Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:





Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA NIEBEZPIECZNE TEMATY

Andrzej Kalwas minister (nie)sprawiedliwości?

          Andrzej Kalwas urodził się 23 czerwca 1936 r. we Włocławku. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1963).
Po odbyciu aplikacji radcowskiej w Państwowym Arbitrażu Gospodarczym uzyskał uprawnienia radcy prawnego. Od 1965 r. nieprzerwanie wykonuje zawód radcy prawnego. Od lipca 1990 r. wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych Kalwas i Wspólnicy. Od czerwca 1983 r. do listopada 1995 r. dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od listopada 1995 r. prezes Krajowej Rady Radców Prawnych (obecnie III kadencji.). Sędzia Trybunału Stanu w latach 1989 - 1991 oraz od 2001 r. (na obecną kadencję Sejmu).
    Ponadto działacz Zrzeszenia Prawników Polskich, przewodniczący Klubu Europejskiego Zawodów ds. Pracy, współtwórca Samorządu Zawodowego Radców Prawnych.
    Żonaty, ma dwoje dzieci. Córka jest radcą prawnym, syn autorem wielu książek o podróżach.

Po wpadkach ministrów Grzegorza Kurczuka i Marka Sadowskiego Andrzej Kalwas został nowym szefem resortu sprawiedliwości. Prezydent Aleksander Kwaśniewski powołał Kalwasa 06.09.04r  na wniosek premier Marka Belki - na urząd ministra sprawiedliwości. Centrum Informacyjne Rządu. Kalwas powiedział w dziennikarzowi PAP, że jako człowiek niezwiązany z żadnym ugrupowaniem politycznym będzie "suwerennym i odpornym na wszelkie naciski" ministrem sprawiedliwości - prokuratorem generalnym. - Państwo potrzebuje, by tym resortem kierował ktoś, kto wie, jak on funkcjonuje, a wiem, bo jestem z nim związany od 30 lat - oświadczył Kalwas. Podkreślił, że "premierowi i prezydentowi się nie odmawia". Dodał, że liczy się z możliwą krótkotrwałością swej misji w resorcie, ale "ma dobry zawód i ma dokąd wrócić" (jest wieloletnim radcą prawnym i prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych). 
  
    Podobne zapewnienia minister Kurczuk [ autor witryny przekonał się, że to tylko puste słowa... ], tylko on twierdził, że dla niego nadrzędna rolę ma obowiązujące PRAWO, a nie premier, czy prezydent, którzy też nie mogą być ponad prawem i popełnić przestępstwa. Takie podlizywanie się GTW nie wróży faktycznie dłuższej karierze ministra. Jasne, że wróci, tylko z jaką opinią?
     Na pewno poczynania nowego ministra będą śledzone i oceniane. Czy minister zastosuje przyjemną oralną pozycję 69 [dzień nominacji], czy zabierze się do pracy?. Mam nadzieję, że nie od urlopu, jak premier Marek Belka. Jasne, ze zostaną mu wysłane dokumenty o naruszeniu konstytucyjnych praw obywatelskich:
1/ prawo do nietykalności i wolności osobistej [Art. 41 Konstytucji R P] 
2/ prawo do obrony [Art.45 Konstytucji R P ]
3/ wolności wyrażania swoich poglądów [Art. 54 Konstytucji R P ]
  i zawiadomienia o stronniczości  [ustawianie spraw?] przez sędziów, lekceważenia PRAWA przez prokuratorów itp.  na redaktorze witryny Z. Raczkowskim. 
    Będą też przedstawiane wnioski przez czytelników. 
Ja rozpocząłem swoją działalność, czekam na konkretne decyzje w sprawach naruszania PRAWA i procedury poruszonych spraw w witrynie www.afery.prx.pl 

Dyskusja radia TOK FM 
redaktor Jacek Żakowski z ministrem Kalwasem: Próbuję się od pana ministra dowiedzieć jak pan sobie wyobraża odbudowanie autorytetu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, który jest destruktywnie niski, jeżeli 51% posłów uważa, że w wymiarze sprawiedliwości, sądach i prokuraturze jest korupcja. 42% ludzi tak uważa, to jest już kryzys systemu. I co? Przychodzi minister Kalwas, porządny radca prawny z dobrą opinią do ministerstwa, które ma złą opinię, tu już relacjonuję naszą rozmowę, i pierwszą decyzję kadrową jaką podejmuje to jest mianowanie człowieka, który ma złą opinię. - ciąg dalszy podany linkiem... Chodzi o to, że jego poprzednika, ministra Marka Sadowskiego mianował prokuratorem Prokuratury Krajowej - czyli instytucji skorumpowanych nieudaczników... i znowu chroni go immunitet. Pan minister Kalwas musi przyjąć do wiadomości, że wszelkie mataczenia "organów sprawiedliwości" będą medialnie nagłaśniane. Na pozwala Konstytucja nie tylko RP...  

Aktualności:

Kosztowne wyjście z urzędu?
Kończy się żenujące ministrowanie Kalwasa potwierdzające niskie morale i neetyke prawników. PiS zapowiada naprawę sfery urzędniczej organów (nie)sprawiedliwości.  Jeszcze w ostatnich dniach  swojego pobytu w ministerstwie Kalwas  daje szereg awansów skompromitowanym prokuratorom z PZPR-owskim życiorysem.
W ostatnim miesiącu nominował ponad pięćdziesięciu prokuratorów. Dostaną oni wyższe pensje i nie będzie można ich odwołać.
Andrzej Kalwas przez rok swojego urzędowania nadał 11 tytułów prokuratora
Prokuratury Krajowej. Dostał go m.in. Wiesław Nocuń nadzorujący śledztwo w sprawie biznesmena Romana Kluski i tzw. afery starachowickiej. 
Niektóre z ostatnich lawinowych nominacji wzbudziły kontrowersje wśród pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości. Chodzi na przykład o Igora Dzialuka, który nie pracuje w Prokuraturze Krajowej, a mimo to otrzymał tytuł prokuratora Prokuratury Krajowej. Aktualnie jest on zastępcą dyrektora departamentu współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Sprawiedliwości. 

