Winny, niewinny, poszkodowany 

Życie z piętnem mordercy na Leszka Jegera wszyscy wydali wyrok, jeszcze zanim zrobił to sąd

Jeszcze rok temu prokurator twierdził z całą stanowczością, że Leszek J. uczestniczył w strasznej zbrodni. Dwanaście miesięcy później musiał się poddać i przyznać: Leszek Jeger nie zabił i nie zlecił morderstwa. Jest niewinny.

Leszek Jeger spędził pół roku w areszcie śledczym w Koszalinie podejrzany o udział w zamordowaniu żony i dwóch córek. Policja, prokuratura, znany detektyw, rodzina zamordowanej żony i niektóre media osądziły go i skazały już przed wyrokiem. Podobno były „żelazne dowody”. Tymczasem 22 marca prokuratura w Koszalinie stwierdziła: „Leszek Jeger nie zabił i nie zlecił zbrodni”. I tak Leszek Jeger z podejrzanego o okrutny mord stał się osobą poszkodowaną.

Zaginięcie 

Ta zbrodnia przed rokiem wstrząsnęła całą Polską. Beata Jeger, mieszkanka Hamburga i właścicielka gospodarstwa agroturystycznego w Chłopach, spędzała ubiegłoroczne wakacje w Polsce z córkami. Nie towarzyszył im mąż Beaty, Leszek, ponieważ para od jakiegoś czasu była w separacji. 18 lipca Beata i jej córki zniknęły, nie zabierając paszportów ani bagaży. Leszek poszukiwał ich za pośrednictwem policji, agencji detektywistycznej, polskiej i zagranicznej prasy, a nawet jasnowidzów. W poszukiwania zaangażował się Interpool, ale i to nie przyniosło żadnych rezultatów. Beata z dziećmi zapadli się jak kamień w wodę. 

– Nasz związek przeżywał kryzys – mówił wtedy Leszek. – Od października 2003 roku byliśmy w separacji. Żona nie mogła się z tym pogodzić. Kiedy spotykałem się z dziećmi w weekendy i odwiedzałem je w tygodniu, żona bywała czasem przyjazna, a czasami dochodziło do ostrej wymiany zdań. Mimo że zostawiła paszporty podejrzewam, że udało jej się wyjechać do USA, gdzie mieszka jej matka. Chce się na mnie zemścić, pozbawiając mnie kontaktów z dziećmi, które kocham. 

Zbrodnia 

24 kwietnia ub.r. na polu w Chłopach, 200 metrów od gospodarstwa agroturystycznego, znaleziono zakopane ciała trzech osób. Po sekcji zwłok okazało się, że są to szczątki Beaty i jej dwóch córek – Laury (11 lat) i Bianki (13 lat). Jak ustaliła prokuratura, kobieta i jej córeczki zginęły w nocy z 17 na 18 lipca. Ofiary zostały uduszone na terenie posesji. Najpierw zginęła matka, a potem dziewczynki. Były duszone paskiem i rękoma. Następnie zwłoki zostały przeniesione do dołu wykopanego 200 metrów od domu. 

Prokuratur rejonowy w Koszalinie wydał wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech podejrzanych o zbrodnię mężczyzn: Leszka – męża Beaty, Rafała J. – pracownika gospodarstwa i Andrzeja K., lokatora. Choć Leszek nie przyznawał się do winy, miał alibi, bo kiedy doszło do zbrodni, był w Niemczach, prokurator twierdził, że są mocne dowody, na jego udział w mordzie. Andrzej K. i Rafał J. składali sprzeczne zeznania co do przebiegu wydarzeń i zrzucali winę na męża i ojca ofiar. Początkowo twierdzili, że to on zaplanował morderstwo i uczestniczył w nim. Później, że umówił się z jednym z nich w restauracji i zaproponował 10 tys. złotych za morderstwo. 

