravity Book you see the same thing," rel="nofollow">xuwpxlgs.com"> epcesially in draught beer. But you are correct that the real FG of the Younger's beers would have been lower than I've indicated.
~Abasady
20-12-2014 / 12:49
I'm sure I will have, I couldn't reply to all the mesgases as I was getting loads and was just trying to keep up with the pictures!I'm afraid I haven't got those two printed as physical CD's, don't think I would sell enough to justify it.
~Phattana
20-12-2014 / 12:23
Mmmmm these look sooo yummy and very pretty! I would love to do a csuroe on cake decorating ... will have to see if there are any classes local to me. Look forward to hearing your exciting news :-)Lisa x
~voyfpcvbq
25-08-2012 / 11:06
~jjlcor
23-08-2012 / 04:59
~Fresitha
22-08-2012 / 10:07
Noclegi jak na Ukrainę to może drogo ale za te 32zł spaliśmy w naprawdę dorbych hotelach nie licząc Kołomyji u nas za taki nocleg trzeba zapłacić około 100 200zł , spaliśmy także pod namiotem ale po spaniu w terenie dość mocno się przeziębiłem , i pf3źniej wybieraliśmy lepsze kwatery. Na Ukrainie się dużo zmieniło ostatnio byliśmy na Ukrainie trzy lata temu na Podolu i trudno porf3wnywać bo rf3żne regiony dość znacznie się od siebie rf3żnią . Wtedy noclegi w hotelach wychodziły około 20zł ( ale co to były za hotele brak ciepłej wody , łazienka na korytarzu brudno i obskurnie )Teraz nadal zdarzają się pokomunistyczne hotele molochy , ale jest też duży wybf3r nowoczesnych obiektf3w w standardzie europejskim naprawdę za rozsądną cenę ale już nie za prawie darmo. Lecz zjeżdżając na mniej uczęszczane szlaki dobrze zawsze liczyć na swf3j namiot i jeśli jest to dłuższy wyjazd i pasuję się zmieścić w pewnej sumie pieniędzy to nocleg pod namiotem nic nie kosztuje , my mogliśmy sobie pozwolić na nocleg w hotelach gdzie lepiej wypoczęliśmy i mogliśmy wziąć np.: ciepły prysznic , i na pewno można poczuć się bardziej bezpiecznie niż gdzieś w krzakach lub polu.No i więc pozwoliliśmy sobie na odrobinę burżujstwa? :> Choć spanie pod namiotem ma swoje dobre strony i przy większej grupie ludzi chętnie zamieniłbym dobry hotel na gwiazdy nad głową . Więc podsumując zawsze planujemy żeby mieć kilka noclegf3w pod namiotem a kilka gdzieś gdzie można wziąć prysznic i będzie zawsze sucho ale w praktyce to rf3żnie wychodzi.
~Irena Legnica
02-05-2011 / 07:48
W wielu miejscach na świecie, gdzie podkładane są bomby, gdzie giną niewinni ludzie łamane jest prawo człowieka. Co z tego, że trąbią: demokracja, konstytucja, prawa człowieka etc. Zakłamanie, patologia, aktorstwo, dbanie o swoje 4 litery... Nie chcecie terroryzmu??? Walkę zacznijcie od siebie: od najważniejszych urzędów w krajach: sądów i prokuratury. Dopóki tego nie zrobicie : WY NIE BĘDZIECIE PRZESTRZEGAĆ PRAW CZŁOWIEKA , DOPÓTY BĘDĄ GINĄĆ NIEWINNI LUDZIE W AKTACH TERRORU. Czas aby społeczeństwo na całym świecie zrozumiało dlaczego tak się dzieje. W wielu przypadkach jesteście winni WY korupcyjni i układający się ludzie za śmierć niewinnych osób, którzy zginęli od aktów terroru...Ponieważ to wy doprowadzacie ludzi do nienawiści, która później przekłada się na terroryzm. To wy łamiąc prawo, bo imunitet, bo musimy swojego kolesia chronić(nie ważne, że jest psychopatą - mordercą, to prawnik, był w telewizji, był radnym, szefem UW na Dolny Śląsk, ma kumpli w rządzie, nie ważne, że żywi nienawiść do Polaków, bo potomkowie- nie Polacy przekazali jemu nienawiść. Mądry Polak po szkodzie. Obudźcie się, bo "popłyniecie" w pierwszej kolejności wy, w pierwszej kolejności hitler zabijał elity. To takie proste... Naprawdę możemy być fajnym krajem.
~Irena Legnica
10-04-2011 / 08:31
Żądam tablicy upamiętniającej ofiiary korupcji i układów w sądach, Policjanta z Chojnowa i innych ludzi których doprowadzono do samobójstwa lub zmarli przez wyczerpanie organizmu na każdym budynku sądu i prokuratury w naszym kraju. Można uratować przez to życie jeszcze żyjących ludzi. Jak myslicie dlaczego Rosjanie zmienili tablice? Odpowiedź jest prosta: z tego samego powodu z jakiego moje żądanie nie zostanie spełnione... Ratujcie żywych zmarłym nie wrócimy życia.