Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
19 czerwca 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 12-04-2013

Trybunał w Strasburgu wszczął postępowanie przeciwko Polsce za skazanie Grzegorza Brauna ws. nazwania prof. Miodka agentem SB

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu dał polskiemu rządowi 16 tygodni na ustosunkowanie się do tezy, że skazanie reżysera Grzegorza Brauna za pomówienie znanego językoznawcy prof. Jana Miodka o bycie agentem SB mogło naruszyć 10. punkt Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, czyli wolności wypowiedzi.

Czy nie wystąpiło naruszenie praw skarżącego (Grzegorza Brauna - przyp. red.) do prawa swobodnego wypowiadania się, a więc 10. punktu Konwencji?

- tak brzmi pytanie Trybunału skierowane do władz Polski, która jest stroną w procesie.

Sąd dopatrzył się w skazaniu reżysera nieprawidłowości ze strony polskiego wymiaru sprawiedliwości. Świadczy o tym sam fakt wysłania do rządu polskiego żądania ustosunkowania się do sprawy.

!

Strasburg swoim pismem do polskich władz dał do zrozumienia, że może być coś na rzeczy i być może została naruszona Konwencja chroniąca podstawowe wolności człowieka. Jak się to postępowanie zakończy, to nie wiemy. Ale ono już się rozpoczęło, a sprawa nie została odrzucona już na wstępie. To bardzo dobry znak dla mojego klienta

- powiedział nam berliński adwokat Stefan Hambura, który reprezentuje Grzegorza Brauna w Strasburgu.

Sprawa wybuchła wiosną 2007 r., gdy Grzegorz Braun na antenie Polskiego Radia Wrocław powiedział, że prof. Jan Miodek był agentem SB o pseudonimie "Jam". Zrobił to po tym, gdy prof. Miodek zdecydowanie wystąpił przeciwko projektowi lustracji pracowników nauki.

Braun przegrał przed wszystkimi instancjami, choć jako dowód przedstawił dokumenty SB świadczące o zarejestrowaniu Miodka jako Tajnego Współpracownika. Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną i Braun przez kilka lat podlegał komorniczej egzekucji, gdyż został skazany na wysoką grzywnę i przeprosiny w wielu mediach.

W 2010 r. reżyser złożył w Strasburgu skargę na polski wymiar sprawiedliwości.

Sławomir Sieradzki

 !

Strasburg o odpowiedzialności karnej dziennikarzy
Wyrok ETPC (Strasburg) dot. przewlekłości postępowania - sąd powinien dyscyplinować strony...
STRASBURG Europejski Trybunał Praw Człowieka upomina Polskę za "olewanie" wyroków ETPC
Strasburg: ten sam sędzia nie może orzekać na różnych etapach postępowania
Strasburg potwierdza bezprawny areszt jednak przedsiębiorca Marian Wegera siedzi dalej !!! - lubelskie przekręty organów władzy.
Tajne wybory polskich sędziów do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Kandydatów na sędziów, którzy będą sądzić nasze sprawy przeciwko rządowi wybiera... rząd
Wolność dziennikarskiego słowa – Strasburg kontra Polska  Mirosław Naleziński, Gdynia
Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu: Polska narusza prawo do swobody wypowiedzi
PROTEST W STRASBOURGU – walczymy o praworządność w polskich prokuraturach i sądach. 
PRZEŚLADOWANIA POLSKIEJ OPOZYCJI - demonstracja w Strasburgu przed Parlamentem Europejskim i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu w dniach 27 - 28 września 2011 r
PROTEST PRZECIWKO BEZPRAWIU SĄDOWEMU W STRASBOURGU – zapraszamy na wyjazd w dniach 10-15 maja !
List otwarty do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka informujący o zorganizowanej przestępczości działającej nie tylko w polskich sądach - ale sięgającej Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
SKARGA DO EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA W STRASBURGU STOWARZYSZENIA INICJATYW DEMOKRATYCZNYCH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH
Bezprawie urzędników Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Strasburg - wyroki Trybunału Praw Człowieka - ukarana Polska za wydane wyroki naruszające PRAWO i wolności demokratyczne - dowodzące nieetyki i nieznajomości prawa przez polskich sędziów.
Strasburg - tylko dla swoich? - nieprofesjonalność, nierzetelność i nieuczciwość - czy na tym polega działanie sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka?
Strasburg - co daje złożenie skargi i otrzymanie wyroku z Europejskiego Trybunału?... nieraz wielkie g...
Trybunał w Strasburgu - wyciszanie wyroku - cenzura mediów.
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.
Bezprawie urzędników Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
SKARGA DO STRASBOURGA

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
14-04-2013 / 00:28
Ten się śmieje jewrejski chujku, kto się śmieje ostatni...Doktorowa, a obecnie jeszcze "przedszkolanka" na Sterniczej w Warszawie (kolejny jej i jej piotrusia przekręt) zaliczy dożywocie za zlecenie podpalenia Cecylii Niedzialkowskiej w Mińsku Mazowieckim w 1999, a to sie Danusko nie przedawnia..., a jeszcze "zyrafo" pamiętaj, ze zleciłaś poza podpaleniem samochodów madziarowej i mojego kilka jeszcze innych...trafi cię recydywka, a wcześniej szlag jak będziesz wpierdalała tyle prochów przed procesami ze mną... O "kawce z doktorowa" w 2006 wiedziało niewiele osób, więc mam cie gnoju!Zostałaś padlinio ludzka już sama, mąż - według mińskich prognoz - wydyma cię w ciągu najblizszych 3 miesiecy i rzuci jak niepotrzebną szmatę i tak juz z toba od miesięcy nie śpi bo jesteś dla niego za stara! A poza tym musi wprowadzić do kiedys twoich domów i mieszkań swoje córki, a trochę ich napłóodził . Wprawdzie jedna z nich na chwilę wyskoczyła do Anglii, ale wróci, a i z jedna trudno ci wytrzymać. Został ci tylko twój "bananek" piotruś specjalista od odkręcania liczników (tym razem gazowych) - tanio ci wyszły budyneczki na Drzeworytników i na Sterniczej (przedszkole) w Warszawie, ale i za to zapłacisz oszustko. O, przepraszam zapomniałem o tej kazirodczej obsmarkanej, no i o mojej drugiej - niestety jeszcze - żonie, która do ciebie biega...W każdym razie gratuluje szamba, które wkrótce zdzirio wypijesz!