Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Prokurator Generalny Ryszard Stefański  - Tylko prokurator z przeszłością?

Zastępca prokuratora generalnego Ryszard Stefański podał się do dymisji 11 października. 
Posłowie z komisji ds. Orlenu zarzucili mu, że skłamał w katowickiej prokuraturze na temat zatrzymania prezesa Orlenu Andrzeja Modrzejewskiego. Stefański utrzymywał, że nigdy nie widział tajnej notatki UOP, według której działanie Modrzejewskiego zagrażało bezpieczeństwu energetycznemu kraju. Ale już przed komisją przypomniał sobie, że notatkę widział. Posłowie uznali, że Stefański kłamie: zażądali jego dymisji i złożyli w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. Stefańskiego obciążyły też zeznania warszawskich prokuratorów Zygmunta Kapusty i Jerzego Łabudy - właśnie z powodu zeznań Kapusty Stefański był z nim konfrontowany przed komisją. Kilka dni po konfrontacji z podwładnym Kapustą, który zarzucał mu naciski, Stefański odszedł na prokuratorską emeryturę. Przeszedł w stan spoczynku, co pozwala mu zachować wysokie uposażenie, zbliżone do tego, jakie miał na stanowisku zastępcy prokuratora generalnego.
Z informacji wynika, ze najbardziej prawdopodobna jest kandydatura Józefa Piechoty - podaje dziennik. Potwierdzam, że minister sprawiedliwości rozmawiał o tym z panem Piechotą - mówi Małgorzata Wilkosz-Śliwa, rzecznik Prokuratury Krajowej. 

Józef Piechota w czasach pierwszej koalicji SLD-PSL był zastępcą prokuratora generalnego. Nazywano go prawą ręką ówczesnego ministra Jerzego Jaskierni. Podczas afery dotyczącej wykształcenia Aleksandra Kwaśniewskiego maił dzwonić do zastępcy prokuratora wojewódzkiego w Warszawie Jerzego Zientka i zakazać mu sprawdzania prawdziwości zarzutów co do wykształcenia Kwaśniewskiego. Niedługo potem Jaskiernia zwolnił Zientka. Odwołany w 1997 r. przez minister Hannę Suchocką, Piechota pozostał prokuratorem Prokuratury krajowej i ostatnio pracował w Biurze ds. Przestępczości Zorganizowanej - pisze "Rzeczpospolita".

Zapraszamy sędziów i adwokatów zamieszanych w przekręty do "czarnej listy" Raczkowskiego... miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.