Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA WÓJTA GMINY BOCHNIA JERZEGO LYSY PROKURATORA TOMASZA LISZKA

BOCHNIA - niedouczony wójt gminy Jerzy Lysy to pestka w porównaniu z głupotą funkcjonariusza prokuratury Tomasza Liszka - z cyklu patologie wymiaru władzy.

Pani Mieczysława z Krakowa zakupiła sobie działkę rekreacyjną w Bochni, tak żeby odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem, po prostu odreagować.
Zakup został potwierdzony notarialnie, wpisany do księgi hipotecznej - słowem wszystko co należy i jak należy zostało załatwione....
Wszędzie na pewno by tak było, jednak nie w skorumpowanych układach urzędniczych bocheńskich. Nie przypuszczała, że zamiast relaksu na emeryturze, jej życie stanie się koszmarem i będzie dręczona przez nieetycznych urzędników. Jak wszędzie, tak i w Bochni niekumaci urzędnicy są od robienia nieistniejących problemów, a nie ich załatwiania.

W tym przypadku gmina po przywództwem niedouczonego wójta Jerzego Lysego (kiedyś łysego) "po znajomości" postanowiła załatwić przez działkę P. Mieczysławy gminną drogę dojazdową (niby konieczną) do sąsiedniej działki, która oczywiście ma dojazd z drugiej strony, ale dla chcącego...

Bajer w tym, że wójt Lysy uznał, że na działce od strony drogi nie ma wytyczonej granicy - skasowali je pracownicy robiący drogę na polecenie wójta - i teraz może on dowolnie przesuwać granicę działki bez odszkodowanie za kradzież 3,5 ara działki jej właścicielce na rzecz gminy.
I TU SIĘ WÓJT MYLI ŚWIADOMIE ALBO PO UKŁADACH?
Fakt jest taki, że gdy gmina swoim kosztem (czytaj po znajomościach) buduje i finansuje drogę gminną, to taka inwestycja "z urzędu" musi być zaplanowana i muszą być wytyczone granice wszystkich działek kolidujących z drogą.
Oczywiste jest, że geodeta robi to na polecenie i koszt gminy.

Jednak w tym przypadków, pomimo że jak sam wójt Łysy twierdzi - granica miedzy drogą a działki P. Mieczysławy nie jest wytyczona to karze właścicielce tą sprawę uregulować na swój koszt. Uważa, że to właścicielka powinna udowodnić swoje racje - ponosząc opłaty rzędu 2-3tys. zł dla urzędników gminy.
Tylko, że to nie właścicielka działki buduje drogę a GMINA tak więc gmina jako inwestor ponosi wszystkie koszty związane ze swoim projektem, a przede wszystkim koszty wytyczenia granicy drogi - czy łysy wójt gminy Bochni jest w stanie to sobie uzmysłowić?!?
Jak się zapyta to za odpowiednią opłatą podamy mu podstawy prawne takiego postępowania :-)

Logiczne, że P. Mieczysława nie zgadza się na kradzież swojej własności przez wójta i na niedoszłej drodze stawia swoje słupy graniczne. Skorumpowany wójt każe je usunąć, jednocześnie robiąc z rencistki przestępczynię, oczywiście przy użyciu skorumpowanych posłusznych władzy psów z prokuratury.

PONIŻEJ PIERDOŁY SKORUMPOWANEGO WÓJTA GMINY BOCHNI DLA WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INSTYTUCJI KONTROLNYCH.

To nie jedyny problem P. Mieczysławy.
Chora psychicznie sąsiadka która "zakupiła sobie wójta Lysego" tak łatwo też nie odpuszcza. Stale atakuje i prowokuje awantury o zbędną drogę dla gminy. Już raz została zresztą skazana, ale to ją nie nauczyło rozumu. Co wynika z sytuacji jak "jedna baba nagada drugiej babie? - haa, nikt logicznie rozumujący nie zgadnie - wynika z tego sprawa o groźby karalny, zagrożenie życia itp. schizofreniczne obawy...
Cóż, naszych tępych funkcjonariuszy prokuratury stać tylko na oskarżanie gówniarzy za kradzież lizaka i emerytów za słowa które uleciało nie wiadomo jak wypowiedziane...

