Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI ZNIEWAŻENIE ART.216 SSO TOMASZ PAWLIK SĄD OKRĘGOWY W GLIWICACH NA CZARNEJ LIŚCIE

Znieważenie karne z art. 216 - SSO Tomasz Pawlik - dowód prywaty i nieetyki prokuratorskiej i sędziego tym razem z Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Nie oceniaj beznadziejnej pracy radnego, ponieważ zostaniesz skazany za państwowe pieniądze i przy pomocy skorumpowanego prokuratora. Wiadomo, radny bezradny, ale układy ma. :-)

23.11.2006 Mieszkaniec Pszowa przegrał proces z radnym, bo stwierdził, że ten ma węch o „wrażliwości młodego labradora” 

Andrzej Piontek po wyroku musi zapłacić 800 złotych grzywny. Nie kryje jednak zaskoczenia, bo uważa, że krytykował władzę i ma do tego pełne prawo.

Widać radni to święte krowy - komentuje. Mieszkaniec w pierwszej instancji został skazany za znieważenie funkcjonariusza publicznego. W międzyczasie jednak, z końcem października, Trybunał Konstytucyjny osłabił ochronę polityków przed zniewagą. Od tego czasu nie mogą się posługiwać prokuraturą. Mieszkaniec liczył na to, że prokurator wycofa się z oskarżenia, bo - zgodnie z nowymi ustaleniami - takie przestępstwo może być jedynie ścigane z oskarżenia prywatnego.
Trybunał uznał, że przestępstwem może być jedynie znieważenie funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego obowiązków.

Tomasz Pawlik z Sądu Okręgowego w Gliwicach, gdzie ogłoszono wyrok w sprawie Piontka przyznaje, że orzeczenie zapadło w nowych okolicznościach prawnych, ale udało się ją zakończyć.
- Prokurator objął sprawę ściganiem z urzędu, a ma takie uprawnienia. W efekcie sąd po przekwalifikowaniu zarzutów skazał mężczyznę za znieważenie nie funkcjonariusza publicznego, a osoby prywatnej, utrzymując karę z pierwszej instancji - wyjaśnia sędzia Tomasz Pawlik.

Wyrok jest prawomocny.

- Nie wiem dlaczego nie uchylono oskarżenia. Przecież takie sprawy powinien teraz załatwiać sąd cywilny - dziwi się Piontek.

O co poszło w awanturze z HenrykiemBasztoniem? 
Półtora roku temu panowie zasłynęli z ostrych wystąpień w lokalnej prasie. Basztoń, jako radny, dziwił się, że miasto wydało pieniądze na remont siedziby Towarzystwa Miłośników Pszowa. Radny stwierdził wówczas, że wyczuwa w sprawie "przekręt". Piontek nie wytrzymał i postanowił złapać go za słówko. 
- Jestem sekretarzem TMP i postanowiłem bronić naszej organizacji. Napisałem w swoim liście, że radny ma wrażliwość węchu młodego labradora. Czy to porównanie do psa? Wcale nie! Chodzi o węch. Ale sąd nie chciał słuchać moich argumentów - dziwi się Andrzej Piontek.
Piontek sugerował też, że z takim węchem radny powinien szukać afer w sejmiku wojewódzkim, gdzie z pewnością nie brakuje "wrogów ludu".
Henryk Basztoń uznał jednak, że Piontek go znieważył.
- Nie jestem psem! Nie biegam na czworaka, a do takiego zwierzęcia zostałem przyrównany - mówi Henryk Basztoń i nie kryje zadowolenia z wyroku. - Można krytykować radnych, ale bez przesady. Jestem radnym od wielu lat, nie dam sobą pomiatać. Ludzie mają do mnie zaufanie, znowu wybrali mnie do rady.

- Zostałem potraktowany jak przestępca! Ja przecież tylko skomentowałem słowa radnego. Nikogo nie poniżałem. Radnych wybierają mieszkańcy, więc ci drudzy muszą być przygotowani na ocenę swojej pracy - dowodzi z kolei Andrzej Piontek.

Co na to prawo?
art. 216 Kodeksu Karnego:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. 
---------------------------------------------------------------------------------

Od redakcji.
Bez wątpliwości mamy tu kolejną próbę powrotu do cenzury i dowód, że cała ta DEMOKRACJA I KONSTYTUCJA RP nadają się co najwyżej do przetworzenia na papier toaletowy. Niestety, najczęstszymi przestępcami w Polsce ciągle są sędziowie i prokuratorzy co jest tutaj udowadniane.

