Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
2 sierpnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 13-05-2013

Czy Polacy mogą wybić się na normalność? Bogdan Goczyński

Ostatniej zimy miałem sporo czasu do przemyśleń. Na kilka miesięcy znalazłem się za kratami w ramach zemsty dewiantów za słowa prawdy w Internecie. Byłem przerzucany z ZK (zakładu karnego) do ZK, a w tych przybytkach spotykałem różnych ludzi. Na początek trafiłem w warszawskim Mokotowie do celi z łysiejącym brodaczem. Wydawał się sensowny, chociaż nie bardzo mogłem zrozumieć historię o podrabianiu jego paszportu i szlifowaniu oczu. Dopiero, gdy usłyszałem, że jest z „nieśmiertelności” i z innego świata, zrozumiałem o co chodzi. Jegomość skończył cztery klasy szkoły podstawowej i był zdiagnozowany jako chory psychicznie. Potwierdził to więzienny wychowawca, pytając mnie o zachowanie się współlokatora. Był  koniec grudnia 2012, a w celi widziałem postanowienie sądu o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu z maja tegoż roku.

Inną historię miałem po przetransportowaniu mnie do Tarnowskich Gór. W pięcioosobowej celi był młody człowiek o bardzo spokojnym usposobieniu. Jak powiedział, do aresztu trafił za dźgnięcie nożem ochroniarza w supermarkecie. W sumie ochroniarzowi nic specjalnego się nie stało, natomiast czyn był jak najbardziej karalny. Rzecz w tym, że ów młody człowiek był wcześniej w szpitalu psychiatrycznym. Widziałem jego wypis ze szpitala i diagnozę choroby nieuleczalnej. W celi spotkaliśmy się w styczniu 2013 a postanowienie o tymczasowym aresztowaniu było z sierpnia 2012 i w międzyczasie przedłużone. Spokojne zaś usposobienie owego chłopaka, było spowodowane lekami, które mu podawano.

Zgodnie z prawem areszt tymczasowy daje się na 3 miesiące, po czym ewentualnie sąd może go przedłużyć na wniosek prokuratora. W obu opisanych przypadkach areszt był przedłużany. Jeżeli nawet pierwszą decyzję sądu o areszcie na 3 miesiące można byłoby tłumaczyć brakiem wiedzy o chorobie psychicznej więźniów, to przy przedłużaniu aresztu takiego wytłumaczenia już nie było. A jednak chorzy psychicznie byli przetrzymywani przez długi czas w więzieniu razem ze zdrowymi ludźmi z całym ryzykiem z tym związanym.

Podam też swój przykład.  Jedną z podstaw do mojego aresztu był wytoczony mi proces karny za rzekome zniesławienie poprzez artykuły w Internecie i niestawienie się na wezwania sądu, których zresztą mi nie doręczano. Gdy po przewiezieniu mnie do Tarnowskich Gór „rozprawa” się odbyła, okazało się że sędzia nie był od niej przygotowany. Nie uzyskał podstawowych dokumentów, w tym notatki policji, o które wnioskowałem. A dokumenty te potwierdziłyby że moja była próbowała zrobić ze mnie wariata, a także że byłem pobity przez jej przyjaciela i że oskarżenie jest bezpodstawne. Jak się wydaje, sędzia albo nie zadał sobie trudu przeczytania akt, albo nakazując aresztowanie mnie, chciał pokazać kto tu rządzi. Być może zresztą i jedno i drugie. Poza tym, jak się okazało w innej z wielu spraw, które mi wytacza oskarżycielka, są poważne wątpliwości co do jej wiarygodności a w swoich kłamstwach zupełnie pogubiła się. Być może zresztą dlatego jest tak wspierana przez system. Ludzie o podobnych osobowościach mają tendencję do trzymania się razem.

Podobne przykłady mógłbym mnożyć, a obserwując sądownictwo, prokuraturę i całą resztę, odnoszę wrażenie, że osób zdrowych psychicznie tam po prostu nie ma.

Od wielu lat przyglądam się kolejnym ministrom sprawiedliwości. W niezależnych mediach nie słyszy się dobrego słowa o polskich sądach. Nadużycia władzy, arogancja i pogarda dla zdrowego rozsądku są na porządku dziennym. Kolejni zaś ministrowie wprowadzają niby reformy sądownictwa, koncentrując się na administracji i zwiększając uprawnienia sędziów. O poprawie jakości orzekania nie ma mowy. Co więcej, obie główne partie idą w tym samym kierunku. Za rządów PiS usunięto ławników z sądów karnych, a PO wyjęła spod kontroli społecznej prokuraturę. A przecież w krajach gdzie wymiar sprawiedliwości cieszy się zaufaniem społecznym, udział obywateli w orzekaniu jest gwarancją rzetelności sądów. Być może rządzącej sitwie chodzi nie tyle o rzetelność sądów, co o władzę a partyjne spory w mediach to teatr dla gawiedzi?

