Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

RYBNIK - CZY SĄD REJONOWY W RYBNIKU JEST JUŻ PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ PREZESA KRZYSZTOFA FOJCIKA?

22.lipca 2009r ekipa interwencyjna AFER PRAWA przybyła do Sądu Rejonowego w Rybniku Plac Kopernika 2 z uwagi na stronnicze zachowanie sędziego Andrzeja Gozdawa-Grajewskiego, nota bene wice-prezesa tego sądu w sprawie poszkodowanej Heleny Fleszar co zostało opublikowane w tekście: Prześladowanie właścicielki Spółki TECHDOM z Rybnika przez GILLETTE i PROCTER & GAMBLE oraz warszawskiego adwokata Piotra Skrzydelskiego.

Pierwsze nasze zaskoczenie, to zarządzenie prezesa tego sądu K. Fojcika na bramce przed wejściem, że aby wejść do tego budynku, a więc do obiektu publicznego ogólnodostępnego, należy wylegitymować się dowodem osobistym. Nie masz dowodu, nie wejdziesz, nic nie załatwisz? Zgłaszamy jako dziennikarze, że w większości "kulturalnych" sądów przechodzimy zwykle nawet z ominięciem bramki, podobnie jak adwokaci czy pracownicy sądu. Tutaj nie ma takiej opcji.
Logiczne, że prezes już w tym bezprawnym zarządzeniu łamie wiele praw obywatelskich co pozwala nam domniemywać o jego kiepskiej znajomości przepisów PRAWA co stawia pod znakiem zapytania całe wyrokowanie w tym sądzie..

1/ Prawo do legitymowania obywateli ma policja, ewentualnie straż miejska itp. służby mundurowe - i to też tylko w sytuacjach zagrodzenia - nie ma na pewno takich praw do legitymowania wszystkich wchodzących interesantów byle bramkowy dyskoteki, ochroniarz sądowy, czy sklepu
2/ Nie mamy obowiązku noszenia przy sobie dowodu osobistego. Tak więc jak np. przechodząc obok sądu gdy zechce nam się sprawdzić wokandy lub co tam zamataczyli w naszej sprawie sędziowie, to nie możemy być ograniczeni bezprawnymi zarządzeniami wewnętrznymi jakiegoś niekompetentnego prezesa sądu
3/ Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie mamy obowiązku ujawniania swych danych w miejscach publicznych ogólnodostępnych - tak więc prywatne zarządzenie prezesa K. Fojcika ewidentnie sprzeczne jest z obowiązującym w Polsce PRAWEM.

Po wylegitymowaniu trafiamy na kolejny ewenement sądu rybnickiego - po przejściu przez bramkę jesteśmy dokładnie jeszcze raz naświetlani ręcznym wykrywaczem metali przez niezbyt inteligentnych ochroniarzy. Detektor jest b. czuło nastawiony (a więc bardziej szkodliwy) reaguje piskiem nawet na metalowe guziki i zamki w spodniach. Taka przesadna kontrola pozwala już domniemywać, że prezes K. Fojcik wyrażanie ma coś do ukrycia i cierpi co najmniej na fobie lub manie prześladowcze. Wszak granat, czy nóż w gaciach wykrywa zwykła bramka - po co więc szczegółowe osobiste napromieniowania organów obywateli? A jak ktoś ma śruby w biodrze to już nie wejdzie? Takie urządzenie ma np. b. negatywne działanie na rozrusznik serca - czy prezes Fojcik przez swe nadgorliwe zarządzenie na zagraża obywatelom zamiast stać na straży prawa?
Przy dokumentowaniu aparatem naszego wejścia do sądu zostajemy ostrzeżeni, że nie można w sądzie rybnickim robić zdjęć - komuś wyraźnie uderzyło coś na mózg... może jakieś leczenie psychiatryczne?
Na pytanie o atest tego urządzenia dostajemy negatywną odpowiedz od ochroniarza - tak wiec nie wiemy czy to złom promieniotwórczy, czy w miarę niegroźne dla człowieka działające urządzenie...

W końcu udajemy się pod salę w której wyznaczone jest posiedzenie. Oczywiście, pomimo że sala pusta, czas rozpoczęcia posiedzenia minął nikt się nie zjawia... Pani Fleszar w swym zawiadomieniu DUŻYMI LITERAMI DOSTAŁA INFORMACJĘ, ŻE JEJ STAWIENNICTWO JEST NIEOBOWIĄZKOWE - czyli jak to zwykle się robi w sprawach karnych z zawiadomienia o przestępstwa komornika czy sądowym - sędzia kolega odwala zażalenie i po sprawie. Tutaj jednak przybyliśmy sporą ekipą i taki numer nie ma szans. Zresztą fotografujemy, nagrywamy i filmujemy kolejne ciekawostki tego sądu.
Próbują nas wykurzyć z sądu w jeszcze jeden sposób - załącza się alarm - który jest b. upierdliwy, a więc ustawiony na złą częstotliwość dźwięku zagrażającą zdrowiu osób tam przebywających. Czy to kolejny dowód na niekompetencję prezesa?