PONIŻEJ PRZYKŁAD TĘPOTY PROKURATORSKIEJ W WYKONANIU CHYTREGO FUNKCJONARIUSZA PROKURATURY REJONOWEJ W BOCHNI TOMASZA LISZKA.

bochnia_prok.oskarzenie.s1.gif (15520 bytes) bochnia_prok.oskarzenie.s2.gif (18979 bytes) bochnia_prok.oskarzenie.s3.gif (19812 bytes)
bochnia_prok.oskarzenie.s4.gif (19664 bytes) bochnia_prok.oskarzenie.s5.gif (11539 bytes)

I znowu redakcja AP musi pouczyć skorumpowanego prokuratorka, który prywatne sprawy załatwia za pieniądze podatników.
Mianowicie podstawą oskarżenia prokuratorskiego jest świstek nieetycznego bocheńskiego lekarza domowego Juranda Musiałowicza.

Wiadomo, że osoba pobita, poszkodowana itp. od razu trafia na pogotowie, czy do szpitala i tam dostaje zaświadczenie. Zwłaszcza że na miejsce wypadku przyjechała policja. I co policjanci nic nie zobaczyli? nic nie stwierdzili?, nic nie zalecili? - dlaczego pobitej nie udzielili pomocy, nie zawieźli ją do szpitala? Czyżby nie zauważyli żadnych śladów babskiej walki?
Jednak "pobita" znajduje lekarza który jakieś tam mizerne ślady zauważa, wprawdzie dopiero po kilku dniach, nie wiadomo czy sama poszkodowana sobie tego nie zrobiła, ale wypisuje jakiś świstek. W tym niby lekarskim zaświadczeniu, które dla sądu czy prokuratury nie powinno być żadnym dowodem czytamy: wypadek zdarzył się 3.XI.06, poszkodowana zgłosiła się 8.XI.06, a lekarz rodzinny J. Musiałowicz wystawił zaświadczenie 1.XII.06?
Przykład durnoty lekarza, czy był pijany?


Ale to jeszcze nie wszystkie przekręty w tej sprawie.
Pomimo że lekarz powinien opisywać stan zdrowotny chorej, wyraźnie skupia się na opisie jakiegoś wyimagowanego zdarzenia którego nie był świadkiem. Stwierdza jednak, że całe leczenie poszkodowanej polega na przypisaniu jej środka b. bólowego. Stan chorej nie wymagał leczenia ambulatoryjnego.
TAK WIĘC W TAKICH PRZYPADKACH - OBRAŻENIA PONIŻEJ 7 DNI PROKURATURA Z URZĘDU ODMAWIA DOCHODZENIA A POSZKODOWANY TYLKO PRZEZ CYWILNE WNIESIENIEM ZAWIADOMIENIA DO SĄDU MOŻE DOCHODZIĆ SWYCH EWENTUALNYCH ROSZCZEŃ.
TUTAJ JEDNAK TAK SIĘ NIE STAŁO, CO BEZ WĄTPLIWOŚCI JEST DOWODEM KORUPCJI W PROKURATURZE BOCHEŃSKIEJ O CZYM JUŻ PISALIŚMY W AP.

Na rozpatrzenie tej skorumpowanej sprawy zapraszamy czytelników do Sądu Rejonowego w Bochni w dniu 20.02.2008r na godz. 12.
Mamy mierne zdanie o pracujących tam urzędnikach, ale chętnie je zmienimy, jak tylko PRAWO zacznie tam być przestrzegane.