Przez wiele lat stowarzyszenia praw ojca, w tym Porozumienie Rawskie, zabiegały o wprowadzenie opieki naprzemiennej w stosunku do dzieci w rodzinach po rozwodzie. W Sejmie czynione były pozorne ruchy i nigdy nie wprowadzono tej kwestii pod obrady. Podobnie zachował się Trybunał Konstytucyjny nie dopuszczając do rozpatrzenia skargi na kodeks rodzinny faworyzujący rozbijanie rodzin. Rząd przejawia natomiast nadzwyczajną aktywność we wspieraniu związków homoseksualnych. Pamiętamy utarczki Gowina z Tuskiem? Czyżby obłęd zataczał szersze kręgi, poza sam wymiar sprawiedliwości? A może w tym szaleństwie jest metoda? Może figuranci u władzy otrzymują takie instrukcje a w rzeczywistości chodzi o degenerację społeczeństwa i sianie zamętu? Co więcej, jest zadziwiająco duża doza tolerancji społecznej dla ekscesów sitwy. Psycholodzy znają zjawisko zaraźliwości obłędu w stosunku do osób z natury psychicznie zdrowych. Przypuszczam, że taki proces ma właśnie miejsce wśród nas. Zastanawiam się nawet czy Polacy są w stanie stać się normalnym, zdrowym i samodzielnie myślącym społeczeństwem. Istniejący stan rzeczy nie napawa mnie optymizmem.

Bogdan Goczyński

 Więcej tekstów Bogdana:

Blogier Bogdan Goczyński zaatakowany fizycznie w więzieniu na Służewcu.
Sądy milczą wobec wniosków Bogdana Goczyńskiego. Wypuścić Goczyńskiego!
Biuro Spraw Wewnętrznych Policji sprawdza, czy działano na szkodę Bogdana Goczyńskiego ?
Polowanie na Polonusa, czyli Goczyński-gehenna-story
Areszt Bogdana Goczyńskiego uchylony jednak zostaje za kratami. Krystyna Górzyńska
Zapraszamy 9.01.2013r do Sądu Okręgowego w Gliwicach w sprawie aresztowania Goczyńskiego - co działo się z Bogdanem w areszcie na Mokotowie ? ! ?
Goczyński przepadł w więziennych lochach. Nikt go nie widział od 17 grudnia. Krystyna Górzyńska
Kiedy Policja wyjaśni, dlaczego dezinformuje Sądy w sprawie Goczyńskiego? Krystyna Górzyńska
Atak policyjno-sądowy na Bogdana Goczyńskiego, twórcę Obywatelskiego Sądu Przysięgłych.
Bogdan Goczyński, bloger walczący z mafią sądową, Święta i Nowy Rok spędzi w areszcie - został aresztowany w warszawskim sądzie.
Jak mafia wymiaru (nie)sprawiedliwości okrada obywateli polskich - Bogdan Goczyński
Tradycja Gestapo i NKWD żywa w III RP Bogdan Goczyński
Represje organów władzy o bezprawnych aresztowaniach opowiadają blogierzy Bogdan Goczyński i Rafał Gawroński
Kryminalny charakter wymiaru sprawiedliwości Bogdan Goczyński
Zabić w majestacie prawa... Bogdan Goczyński wolny!
Sąd Okręgowy w Warszawie wzywa niezależne media do usunięcia materiału filmowego z posiedzenia dotyczącego aresztu Bogdana Goczyńskiego. Cóż, musimy Sądowi… odmówić. To posiedzenie było jawne – z mocy prawa. Kolejny spektakl 25 lipca godz.10 - my tam
Warszawa - w sądach łamią prawa konstytucyjne Bogdana Goczyńskiego - komentarz Rebeliantki.
Pseudo-obrońcy interesów dzieci kontra uwięziony Bogdan Goczyński
Blogier Goczyński Bogdan znowu zatrzymany - Rebeliantka
Misja – zniszczyć rodzinę. Wiarygodność Trybunału Konstytucyjnego. Bogdan Goczyński
Kto nas wykańcza? - patologie w polskim sądownictwie Bogdan Goczyński
Jak kradnie się polską własność! Bogdan Goczyński
Stwórzmy własne sądy! Bogdan Goczyński
Trybunał Konstytucyjny – szacowne grono oszustów Bogdan Goczyński 
Goczyński na „wolności”. Dziennikarz AP ujawnia nowe fakty odnośnie funkcjonowania aparatu zamordyzmu.  
udręki Bogdana Goczyńskiego, blogiera i dziennikarza AP
Napisałam do aresztu w Tarnowskich Górach ws Goczyńskiego. Was też proszę, interweniujcie.
17.10.2011r - Kolejny protest pod więzieniem w Tarnowskich Górach w sprawie aresztowanego Bogdana Goczyńskiego.
Bogdan Goczyński skazany na śmierć... w Polsce
Goczyński więźniem politycznym. Manifestacja w czwartek Warszawie
Wniosek Goczyńskiego o przerwę w błędnie zasądzonej karze. Wspomóżmy!
BOGDAN GOCZYŃSKI - i rozmowy z nim w więzieniu...
Zamknięto znanego dziennikarza AP i blogera Bogdana Goczyńskiego
Zbrodniczy system sądowy. TVG-9 - wywiad Klaudiusza Wesołka z Bogdanem Goczyńskim
Rzeczpospolita przestępcza. Bogdan Goczyński
Walka o prawa ojców. Skarga w Trybunale Konstytucyjnym. Bogdan Goczy