Areszt 

O niewinności Leszka od początku byli przekonani jego rodzice i przyjaciółka Urszula, z którą był związany od dwóch lat. To dzięki temu, że słali do sądu dziesiątki pism i dostarczali dowody jego niewinności, Leszek po pół roku w końcu opuścił areszt. Bo dowodów świadczących za wersją Leszka Jegera już od początku było wiele. W czasie, kiedy doszło do zbrodni, mężczyzna pracował w Hamburgu. Był w teatrze, spotkał się z przyjaciółmi. Tam też dokonał przelewu alimentów na konto żony. Kiedy jednak prokurator dostał niezbite dowody na nieobecność Jegera w Polsce, zmienił zarzut z bezpośredniego udziału w zbrodni na „sprawstwo kierownicze”. Na podstawie pomówień Rafała J. – kryminalisty, ze skłonnością do konfabulacji – oskarżył Leszka Jegera o zlecenie zabójstw. 

Motywem miała być polisa na życie jego żony. Tyle że zamordowana nigdy takiej polisy nie posiadała! Jeger jednak pozostawał w areszcie z piętnem mordercy żony i dzieciobójcy. 

Niewinny 

17 września ubiegłego roku sąd okręgowy, po zapoznaniu się z aktami, wytknął prokuraturze wiele błędów i podjął decyzję o zwolnieniu Jegera z aresztu. Jednak wciąż ciążyło na nim podejrzenie, więc co drugi dzień musiał meldować się w komisariacie. Dopiero 23 marca tego roku mężczyzna dostał oficjalne pismo z prokuratury z informacją o swoim uniewinnieniu. 

– Jak się dziś czuję? Czuję ulgę, że nie noszę już piętna mordercy, ale jak można się czuć, tracąc dzieci i czytając w prasie tytuły: „Ojciec udusił, ojciec zakopał” czy „Chcę dla niego kary śmierci”? Moje życie legło w gruzach. Przez ten rok byłem na utrzymaniu rodziców-emerytów, bo w pracy zostałem zawieszony. Gdyby nie ich pomoc, gdyby nie Urszula, moja przyjaciółka, która też była bezasadnie aresztowna i straciła pracę, gdyby nie pomoc Krzysztofa Orszagha i moich adwokatów, pewnie do dziś byłbym w areszcie. 

Leszek Jeger ma ogromy żal do wielu osób i instytucji. Do policji i prokuratury za opieszałość. Do detektywa Rutkowskiego za nierzetelność i brak profesjonalizmu, do brata żony o manipulowanie faktami i oskarżanie go o zbrodnię. I jeszcze do mediów – za wydanie wyroków przed werdyktem sądu. 

– Kiedy zdołam uporządkować swoje życie, wystąpię do sądu o odszkodowania od mediów za zniesławienie i straty moralne. Zaś w przyszłości myślę o założeniu stowarzyszenia ludzi poszkodowanych przez media. Bo ich chwytliwe tytuły, bezasadne oskarżenia, ferowanie wyroków już niejednemu człowiekowi złamały życie. Wystapię także o odszkodowanie od skarbu państwa za to, że choć moja niewinność była oczywista, siedziałem w areszcie z piętnem zabójcy. 

Data: 13.05.2005  MAGDA OMILIANOWICZ


Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej WYDAWNICTWA AFERY PRAWA
 KANDYDACI NA PREZYDENTURĘ W POLSCE NA 2005r. w stałym opracowaniu i uzupełnianiu...
UJAWNIĆ PRAWDĘ - LISTA PODKARPACKICH AGENTÓW SB - kiedy Warszawa opublikuje listę swoich agentów? - czy są tam jeszcze nieskorumpowani odważni urzędnicy??? (z jajami:-)
prof? ANDRZEJ ZOLL - Czyj to rzecznik? - na pewno nie polskich praw i interesów - prawda i mity o rzeczniku 
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI
Państwo w Państwie - czyli misja Żydów w Polsce?
Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"??? Lista Wildsteina - nie tylko agenci SB
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? 
KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN??? -  UKRYWANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - tylko przekręty w SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach: Aleksandra Kwaśniewskiego, Józefa Oleksego, Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza,  Wiesława Kaczmarka, Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Zmiany przepisów KPC obowiązujące od 2005r.

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników... jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 
RAPORT NOWAKA - wydawnictwo niezależnego posła Zbigniewa Nowaka.

WWW.AFERY.PRX.PL - NIEZALEŻNE WYDAWNICTWO PROWADZONE PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.