Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-07-2014

Premierze Donaldzie Tusk kiedy Pan zrobi porządek z "hołotą prokuratorską" ? ! ?

Po ostatnich wydarzeniach w Polsce trudno się dziwić, że w sposób tchórzliwy unika Pan odpowiedzi na mojego e-maila z dnia 21.05.2014 r. Skoro nie jest Pan w stanie zaprzeczyć, to jednoznacznie z tego wynika, że również i według Pana wiedzy, w Polsce rządzi „hołota prokuratorska”.

Zresztą potwierdzają to poniekąd wypowiedzi Pańskich ministrów, powstaje tylko w tym miejscu pytanie pytanie, jak mógł Pan doprowadzić do sytuacji , kiedy przestępcy z prokuratur są bezkarni, bo rząd od kilku lat nie sprawuje nad nimi kontroli. Faktem jest, ze PiS dostawał do tej pory „łomot” w wyborach, ale Pan dostaje taki sam „łomot” od prokuratury, chociaż jak widać w ogóle nie przeszkadza to Panu.

Uprzejmie Panu przypominam, że to Pan, jako jedno ze sztandarowych haseł rządu, wymieniał walkę z korupcją. Pod Pana bezpośrednim nadzorem jest Centralne Biuro Korupcyjne, do którego w październiku 2008 r. skierowałem doniesienie o korupcji w największym polskim przedsiębiorstwie państwowym – PKP Cargo. CBA nie miało żadnych wątpliwości co do wagi zgłoszonego przeze mnie przestępstwa i w trybie natychmiastowym przekazało sprawę do procedowania przez Prokuraturę Rejonową Warszawa -Wola. Przestępcy „pracujący” w tej jednostce, w sposób skrajnie arogancki, posługując się jawnymi łgarstwami, tuszują tę sprawę od ponad 5 lat. Ta ich przestępcza działalność, jest w całej pełni popierana przez jednostki nadrzędne, a ponieważ prokuratura jest instytucją „niezależną”, więc nie mając nad sobą „bata”, dopuszczają się łamania prawa czasami w sposób wręcz ostentacyjny.

W związku z powyższym, niech mi więc Pan łaskawie wyjaśni, jak chce Pan walczyć z korupcją, skoro przestępstwa tego rodzaju są „badane” przez prokuraturę, a więc przez funkcjonariuszy państwowych, których celem jest tuszowanie przestępstw? (1)

Ostatnio głośna stała się sprawa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Podobne rewizje są niezbędne w kierownictwie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. Zapewne wykażą one skandale, a czasami wręcz przestępstwa w ich „działalności”. Uprzejmie Panu przypominam, ze jako szef rządu ma Pan swojego przedstawiciela w Krajowej Radzie Prokuratury, która powinna zajmować się przestępstwami, dokonywanymi przez funkcjonariuszy tej instytucji. Niech Pan zapyta swojego przedstawiciela, do czego sprowadziła się jego rola w KRP, w sprawie przestępstw funkcjonariuszy, uporczywie tuszujących od paru lat aferę korupcyjną w PKP Cargo? (2)

Ponadto uprzejmie przypominam Panu, że jest Pan także posłem i jako poseł, ma Pan prawo zwrócenia się o wyjaśnienie do prokuratora generalnego. Ponieważ Pańska (była?) koleżanka partyjna, która jest najgorszą w historii marszałkinią Sejmu, po prostu w sposób skrajnie arogancki nie odpowiada na moje pisma, to zwracam się do Pana, jako do szeregowego posła, o doprowadzenie w trybie natychmiastowym do wyjaśnień prokuratora generalnego w sprawie korupcji w PKP Cargo, jak również do wyjaśnień przestępstw funkcjonariuszy prokuratur warszawskich, „zajmujących” się tą sprawą. Chodzi o tryb natychmiastowy, gdyż tuszowanie przez przestępców z prokuratur warszawskich. przez ponad 5 lat sprawy korupcji w PKP Cargo, w przyszłym roku doprowadzi do jej przedawnienia.

Mam nadzieję, że tym razem nie będzie Pan tchórzliwie milczał i podejmie wreszcie skuteczne działania, oraz poinformuje mnie o podjętych krokach. Oczekuję również pełnych odpowiedzi na postawione powyżej oba pytania (dla ułatwienia ponumerowałem je).

Marek Filipowicz
Warszawa

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~darrendemers12
09-04-2015 / 09:28
Ostatnio głośna stała się sprawa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Podobne rewizje są niezbędne w kierownictwie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. Zapewne wykażą one skandale, a czasami wręcz przestępstwa w ich „działalności”. Uprzejmie Panu przypominam, ze jako szef rządu ma Pan swojego przedstawiciela w Krajowej Radzie Prokuratury, która powinna zajmować się przestępstwami, dokonywanymi przez funkcjonariuszy tej instytucji. Niech Pan zapyta swojego przedstawiciela, do czego sprowadziła się jego rola w KRP, w sprawie przestępstw funkcjonariuszy, uporczywie tuszujących od paru lat aferę korupcyjną w PKP Cargo? (2) www.healthcentereddentistrynw.com www.future-of-health-now.com www.northfloridahomehealthcare.com www.healthyhipchick.com www.healthsourceofftwaynenw.com www.womenshealth7.com www.stepsforhealthyliving.com www.momandfitness.com www.christinesfitnesssecrets.com www.corefitnesspersonaltrainers.com
~Aemn
20-12-2014 / 17:08
I think you've just captured the answer pelfectry
~odcisk
18-07-2014 / 18:01
Prokurator generalny usiłował wymusić na prokuratorach stosowanie obowiązującego prawa___www.pg.gov.pl/aktualnosci-prokuratury-generalnej/oswiadczenie-w-zwia Sprawa dotyczy zabójstw dokonanych przez policjantów. Jednakże wytyczne prokuratora generalnego bardzo, ale to bardzo uraziły niektórych z Krajowej Rady Prokuratury_____krp.gov.pl/aktualnosci/uwagi-krajowej-rady-prokuratury-do-projektu-w
~D0nek
16-07-2014 / 21:07
he he he wydymani frajerzy - w życiu !!! to dzięki m.in PR0KURAT0T0M trzymamy Was za tzw. pysk.
~Zekster
15-07-2014 / 22:47
bardzo dobry tytuł - pozdrawiam
~ak
15-07-2014 / 11:33
Równie skutecznie jak do premiera Tuska może Pan pisać na Berdyczów. Ja już to ćwiczyłem i póki co poprzestaję teraz na pisaniu o przestępstwach (bez)prawników w swoich blogach www.adamklykow.bloog.pl i www.adam-klykow.blogspot.com