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Valmart
22-05-2013 / 17:41
goczyński = życiowa pizda
~Informacja
20-05-2013 / 16:05
@Andy co ty nie powiesz... Andy <-- z informacji jakie posiadam wynika, iż człowiek ten jest osobnikiem żydowskiego pochodzenia, hasbarowskim urabiaczem opinii publicznej, pacjentem psychiatrycznym.
~Andy
19-05-2013 / 21:58
Oba wpisy - od Qwerty i Informacja, pochodzą od jednej osoby. Z informacji jakie posiadam wynika, że człowiek ten jest pacjentem psychiatrycznym.
~Qwerty
18-05-2013 / 02:46
Przepraszam. Miałbym takie przeskromne zapytankos. Co się obecnie dzieje z tą żydowską dziwką Rebeliantką?? Jakby się szmata pod ziemię zapadła... Czyżby ów "miecz" został na dobre złamany? Skasowali głupiej cicpie portal nowy ekran? O jej... no coś strasznego... może... jak się podpiszę, to się wtedy odezwie...
~Dziubal
16-05-2013 / 13:02
Zabrać chciwemu dziadowi (Goczyńskiemu) wszystkie mieszkania! Podzielić majątek pomiędzy nim a żoną na połowę ew. za jego wcześniejsze pobyty w pierdlu w ramach rekompensaty 40% dla żony, 60% dla Goczyńskiego. Udostępnić mu dzieci. Koniec problemów. Wszystko pod okiem kamer. <-- to istotne Ktoś nie chce się z czymś zgodzić? Może to właśnie pan Goczyński nie chciałby takiego rozwiązania.
~endthefed
16-05-2013 / 12:39
Goczynski byl mi znajomym przez wiele lat. Za pomoc w jego trudnej sytuacji po pierwszym rozwodzie odplacil sie niewdziecznoscia. Pozniej okazalo sie ze nasza znajomosc potrafil wykorzystac dla osiagniecia doraznych korzysci. Obawiam sie ze zaangazowanie wielu osob w jego sprawie zakonczy sie tak samo. Nie wchodze w zadne merytoryczne szczegoly tej sprawy. Nie interesuje mnie obecne polskie "prawo". Natomiast jako czytelnik NE widze ze moze bezwiednie kreuje sie tego czlowieka na bohatera. Mozna wywnioskowac po komentarzach wielu innych czytelnikow ze tak ta postac odbieraja. Powstaje nowy zaklamany symbol walki z niesprawiedliwoscia. A to juz duza przesada. best regards
~Informacja
16-05-2013 / 00:11
@endthefed Oh... pamiętam! Brakuje co najmniej połowy wypowiedzi autora. M/n Bogdan G. wypowiadając się za plecami Rebeliantki stwierdził: "Ona jest pierdolnięta - to od tego jedzenia". "Patrz jaka gruba się zrobiła . Popatrz na łokieć." Za plecami Gawrońskiego: "Widzisz jaki brzuch ma? - to też od tego jedzenia. To wstyd żeby facet w tym wieku taki brzuch miał. Popatrz na mnie, czy ja mam coś takiego?" To było w temacie aferyprawa.eu/Interwencje/Biuro-Spraw-Wewnetrznych-Policji-sprawdza- a gdzie nastąpiła cenzura prawdy na portalu, na którym to rzekomo cenzury się nie uprawia. Można jeszcze zobaczyć - widnieją puste karty.
~endthefed
14-05-2013 / 21:14
~Obywatel prawa
14-05-2013 / 10:36
Niestety, ale Pana wnioski wynikające z obserwacji mogą być słuszne. Jest źle, o ile nie bardzo źle. Przeglądając dziesiątki jak nie setki (o większości nie wiemy) spraw różnych osób, które uważają się za niesłusznie skazane, bądź w różny sposób poszkodowane przez Wymiar Sprawiedliwości, uważam że zmiany są konieczne. Tylko kto je wprowadzi? Ławy przysięgłych- udział obywateli w postępowaniach sądowych; rejestracja obrazu i dźwięku z rozpraw oraz ich archiwizacja; możliwość zaskarżenia niektórych postanowień (których się czasami nie daje zaskarżyć); możliwość surowego karania urzędników za błędy- ich nadzór i kontrola (faktyczna! nie ta, gdzie kolejny minister mówi o "niezawisłości" i wszyscy mają być zadowoleni). Co do Pana- czy nie będzie Pan walczył o swoje racje, o odszkodowanie za areszt, itp.? Czy są jakieś szanse-czy wogóle walka ma jakiś sens w Polsce? Ja się poddałem- będę owszem próbował złożyć kasację u RPO ale nie spodziewam się niczego. Pozdrawiam