Dla niedouczonych sędziów, za wzór przedstawiam wyrok jaki już dawno w tego typu sprawie wydała Europejska Komisja Praw człowieka w sprawie "Janowski przeciw Polsce" (
orzeczenie - 21 stycznia 1999r.; skarga nr 25716/ 94) cytuję uzasadnienie: .:  że wobec funkcjonariuszy publicznych działających w związku z wykonywaniem swoim urzędowych funkcji, podobnie jak polityków, granice dopuszczalnej krytyki są szersze. Jeśli funkcjonariusze działają bez podstawy prawnej, muszą liczyć się z krytyką ze strony obywateli i zaakceptować, iż może ona być, w pewnych okolicznościach, ostra i wyrażona w obelżywej formie. Komisja podkreśliła ponadto, że sądy krajowe skazały go wyłącznie na podstawie obraźliwego charakteru użytych przez niego dwóch słów, bez uwzględnienia sytuacji, która wywołała jego reakcję. Uznała, że skazanie Janowskiego nie było proporcjonalne do realizowanego uprawnionego celu ani też konieczne w demokratycznym społeczeństwie. Tak więc nastąpiło naruszenie art.10 Konwencji.

Trybunał przypomina też sędziom polskim ogólne zasady wynikające z orzecznictwa dotyczącego art.10:
 1/ Swoboda wypowiedzi jest jednym z filarów demokratycznego społeczeństwa, podstawą jego rozwoju i warunkiem samorealizacji jednostki.

a Panu Andrzejowi polecam nie poddawać się i wykorzystać tą drogę walki o sprawiedliwość i ten wyrok Trybunału.

Długo jeszcze z takim sądownictwem nie będziemy w Europie. Niestety, żeby do tego dojść, to najpierw nasi skorumpowani funkcjonariusze powinny się dokształcić, a to naprawdę przerasta ich możliwości umysłowe, o czym dowodzą fakty publikowane na stronach AFERY PRAWA.

Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)

SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Skurwiona Temida - PRZEKRĘTY W SĄDACH GDAŃSKICH
BEZ ZNIECZULENIA - ZASTRASZANIE I PRZEŚLADOWANIE REDAKTORA I DZIENNIKARZA CZASOPISMA.

Pomówienia - stan prawny. Prześladowanie dziennikarza i redaktora Zdzisława Raczkowskiego przez skorumpowanych sędziów i prokuratorów podkarpackich.

Przestępcy sądzeni przez Sąd Okręgowy w Ostrołęce wychodzili na wolność za pieniądze. W areszcie siedzi już 20 osób, śledztwo wykazało, że zamieszani w sprawę są m.in. sędziowie, kierowniczka sekcji penitencjarnej sądu, lekarze psychiatrzy wystawijący lewe opinie...

Stanisław Urban głośno mówił o zaskakujących nieprawidłowościach, na które natrafił przeglądając szpitalną dokumentację. - Funkcjonowało tu coś w rodzaju fabryki fałszywych dokumentów.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
NYCZ-GATE  -  taka sobie afera w rzeszowskim sądzie, jedna z setek jakie tam robią, a potem dziwią się, że 90% społeczeństwa nie wierzy w sprawiedliwość... 
SYTUACJA PRAWNA PODEJRZANEGO W POSTĘPOWANIU KARNYM PRZYGOTOWAWCZYM tak dla niedouczonych, lub zapominalskich prokuratorów, oraz osób poszkodowanych nieproceduralnym postępowaniem prokuratorskim. 
Biegli dawno już "odbiegli" od prawdy... AFERY 

ARTYKUŁY W PRASIE O PRZEKRĘTACH LEKARZY PSYCHIATRÓW.
Sądy zatrzymują w szpitalach zupełnie zdrowych ludzi - Newsweek
Ofiary poznańskiego psychiatry
Całkiem normalni wariaci
Załatwiamy niewinnych 

Strona prawdy o polskim sądownictwie.

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Kaycee
04-01-2015 / 23:00
Caillng all cars, calling all cars, we're ready to make a deal. usdpdlg.com [url=nvnktjau.com]nvnktjau[/url] [link=krfudl.com]krfudl[/link]
~Daiane
23-12-2014 / 23:40
Verdient he4ttest Du es aber, denn es ist nicht wirklich nett zu plearppn" rel="nofollow">zvkioolhs.com">plearppn, wenn man extra gesagt bekommt, man soll nicht drfcber reden, oder? Klar, es sind eigenste4ndige Sprachen oder kennst Du jemanden, der denkt, er kann Deutsch und versteht auch Mittelhochdeutsch? Ich denke, Du hast es gehasst und bist gerade so eben durchgerutscht? ;-)