Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 października 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 09-02-2011

Lublin Summum Ius Summa Iniuria - O szanowaniu togi czyli wirtualnej rzeczywistości ciąg dalszy - czy Usta Prezesa SO Krzysztofa Wojtaszka mogą kłamać?

Rozkręca się sprawa naboru-widmo do SO w Lublinie.

Ponad tydzień temu o sprawie napisała Gazeta Prawna ( http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/480587,wymiar_sprawiedliwosci_sady_czekaja_na_asystentow_sedziego.html ). W artykule wytoczono ciężkie działa względem wiarygodności artykułów pojawiających się na tym blogu. Wziął się za nas sam rzecznik lubelskiego okręgowego, sędzia Artur Ozimek. Czyli z racji swojej funkcji – Usta Wojtaszka.

„Ten blog nie podaje prawdziwych informacji. Nie można zostać asystentem, nie przechodząc procedury konkursowej” zagrzmiały Usta Wojtaszka. Po czym dorzuciły „Jeżeli ktoś jest dobry, zostaje asystentem sędziego sądu okręgowego. Ale nie ma możliwości, żeby została nim osoba, która nie zdała egzaminu”.

Nie za bardzo wiemy jak komentować takie oświadczenie. Właściwie jedyna rzecz która przychodzi do głowy to stwierdzenie, że komuś toga myli się ze szmatą.

Drogi Arturze! Niektórzy z nas kilkukrotnie słyszeli Cię wypowiadającego się o etyce u prawników. Pewnego razu w szerszym gronie mówiłeś, jak to etyka adwokacka upadła, kiedy adwokaci zachysnęli się swoją samorządnością. Byłeś zniesmaczony, gdy lubelska palestra robiła problemy sędziom, którzy chcieli się do niej przenieść i odmawiała wpisywania ich na listy. Wspominałeś wtedy o nadużywaniu uprawnień i o związanej z tym postawie osób u władzy. Władza podobno miała deprawować.

Jakże prawdziwe są teraz Twoje słowa w odniesieniu do sędziów. Jak długą drogę przeszedłeś od wtedy do teraz.

A może nie przeszedłeś? Może zawsze byłeś hipokrytą i kłamcą?

Twierdzisz, że nie piszemy prawdy. Że nie można zostać asystentem nie przechodząc konkursu. Tymczasem właśnie tak się stało.

Nie było żadnego ogłoszenia, nie było żadnego konkursu.

Nie było też przeniesienia, porozumienia pomiędzy prezesami czy czegokolwiek (choć ustawa i tak na to nie pozwala). Po prostu uzgodniono z „awansowanymi kandydatami”, że zwolnią się z Sądu Rejonowego w Lublinie a następnego dnia Sąd Okręgowy w Lublinie ich zatrudni. Do części z nich dzwoniły Kadry SO (tak, znowu pani Bogacz), niektórych osobiście do pracy w SO zaprosił prezes.

Tak czy inaczej „zaproszenia” do współpracy otrzymali tylko pracownicy lubelskiego SR. Zdaniem Ust Wojtaszka oznacza to chyba, że żadni kompetentni asystenci nie pracują w którymkolwiek z pozostałych sądów rejonowych w okolicy. Choć to owszem, popieramy. Nikt by nie chciał żeby jakiś wieśniak do pracy w Sądzie Okręgowym przyjechał furmanką ;) Spadajcie na drzewo, wieśniaki! ;)

W tym miejscu mamy pytanie: czy aby udowodnić, że piszemy prawdę powinniśmy jeszcze opublikować listę osób „przeniesionych” do okręgu zaczynając wydziałami od początku (a więc od pani o imieniu na literę B. z I Wydziału Cywilnego) czy też od końca (a więc od pana o imieniu na literę R. z wydziału XV Karnego)? A może powinniśmy pisać według wydziałów SO do których asystenci pozakonkursowi trafili? Tylko od którego wydziału zacząć? Może od cywilnego, może od ubezpieczeń a może od karnego (tylko którego – pierwszo czy drugoinstancyjnego)?

Usta Wojtaszka mówią: „nie ma możliwości aby asystentem została osoba która nie zdała egzaminu”. To jaki egzamin na asystenta zdawała pani Olga Szymanek? Bo, jak donoszą nasi czytelnicy, została ona asystentką w sądzie rejonowym jeszcze zanim wprowadzono obowiązkowe konkursy i nigdy do jakiegokolwiek egzaminu nie podchodziła. Oczywiście, jeżeli szanowny Pan Rzecznik twierdzi inaczej to chyba nie będzie problemu z opublikowaniem jej pracy konkursowej? Sama zainteresowana powinna się zgodzić. Przecież nie chciałaby aby ktokolwiek mówił, że do SO przeniesiono ją na lewo, bo jest synową byłego prezesa Sądu Rejonowego w Puławach (tu również podziękowania dla czytelników).

