Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
14 maja 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Gruba kasa dla Edwarda Kłosa - burmistrza warszawskiej -:) Wesołej!

Kraj Gruba kasa dla burmistrza warszawskiej - Wesołej!
Źródło: autor ( Edward Kłos za nic ma prawo - z mikrofonem)

Pomimo kryzysu utrzymywani z podatków urzędnicy Ratusza zarabiają, coraz lepiej. W Warszawie wprowadzono oszczędności na inwestycjach dzielnicowych (drogi, przedszkola itp.) Do kieszeni nawet niezbyt kompetentnych urzędników płynie coraz więcej środków.

Łamał prawo, dostał awans… Edward Kłos (59l), skompromitowany aferami burmistrz Wesołej, przeszedł do niechlubnej historii łamaniem prawa i pisemną domową wykonania wyroku sądu. Nie dość, że do dziś jest bezkarny to jeszcze suto nagradzany przez partyjnych kolegów z PO. Media odkryły „ośmiornice z Wesołej” towarzysko – biznesowo – partyjny układ, który dba o bezkarność za łamanie prawa. Nawet minister Pitera „połamała zęby” na urzędzie w Wesołej, pomimo medialnych deklaracji, nie widać jej czynów w zwalczaniu patologii władzy. Autorytety z Prezes WSA Ireną Kamieńska, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, znanymi prawnikami sobie – a, życie sobie. Dlaczego tak jest?

Bezkarny, bo ma plecy w PO… Wg TVP3 należy do elity nielicznych warszawskich burmistrzów milionerów, pochodzi z małej wsi Sokoły (40 km od Białegostoku woj. podlaskie). Jego kariera rozpoczęła się od znajomości z obecnym z-cą Prezydenta Warszawy Jackiem Wojciechowiczem. Pomimo wyborczych apeli Pietery, aby usunąć go z pracy w Urzędzie, gdyż sprzeniewierza się swojej misji, łamie prawo i podważa zaufanie społeczne, o dziwo po wyborach awansował. Odmówił na piśmie wykonania wyroku sądu, zamieszany w wiele innych afer np. „Rzeczpospolita” alarmowała o podejrzeniach handlu gruntami i ustawionych przetargach w dzielnicy. Bez żadnego skutku. Niezliczone są już relacje stacji telewizyjnych i prasy, o niegospodarności, malwersacjach finansowych czy łamaniu prawa. W listopadzie 2008 r znany portal internetowy przeprowadził ogólnopolską sondę na temat odwołania Kłosa. 96% Polaków było „za”, 4% nie miało zdania. Dziennikarski wniosek do Premiera o usunięcie łamiącego prawo urzędnika, trafił… na niego samego , z prośba „o łaskawe wykorzystanie” Jednak za szkody wyrządzone przez burmistrza Wesołej, zapłaci i tak podatnik. Renomowana kancelaria adwokacka Pociej, Dubois i Wspólnicy właśnie występuje z pozwem w imieniu poszkodowanych, łamaniem prawomocnego wyroku WSA mieszkańców.

Bo ma znajomości… Doświadczenie zawodowe Kłos wyniósł między innymi z : Fabryki Obrabiarek "Ponar Pruszków", Zakładu Usług Komunalnych "Błysk"(oczyszczanie i wywóz nieczystości dla miasta) oraz długoletniej pracy w PKS (przewóz towarów), przed zajęciem funkcji z-cy Burmistrza Wesołej (2004-2006) przez ponad półtora roku pracował też w nie znanym wydawnictwie "Linia Otwarta". Od 2006 roku zajmuje stanowisko Burmistrza Wesołej (wcześniej piastował je, nielegalnie łącząc z mandatem posła PO, jego partyjny kolega, a obecnie z-ca Prezydenta Warszawy Jacek Wojcichowicz). Edward Kłos jest też radnym w wyborach z 2006 roku wybrało go na tę funkcję 295 osób. Liczba mieszkańców Wesołej - 18625 osób. Kiedy jego kolega awansował, Edward Kłos otrzymał jego „stołek”. W Warszawie burmistrzów dzielnic nie wybierają mieszkańcy, ale władze miasta (kolega).

Nagrody za łamanie prawa… Za swoje liczne "osiągnięcia" wg oficjalnych danych za 2007/2008 roku, do których dotarła Warszawska Gazeta Edward Kłos zainkasował w 2007 roku 166 565 złotych (przychód) a w 2008 roku już 199.718,20 (dochód , przychodu nie ujawnił) czyli więcej o 33 tysiące złotych. Na koncie deklaruje, że posiada (2007) 15.000 zł (2008) 25.000 zł środków pieniężnych ma też papiery wartościowe warte złotych 2007 roku 454 082 złotych, w ubiegłym roku posiadał Fundusz Inwestycyjny Legg za 279.971 zł akcje Elektrociepłowni Bełchatów za 74.000 zł. Mieszka w gustownej willi o powierzchni 218 m2 za ponad pół miliona wg jego wyceny (niezależne są wyższe). Posiada też dwie działki - leśną o powierzchni aż 2716 m2 oraz 690 m2 zabudowaną. Lubi japońskie samochody, ma Toyotę Corolla i Suzuki Swift.

Źle się w Warszawie dzieje, że koszty kryzysu i nieudolności urzędników Ratusza muszą ponosić utrzymujący ich mieszkańcy, prawo jest teorią, a ludzie o lichych kwalifikacjach suto nagradzani. Czyżby powtórka z Samoobrony? Pamiętamy jeszcze ich koniec…

Gazeta Rafał Klicki


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kamryn
05-01-2015 / 00:41
And I was just wodenring about that too! cqeedpdft.com [url=oytcrpyobv.com]oytcrpyobv[/url] [link=fjdcpgvmgrz.com]fjdcpgvmgrz[/link]
~Narinthon
20-12-2014 / 11:30
o proszę jak się wszyscy nagle rozsipali hehe, tak, byłam caały tydzień w andalo! i nie uwierzycie cały tydzień jeździłam na nartach!!!! z resztą jest w tym duża zasługa marcina maniutek Ciebie pijącego to jak żyję nie widziałam!!! całuski