Zdążyć przed odejściem? 
To nie była jedyna taka nominacja dla osoby, która pracuje poza prokuraturą.
Minister Kalwas tak samo wyróżnił Leszka Drwęskiego, zastępcę dyrektora działu kadr Ministerstwa Sprawiedliwości. Jeszcze trzy lata temu był on zwykłym prokuratorem okręgowym. 

Znajomi z układów?
W ostatnich dniach wyróżnienie zawodowe spotkało także bliskich współpracowników byłego SLD-owskiego szefa resortu sprawiedliwości Grzegorza Kurczuka. Ryszard Walczak, z biura ministra, przeszedł z początkiem września na zastępcę dyrektora departamentu sądowego. Z kolei Tadeusz Stępień, szeregowy prokurator z Prokuratury Krajowej, zostanie dziś zastępcą dyrektora biura prezydialnego. 
Inny awans dotyczy Janiny Radwan, dla której specjalnie utworzono stanowisko
naczelnika wydziału kształcenia sędziów i prokuratorów. Ten awans wywołał
kontrowersje, bo z początkiem 2006 r. rusza Krajowe Centrum Kształcenia Sędziów i Prokuratorów. 
(za Życiem Warszawy 2005-10-05   DOROTA KANIA)

Minister Kalwas wystąpił dnia 10.10.2004r w programie TVN  "najsztub pyta" 
Można było podziwiać jego brak koncepcji na uzdrowienie organów sprawiedliwości i dziecinny uśmieszek niekompetencji. Piotr Najsztub zaproponował mu na wstępie podanie się dymisji. Pokazał w trakcie programu jak rozpada się autorytet organów władzy.
Kalwas stwierdził, że jako minister nic nie może (skąd to znamy?), nie zamierza nic zmieniać, a jego rządy to uwieńczenie życiowej kariery...i tyle? W ciągu tych 9-ciu miesięcy jakie zamierza przeleżeć w rządzie jest niby mała nadzieja że coś spłodzi?
Żadna to nadzieja, w końcu ma już 68 lat, a w tym wieku raczej już po płodności męskiej, a macicy raczej też nie ma... nawet sztuczne zapłodnienie nie wchodzi w rachubę... tak więc co niby miałby urodzić "staromodny minister z zasadami", który w dodatku nic nie widzi? - Chyba tylko jakieś kolejne chore umysłowo dziwactwo.
I to pochodzenie... ?
Na koniec "ciężarny" minister Kalwas stwierdził, że organy sprawiedliwości wymagają szacunku? - czyżby jeszcze nie wiedział, że na szacunek należy zapracować, a nie można tego wymagać? 
Podobnie jak Najsztub, nie widzę żadnych szans, żeby minister Kalwas był w stanie dotrzymać tą ciążę...   
    
... niestety minister Kalwas, podobnie jak premier Belka dotrwali do końca swych kadencji potwierdzając swoją miernotę. To im tez SLD zawdzięcza mizerotę poparcia społeczeństwa. Cóż, jak Cię widzą, tak oceniają... 

OPINIE I SPRAWY DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI ANDRZEJA KALWASA


Wasze opinie:
Jak będzie to się okaże....
Sędzia Dariusz Czajka jak podaje prasa jeĽdzi volvo kombi (nowe kosztuje ponad 80 tys.), posiada dom w prestiżowej miejscowości pod Piasecznem k/Warszawy i jest założycielem i kanclerzem prywatnej uczelni prawniczej `Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji' właściciela największego w kraju jachtu, na pokładzie którego organizowane są prestiżowe imprezy pod patronatem J. Kwaśniewskiej... To wszystko gdy średnia pensja sędziego na jego stanowisku wynosi około 3 tys. zł netto. Tymczasem jak podaje prasa, sędzia Dariusz Czajka ogłasza pośpiesznie upadłości firm, których aktywa następnie trafiają do biznesów powiązanych z... samym sędzią Dariuszem Czajką. Sędzia jednak nadal sądzi, bo nie jest to zwykły sędzia. Więcej o tym pod www.upadloscian.org.pl  [PrawoPL]

witryna OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO 
tym samym dochodzimy do setna sprawy, czy "Raportu o stanie sądownictwa polskiego"

Zapraszamy wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, polityków i resztę urzędniczego "badziewia" zamieszanego we wszelkie oszustwa do ogólnopolskiej "czarnej listy Raczkowskiego"... 
miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ...

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądĽ dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mario
22-02-2017 / 12:46
Ujawnijmy prawdę o układzie w Magdalence i zaprzedaniu Polski przez kolejne rządy. Proszę o zamieszczanie dowodów - podpisu Grażyny Milik. szefowej Kancelarii Głównej w Ministerstwie Sprawiedliwości - w sprawie przestępstw Zbigniewa Ziobry - https://plus.google.com/u/0/106804368098902392269
~Keisha
03-01-2015 / 21:25
Which came first, the problem or the soniluot? Luckily it doesn't matter. jwnqzlfpu.com [url=daqbnf.com]daqbnf[/url] [link=bhtqygfgvxm.com]bhtqygfgvxm[/link]
~Ferit
23-12-2014 / 09:53
~Gloriane
19-12-2014 / 13:18
I cannot tell a lie, that really heedpl.