Ustaw Wojtaszka odniosły się też do komunikatu KSSiP. „Ta informacja jest nieaktualna, bo pochodzi z zeszłego roku. Jest też nieprecyzyjna, bo są to etaty dla całego okręgu, a więc sądu okręgowego i jedenastu sądów rejonowych w Lublinie”. Jest to o tyle ciekawe, że przecież w samym komunikacie osobno podawane są informacje o wolnych etatach w sądach rejonowych i w sądach okręgowych. Żaden inny sąd okręgowy nie popełnił takiej pomyłki. Ponadto konkursy organizują przecież prezesi poszczególnych sądów. Oczywiście można też zapytać z drugiej strony: kto w takim razie jest odpowiedzialny za przekazanie KSSiP nieaktualnych danych? Dlaczego doszło do publikacji która kompromituje szkołę i jej szefa?

W sumie trudno jest powiedzieć co w tej sprawie bardziej bulwersuje. Czy to, że szefostwo SO w Lublinie robi co chce, niezależnie od przepisów? A może to, że rzecznik sądu zupełnie bezkarnie kłamie, miesza się w wyjaśnieniach ale nie ma z tym żadnych problemów moralnych?

W jaki sposób mamy przekonać zwykłych obywateli, że powinni przestrzegać prawa i szanować sądy, skoro prezes Sądu Okręgowego i jego kolega rzecznik (nie wspominając już o kierowniczce kadr) nie mają najmniejszych oporów przed łamaniem przepisów dla własnej wygody? Jak przekonać opinię publiczną, że nie wolno zwiększać nadzoru nad sądami? Przecież to, co się dzieje w Lublinie jest idealną ilustracją tezy, że środowisko sędziowskie nie potrafi się samo oczyszczać, więc proces kontroli musi być przesunięty „na zewnątrz”. No bo skoro sam Prezes Sądu Okręgowego dopuszcza się daleko idących nieprawidłowości i przy mianowaniu referendarzy i przy zatrudnianiu asystentów, to w Lublinie zamiast samorządności potrzeba raczej zarządu komisarycznego albo ogłoszenia upadłości. Choć to drugie w sumie częściowo udało się dzięki przeniesieniu sądu do Świdnika ;)

A tak na marginesie: czy zachowanie rzecznika (nie mówiąc już o prezesie) przypadkiem nie przynosi ujmy godności sędziego? Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenia rzecznik dyscyplinarny? ;)

Jednakowoż czekamy na kolejne oświadczenia Ust Wojtaszka licząc, że dostarczą one nam niezliczonych okazji do turlania się po podłodze ze śmiechu. Mamy również nadzieję, iż dziennikarze czytający naszego bloga będą na tyle nieuprzejmi, że zadadzą pytania postawione przez nas wyżej (na przykład pytając o to do jakich i kiedy konkursów podeszła asystencka elita awansowana do SO) :) A żeby Ustom Wojtaszka nie było przykro – dedykujemy szlagier z lat naszej młodości :)

