Ciężka urzędnicza dola?

Przyjęło się za czasów komuny, że urzędnik to PAN i WŁADCA, a obywatel to ŚMIEĆ. 
Mamy szereg urzędniczych stanowisk, bardziej i mniej potrzebnych. Jeżeli te istniejące przy urzędzie gminy, powiatu, czy wojewodzie są z reguły użyteczne  dla obywatela, to stanowiska urzędnicze
przy kancelarii prezydenta, premiera, ministrów - których naprawdę jest co najmniej setka, które zatrudniają  setki niekompetentnych urzędników, którzy kosztują nas setki milionów złotych, są dla zwykłego obywatela RP z reguły niedostępnymi i nieużytecznymi społecznie instytucjami urzędniczymi. Ich rola polega na zbyciu wszelkich osób pokrzywdzonych przez niższe urzędy - czyli zbyciu natrętów. 
Każdy kolejny rząd przed wyborami głosi slogan o ograniczeniu wydatków i liczby stanowisk urzędniczych, zaś po wyborach ich liczba zawsze zwiększa się. Są to świetne fuchy dla rodziny i znajomków, za których utrzymanie i wyposażenie płaci obywatel-podatnik. W 50% takich instytucji publicznych rola takich "wyższych urzędników" (niby specjalisty) ogranicza się do potocznego "pierdzenia w fotel". Nikt ich nie rozlicza z efektów pracy (przeważnie ich nie mają), jak też nie wnika w sens istnienia takiego stanowiska. 

Jedną z takich dziwnych instytucji jest Rzecznik Praw Obywatelskich. Kaczyński w projekcie nowej konstytucji już przewidział likwidację tej korupcyjnej struktury władzy. 
A tak dla informacji czytelników, to podobne instytucje zawodowych rzeczników (lekarski, adwokacki, sądowy, czy rządowy itp.) mają za zadanie obronę interesów swojej kliki, a nie praw obywatelskich. 

Jak działa ta struktura pokażemy na przykładzie sprawy Andrzeja Lobrowa, chociaż mataczenia w sprawie Zdzisława Raczkowskiego też są opisane. 
Zgodnie z tym co wyżej opisałem, rzecznik odmówił interwencji pomimo że teoretycznie leży to w jego kompetencji. 
Dlatego A. Lobrow przesyła swoją skargę do wyższej instytucji, czyli Kancelarii Sejmu i informuje o tym posłów. 
W imieniu Kancelarii odpowiada  specjalista (blondynka?) Małgorzata Niebieszczańska. Tam podobno same specjalistki urzędują - ciekawe od czego? Specjalistka wciska kit, który nic nie ma wspólnego ze sprawą A. Lobrowa. Ten numer na paragrafy już na nikim nie robi wrażenia. 

lobrow_kancel.s1.gif (22265 bytes) lobrow_kancel.s2.gif (17692 bytes)

Takie olewające urzędnicze pisma mają zwykle typową końcówkę - cyt: należy stwierdzić, że brak jest podstaw prawnych do podejmowania działań w oczekiwanym przez Pana zakresie.
- a może urzędnikom brak kompetencji?, może idą na łatwiznę?, może dla zwykłego obywatela nie chcą narażać swej kariery, wolą ukryć mataczenie innego urzędnika?, może po prostu są leniwi?
Każdy urzędnik wymyśli szereg usprawiedliwień, dlaczego coś nie zostało zrobione, pokrzywdzony też dzisiaj nie jest gorszy. 
Tu mamy przykład, jak ze swojej strony widzi takie olewanie swojej sprawy Andrzej Lobrow.

W tej sytuacji A. Lobrow powiadomił o stanie faktycznym Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
O interwencje zwrócił się do posłów: Zbigniewa Nowaka, Jana Olszewskiego i Zbigniewa Wassermanna.

lobrow_kancel.odp.s1.gif (32131 bytes) lobrow_kancel.odp.s2.gif (37754 bytes)

Kiedy urzędnicy będą w stanie w swej ograniczonej mózgownicy zrozumieć, że ich rola to służyć obywatelom?
Najśmieszniejsze w tym wszystkich jest, że podobno prof. Andrzej Zoll też przymierza się do kandydowania na Prezydenta RP? 
Mam pytanie: Czy nie znajdzie się na kandydata POLAK, tylko kolejny Żyd ma mieszać w polskich interesach i znieważać POLAKÓW?
Jeżeli A. Zoll jako Rzecznik Praw Obywatelski wykazał się niekompetencją, stronniczością, nie potrafi kierować tą instytucją, to niby jak miałby rządzić Państwem? 
Z doświadczenia wiadomo, że prawnik nie zna się nawet na prowadzeniu kiosku  warzywniczego, a co dopiero mówić o kierowaniu Państwem?