cdn.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Michalina
24-06-2016 / 17:18
Jak zaznaczył, choć teoretycznie jest możliwy czarny scenariusz, według którego unijni politycy "ukażą" Wielką Brytanię, co wepchnie ją z recesję, a ta z kolei rozleje się na resztę Europy, to jest on mało prawdopodobny. "Nie wierzę, by biznes dopuścił do wprowadzenia np. zaporowych ceł czy podobnych retorsji. Strachy od tej strony są zdecydowanie przesadzone. Raczej z biznesowego punktu widzenia niewiele się zmieni. Zresztą my mamy tylko 7 proc. wymiany z Wielką Brytanią, więc dramatu nie będzie" - powiedział. Jak dodał, z punktu widzenia Polski kluczowa kwestia dotyczy tego, czy Wielka Brytania nadal będzie płaciła składki do unijnego budżetu, tak jak robiła to do tej pory. "Jeśli chodzi o obecną perspektywę 2014-2020, to Wielka Brytania jeszcze przez co najmniej dwa lata pozostanie w UE i będzie uiszczać swoje składki, ale może się okazać, że przez ostatnie dwa lata nie będą już chcieli tego robić, i wówczas Polska będzie miała mniej pieniędzy na różnego rodzaju inwestycje" - dodał. Brexit może okazać się korzystny Jednak według Kuczyńskiego Brexit może się też w długim terminie okazać korzystny dla Unii, więc także dla Polski. "Krok Wielkiej Brytanii może okazać się ożywczym impulsem dla Unii, bo jest to kraj, który bardzo przeszkadzał w integracji europejskiej. Jeśli pod wpływem szoku politycy unijni będą potrafili dzięki temu przeprowadzić reformy, to saldo może okazać się korzystne" - ocenił. Dodał też, że spekulacje dotyczące ewentualnego powrotu Polaków do kraju są przedwczesne, gdyż zależy on od zachowania samych Brytyjczyków. "Nie wiemy, co będzie się działo w tym kraju, bardzo prawdopodobne wydaje się, że z Wielkiej Brytanii zrobi się mała Brytania, bo Szkoci w niedługiej przyszłości zrobią swoje referendum o wyjściu ze Zjednoczonego Królestwa. Nie wiemy też, jak zostaną potraktowani unijni obywatele, w tym Polacy" - mówił. Jego zdaniem przedwczesne jest też na razie mówienie o pewnym Brexicie, gdyż wynik referendum musi jeszcze potwierdzić brytyjski parlament, a jego decyzja nie jest jeszcze przesądzona.
~Ejże
24-06-2016 / 17:16
Ciekawe, że nie można wyświetlić aktu notarialnego i poczytać o stanie zdrowia psychicznego oskarżonej pani Mieczysławy z Krakowa...
~Ech
24-06-2016 / 17:14
Anonimowo to łatwo jest wieszać psy na innych. A tymczasem rzeczywistość i prawda jest całkiem inna. Wystarczy sprawdzić dokumenty.
~Mieczysława Psychiczna
24-06-2016 / 17:09
Brexit stał się faktem. Co to oznacza w praktyce? Wielka Brytania wychodzi z UE, choć jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że wynik referendum może przynieść taki właśnie skutek. Brexit stał się faktem, a Unia znalazła się w kryzysie, jakiego jeszcze nie było. Co to znaczy i kto najwięcej zyska na tym kosztownym rozwodzie? Co najważniejsze – wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej reguluje artykuł 50. Traktatu o Unii Europejskiej, którego główny zapis mówi, że przed wyjściem z UE każde państwo członkowskie musi wynegocjować warunki odejścia oraz ustalić zasady przyszłej współpracy z Europą. Co to oznacza? Że Brexit może potrwać nawet dwa lata. To, jaka będzie cała procedura, jak będzie wyglądał dokument, który Londyn przedstawi przed wyjściem, nie jest określone w artykule. Pewne jest za to, że do 2018 roku Wielka Brytania będzie traktowana jako pełnoprawny członek Unii. Wydaje się więc, że Wielka Brytania rozpoczyna drogę do wyjścia z UE. Ten fakt muszą potwierdzić jeszcze (poprzez głosowanie nad dokumentem przygotowanym przez Londyn) Rada Europejska i Parlament Europejski, a także brytyjski parlament. Nie wiadomo jednak, co wydarzy się, jeśli któraś z instytucji odrzuci ten dokument. Całkiem innym wątkiem jest ten polityczny. Eksperci przekonują bowiem, że w Unii Europejskiej jest już kilka obozów, które w związku z Brexitem przyjmą inne strategie. Niemcy będą chcieli jak najszybciej zakończyć rozmowy z Londynem, by zminimalizować ryzyko krachu gospodarczego i rynków walutowych. Oskarżona i skazana Mieczysława jest chora psychicznie. To jest portal dla osób niezrównoważonych. Z drugiej jednak strony Francja, w której eurosceptycy są równie mocni jak w Wielkiej Brytanii, będzie chciała odłożyć Brexit w czasie.
