Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZA OSZUSTWA BEATY SAWICKIEJ PŁACI MECENAS ALEKSANDER POCIEJ CZY ADWOKACI NIE ZA DUŻO ZARABIAJĄ?

Sawickiej usługi płaci mecenas Aleksander Pociej? Skąd adwokata stać na wydanie 300 tys. zł kaucji za Beatę Sawicką?

Beata Sawicka, poseł PO, wpadła przy prowokacji agenta CBA który wręczył jej 50tys. zł łapówki. 250tys. zł warte było dla posłanki Platformy Obywatelskiej i burmistrza Helu Mirosława W. ustawienie przetargu na nieruchomość, której wartość szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych. Oboje zostali zatrzymani przez CBA w momencie przyjmowania łapówki.


- Oboje wpadli w momencie przyjmowania łapówki. Burmistrz Helu wziął 150 tysięcy złotych. Posłanka zażądała 100 tys. zł za pośrednictwo w procederze - ujawnia Tomasz Frątczak, dyrektor gabinetu szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Te 100 tys., których zażądała Sawicka, to "opłata" za pośrednictwo w dotarciu do burmistrza Mirosława W. i ustawienie zakupu nieruchomości pod budowę kompleksu rekreacyjno-hotelowo-wypoczynkowego. Sprawa, w której została zatrzymana posłanka, dotyczy 2-hektarowej działki na Helu.

Posłanka Sawicka, kandydująca do Senatu, jak sama stwierdziła potrzebowała 100tys, zł na kampanie wyborczą. Po wpadce, kilka godzin później zarząd główny Platformy Obywatelskiej zadecydował o jej usunięciu z partii. Wcześniej jako kandydata na senatora rekomendował ją m.in. senator Stefan Niesiołowski. Grozi jej do dziesięciu lat więzienia.
Chociaż CBA zatrzymało ją na początku października to po przesłuchaniu wypuściło, ponieważ chronił ją jeszcze immunitet poselski, który wygasł 5 listopada.
Sawicka sama zapowiedziała, że zgłosi się tego dnia do prokuratury, ale CBA kilka godzin wcześniej ją zatrzymało, co było bardzo głośną sprawą w mediach. Pod ich naciskiem sąd nakazał zwolnienie jej za kaucją 300tys. złotych


Kaucję tą, podobno z własnej kieszeni wyłożył adwokat b. posłanki PO mec. Aleksander Pociej.
Nie wnikając w szczegóły, co niektórym adwokatom, zwłaszcza tym mataczącym jak widać bardzo dobrze się powodzi na krzywdzie ludzi.

Sam adwokat śmiesznie wyjaśnia:
- To jest w interesie nas wszystkich, całego wymiaru sprawiedliwości. W Polsce areszt tymczasowy stosuje się na prawo i lewo. To, co zrobiłem, jest moim głosem przeciwko tym praktykom. Uważam, że sprawa Beaty Sawickiej jest modelową sytuacją, w której aresztu nie powinno się stosować. Byłem pod wrażeniem decyzji poznańskiego sądu rejonowego, który na areszt się nie zdecydował. Niestety, sąd okręgowy tę decyzję zmienił.
... i stwierdza że stać go na to, jak też rezygnację z odsetek od tej kwoty, które na pewno nie wypłaci mu sąd. Czy pieniądze dała mu sama Sawicka z jakiegoś "lewego" konta, tego nawet prokuratura nie sprawdzi, wszak ta sprawa nie dotyczy jakiegoś wieśniaka, którego można dowolnie prześladować.

Posłanka PO przyjmuje łapówkę

Na innym nagraniu mówi, że ma wypracowanych dużo układów, które mogą przepaść, jeśli PO nie weźmie władzy. Dodaje jednak, że układy mogą działać także, jeśli będzie w opozycji.
Na taśmie wyemitowanej przez CBA Sawicka powiedziała, że wszyscy znani biznesmeni dobrze żyją z politykami. - W politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie - powiedziała posłanka dodając, że kampania wyborcza kosztuje od stu do 300 tysięcy złotych poza oficjalnymi rozliczeniami. W innej rozmowie Sawicka powiedziała, że przed wyborami każdy polityk dostaje różne propozycje.

Co ciekawe, pomimo ewidentnych dowodów korupcji poznański sąd uznał, że zatrzymanie Sawickiej było bezzasadne i naruszało prawo. A to między innymi dlatego, że sama zamierzała zgłosić się do prokuratury... hee, sam zamiar nic nie znaczy, chociaż niejeden za to siedzi, ale Sawicka akurat została wypuszczona...

POLITYKA - wszelkiej maści ludźmi władzy - od prezydenta, przez ministrów, posłów, prezesów i tysięcy urzędników państwowych udających że coś tam robią, że są potrzebni, że potrafią myśleć, a tak naprawdę niejednokrotnie tylko pasożytujących na pracyjącym społeczeństwie. Wiele z tych osób jest nawiedzona i bez wątpienia powinno być poddane leczeniu psychiatrycznemu :-)

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~aa123
09-01-2017 / 08:51
as commendations the best of www.handbagreplica.infohandbag replica colour abstracts for the background, like the awning of accessible architectonics butt www.watches-replica.cnWatches Replica abandoning the “lotus” flower, or the best of amalgam to the closing addition www.replicas-rolex.coReplica Rolex Watches accountable that is appropriately evocative for the pond – “the dragonfly”, www.ukreplicawatchesuk.co.uk/UK Replica watches or even added the splashes formed by the bother in branch to the apparent while bridge the Yellow www.copyluxury.netDesigner handbags River.Only the case.
~Coltin
03-01-2015 / 21:36
Enetnhilnigg the world, one helpful article at a time. alciiuburvj.com [url=bibszgz.com]bibszgz[/url] [link=mmgjqkhuorf.com]mmgjqkhuorf[/link]
~Shubhanshu
19-12-2014 / 13:53
"After the war, Edelman became a coagirlodist in Lodz. He joined the democratic opposition and the Solidarity freedom movement, and was interned under the Dec.13, 1981, martial law aimed against Solidarity."Is this true? He leads the Warsaw ghetto uprising, but then lets some other batch of communists put him in jail again? Did he let himself be disarmed, again?