RPO. bilans 2004 r.
Urzędnicy i sądy pod obstrzałem

W ub.r. do Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęło prawie 60 tys. skarg (ponad 3962 więcej niż w roku poprzednim). Obywatele narzekają na bezduszność urzędników, uciążliwą biurokrację, wysokie opłaty sądowe, ciągnące się latami sprawy w urzędach oraz niską skuteczność organów ścigania. Ponad 50 proc. zgłoszonych interwencji można by załatwić podczas pierwszego kontaktu z instytucją, gdyby urzędnik chciał być przewodnikiem petenta w jego problemach, a nie przeciwnikiem. Z listów do RPO wynika, że na przekór rządowym komunikatom o wzroście gospodarczym poszerza się zakres biedy i bezradności społeczeństwa.
JKR

Nowe publikacje o tematyce aferalnej i korupcyjnej WYDAWNICTWA AFERY PRAWA
 KANDYDACI NA PREZYDENTURĘ W POLSCE NA 2005r. w stałym opracowaniu i uzupełnianiu...
UJAWNIĆ PRAWDĘ - LISTA PODKARPACKICH AGENTÓW SB - kiedy Warszawa opublikuje listę swoich agentów? - czy są tam jeszcze nieskorumpowani odważni urzędnicy??? (z jajami:-)
prof? ANDRZEJ ZOLL - Czyj to rzecznik? - na pewno nie polskich praw i interesów - prawda i mity o rzeczniku 
CO BĘDZIE Z TĄ POLSKĄ POD ŻYDOWSKĄ WŁADZĄ?  PISMO DO KOFI ANANA SEKRETARZA GENERALNEGO ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH (ONZ) - SKARGA KOMITETU NARODOWEGO POLSKI
Państwo w Państwie - czyli misja Żydów w Polsce?
Dla kogo elitarne stowarzyszenie "ORDYNACKA"??? Lista Wildsteina - nie tylko agenci SB
KIM NAPRAWDĘ JEST PREZYDENT R.P.???? 
KWAŚNIEWSKI, CZY MOŻE STOLZMAN??? -  UKRYWANE FAKTY Z ŻYCIA KWAŚNIEWSKIEGO - tylko przekręty w SLD?
"CZY JOLANTA KWAŚNIEWSKA  MA SZANSE  ZOSTAĆ PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ???"
czy fundacje "piorą pieniądze?" , zostały tylko wspomnienia J. Kwaśniewskiej
"Bóg Honor Ojczyzna" - krzyż narodu polskiego? - Judaizm, czyli "Jak rozpoznać Żyda".
TAJNE - JAWNE TAJEMNICE PAŃSTWOWE?
Raport o działalności pułkownika Władimira Ałganowa z KGB w sprawach: Aleksandra Kwaśniewskiego, Józefa Oleksego, Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza,  Wiesława Kaczmarka, Jana Kulczyka.
TYLKO ŻEBRZĄCE "PRUSKIE POWIERNICTWO" ??? , czy kolejny “Drang nach Osten"???
witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO  i dodatkowo:

Zmiany przepisów KPC obowiązujące od 2005r.

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

tym samym dochodzimy do setna sprawy, czyli  "Raportu o stanie sądownictwa polskiego", ale to tylko dla osób myślących, a więc nie dla prawników... jasne, że terror rodzi terror, tak więc z uwagi na typowo stalinowskie prześladowanie  mojej osoby i prowadzonej działalności publicystycznej, moim celem jest obnażenie impotencji organów władzy...

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 
RAPORT NOWAKA - wydawnictwo niezależnego posła Zbigniewa Nowaka.

WWW.AFERY.PRX.PL - NIEZALEŻNE WYDAWNICTWO PROWADZONE PRZEZ ZDZISŁAWA RACZKOWSKIEGO.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@prx.pl

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.