~Betsey
04-01-2015 / 19:59
Perfcet shot! Thanks for your post! iuczttyqn.com [url=wryxyavu.com]wryxyavu[/url] [link=bqyhgxc.com]bqyhgxc[/link]
~Bhushan
24-12-2014 / 06:34
The attack on Russia by Germany was mainpulated" rel="nofollow">ffzpatd.com">mainpulated by some powerful body.One could assume that those who allowed Germany to achieve such power so soon after WW1, was to eliminate Communism(#1 enemy of the Filthy Rich)& then vilify & eliminate the tool they used.
~Belma
20-12-2014 / 15:41
I think David has been watching too many Michael Moore nosesnne conspiracy movies.I've heard about people like him that don't believe the Holocaust really happened.Time for a brain transplant. David, cause you really need one.Oh, and too bad you only like your pictures in color, because historical pictures prior to the 1960's were mostly in black & white.How's 3rd grade working out for you?
~treed
24-02-2014 / 18:37
Wiecie co? Mam do czynienia z wieloma Urzędnikami - ponieważ pracuje głównie dla Urzędów, ale takiego chama i prostaka - to trudno spotkać. Piszę tu o Wójcie Gminy Bochnia. Jerzy Lysy to człowiek, który za nic ma pracowników Urzędu, pomiata nimi jak śmieciami. Mówi "moi pracownicy" co samo w sobie jest prostactwem. Aż dziw bierze, ze Urzędnicy Gminy Bochnia to tolerują, że nikt mu jeszcze po prostu po gębie nie dał (umownie - bez przesady). Mnie to obojętne, bo nie jestem mieszkańcem tej gminy, ale czegoś takiego, tj. takiego folwarku Wójta - to jeszcze nie widziałem. Mówią, ze jest od wielu kadencji Wójtem, to dobry gospodarz. Może i tak jest - na razie to ja mam nieco inne zdanie. Najciekawsze jest to, że człowiek ten, jak sobie coś ubzdura a udowodni mu sie, ze nie ma racji - przepraszam nie usłyszysz. Będzie dalej brnął, by tylko pokazać jaki on jest ważny.
~mm
02-11-2013 / 11:06
Ta sprawa może mieć głębszy wątek, który nie jest oczywisty na pierwszy rzut oka. Zaistniała sytuacja może być związana z tak zwanymi spółkami gruntowymi, które funkcjonują w gminie Bochnia. Jak złośliwi twierdzą osoby związane z lokalną sitwą kupują działki rolne na terenie gminy Bochnia. Na koszt Gminy następnie budowane drogi dojazdowe, a działki zmieniają przeznaczenie na budowlane. Jest całkiem możliwe, że i w tym przypadku kwestia drogi budowanej przez gminę jest następstwem takiej transakcji w ramach spółki gruntowej i nie chodzi tu wcale o dojazd konieczny dla sąsiedniej działki, tylko chodzi o dojazd do innej działki. Jak już poszła kasa na zakup, to teraz trzeba na siłę zbudować drogę, żeby inwestycja się zwróciła.
~stst4321
07-09-2012 / 11:27
DAJE KREDYT I WIELKI UKLON LUDZIOM TAKIM JAK PAN ZA ODWAGE I POCZUCIE SPRAWIEDLIWOSCI KRZYWDY WYZADZONEJ PRZEZ DRUGICH,WSZYSTKIE MIASTECZKA MALE MIALY TO DO SIEBIE ZE WSZYSTKO DZIALALO NA ZASADZIE KUMOTERSTWA NO W GRANICACH ETYKI,DZIS JUZ TO NIE EGZYSTUJE,SZKODA JAK I WIELU ZASAD MORALNYCH KTORE PRZEPADLY W PASZCZY DEMOKRACJI-PSEUDO,I WOLNOSCI.JEST TO ZWYKLE POMYLENIE POJEC WOLNOSCI OSOBISTEJ I TEJ W SZERSZYM ZNACZENIU,BO TA ZASADA MOWI O WYSOKICH MORALACH,ZASADACH I PRZESTRZEGANIA REGUL I UWAZANIA DRUGICH,A DZISIAJ LICZY SIE TYLKO ZWKLY C EGOIZM CZYLI PRYMITYWIZM PIERWOTNYCH LUDZI,INACZEJ ZDOBYCZE CYWILIZACJI IWYZSZYCH FORM ETYCZNYCH PRZEPADLY BEZ POWROTNIE,MOZE TRZEBA WSZYSTKO ZBURZYC I ZACZAC BUDOWAC OD NOWA NAS SAMYCH TYLKO Z POCZATKU TRZEBA ZNISZCZYC TYCH KTORZY TEN CHAOS TWORZA ,CHWALA PANU ZA TAKA POSTAWE JEST JUZ PAN JEDNYM Z OSTATNICH MOHIKANOW KTORZY PROBUJA WALCZYC O SPRAWIEDLIWOSC POZDRAWIAM Z UKLONAMI