My jednak, w przeciwieństwie do prezesa Fojcika nie obawiamy się, że w tym starym zamku o ponad metrowych murach zajętym przez sąd, jakiegokolwiek zagrożenia. Ten budynek sądowy tylko bomba atomowa byłaby w stanie zburzyć, a nie jakaś bombka przeniesiona w gaciach :-)

W końcu po paru minutach alarm cichnie i przychodzi sędzia Jacek Szczepara. Wyraźnie skrępowany, nie chcąc się ośmieszyć nie spisuje widowni (gdzieniegdzie tak sędziowie postępują) nawet nie pyta się czy sprawa jest nagrywana.
Okazuje się, że w międzyczasie wymyślono inny wariant rozwiązania (przynajmniej na chwilę ) sprawy P. Fleszar - sąd musi sprowadzić dokumenty od komornika rybnickiego Czesława Lachowicza. Jego przekręty np. w stylu sprzedaży działki z budynkiem za 20% wartości na podstawie 10 letniej opinii biegłego mamy też na tapecie. Tak więc ukazanie więcej z przestępczej działalności organów tutejszej władzy to dla nas jak "woda na młyn"....

Próbujemy przeglądnąć w sekretariacie dokumenty innej sprawy - a gdzie tam. Jak się okazuje, w tym sądzie wymaga to aż kilku dni. Strona po pierwsze musi napisać podanie o umożliwienie wzglądu do akt, które ktoś musi zatwierdzić, następnie kolejne podanie o otrzymanie kserokopii dokumentów, a w dodatku wszystko to musi załatwić przed godziną 13, ponieważ potem widocznie urzędnicy sądowi zmęczeni siedzeniem potrzebują czasu na papieroska, kawkę i plotki, co zostało ustalone zarządzeniem wewnętrznym znanego nam już niekompetentnego prezesa Fojcika.
Tak naprawdę, odwiedzając inne sądy zawsze w ciągu jednego dnia udawało nam się zarówno przeglądnąć akta jak też otrzymać kserokopie interesujących nas dokumentów. Stąd wniosek - jest to możliwe i realne a tylko popieprzone w sądzie rybnickim dla utrudnienia dostępu do akt stronom. Dlatego od razu nasuwa się wniosek - co sędziowie mają do ukrycia?!

Po sprawie udajemy się dla rozluźnienia do ubikacji - wiadomo, poziom knajpy ocenia się po poziomie sraczy. I tu okazuje się, że w ponad 150tys. Rybniku Rejonowy Sąd posiada aż jeden!!!, zresztą koedukacyjny sracz, gdzie na drzwiach do pojedynczej kabiny kartkami oznaczone jest wejście na trójkąt i kółko.... śmiać się czy płakać? Przecież wiadomo, że reakcja organizmu ludzkiego zestresowanego przez niekompetentnych i układowych sędziów często jest awaryjna i wymaga szybkiej reakcji... :-)

Po tym pobycie w "teatrze" zwanym Sądem Rejonowym w Rybniku - prezesowi tego przybytku Krzysztofowi Fojcikowi wystawiamy ocenę -0 (czytaj mniej niż zero) , co jest zrozumiałe za utrudnianie dostępu do akt oraz fatalne traktowanie obywateli z których podatków i opłat sądowych w końcu urzędnicy sądowi i sam prezes ma utrzymanie.

A modernizowanie i funkcjonowanie sądu - jak wynika z naszego rozpoznania, powinien zacząć od zrobienia ogólnodostępnych przynajmniej kilku sraczy żeby pokrzywdzeni spokojnie mogli odreagowywać stres i obsrywać sąd za doznane i nieudokumentowane krzywdy...

AP cdn.


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 08:43
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan
~janusss
26-11-2014 / 14:39
Sąd Rejonowy w Rybniku jest jedynym skorumpowanym Sądem w Polsce. Prokuratorzy dogadują się z sędziami podczas obiadu w restauracjach tak że wyroki na salach sądowych to tylko przedstawienie. Sam to nie jednokrotnie widziałem i słyszałem. Niezawisłość to fikcja przez duże f !!!
~Kazek
24-08-2012 / 03:00
W całym kraju w sadach jest tragicznie pod względem jakości ich działania.To patologia wymiaru sprawiedliwości,rządu.Albo zajdą zmiany ,lub szkoda tutaj żyć i się z tym zmagać.Świat nie składa się z,, Polskiego prawa i rządu.,,Nie zasługują na podatki które ich utrzymują.
~Marian
26-03-2010 / 00:00
Mam szereg materiałów które udowodnią,iż tym mafijnym sądem w Rybniku rządza układy J.Hopa. Te materiały będą opublikuję w "Der Spigel" w artykule "Sądy po polsku" (Die Gerichte auf Polnisch)