Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
16 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Konferencja OBWE, Warszawa październik 2009. Spotkanie z dyrektorem biura Office for Democratic Institutions and Human Rights - Janezem Lenarcic.

W Warszawie dzieją się ciekawe rzeczy. W Hotelu Victoria odbywa się za ciężkie pieniądze podatników, konferencja Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Jest to konferencja establishmentu. Tematy są starannie dobrane. Obejmują respektowanie prawa do zgromadzeń i stowarzyszeń oraz prawa do przeprowadzania demokratycznych wyborów, a także o zwalczaniu dyskryminacji i nietolerancji. Zastanowią się też, jak chronić prawa człowieka w kontekście walki z terroryzmem. Wszystko to wygląda pięknie.

Z organizacji pozarządowych zaproszono jednak tylko stowarzyszenia koncesjonowane, trzymane na smyczy i karmione z rąk Brukseli i międzynarodowych fundacji.

Natomiast na ulicy przed hotelem ma miejsce konferencja obywatelska. Jest zorganizowana za skromne środki uczestników, w jesiennym chłodzie bez wygodnej sali, posiłków w restauracji hotelowej i bez usłużnych kelnerów. Do stowarzyszeń obrony praw ojców skupionych w Porozumieniu Rawskim, dołączyła organizacja ziemiańska. Hasła na transparentach mówią za siebie. W Polsce dzieje się źle. Ma miejsce postępująca dyktatura faszystowska, rozbija się rodziny, porywane są dzieci dla wychowywania w oderwaniu od rodziców w domach dziecka lub na sprzedaż do adopcji. Z wykorzystaniem sądów dokonuje się rozbojów dla przejmowania własności prywatnej. Niepokornych zamyka się w szpitalach psychiatrycznych

Jak pokazują jednak zdjęcia, konferencja obywatelska była bardziej widoczna od tej głównej. Być może dlatego, przynajmniej przez pierwsze dwa dni, nie pojawiła się żadna ekipa z głównych stacji telewizyjnych.

Drugiego dnia konferencji organizatorzy konferencji obywatelskiej, zostali zauważeni przez Pana Janezem Lenarcic - dyrektora mieszczącego się w Warszawie biura Office for Democratic Institutions and Human Rights – organizatora konferencji hotelowej i grupa trzech osób została zaproszona na spotkanie. Spodziewaliśmy się możliwości wystąpienia na forum wobec delegatów. To było jednak w opinii organizatorów konferencji „hotelowej” zbyt ryzykowne. Spotkanie odbyło się w zaciszu gabinetu dyrektora w towarzystwie jego młodych asystentek i współpracownic.

Przewodniczący początkowo potraktował nas ze służbowym, nawet ironicznym uśmiechem. Jego twarz stawała się coraz bardziej poważna w miarę jak podawaliśmy konkretne przykłady bezprawia sądowego, deptania prawa własności, zorganizowanego rozbijania rodzin i używania psychiatrii w stosunku do zdrowych ludzi w celach rozbójniczych, na przykład dla przejmowania ich majątków. Jego wypowiedzi o niezależności sądów, prawie do apelacji i dalej, do Trybunału w Strassburgu, brzmiały w tym kontekście jak kiepski żart. Będąc na świeczniku władzy, być może nawet wierzył w swoje słowa. Ludzie na tym poziomie przestają zauważać granicę pomiędzy uprawianą przez nich propagandą a rzeczywistością. Jak sam powiedział, rozumie uczucia ojców, gdyż ma dzieci z poprzedniego małżeństwa i widzi je dwa lub trzy razy w roku. Na więcej nie pozwalają mu obowiązki służbowe. Niewątpliwie jest to przykład zrozumienia wartości rodzinnych i dbałości o wychowanie dzieci.

Żeby nie pozostać gołosłownymi, daliśmy ambasadorowi kilka opracowań podających szczegóły nadużyć mafii, która zawłaszcza nasze państwo. Była tam między innymi informacja Porozumienia Rawskiego z przykładami niszczenia rodzin, wydruk artykułu z Afer Prawa o psychopatach w polskich sądach rodzinnych i angielskie tłumaczenie artykułu o nadużyciach psychiatrii, zamieszczonego trzy lata temu przez niżej podpisanego w lokalnej prasie. Przynajmniej nie może się tłumaczyć, że nie wie co się naprawdę dzieje w „demokratycznej i liberalnej” Europie.

Bogdan Goczyński

miedzynarod.koszulka2.JPG (20397 bytes) miedzynarod.koszulka1.JPG (21942 bytes) miedzynarod.koszulka3.JPG (17050 bytes) miedzynarod.koszulka4.JPG (22229 bytes)

Obywatelska konferencja OBWE

Komunikaty Porozumienia Rawskiego i Stowarzyszenia Ziemiańskiego

Nagranie video „radia wnet” z konferencji obywatelskiej

Psychopaci w sądach rodzinnych.

W zaparte na wariata.

From the Court to mental asylum.


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.