Nominacja i degradacje z korupcyjną aferą w tle

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Oc Bien
20-07-2016 / 05:47
~powerpuff yourself
09-06-2016 / 08:03
If you don't stand for something you will fall for anything slitheriofull.com slitherio powerpuff-yourself.com powerpuff yourself stardew-valley.net stardew valley wiki snakegameonline.com snake mutantfightingcup2.com mutant fighting cup 2 mannypacquiao.info manny pacquiao zumbitsunami.com zumbi tsunami fishdomaz.com fishdom lovequotesabout.com quotes about love chinese-food-nearme.com chinese food near me
~slitherio
09-06-2016 / 08:02
If you don't stand for something you will fall for anything Good friends, good books, and a sleepy conscience: this is the ideal life [url=mutantfightingcup2.com][b]mutant fighting cup 2[/b][/url] [url=mannypacquiao.info][b]manny pacquiao[/b][/url] [url=stardew-valley.net][b]stardew valley wiki[/b][/url] [url=slitheriofull.com][b]slitherio[/b][/url] [url=powerpuff-yourself.com][b]powerpuff yourself[/b][/url] [url=zumbitsunami.com][b]zumbi tsunami[/b][/url] [url=fishdomaz.com][b]fishdom[/b][/url] [url=lovequotesabout.com][b]quotes about love[/b][/url] [url=chinese-food-nearme.com][b]chinese food near me[/b][/url] [url=snakegameonline.com][b]snake[/b][/url]
~zumbi tsunami
09-06-2016 / 08:01
~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 04:57
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher
~Jennica
05-01-2015 / 00:40
Absolutely first rate and comopr-bpttoeed, gentlemen! ohvamjw.com [url=wdonduajgrl.com]wdonduajgrl[/url] [link=trrgijqvuhs.com]trrgijqvuhs[/link]
~Bonner
04-01-2015 / 16:56
~Hazim
24-12-2014 / 05:31
Now, now, your being awful tough on the first fraud. He doesn't even write one word of his speeches. Unless of" rel="nofollow">ganuddx.com"> cuorse those words are slamming America, Republicans, white hetro-sexual males, vets, or are used to raise money to destroy our way of life. Those he means every word of...
~Lupita
20-12-2014 / 12:06
Wojtku, no cf3ż, przykro mi, że nie pajuse Ci przyjęta przez nas formuła. Blog jest swego rodzaju alternatywą dla witryny korporacyjnej. Na niej znajdziesz informacje prasowe pisane poprawną, formalną polszczyzną, bez emotikonf3w, bez żartf3w. Blog natomiast w założeniu miał być kanałem komunikacji znacznie lżejszym i luźniejszym, skierowanym do nieco innej grupy odbiorcf3w, poruszającym mniej formalną tematykę. To uzupełnienie dla strony firmy, nie jej kontynuacja. I rf3wnież wizytf3wka, pokazująca że na poczcie pracują młodzi ludzie, fascynacji internetu, social media i portali społecznościowych. I małe pytanie Uruchomienie Węzła Ekspedycyjno – Rozdzielczego Poczty Polskiej S.A. w LublinieWczoraj uroczyście otwarto nowy Węzeł Ekspedycyjno – Rozdzielczy Poczty Polskiej w Lublinie. Poczta Polska przeznaczyła na niego środki finansowe na poziomie 120 mln PLN. Uroczystego otwarcia węzła dokonali……….W uroczystym otwarciu Węzła Ekspedycyjno – Rozdzielczego wzięło udział 30 osf3b.Wszyscy cieszyli się z narodzin nowej świeckiej tradycji.Notatkę sporządził Zbigniew BaranowskiRzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A., Kierownik Działu Informacji i Komunikacji Społecznej w Biurze Obsługi Spf3łki, Centrala PP S.A.Wojtku czy tak Twoim zdaniem powinniśmy pisać?
~doskorpiona
17-05-2011 / 13:54
Co do tego pana wojtaszka toż to kłamca nad kłamców no ale ma immunitet i nic mu nie można zrobić ! Kiedy się skończą w R.P. czasy śniętych krów i buhajów co to bez pracy osiągają konkretne korzyści finansowe a jeszcze brudne łapy po łapówki wyciągają. Kiedy naród POLSKI któremu bydło w togach każe żyć za 1000 zł miesięcznie zacznie wieszać niezawisłych jeszcze sędziów i prokuratorów na latarniach za ich przekręty. Toż to my naród POLSKI utrzymujemy bandy w togach które łoją budżet państwa co miesiąc na kwotę : około 500.000.000 zł Tak właśnie pół miliarda miesięcznie kosztuje nas - społeczeństwo- utrzymanie samych tylko togowców czyli sędziów i prokuratorów - a gdzie utrzymanie całego aparatu z tym związanego ??? Czy goju polaczku już wiesz dlaczego deficyt państwa polskiego rośnie z zastraszającym tempie. Dodać tu należy iż ci togowcy nie wnoszą absolutnie żadnych dóbr dla kraju a ich wyroki są najczęściej "prywatą" uprawianą pod dyktando dawcy łapówki. Chcesz więcej prawdy o terrorystach w togach ? czytaj : lubelskieaferyprawa.pl Chciałbym naprawić kilka błędów wyłapanych w powyższym artykule. Co do kwoty pół miliarda to się pan myli bo to jest ponad miliard miesięcznie . Zapomniał pan wliczyć wszystkich wyższej rangi sędziów i prokuratorów którzy zarabiają nie po 10.000 a po 30.000 i za takie pieniądze właśnie pierdzą w stołki a gdy się do nich pisze w jakiejkolwiek sprawie to odpisują ich zastępcy, zastępcy zastępców lub asesorzy. Taj goju Polaczku – utrzymanie bandy w togach kosztuje budżet państwa ponad miliard zł miesięcznie i dlatego minister finansów i podległe mu instytucje jebią Polaczków w dupska ściągając nawet nienależną kasę w postaci wyimaginowanych kar chociażby za swoje domniemania i dywagacje od kwot niby to zarobionych z nieujawnionych źródeł dochodu i jeszcze każą sobie udowadniać że się nie zarobiło. I co ty na to goju Polaczku ???